Ταριφοστορυ

Τις προάλλες έπεσα σ’ έναν τύπο 55άρη, που με άρχισε με τα προβλήματά του, ότι είχε ερωτευτεί μία παντρεμένη κι αυτή δεν του καθόταν κλπ… Εντωμεταξύ μεσάνυχτα και κάτι, κι εγώ να μην ξέρω τι να του απαντήσω… εντάξει, καλός άνθρωπος ήταν, γενικά δεν έχω πέσει σε “ανώμαλους” ή άγριες φάτσες.
Περιστατικό παρόμοιο με της Soul_thorn έτυχε σε 2 φίλες μου, τις πήρε ένας από το Καλλιμάρμαρο μετά τους REM και σε κάποια φάση έκλεισε και τις 4 ασφάλειες και να τις ρωτάει “φοβάστε, κορίτσια, φοβάστε;”… Αυτές είχαν χεστεί πάνω τους αλλά το έπαιζαν ψύχραιμες και να λένε “όχι, όχι”!!!

μπαινουμε σε εναν τρελλιαρη 50αρη ταριφα και αρχιζει τις ιστοριες του.σε μια φαση σταματαει στο φαναρι και σκαει ενας ταξιτζης διπλα του.του φωναζει απο το τζαμι.“να σε ρωτησω ρε συναδελφε ο μπαμπης εχει σημερα βαρδεια??” απανταει ο δικος μας “ναι εχει!!” λεει ο αλλος “α ωραια ευχαριστω”. ανεβαζει το τζαμι,γυρναει πισω σε μας και μας λεει “ποιος στον π…τσο ειναι ο μπαμπης?”
χαχαχ!

Μια φορα ειχα πεσει σ’εναν που μιλαγε καπως περιεργα ελληνικα και τον ρωταω.
“Ελληνας εισαι?”
“οχι,ρωσος”.
Εκεινη την ωρα του ελεγα κατι λιγα ρωσικα που ηξερα(περι βρωμολογων προκειται)και εσκασε στα γελια.Τελικα μου ζητησε 2 ευρω λιγοτερο απ’το κανονικο(καλα τα λεγανε τελικα,η γνωση αμοιβεται).

Με το κολλητο μου ειχαμε πετυχει εναν που ειχε 2-3 κινητα μεσα στο ταξι.Χωρις καν να του μιλησουμε αρχισε και μας ελεγε οτι ειναι παντρεμενος,να μας δειχνει πιο κινητο εχει για ποιο γκομενακι,που ειχε παρει τη καθεμια.(θυμαμαι χαρακτηρηστικα που μας ειχε πει οτι μια την ειχε πηδηξει στο νεκροταφειο:lol:).Επισης,ολως τυχαιως μια τον πηρε κατα τη διαρκεια της κουρσας,σηκωσε το τηλεφωνο και της ειπε να συναντηθουν οταν θα σχολασει κι ετσι.Τελειως φιδεμπορας ο τυπος.Μεχρι να μας παει σπιτι,ειχαμε βγαλει το καρκινο απ το γελιο:lol:

Κουβέντα με ταξιτζή μου έχει αποφέρει - 5 ευρώ στη ταρίφα!

Φιλαρακι απο τα Αγγλικα ειχε παει Σαλονικα οντας Αθηναιος.
Μπαινει σε ταξι και ο ταριφας ακουγωντας την λεξη Αθηνα επαθε ενα κατι.
Τελικα δεν πληρωσε την διαδρομη γιατι ηταν Αθηναιος και Παοκτζης και ο ταριφας
τον προστατεψε ως ειδος προς εξαφανιση.

Πριν καποιο καιρο ειχα μπει σε ταξι με φιλη το βραδυ, και ο ταριφας εβλεπε τσοντα σε μια μικρη τβ. Ουτε καν εκανε τον κοπο να το κλεισει οταν μπηκαμε. Μετα απο κανενα διλεπτο αξιωθηκε. Ευτυχως πληρωσε η φιλη οποτε το χερι του (που ποιος ξερει τι ειχε αγγιξει πιο πριν) επιασε το δικο της:!:

Εγώ ξέρω! Να πω? :oops:

Το τιμονι δεν εννοεις;;!!

