Ταριφοστορυ

:lol::lol::lol: Θα καραφλιασουμε ρεεε! (πριν την ωρα μας δηλαδη)

Ειναι περιεργη φαρα η ταξιτζιδες, απο τις κακες κιολας. Δεν λεω, εχω πετυχει αρκετα γαματα ατομα αλλα οι μαλακες που υπαρχουν σε αυτον τον κλαδο ειναι απιστευτα πολλοι. Εδω και λιγο καιρο ιδιως τους αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι.

Με τον Βακιλλο ειχαμε πεσει σε εναν θεουλη που μας πηρε μετα τους Τεσταμεντ και αρχισε να μας λεει ιστοριες για τρελο γελιο. Μ’αρεσει παντως να πιανω παρλα οταν μπαινω σε κανα ταξι αρκει να μην ακουσω τοσα κουλα για να μου πεσουν τα αυτια.

Ψοφος στον μαλακα που για διαδρομη 5 λεπτων με τα ποδια μου πηρε 5 ευρω.

8O8O8O8O ΕΛΕΟΣΣΣΣ :roll::roll::stuck_out_tongue:

:respect: στο άτομο π ξέθαψε το θρεντ . έχω πεθάνει στο γέλιο με αυτά π διάβασα .
κ ο πατέρας μ είναι ταρίφας , κ κάθε φορά μ λέει τις πιο κουλές ιστορίες με μλκς συναδέλφους ! επίσης , αν ποτέ έρθετε βόλο κ βρείτε ταρίφα π ακούει ρόρι ή στίβι ρει βον είναι ο πατέρας μου , του έχω γράψει κτ σιντι με επιλογές . :lol::D:lol:

Τις προαλλες πρεπει να πετυχα ισως το μοναδικο ταριφα στην αθηνα που δεν ακουει Ντερτι fm αλλα ειχε βαλει atlantis στο ραδιοφωνο και βαραγε Nevermore! 8)
Συγκινηση μιλαμε

Παλιότερα βγαίνοντας από το Jasmine, μπαίνω σε ένα ταξί και ο τύπος άκουγε Ozzy από cd αλλά δεν είχε όρεξη για κουβέντα γιατί τον ρώτησα τι ακούει και μου λέει “Ε κάτι ξένα…” οπότε δε συνέχισα. Η πλειοψηφία ακούει σκυλάδικα ή κάνα αθλητικό ραδιόφωνο (ή τα συνδυάζουν όλα με Γερασίμου στον Sport-fm :stuck_out_tongue: ). Ο πιο ακραίος ήταν ένας που είχε φορητή τηλεόραση και έβλεπε ενώ οδηγούσε…#-o

ΠΑΤΩΜΑ :!:

προσκυνω την καφριλα του αποπανω ταριφα :bow: :bow: :bow: :bow:

το δικο μου ειναι ΠΟΛΥ παλιο αλλα μου εχει μεινει καρφωμενο…

το 98 με εξοδο απο το ναυτικο
(ειχα καμια 45αρα μερες που “δεν με αφηναν να βγω”!)
Βγαινω βραδυ στο Διονυσο (Εξαρχεια) και για καποιο λογο,πινω σκετα ουζα…
Μετα, στο " Ανασα" προσπαθω να ισορροπησω σε σκαμπω αλλα το στομαχι βαραει “πλυντηριο-στο-στυψιμο” και αποφασιζω να φυγω μεσα στο μισαωρο.
Στην καβαλας, απλα δεν με μαζευει κανεις…βαριεμαι να κοιταζω προς την κινηση,οποτε με πλατη σε αυτη προσπαθω απο τον ηχο του πετρελαιοκινητηρα νακαταλαβω ποτε ερχεται ταξι…μετα απο 3-4 φορες που σηκωσα χερι αφου με ειχαν προσπερασει τα ταξι,
σταματαει ενας τυπος (δεν θυμαμαι πως και τι)
Λεω “κατω πατησια στο σταθμο” και χαλαρωνω στο παραθυρο για να μην κερασω γλυκανισο το καταστημα…
Ο τυπος δεν μιλαει καθολου (και πως αλλωστε…αφου δεν μπορουσα να αρθρωσω λεξη!)
και με ψιλοπαιρνει ο υπνος!Οταν ξανανοιγω τα ματια, ειμαι στην Αγ.Βαρβαρα (Ανω πατησια).Του λεω οτι ειχα πει στα κατω…Συμφωνει και με γυριζει πισω…
και στα καπακια ξανακοιμαμαι…
ε,ο τυπος μονο που δεν με εβρεξε με νερο οταν φτασαμε…
τραβαγε μπουφαν λεγοντας “Φιλαρακο,φτασαμε” λες και ξυπνουσε κανα μωρο!..
Παλι καλα που βρωμαγα ουζο και δεν με περασε για κανενα ζακι να με κλωτσησει οξω ή να εχω τπτ τρεχαματα με μπατσους!
Μεγαλη ντροπη.:stuck_out_tongue:

Τωρα οσο αφορα σεξοϊστοριες απο γεροτεριφες…απλα βαριεμαι να γραφω.
Οι περισσοτεροι (αθελα τους) σχεδον παραδεχονται βιασμους!

αντε να μη λεμε μονο τα αρνητικα…

μπαινουμε με εναν κολλητο μου στο ηρακλειο σε εναν ταριφα και σε καποια φαση οπως μιλαγαμε για διαφορα λεει<<παιδια την πινετε?>> …(νταξ με τη μια σκεφτηκαμε ασφαλιτης…ειχε κ το ξαρά…ορεξεις…)
ε…ο διαλογος μετα ηταν μα γιατι και πως και ετσι κ αλλιως και καταληξαμε…καλα παιδια αλλα δεν μας ενοχλουν οσοι την πινουνε (κ καλα)…και λεει…ωραια…απλα δεν ηθελα να με παρεξηγησετε και βγαζει ενα τσιγαρακι…και μας παρασερνει ο αλητης[-X…νταξ πιστευω οτι κρητη μονο το ζωικο βασιλειο δεν πινει τελικα και παλι δεν ειναι σιγουρο…κραταω πισινή:lol::lol:!!!

Κατι τετοια μου λεγε και ενας ταριφας απο τη Λιβαδεια μια μερα…:p:p:p:p

Αναζητείται το ταξί νούμερο 3 στην Καστοριά το οποίο σύμφωνα με φίλους απο κει βαράει μπλακ μέτσαλ:!:

Σε φίλη μου…

Μα ρε κοπελιά, λιγουλάκι στην άκρη να κάνουμε, αφού έχω προφυλακτικά σου λέω, να’τα, εδώ…Αφού το ξέρω μανάρα μου ότι το θές κι εσύ…

νταξ, η κοπέλα άνοιξε την πόρτα, έβγαλε το πόδι έξω, είπε “ή μ’αφήνεις να κατέβω και θα πληρωθείς, ή απλώς βγαίνω”, κατέβηκε κανα 5 λεπτο από το σπίστι της και έκανε το υπόλοιπο σκυμμένη στα 4, να πηγαίνει σαν τον κάβουρα από αμάξι σε αμάξι, γιατί ο τύπος με το ταξί δεν έφευγε :-k:-k

Έχω άπειρες ιστορίες. ήταν κι ένας ταξιτζης που άρχισε να μου λέει ιστορίες τύπου Chuck Norris. Aυτή που θυμάμαι χαρ/κα ήταν ότι λέει έσκυψε ένας τύπος Αλβανός από το παράθυρό του, για να τον κλέψει προφανώς, οπότε ο δικός μου πήρε ένα στυλό και με μία κίνηση νίντζα του το έχωσε στο λαιμό. Πολλές ιστορίες, συν ότι έχει ένα περίστροφο κάτω από το κάθισμά του, ΝΑ μου πήγε μέχρι να πάμε σπίτι…

ΠΟΣΟ θεούλης!

Αυτο το σκηνικο που μου συνεβη, ηταν ο κινητηριος μοχλος να δωσω απευθειας για διπλωμα ωστε να μην χρειαστει να ξαναμπω ποτε στη ζωη μου σε ταξι.

2000, Φοιτητης στη Λαρισα, Ερχομαι Σαββατο στην πολη που ζω (Θεσσαλονικη) και παιρνω ταξι απο τον ΟΣΕ για το σπιτι μου.

Φανταστειτε τον ταριφα σαν τον αδερφο του Γιωργου Μαγκα.
Λευκο πουκαμισο ορθανοιχτο, ηλιοκαμμενος σαν εργατης σε καπνα, γυαλι Ray Ban καφε, του οποιου οι φακοι εφταναν μεχρι τα μαγουλα, τσιγαρο ασσος αφιλτρο, και δαχτυλα τοσο κιτρινα απο τα τσιγαρα, που ηταν σαν τα χε βουτηξει σε μιγμα μουσταρδας με χωμα κηπουρικης.

Με το που μπαινω (πως μου εκοψε και εκατσα πισω ενας Θεος ξερει) ξεκιναει ο διαλογος:

  • Καλως το αλανι, που παμε;
  • Καλαμαρια.
  • Απο που ερχεσαι;
  • Λαρισα, σπουδαζω εκει.
  • Λαρισα ε; Τι μου θυμησες ρε αλανι, τα καλυτερα %αμησια στη Λαρισα τα χω κανει. (πρωτο σοκ)
    -Ναι ε; Ahahaha (ξερετε, το γελιο της αδιαθεσιας)
    -Που λες αλανι, εγω ειμαι απο Καρδιτσα, και πηγαιναμε καθε μερα με τα μηχανακια στη Λαρισα, πηδουσαμε και φευγαμε.
    -Καλη φαση (πω με τι μπαγλαμα εμπλεξα ρε πουστη μου)

Αφου περναει κανα τεταρτο, και υπο τις ψαλμωδιες του Τερλεγκα στο κασετοφωνο, πεταει την σουπερ νοβα:

-Αλλα να σου πω ρε παληκαρε, τα καλυτερα %αμησια στη ζωη μου, τα ειχα με παπα.

Αστραπιαια κινηση του βλεμματος μου προς την πορτα, με το δεξι χερι κολλημενο στον βραχιονα και το διλημμα για το αν ανοιξω και πεσω εν κινησει με ταχυτητα 80 χλμ, η για το αν θα μεινω μεσα, με τον φοβο μη δωσει γκαζι για κανα μαμηστρωνα της γυρω περιοχης.

  • Ειχε ενα κωλαρακι τοσο λευκο και αγνο, σαν να πηδας παρθενο κοριτσακι σου μιλαω αλανι. Τον πηδουσα 2 φορες την εβδομαδα, οταν εφευγε η παπαδια για ψωνια στην πολη.

Αφου ειχα κανει 5 εσωτερικους εμετους με αυτα που ακουγα, τον λεω να με σταματησει κανα 2 χιλιομετρα απο το σπιτι μου. Κατεβαινω με την βαλιτσα κατευθειαν, του δινω τα χρηματα και τρεχω σαν τον Βεγγο προς τα Goodys, θεωρωντας οτι εκει γυρω θα με εχανε και θα συνεχιζε την πορεια της αρρωστημενης ζωης του.

Απο τοτε, δεν εχω παρει ουτε μια φορα ταξι.
Η αμαξι η λεωφορειο. Ταξι ποτε ξανα.

αχαχαχαχχαχαχαχα!!! Ελα ρε τον τουρκογυφτα… :lol:

Εμενα μια παρομοια ιστορια με ενα ταριφα που με πηρε απο τα κτελ για να με παει στο σπιτι της κοπελας μου. Κ σε ολο το δρομο ακολουθησε ο διαλογος…

-Που παμε…
-[Του λεω το μερος]

[B]Περνανε 2 λεπτα. Κ ο τυπας δεν εχει κατι περιεργο εξωτερικα, κανενα ματι δεν γυαλιζει.

Κ αρχιζουμε…
[/B]
-Γκομενιτσα;;
-Ε ναι μωρε…
-Δηλαδη πας να φας τωρα εσυ…
-Τι εννοεις;
-Να γαμησεις πας;
-Δεν ξερω οτι κατσει…
-Μαλιστα…να της πεις να κανετε τριο!
-[βλεμμα αποριας προς τον ταξιτζη]
-Ναι ρε! Να πει αυτη σε μια φιλη της ή εσυ σε ενα φιλο σου! Κ εσυ θα περασεις καλα κ αυτη θα γουσταρει!
-Μαλιστα…

Φτανουμε…σταματαμε…

-Τι σου χρωσταω;
-6 ευρω.
-6;; 10 φορες εχω ερθει εδω κ ολοι μου εχουν παρει το πολυ 3…
-Δωσε 3 τοτε!

