Προσεχως

6 Likes

Όταν μια ταινία σουπερ-ηρώων αξίζει να τη δείς απο το τρείλερ. Μοντάζ και σκηνοθεσία και “origin” ενος χαρακτήρα απο ηθοποιό που το “βιώνει” ή έχει μεταμορφωθεί πλήρως. Δεν είναι οτι θελώ να είμαι αρνητικός. Θελώ να είμαι απλά ΥΠΕΡθετικός. 2 Εργά θα πάω σινεμά - να τα δώ γιατι αξίζει τον κόπο.

Suprise!!

2 Likes

Πρώτες αντιδράσεις από το φεστιβάλ Βενετίας για Joker

2 Likes

Χρυσό Λιοντάρι για το Joker στο φεστιβάλ της Βενετίας :open_mouth:

WTF???

3 Likes

με roma νικητη περισυ και αυτη τη χλαπατσα το shape of water προπερσι, το φεστιβαλ εχει αρχισει να γινεται οσκαρικος προαγγελος σιγα σιγα, μαλλον συνεχιζει στον ιδιο δρομο κ φετος…
το WTF ειναι μεγαλυτερο εδω ομως γτ 1. Ειναι comic book movie και 2. Ειναι πιθανοτατα σκατοψυχη, αρκετα σκατοψυχη για το σημερινο mainstream κοινο που θεωρητικα ειναι να χτυπησει κ μαλλον αρκετα σκατοψυχη και για την μεση ‘10σ οσκαρικη ταινιά…

Μια χαρα παντως, εγω που το ειχα στη μπουκα λογω Φιλιπς, τωρα εχω ψηθει πολυ να το δω σινεμα!!

Εχω την αισθησή οτι θα είναι ελάχιστα, superhero/κομίκ movie αλα marvel/dc (χαβαλέ περιπέτεια που αψηφά τους νομους τις φυσικής). Είναι πιο πολύ ψυχογράφημα, ενος χαρακτήρα κομικ. Και επειδή δεν χρειάζεται να κάνει καραγκιοζιλίκια και να εχει εκρήξεις και παπατζιλίκια, μπορεί να είναι πολυ καλό. Και εγώ ψήνω να το δω σινεμά. Τα κομικ movies μπορεί να έχουν γίνει αψογα απο πλευράς σκηνοθεσίας, εφέ κτλ, αλλά σεναριακά είναι σχετικά αδύναμα. Απο την άλλη έχουν εξαντληθεί τα πολυ γνωστά και τώρα περνάνε σε “αγνωστά” που ίσως και να μην έχουν την ίδια ανταποκρισή.

2 Likes
2 Likes

Ο Christian Bale θα υποδυθεί τον GG Allin :open_mouth:

Πάντως η λέξη ροκ σταρ δίπλα στο όνομα Αλιν κλωτσάει κάπως :crazy_face:

4 Likes

χαχαχα τι λες τωρα!

Χαχαχα… ο μακαρίτης πασαλειβόταν με σκάτα και πέταγε και σε αλλούς.
Αν είναι ο bale, να είναι εντελώς ΤΗΣ ΜΕΘΟΔΟΥ, δεν θα επαιζα μαζί του, εκτός αν ήμουν οπαδός των Scatofagus κτλ.

έτσι για την κουβέντα

1 Like

Εν τω μεταξύ, υπάρχει μια ιδιαίτερη σύνδεση μεταξύ του GG Alin, και των κάφρων Profanatica, (άλλα παλικάρια αυτοί)!

Ο mastermind της μπάντας, Paul Ledney, ήταν φίλος του λεγάμενου και έπαιζε και τύμπανα σε μια μπακ απ μπάντα του το 1988, τους The Connecticut Cocksuckers. ήταν να ηχογραφήσουν και ένα EP με τον Alin στα φωνητικά, αλλά τους έκανε πολύ χοντρά τσαλίμια στο studio και το αποτέλεσμα έμεινε instrumental.

Summary

We recorded several tracks but he never got to sing on them. When GG showed up to the studio, for some reason he’d brought a band of his own along with him. We were insulted, thinking like, ‘Who the fuck are these guys?’ I’m not sure what they were working on but we urged him to use us and not them because we were really tight and had our material down. He attracted a lot of scumbags and along with that came very crappy players. Sadly, when the moment came for him to sing on the tracks, something happened with the microphone and the studio had no backup mic. I wasn’t present at the time because I’d gotten kicked in the chest and slept sitting up with broken ribs. But Malcolm Tent ( PROFANATICA bassist, 2001– 2006) was there and really pressed GG to stay and finish the vocals but he insisted on leaving – all the while assuring Malcolm he’d be back. This almost turned into an argument but GG won and left. Of course, he never returned so we have the original tracks but without vocals.

Η σχέση του Ledney με τον Alin παραήταν καλή, ο πρώτος σε ορισμένα λάιβ του έφτιαχνε το σετλιστ ενώ τον βοηθούσε να βρίσκει και τίτλους για τα ονόματα τραγουδιών του.

Παρεπιπτόντως στην προηγούμενη ζωντανή τους εμφάνιση Αθήνα, υπήρχαν 2-3 ταλιμπάν με μπλουζάκια GG Alin!!

Που θέλω να καταλήξω? Θέλω να δω casting για Profanatica στην εν λόγω ταινία. Ή καλύτερα guest πέρασμα.

1 Like

Τα μόνα λόγια που δύναμαι να ξεστομίσω είναι: Τι φάση;

2 Likes

H φάση είναι γκρίντζι

4 Likes

Καπου διαβασα οτι ειναι διαφημιση για συμπληρωματα διατροφης καποιας εταιρειας κ οχι ταινια

Αν καποιος θελει να δει ελληνικη superhero assemble movie, το πιο κοντινο παραμενει το παρακατω
image

\m/

11 Likes

Ε ναι

Αμφιβαλλω οτι θα γυριστει τετοιο πραγμα, αλλα αν γινει σωστα, ρισπεκτ

Επιστροφή στην κανονικότητα:

4 Likes