ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ!

Αυτός δεν είναι που είχε βγάλει μία κομματάρα με τον εξής στίχο : “Mακρυά πολύ μακρυά σε μια απέραντη πολιτεία τσιγάρο Κάμελ θα καπνίζεις ναι και`γω σε μια γωνιά θα πίνω ουίσκυ” ???
Το συγκεκριμένο κομμάτι πραγματικά τα σπάει.

σας γαμει

Γενικά οι μουσικοί του Αλκίνοου είναι TOP

Αλλά πολύ υπερτιμημένος ο Ιωαννίδης… Εδώ Θανάσης Παπακωνσταντίνου Και Θηβαίος υπάρχουν και ο Ιωαννίδης Θεωρείται ψαγμένος…:lol: #-o Για εμένα απλά καλύπτει ένα κοινό που θα θελε να είναι εύκολα κάτι που δεν μπορεί να είναι… (ο νωών νοήτο)

δηλαδη εννοεις οτι υπαρχει για να τον ακουει ενα κοινο ή τυχαινει να τον ακουει ενα κοινο που θελει να το παιζει
δηθεν?εγω πιστευω το δευτερο!ειναι κατι που συμβαινει πχ και με τους tool!τους ακουνε επιδερμικα καποιοι για να το παιζουν ψαγμενοι.οσοι ακουνε σοβαρα πιστευω οτι ξερουν και τον Παπακωνσταντινου και τον Θηβαιο,οπως και οι σοβαροι οπαδοι των tool ξερουν και τους King Crimson και τους Pink floyd.

Εσύ με πιάνεις… το κοινό του Ιωαννίδη είναι άτομα (στην συντριπτικη πλειοψηφία τους) που ο Ιωαννίδης είναι η όαση ποιότητας και το άλλοθι τους προς την ποιότητα που θα ήθελαν να ακούν… Αν και κάργα εμπορικός κάνει πολυ μα πολύ καλα αυτό που κάνει και είναι ένας σεβαστός και πολύ καλός καλλιτέχνης.
Έχω ακούσει πολλά άτομα να εκθειάζουν την μουσική και τους στίχους και να λένε οτι εγώ ακουώ και Ιωαννίδη οπότε είμαι κομπλέ απο ποιότητα ας ακούσω και λίγο Ρέμο… Και για να μην παρεξηγηθώ μου αρέσει πάρα πολυ το τελέυταίο Album με πάρα ππολύ καλούς στίχους και μουσική. Το άκουσα αρκετές φορές αλλά πιστεύω πως είναι αρκετά υπερτιμημένος όχι μόνο αυτός αλλα και άλλι μεγάλοι ψαγμένοι mainstream καλλιτέχνες. ΟΧΙ ΚΑΚΟΙ! ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΟΙ…

:lol:

νταξει,αλλα οταν ξεκινησε δεν ητανε τοσο μοδα οσο ειναι σημερα,και εχει γραψει μερικα καταπληκτικα κομματια!

Αναφέρατε το Θηβαίο :thumbup:

Αλλά βέβαια αυτόν δεν τον ακούνε πολλοί, για να πεταχτούν 2-3 users να πουν ότι είναι κλαψομουνιά!:wink:

Anyway, φοβερός ο Αλκίνοος, φοβερός και ο Θηβαίος (η “βροχή” μεγάλο κόλλημα)

ήσυχη βραδιά,με είχε πάρει ο ύπνος με τα ακουστικά,άκουγα ράδιο…αλλά αυτός ο Θηβαίος με μια ερμηνεία wannabe Βασίλης,έκανε μόνιμο κακό στα αυτάκια μου8)
ακόμα ω ρε χώνετε σε Αλκίνοο κλπ?άλλη δουλειά δεν έχετε να κάνετε?δεν σας αρέσει,ok.α,ξέχασα,πρέπει να ανέβουν και τα post.

Ήρθα για συμπαράσταση! Κι εμενα μ’ αρέσει. Ίσως όχι όλα τα τραγούδια του, αλλα μερικά είναι ΠΟΛY καλά. Και πάντα με πολύ καλους μουσικούς…

πολυ καλος ο Αλκινοος,καλος μουσικος–πολυ καλος και ο Θηβαιος αν και δεν διαφημιζεται πολυ αλλα πιστευω πως ειναι δικη του επιλογη και παντα περιβαλεται απο πολυ καλους μουσικους (το παλικαρι που ειναι στα κρουστα ειναι απιστευτος) …ειναι και αυτοι για μενα rock…:!:

:country: :band: :walkman: :trumpet: :trombone: :dance: :blues: :afro: :-({|= :rasta:

metzikof σε παρακαλώ γράψε κάτι παραπάνω. Δεν χρεώνονται οι λέξεις (και ας είναι οι εικόνες ίσες με 1000 λέξεις). Αν το έκαναν αυτό όλοι, τότε δε θα είχε νόημα το φόρουμ…

Αυτό το “γιατί δεν έρχεσαι ποτέ όταν σε θέλω μπλα μπλα μπλα” είναι ωραίο κομμάτι!.. να τα 'χωνε και λίγο παραπάνω, θα ήταν πολύ μέτσαλ!

Ναι,αλλά θέλει πιο…αντρική φωνή απ’του Αλκίνοου:wink:
Με αγχώνει όταν αρχίζει να φωνάζει:-s

Ας το διασκευάσει κάποιος :!:

:anyone:

Toν βαριέμαι.

Συμφωναω με τον αποπανω. :-s

Μπορει να ειναι βαρετος αλλα ειναι απο τους καλυτερους που εχει βγαλει η χωρα μας τα τελευταια δεκα χρονια (αν οχι ο καλυτερος)

Για αυτο στο φετινο Live album που τραγουδα με τον Μαλαμα το κομματι ακουγεται πολυ καλυτερα.