Αφου πηγε και να με κλεψει το αιδιοπανο, δινω τα χρηματα, φευγω κ με το που κανω μερικα βηματα ανοιγει το παραθυρο κ μου φωναζει…

-Κ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ ΕΤΣΙ;;;

κ φευγει…

-Τελος ιστοριας-

Κομμεντς: Εχω κ αλλη μια παρομοια ιστορια με καβλιαρη ταξιτζη που εκανε βολτες το ταξι ,με εμενα μεσα που μολις ειχα γυρισει απο Arch Enemy κ απο πολλες μπυρες κ μια φοιτητητρια, σε ολη την Αθηνα κ τα εριχνε στην τυπησα. Δεν σταματουσε το ταξι και εκοβε τσαμπα κυκλους στα τετραγωνα για να της πιανει την κουβεντα.

Κ η ερωτηση της ημερας
: Δεν ξερω αν ειναι κανενας ταξιτζης απο εδω μεσα, αλλα αν ειναι ακομα καλυτερα. Λυστε μου μια απορρια. Γιατι υπαρχουν τοσοι καμμενοι ταξιτζηδες με αυτο το σεξουαλικο θεμα; Οχι το εχω απορια δηλαδη…

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
2-3 ιστορίες διάβασα και πέθανα,αναμένεται να το λυώσω το θέμα.
'Οντως κόλλημα οι ταρίφες με το πόσο βαρβάτοι εραστές είναι,όπως οι κυνηγοί με το πόσα θεριά,ξεχασμένα απο άλλες εποχές έχουν πετύχει και έχουν εξολοθρεύσει.8O

παιζει κ να πεσατε σε ‘ασφαλιτη’

μουπε γνωστος που ξερει,οτι υπαρχουν ασφαλιτες που βγαινουν με ταξι για να κοζαρουν κοσμο

κ αρχιζουν κλασικες ερωτησεις του στυλ

‘πινεις’ τπτ
να ‘πιουμε’ τπτ

κλπ

οποτε εχετε το νου σας καμια φορα ο ταριφας δεν ειναι μοναχα ταριφας…

Θεϊκή ιστορία με ταρίφα στην Πόλη. Μάϊος του 2005, τελικός Champions League.
Tέσσερα άτομα παίρνουμε ταρίφα από την Ταξίμ για το Στάδιο στην συμφέρουσα τιμή των 25 ευρών.
Ο τύπος δεν υπήρχε. Γενικά οι οδηγοί είναι τραγικοί εκεί, όπως και οι πεζοί, αλλά εμείς είχαμε ΤΟ κελεπούρι. Τι να κάνει προσπεράσεις σε μποτιλιαρισμένους δρόμους, τι να ανεβαίνει σε πεζοδρόμια και το ράδιο να παίζει αμανέδες και τούρκικα στο φουλ και να προσπαθεί να συνεννοηθεί μαζί μας, χωρίς κοινή γλώσσα, βέβαια. Ο τύπος χωνόταν παντού, αλλά αν κάποιος προσπαθούσε να κάνει το ίδιο, μαύρο φίδι που τον έφαγε…
Το αποκορύφωμα. Σε μία κεντρική διασταύρωση κοντά στην Ταξίμ, αντί να πάει δεξιά, πηγαίνει…αριστερά. Τι ήταν να γίνει αυτό. Σε έναν απόλυτα μποτιλιαρισμένο δίκτυο, ο τύπος τραβάει χειρόφρενο στη μέση του δρόμου, βγαίνει από το αμάξι, και…σταματάει την κυκλοφορία σε δύο λωρίδες, αλαλάζοντας. Όταν όλα είχαν σταματήσει κατά το θέλημά Του, μπαίνει στο ταξί, βάζει όπισθεν ξανά μέχρι τη διασταύρωση και παίρνει τη σωστή κατεύθυνση. Μπορεί εκείνη τη μέρα και οι τέσσερις μας να χάσαμε συνολικά κάνα αιώνα ζωής…
Και βέβαια ο γάτας αντί να μας πάει στο γήπεδο, μας άφησε καμιά δεκαριά χιλιόμετρα μακριά.

Καλά, οι ταρίφες στην Κων/πολη αξίζουν ξεχωριστό θρεντ. Θυμάμαι όταν είχα πάει που μας έκαναν ΤΟΥΣ κύκλους για να μας τα πάρουν αλλά και πάλι δίναμε 4-5 ευρώ ξέρω γω…

Αχ η Πόλη… :cry: