ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ!

Στα Προπύλαια τον περίμενα ώρα και βρήκε να ανεβει στη σκηνή το τεταρτάκι που αφοφάσισα να απομακρυνθώ για λίγο !Πόση γκαντεμιά πια!..ακόμα να τον δω λάιβ!

:lol::lol: Εγώ το καλοκαίρι έκανα το 2/2! Πήγα και τον είδα Σαββατο στο Σκουλγουειβ και καπάκι την Κυριακή στο Αντιρατσιστικό!

αληθειαααααααααααααα? ζητω! θα παω! δεν τον εχω δει ποτε ζωντανα! θα χωθω μπροστα μπροστα κιολας :roll:

Πρώτο τραπέζι ‘‘πίστα’’, που λέμε:);

Στο ανεπίσημο site του Αλκίνοου, λένε ότι ο νέος δίσκος του θα κυκλοφορίσει 9\3 και θα λέγεται ‘‘Νεροποντή’’:!: Τό’πε και το Δεύτερο πρόγραμμα, οπότε:D:yahoo:=D>:bounce::thumbup::har::drunk::!:

:yahoo::yahoo:=D>:bounce::bounce:
Επιτέλους!!!άντε άντε την τρίτη θα πάω να το αγοράσω.:D:D


Now playing: Guano Apes - Open your eyes
via FoxyTunes

9 Μαρτίου:!: ημέρα Δευτέρα, αν και με τους διανομείς στην Ελλάδα καλή Τετάρτη 11 Μαρτίου και αν#-o:!:

Επειδή σιγά να μην το φέρουν στις 9(Δευτέρα),υπολόγιζω στις 10 (Τρίτη) να το έχουν σε fnac ή Metropolis…


Now playing: The Offspring - Race Against Myself
via FoxyTunes

ναι, είναι αλήθεια!επίσης λέγεται πως θα παιχτεί ολάκερος ο δίσκος στο μελωδία, στην εκπομπή του Οδυσσέα προφανώς!!

Άντε καιρός ηταν.

την δευτερα 8α παι3ει το cd στον ΟΔΥΣΣΕΑ ειναι αλη8εια ,το ειπε σημερα8)

το είπε ε; γμτ άκουσα ένα το μεσημέρι, χλιαρό μου φάνηκε και ΚΑΘΟΛΟΥ δικό του… ελπίζω τα υπόλοιπα να είναι καλύτερα…

Για 16 πάμε:(, λίγες μέρες έμειναν:!:

εχω μια απορια (λιγο ακυρη με τα πορηγουμε ποστς :p) οσοι τον εχουν δει ζωντανα μου εχουν πει πως βγαινει λες και ειναι μαστουρωμενος :roll: τι παιζει με το οο σκηνικο? δηλαδη δεν μου φαινεται να χρειαζεται να παρει τιποτα πριν βγει να τραγουδησει (ουτε τα κομματια που λεει χρειαζονται τοοοοοοση πια ενεργεια…)

Καμία σχέση.Δεν ξέρω ποιος τα είπε αυτά αλλά δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα.Μια χαρά βγαίνει στην σκηνή,μια χαρά παίζει τα τραγούδια του.


Now playing: Visions of Atlantis - Seduced Like Magic
via FoxyTunes

Στα live του ο Αλκίνοος είναι πάντα νηφάλιος.
Απαιτεί από το κοινό τρία απλά πράγματα,

  1. Να τραγουδούν περρισότερο από όσο θέλουν:!:
  2. Να μιλούν λιγότερο από όσο θέλουν:!: Εδώ είναι λίγο αυστηρούλης:!:
  3. Να κλείσουν τα κινητά τους, γιατί παίζουν επιτυχίες συναδέλφων και του τη σπάνε:D:lol::!:
    Ουσιαστικά του αρέσει το κοινό να βγάζει ησυχία - συμετοχή:!:

#-o#-o#-o

Μηπως τον μπερδεύουν με κανεναν Αγγελάκα ή Ανεστόπουλο;!

Πάντως εγώ δύο φορές που τον έχω δει ήταν νηφάλιος…

μαλλον γιατι ουτε εγω πιστευω πως ο συγκεκριμενος καλλιτεχνης εχει αναγκη απο δοσεις :wink: βασικα οπως ειπα η μουσικη του δεν απαιτει καμια ιδιαιτερη πορωση οπως λ.χ. η μεταλ… μαλλον υπερβαλουν (αντε αντε συναυλιες ποτε λεει να αρχισει η εχει ηδη ξεκινησει?)

20 Μαρτίου Γυαλινο Μουσικό Θέατρο:!: