Τρύπες

Οι καλλιτέχνες που κάνουν επιτυχία συχνα αργότερα ξεπουλιούνται. Ο Αγγελάκας φυσικά δεν αποτέλεσαι εξαίρεση (όπως και ο Παυλίδης και ο Παπακωνσταντίνου).

Πρέπει, επίσης να τονίσω οτι ο Αγγελάκας δν είναι τραγουδιστής, είναι ερμηνευτής. Για τις Τρύπες η φωνή του είναι πολύ γαμάτη. Απογειώνει όλα τα κομμάτια. Αλλα δν γίνεται να λέμε οτι έχει φωνή.:wink: .
Γράφει στιχάρες, όπως είπαν κάποιοι και πριν είναι ποιήματα που στέκονται και μόνα τους. Παρόλα αυτα, Ροδοστόγλου (διάφανα κρίνα) δεν είναι ο Αγγελάκας:p

Στην σήμερον εποχή για να βρεις συγκροτήματα που παίζουν ελληνικό ροκ πρέπει να ψάξεις πολύ. Μην κοιτάτε αυτούς που βγάζει ο Ατλαντις και μένεται σ’αυτους. Υπάρχουν συγκροτήματα που για εμένα φτάνουν το επίπεδο των Τρυπών.

Και γι’αυτους που είπαν οτι στον Παπακωνσταντίνου πάει ο καθένας θέλω να πω οτι ένας λόγος που δν θέλω να πηγαίνω Αγγελάκα είναι τα νούμερα που μαζεύονται εκει. Μάθαν όλοι οι φλώροι τον Αγγελάκα και τα Χιτάκια Σιγά μν κλάψω και πότε θα φτάσουμε εδώ και τρέχουν στις συναυλίες τους “ΓΙΑΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ”

Καλά είμαστε απίθανοι ως κοινό. Είναι ο αγαπημένος μας καλλιτέχνης στην αφάνεια; Βρίζουμε όλον τον κόσμο που δεν ξέρει από μουσική και προβάλλει άθλιας ποιότητας μουσική κτλ κτλ. Κάνει επιτυχία και τον μαθαίνουν και πέντε άνθρωποι παραπάνω; Ξεπουλήθηκε, μας πρόδωσε δεν πάμε στις συναυλίες του γιατί μαζεύονται και κάποιοι που τον έμαθαν πρόσφατα ή δεν είναι του “χώρου” (φλώροι) σε σχέση με εμάς τους “παλιούς” και “πιστούς”.

Ο Αγγελάκας μια χαρά κρατάει. Ούτε εύκολη μουσική βγάζει, ούτε προωθείται από αμφιβόλου ποιότητας μέσα, ούτε τη στάση του άλλαξε με τα χρόνια. Ξεπούλημα θα ήταν να συνέχιζε με τις Τρύπες (εγγυημένη επιτυχία) και να μη δοκίμαζε αυτά που είχε στο μυαλό του. Οι διαφορές με τον Παπακωνσταντίνου (θα έπρεπε να) είναι προφανείς…

1 Like

Πόσο ευχαριστημένος είσαι εσυ όταν βλέπεις άτομα να μιλούν για τον Χατζηγιάννη και τον Οικονομόπουλο και να βάζουν στο θέμα της σηζήτησης και τον Αγγελάκα;!:smiley:

καλά, τόσο σοβαρά το έγραψα, που δεν μπορείτε να καταλαβετε ότι έκανα πλακα?

:smiley: Ναι σόρυ έχεις δίκιο! Διάβαζα απο την αρχη το Θρεντ κ το διάβαζα λίγο στο γρόγορο.

Ούτε ευχαριστημένος, όυτε δυσαρεστημένος. Είναι καλό που η μουσική του Αγγελάκα (και το ροκ γενικότερα) αγγίζει όσο περισσότερους γίνεται και μακριά από εμένα οποιαδήποτε κρίση και διαχωρισμός σε “καλό” και “κακό” κοινό. Είναι αλήθεια από την άλλη ότι κάποιοι από αυτό το κοινό ούτε στο χώρο του ροκ θα μείνουν ούτε καν στη μουσική του. Είναι επίσης αλήθεια πως θα γελάσω αν νομίζει ότι ακούει ροκ όποιος ξέρει δύο τρία χιτάκια από τον Αγγελάκα ή τον κάθε Αγγελάκα. Αλλά αυτό δε λέει τίποτα ούτε για τον ίδιο, ούτε για εμένα που ακούω τη μουσική του.

Δε μου λέει κάτι για παράδειγμα ότι το “Wish You Were Here” των Floyd το ξέρουν μέχρι και οι πέτρες και τραγουδιέται κατά κόρον σαν ερωτικό (!!!) τραγούδι. Αλίμονο αν αυτό μειώνει την αξία του ή την αξία των Floyd.

Υ.Γ. Ο Οικονομόπουλος ποιος είναι; :?

α ένας που βγήκε απο ένα ριάλιτι! Δεν κατακρίνω ούτε την μουσική που παίζει ούτε εσένα που την ακούς. Διαφωνώ με αυτά που είπεσ στο “αγγίζει”. Το οτι κάποια τρεντουλα ακουνε 1-2 Αγγελάκα δν σημαίνει οτι τους αγγίζει.
Με τον Αγγελάκα ξενέρωσα τρελλα σε μια συναυλία που τον είχα δει. Και απο αυτον και απο τον κόσμο κάτω (όχι απο όλους βέβαια). Και τώρα είμαι προκατειλημενος απενανι του

Ξέρεισ τι είναι να φωνάζουν όλοι “Ω ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΣΟ” και να ακους απο διπλα κάποιον να λέει: Τί ειναι το “ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΣΟ”;:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

δηλαδη καταληγουμε στο συμπερασμα οτι ο Αγγελακας ξεπουληθηκε επειδη ενας στο λαιβ του δεν ηξερε τον παραδεισο.

στα μαντ awards τι εκανε?αυτο ειναι λιιιγο ξεπουλημα…

βγάλτε έξω τα ξεπουλημόμετρα να μετρηθούμε!

Την εχει μεγαλυτερη…ο αγγελακας…οχι ενταξει δεν τον θεωρω και τοσο πουλημενο…παντως και εγω εκνευριζομαι που τα τελευταια τρια χρονια ξαφνικα τον μαθαν ολοι…Και να πω οτι τον μαθαιναν σωστα θα ημουν οκ…Αλλα η λογικη του χιτ(σιγα μην κλαψω με εκνευριζει…Διαφορετικα θα βλεπαμε και πολλα παιδια μεσω Αγγελακα να ψαχτουν και σε Τρυπες και στο ελληνοφωνο ροκ γενικοτερα…Αυτου καλο του κανει παντως…

Αυτό που έγραψες ισχύει ή για χαβαλέ το έγραψες??αν ισχύει είναι τραγικο…

Η τέχνη αγγίζει όποιον θέλει το άγγιγμά της. “Τρέντουλα”-“Ξετρέντουλα”, μην τους κάνεις παρέα, δεν έχει όμως αυτό σχέση με την ίδια τη μουσική. Μακάρι όλα τα “χιτάκια” που ακούγονται να χαν το βάθος του “Σιγά μην κλάψω” ή τον ήχο του (αλλά πρέπει να καταλάβουμε και τί σημαίνει χιτάκι, έτσι; Με την ίδια λογική του παράξενου σνομπισμού σου, και το “Στον Παράδεισο” χιτάκι θα το έλεγες!).

Ο mandrake τα είπε σωστά. Αν γινόταν τσανακογλύφτης του παρελθόντος, τότε πιθανόν να μιλούσαμε για ξεπούλημα. Αλλά όλες οι τελευταίες δουλειές του είναι η μια καλύτερη από την άλλη. Δεν καταλαβαίνω τί συμπλέγματα κουβαλάμε με τις εμμονές μας.

Δεν παίζει… Όντως ισχύει αυτό;;;

Γαμάτο είναι!

Έχουμε βαρεθεί πια με τον κάθε βλαμμένο που πάει στα live του Αγγελάκα με τον Βελίωτη ή τους Επισκέπτες και ουρλιάζει για κομμάτια από Τρύπες…

Εντάξει δικαιολογημένοι είναι. Και εγώ θα γούσταρα να παίζει λίγο παραπάνω από Τρύπες.

Άλλο “θα γούσταρα να παίζει λίγο παραπάνω” κι άλλο “ουρλιάζω μετά από κάθε κομμάτι, δε χωράς πουθενά”. Γενικά μου τη σπάνε οι τύποι που στις συναυλίες φωνάζουν από την αρχή ως το τέλος για να πει η μπάντα το κομμάτι που θέλουν.

Ευτυχώς τους τη λέει κι ίδιος ο Αγγελάκας και το βουλώνουν λίγο.

Πάντως και τον Αγγελάκα δεν τον χαλάει που γίνονται διάφορα τραγούδια του Χιτάκια όπως το “σιγά μην κλάψω”. Ίσα ίσα το προωθεί κι όλας. Σε μια συναυλία του που είχα πάει έπαιξε 2 φορεσ το “σιγά μην κλάψω”. Δε θα ήταν προτιμότερο να παίξει αντι 2ο “σιγά μην κλάψω” κάτι απο Τρύπες; Ή έστω κάτι άλλο, οτιδοίποτε. Έστω μια διασκευή…

οχι ρε συ προωθει τα κομματια του και τα παιζει και στα λαιβ? ενταξει εχει ξεπουληθει τελειως το ατομο. αντι να κανει εκει ενα ριγιουνιον με τις τρυπες. εγω παντως σε ενα λαιβ που δεν πηγα του ζητησα να παιξει τρυπες και με στραβοκοιταξε, αισχος.

Ωχ τι γινεται κανεις δεν το ξερει?Εγω το πεταξα εδω επειδη μου το ειπε ατομο που ασχολειται με Αγγελακα τρυπες κλπ και ελεγα θα το ξερετε και οντως ισχυει…http://www.videomusicawards.gr/2008/vote/main5.php
Ενταξει δεν τον κραζω επειδη ειναι το βιντεο κλιπ υποψηφιο…Αλλα προσωπικα δεν μ αρεσει…

Ρε συ Βαγκελη δεν ειπε κανεις αυτο…Αλλα το να παιζει 2 φορες σε μια συναυλια ενα χιτακι ειναι μια καθαρα σκυλε τεχνικη…Οπως ειπε και ο φιλος θα μπορουσε να παιξει κατι αλλο…Οτιδηποτε…Ουσιαστικα υποτασεται στους νεοκοπους φανς που θελουν να διασκεδασουν με κατι γνωστο…Αν εσενα σου αρεσει αυτο…

Κατα τα αλλα θα ηθελα με χερια και ποδια να ειχα δει ενα λαιβ των τρυπων τοτε…Ειδικα γυρω στο 94…Ομως δεν θα ηθελα να γινει ριγιουνιον…Αυτο θα ηταν σιγουρα ξεπουλημα…Ειδικα μετα απο οσα εχουν δηλωθει…