XAΡ ΧΑΡ ΧΑΡ

Ο λεβιες :expressionless:

Το πουλί του ρε παιδιά!
Τι αθώοι.

Μια φόρα ένας μας έλεγε ότι η πιο βρώμικη πόλη της Ευρώπης είναι η Αθήνα και δεύτερη η Θεσ/νικη βάσει στατιστικών που δεν μας λένε στην Ελλάδα κτλ. Υποστήριζε ότι το νέφος είναι αποτέλεσμα χημικών ουσιών που μας ρίχνουν “άλλες ανώτερες δυνάμεις” γιατί δεν γουστάρουν την Ελλάδα :-s

Μια φορά είχα πέσει σε εναν που ακουγε εκκλησία, το ταξί ήταν γεμάτο εικονίτσες και κομποσκοίνια και το καλύτερο?: εψελνε και αυτος μαζί με τον παπά…#-o

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ, εχω πεσει και γω σε τετοια περιπτωση.

Αφου ειχαμε δωσει τα γραπτα του προφισιενσυ εγω και 2 φιλοι μου, φευγοντας ζηταμε ταξι για να μας παει στο σταθμο του μετρο. Ε ποιος να σταματησει για 3 ατομα ομως. Καποια στιγμη αρχισα να χοροπηδαω κι ολας μπας και βρουμε. Σταματαει ενας 45αρης και μας λεει μπειτε. Μπαινουν οι 2 φιλοι πισω, μου λεει ο ταξιτζης ‘‘εσυ μπες μπροστα’’. :expressionless: Δε σφαξανε. Μπηκα κι εγω πισω, εκανα πως δεν τον ακουσα.
Πισω ολο το καθισμα ηταν γεματο ΤΡΙΧΕΣ. Γατας, σκυλου, δεν ξερω.
Μας ρωταει ο ταξιτζης μετα
-Που παμε?
-Στο σταθμο του μετρο.
-Και οι 3?
-Ναι.
-Παρεα ειστε?
-Ναι.
-Δεν ειστε απο δω ε?
-Οχι.
-Χα χα το καταλαβα, γιατι ο σταθμος ειναι ενα τεταρτακι πιο κατω! Θα σας παω ομως, χαλαλι σας!

Ξεκιναει κακην κακως. Εγω ανοιγω το κιν που το ειχα αφησει κλειστο λογω της εξετασης και στελνω μηνυμα στο παμκιν να του πω οτι εγραψα καλα. :oops: Ο ταξιτζης το προσεχει και λεει:
-Μηνυματα μηνυματα?
-Αχα.
-Αμα ειχαμε και μεις μικροι κινητα, θα ημασταν ευτυχισμενοι.
Παυση.
-Ποσο χρονων ειστε?
Οι 2 φιλοι απαντησαν 17.
Εγω ειπα 15.
-15 ε? Μικρουλα εισαι του λογου σου.
-Ειμαι ναι.
-Φαινεσαι ιδιαιτερα αναπτυγμενη παντως!
Εδω μειναμε και οι 3 ετσι. ->:|
-Ανεπτυγμενη?
-Ναι, βυζι, κωλο, τα παντα! Τυχεροι εσεις οι 17αρηδες!
Σκαμε ολοι. Που τον ειδες μαναμου τον κωλο. Φτανουμε τελος παντων,μας δειχνει το σταθμο και κατεβαινουμε. Το ταξιμετρο ελεγε 4.20 και ενας φιλος ειχε ηδη στο χερι του ενα 5ευρω να φυγουμε μια ωρα αρχυτερα. Μας λεει:
-Ειναι 7.20, αλλα για την κοπελιτσα το αφηνω 4!

έλα που σε χάλασε.

:lol:

Φαντάσου να ήσουν μόνη σου ωραία που θα νιωθες :!:

Μια φορά ένας ταξιτζής ρώταγε να μάθει την ηλικία της αδερφής μου και του είπε 15 τεσπά και στο τέλος όταν μας άφησε και βγήκε τελευταία γύρισε και της είπε “Αααααχ, μακάρι να 'μουν 18!”

Lol, ρε και γαμώ τις ιστορίες έχετε γράψει! :lol:

Ράνια μη ψωνίζεσαι στερημένος ήταν

Παίρνω συχνά ταξί και μου έχουν τύχει ΤΑ απίστευτα:

       Παίρνω ταξί από Νίκαια για Ν.Φάληρο κατά τις 19.30 , όλα οκ στη διαδρομή. Στην επιστροφή (μετά τα μεσάνυχτα) βγαίνω στο δρόμο και σταματάω τον πρώτο που περνάει ελεύθερος. Δε δίνω και πολύ σημασία, κάθομαι, λέω "Νίκαια πηγαίνω" και αρχίζω να παίζω με το κινητό. Σε κάποια φάση γυρνάει ο ταξιτζής και μου λέει: "Εδώ μένεις;"
    "Όχι, την κοπέλα μου ήρθα να δω"
    "Α, δηλαδή πότε ήρθες; Πριν λίγο;" Κάθομαι και σκέφτομαι τι διάολο θέλει τώρα, αναφορά;
   " Ε ναι...Πριν λίγο"
   "Α...." μου λέει αυτός "Δε μου λες, σου θυμίζω κάτι;"
  Ωχ λέω πάει μου την πέφτει...
   "Ε ... Όχι" του λέω
   "Για θυμίσου... Εγώ ήμουν το ταξί που σε έφερε κατά τις 19.30!!"

Τον κοιτάω.. Παθαίνω σοκ.. Είχε δίκιο.. Είχα μπει στο ίδιο ταξί!!

Άλλο σκηνικό, να μπαίνω σε ταξί και να έχει ένα λοστό κάτω από το κάθισμα "για τίποτα Αλβανούς που θα μου τη πέσουν".  Άλλος είχε ένα βιβλίο πάνω στο καντραν, τον ρωτάω τι είναι και μετά από συζήτηση αποδεικνύεται πως ήταν η ποιητική του συλλογή που είχε μόλις εκδόσει και πούλαγε στους επιβάτες του ταξί!

Έχω τύχει επίσης σε ταξιτζή που προσπαθεί να με πείσει πως η Ομάδα Ε θα μας σώσει και πως έρχεται ο Αριστοτέλης με το διαστημόπλοιο του, έχω δει ταρίφα να κλείνει ραντεβού με εκδιδόμενη και να την παίρνει στο ταξί λίγο πριν με κατεβάσει κι άλλα ωραια…

Παίρνω συχνά ταξί και μου έχουν τύχει ΤΑ απίστευτα:

       Παίρνω ταξί από Νίκαια για Ν.Φάληρο κατά τις 19.30 , όλα οκ στη διαδρομή. Στην επιστροφή (μετά τα μεσάνυχτα) βγαίνω στο δρόμο και σταματάω τον πρώτο που περνάει ελεύθερος. Δε δίνω και πολύ σημασία, κάθομαι, λέω "Νίκαια πηγαίνω" και αρχίζω να παίζω με το κινητό. Σε κάποια φάση γυρνάει ο ταξιτζής και μου λέει: "Εδώ μένεις;"
    "Όχι, την κοπέλα μου ήρθα να δω"
    "Α, δηλαδή πότε ήρθες; Πριν λίγο;" Κάθομαι και σκέφτομαι τι διάολο θέλει τώρα, αναφορά;
   " Ε ναι...Πριν λίγο"
   "Α...." μου λέει αυτός "Δε μου λες, σου θυμίζω κάτι;"
  Ωχ λέω πάει μου την πέφτει...
   "Ε ... Όχι" του λέω
   "Για θυμίσου... Εγώ ήμουν το ταξί που σε έφερε κατά τις 19.30!!"

Τον κοιτάω.. Παθαίνω σοκ.. Είχε δίκιο.. Είχα μπει στο ίδιο ταξί!!

Τζιζους! γουατ αρ δε τσενσιζ;!!!