ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ!

Τα έλεγε στην χειμερινή περιοδία 2007. ΤΟ ‘‘Απόψε’’ και ‘‘Ο Δρόμος σου Είσαι Εσύ’’ υπάρχουν στο youtube και είναι αρκετά καλά δείγματα γραφής. Το ‘‘Έλα Κοντά’’ θυμίζει Χατζηγιάννη και ο ίδιος προλογίζοντας το έλεγε ότι είναι ψιλοάθλιο:D

Εδώ είναι 1 live του Αλκίνοου από τον Άγιο Λαυρέντιο στο Πήλιο, μόνος του με μία κιθάρα… Στο 7ο λεπτό περίπου έχει 1 τραγούδι που το έλεγε και παλιότερα…:wink:

Remember Tomorrow και μετά στο 56’ έχει και radiohead

http://www.sendspace.com/file/5fab00

Ημουν σ’αυτη τη συναυλια και πιστεψτε με εδωσε ρεστα ο Αλκινοος.Μονος του με μια κιθαρα ειπε φοβερα τραγουδια και επισης διασκευασε και Remember Tomorrow:respect:Να τονισω οτι επαιξε σχεδον 2μισι ωρες.Επισης τον γνωρισα απο κοντα και ειναι πραγματικα πολυ προσγειωμενος και απλος.

Στο Λυκαβυτό Σεπτέμβριο 2002, κιθάρα φωνή με 7000 λαού να τραγουδά μαζί του σαν μια παρέα.
Έπρεπε να βγει dvd.

προσφατα ακουσα το ονειρο ηταν να το ερμηνευει ενας ερασιτεχνης τραγουδιστης (δηλαδη οχι επαγγελματιας :p) και ρωτησα ποιανου καλλιτεχνη ειναι και μου ειπαν του ιωαννιδη. δεν ειχα ασχοληθει ως τωρα σοβαρα μαζι του αλλα τελευταια εχω αρχισει να ψαχνω κομματια του. εχω γραψει μερικα. θα ιθελα να αγορασω και καποια δουλεια του εχετε να μου πρετεινετε καποια?

και στο mad o αλκινοος (λολ!)

Απλώς κατέβασε όλη τη δισκογραφία!:smiley:

Ο Δρόμος Ο Χρόνος Και Ο Πόνος + Ανεμοδείκτης
Ο καινούριος μάλλον πάει για Φλεβάρη, όπως γράφουν στο φόρουμ του Αλκίνοου.

^^μολις παω θεσσαλονικη σιγουρα θα το κανω! με torrent?

Και με torrent αλλά μπορεις να τσεκάρεις και σε άλλα σάιτ που μπορείς να κατεβάσεις cd και να το κατεβάσεις ένα ένα

Με το που θα βγει ο και νούριος δίσκος (Φλεβάρη μάλλον) ο Αλκίνοος Ιωαννίδης θα ξεκινήσει εμφανίσεις σε όλη την Ελλάδα.
Για Αθήνα μάλλον παίζει το Γιάλλινο.

Pλησιάζουν οι μέρες και για δίσκο και για live…:D:!:

ας μας κρατάνε ενήμερους τα παιδιά που ξέρουν…απλά δεν μπορώ να περιμένω…


Now playing: Before The Dawn - Crush
via FoxyTunes

Υπάρχει και το ανεπίσημο φόρουμ www.alkinoos.gr:!:

#-o#-o
το είχα ξεχάσει τελείως αυτό!!


Now playing: Be’lakor - Neither Shape Nor Shadow
via FoxyTunes

Αρχές Μαρτίου Πρίνσιπαλ - Θεσσαλονίκη, 23 Μαρτίου και για κάμποσες μέρες Γυάλινο - Αθήνα.
Από το alkinoos.gr:!:

αυτά μάλιστα είναι καλά νέα!!οπότε από τώρα πρέπει να κανονίσω πόσες φορές θα πάω:D:D


Now playing: Dropkick Murphys - God Willing
via FoxyTunes

πολυ καλος ο ιωαννιδης, τον ακουγα απο πολυ μικρη.
έκανε αξιόλογες δουλειες, αλλα νομιζω ότι εχει πολλα τραγουδια που μοιαζουν…

15 τραγούδια θα περιέχει ο νέος δίσκος του Αλκίνοου. Μερικά από αυτά είναι τα Απόψε… πολύ καλό, Ο Δρόμος Σου Είσαι εσύ…καλό, Έλα Κοντά…ψιλό χάλια, Πατρίδα…άκρως πολιτικοποημένο και αρκέτά καλό, Είπα Να Ζήσω…όσοι το έχουν ακούσει μιλούν για καλό κομμάτι, Ήταν Ανάγκη…πολοί λένε ότι είναι το κομμάτι του δίσκου. Αρχές Μαρτίου κυκλοφορεί:!:

από ποθ ακούσανε τα κομμάτια???:roll:
απλά πες,μην ντρέπεσε:roll:


Now playing: Forest Of Shadows - Pernicious
via FoxyTunes

Τα πρώτα 3 τα παίζει εδώ και δύο χρόνια. Το Πατρίδα σε συναυλία στα Προπύλαια,κ τα άλλα πρόσφατα στο Αυλαία:!: