Νευρα

και γω εχω βρισει καθηγητη και πηρα αποβολη μετα (ενα αστοδιαολο της ειπα μονο:s)

και εχω σπασει γυαλινη πορτα την οποια την πληρωσα μετα 150 ευρα
απο τοτε ελεγχω τα νευρα μου:)

α!και εχω βαρεσει στο σχολειο καποιον στο προσωπο, μπουκετο στην ψυχρα

αααα!τωρα π το θιμαμε εχω πεταξει και κινητο στ αγορι μ!

μονο αν του το πεταξες στο κεφαλι πιανει ποντους8)

Ενας συμμαθητης μου απο τα νευρα του βαρεσε μπουνια στην πορτα της ταξης και εμεινε ενα μικρο βαθουλωμα. Οχι ευδιακριτο, αλλα αν το παρατηρησεις φαινεται.
Τι σας πιανει εσας τα αρσενικα και βαρατε μπουκετα οπου βρειτε.

εχω σπασει την οθονη του παλιου μου υπολογιστη επειδη εχασα στον τελικο στο μανατζερ

σημερα που εγινε κατι και νευριασα (πολυ ομως) αρχισα να βαραω το γραφειο μου (επειδη ημουν σιγουρος οτι δε θα σπασει:p)

κατι αντιστοιχο με οταν εσεις τσιριζετε οταν εχετε νευρα μαλλον:p

αααα και γω τσιριζω!!

Οχι οχι, εγω κατι μουγκρητα βγαζω μονο (ειναι συγκρατημενες τσιριδες) :-s
Εχω ενα stresball που το ταραζω ομως. Το βαραω στον τοιχο με οση δυναμη βγαινει εκεινη τη στιγμη. Μια φορα χτυπησε στον τοιχο, εξοστρακιστηκε πισω και πετυχε ενα βαζο που εχω πανω σε ενα ραφι απεναντι. Και επεσε. Και ειδα την ψυχοσυνθεση του βαζου σε ολο το πατωμα του δωματιου μου.
Η μαλακια ειναι οτι οταν με πιανουν νευρα, κρατανε το πολυ 10 δευτερολεπτα. Οταν ακουσα το κρατς απο το βαζο, δεν ειπα “δε γαμιεται”, ειχα τρομοκρατηθει. :frowning:

θα ηθελα να δω το βλεμμα που πηρες εκεινη την ωρα:)

Πολλα νευρα. Αναλογα με τις μερες. Ουτε περιοδο να ειχα. Γι’αυτο και δεν πινω καφεδες.
Ειναι μικρα πραματα που νευριαζουν απιστευτα οταν συμβαινουν. Για παραδειγμα αμα καθομαι ηρεμος και διαβαζω κατι και ερθει ο αλλος και το αρπαξει απ’τα χερια μου παιζει και να τον φουνταρω απο κανενα παραθυρο. Μια φορα ειχα σκασει μπουνια του κολλητου μου γι’αυτο το λογο. Σπασμενη μυτη, αιματα… :oops:
Εχω σπασει αρκετα πληκτρολογια στον τοιχο με το παλιο μου pc γιατι ολο μαλακιες εκανε και εκνευριζομουν. Μια φορα εδωσα μπουνια στο tower και επεσε απο το γραφειο (νταξ, εκει μου πηγε τρεις και μια…)

Παντως εχω μαθει να το κοντρολαρω και αν και ακομα νευριαζω ευκολα και πολυ με καποια πραγματα, συκρατιεμαι και δεν ξεσπαω.
Ειμαι καλα. Αληθεια!

Eίμαι φλώρος, ζητάω ΠΑΝΤΑ συγγνώμη, και μετά πάω σπίτι μου και ακούω REGURGITATE, CEPHALIC CARNAGE και RAGING SPEEDHORN… :-s:-s

Όταν έχω νεύρα κατεβάζω καντίλια.Πολλά όμως.Βεβαίως μετά από λίγο είτε θα μου περάσουν και θα είμαι μια χαρά είτε θα βάλω τα κλάματα και θα ξεσπάσω έτσι.Μια φορά πέταξα το κινητό μου στον τοίχο και το διέλυσα(ευτυχώς είναι σκυλί και δουλεύει ακόμα,αν και πότε πότε σβήνει και ανάβει μόνο του).Ελάχιστες φορές θα σπάσω κάτι.Αλλά με φοβάμαι όταν νευριάζω.Λέω πολλά άσχημα πράγματα για τα οποία μετανιώνω και ζητάω συγγνώμη.

ενα μικρο δειγμα…

αγοραζω τα.:
reload απο Metallica
last supper απο black sabbath
cd-single απο aerosmith
και
ενα pop-rock single

παω σπιτι με την χαρα, τα βαζω στο στερεωφονικο και τιποτα και στα τεσσερα…:!:

κλοτσια και κολλαω το στερεοφωνικο στον τοιχο…
δεν ξαναεπαιξε τιποτα…#-o:?

δυστυχως δεν μπορω να κρατηθω…
οπως ημουν στα 17 ειμαι και στα 27…
και βλεπω και τα αλλα _7 το ιδιο…[-X

Ειμαι μια αδερφη και ζηταω και συγγνωμη οταν νευριαζω :stuck_out_tongue:

Bασικα ειμαι πολυ ηρεμο ατομο αλλα αμα νευριασω…βγαινω εκτος εαυτου.
Ειναι αυτο που λεει ο Alucard…μικροπραγματα που οταν συμβαινουν καποιες συγκεκριμενες στιγμες σε κανουν ν’αντιδρας δολοφονικα.Και οι γυρω σου λενε ‘‘πωπω πως κανεις ετσι μωρε;νευροσπαστο’’.Ενα παραδειγμα ειναι οταν λειπουν ολοι απτο σπιτι για καμποσες μερες και εχεις βρει την ησυχια σου και μια μερα γυρνανε και ο θορυβος και η αναμπουμπουλα του ερχομου τους ειναι λες και ηρθαν οι Ουνοι.Επισης οταν ερχεται η μανα μου τα Σ/Κ και μου ανοιγει το πατζουρι ακουει καντηλακια.Εμαα δε μπορω να ξυπναω ετσι βιαια.Το φως του ηλιου με σκοτωνει.Γενικα οταν ειμαι στην ησυχια μου και ερχονται και με τσιγκλανε ειναι το χειροτερο μου.'Η αυτο το ‘‘εχεις κατι;Σιγουρα;Σου κανε κανεις τπτ;Με μενα τα χεις;Σιγουρα δεν εχεις κατι;’’ Δεν ειχα κατι λεμε!Τωρα ομως μολις απεκτησααα!:blow:

Αυτο ακριβως. Ενα πραγμα που με εκνευριζει πολυ ειναι ο θορυβος, ειδκα οταν ειναι σε συνδυασμο με ξαφνικη αλλαγη απο την ησυχια.
Στo μαγαζι ειδικα εκει που δεν εχει κοσμο και ειναι ησυχα και ξαφνικα μπαινει παρεα 10 ατομων φωναζοντας και βριζοντας και τετοια λες και περναει η ορδη του Τζεγκις Χαν, με πιανουν τα διαολια μου. Η οταν ειναι το σπιτι αδειο και εχω την ησυχια μου και γυρναει η μανα μου απο τη δουλεια και αρχιζει γκρινια με την αδερφη μου… σγγαλσδγηξιργησξω 45ςφςξ5πο ΓΑΜΩ ΤΟ ΧΡ^$#& ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑ%^#^&…

Παντως ενα περιεργο πραμα… Οταν νευριαζω και θελω να βαλω μουσικη να ηρεμησω, ενα συγκροτημα που μου φτιαχνει παντα τη διαθεση ειναι οι Gorillaz.
Α και Jamiroquai.

που σκατα δουλευεις εσυ ρε?
περιοχη?
να σκασω καμια μερα

Γενικά είμαι ήρεμος, μόνο 2-3 πράγματα με εξαγριώνουν.
Το βασικότερο είναι όταν ο άλλος(ειδικά οι μαθητές μου) ξεκάθαρα νομίζει ότι με κοροϊδεύει…

  • Έκανες ασκήσεις??
  • Ναι κύριε, έκανα… και ανοίγει το τετράδιο και μου δείχνει αυτές που είχα λύσει την προηγούμενη φορά στην τάξη.:evil:
    Δυστυχώς δε μπορώ να εκφραστώ εκείνη την ώρα όπως πραγματικά θα θελα…

Και το άλλο είναι όταν με ξυπνάνε απότομα με φωνές. Όποτε συμβαίνει αυτό όλη η υπόλοιπη μέρα είναι μέσα στα νεύρα χωρίς να μπορώ να το ελέγξω…:-s

Αυτό με το ξύπνημα είναι ότι χειρότερο.
Το βράδυ κλείνω την πόρτα μου για να κοιμηθώ γιατί ξέρω ότι το πρωί που θα σηκωθούν οι άλλοι πριν από εμένα θα κάνουν φασαρία.
Κάθε,μα κάθε, πρωί μου ανοίγουν την πόρτα.
Εκτός από φωνές ακούω και το πιστολάκι που χρησιμοποιεί η αδερφή μου ή/και το θόρυβο που κάνουν όταν ανοίγουν τις ντουλάπες για να διαλέξουν ρούχα.
Όλη την υπόλοιπη μέρα θα έχω νεύρα.

Ειμαι εκνευριστικά ήσυχος άνθρωπος,αλλά αν νευριάσω πάει! Συνήθως αυτό γίνεται όταν προσπαθώ να αποδείξω ότι έχω δίκιο! Αλλά μέχουν πάρει όλοι χαμπάρι,οπότε δε μου πάνε κόντρα!

νταξει, ειμαι αρκετα ψυχραιμος απλα μερικες φορες εχω φτασει και στα ορια μου . .

Σημερα, για παραδειγμα παραλιγο να σπασω το γραφειο με τις βλακειες που εκανε ο Ολυμπιακος στο μπασκετ.