Προσεχως

Να ανάβουν τα καπνογόνα:

7 Likes

“Προσεχώς” δεν το λες με την καμία (έρχεται σε ένα χρόνο και!), αλλά δεν είχα ιδέα ότι “τρέχει” το εν λόγω project και ενθουσιάστηκα όταν το είδα.

Χωρίς να είμαι οπαδός των remake (όσο μπορεί να χαρακτηριστεί remake, όταν βασίζεται σε βιβλίο), αυτό εδώ το περιμένω πως και πως. Γιατί; Δύο λέξεις. Denis Villeneuve…

Όσο για το αντίστοιχο film του 1984 του “τεράστιου” Lynch, είχα πάντα την αίσθηση ότι χωρίς να είναι κακό και αδιάφορο, ατύχησε να βρίσκεται ανάμεσα στα εξαιρετικά “The Elephant Man” και “Blue Velvet”.

Μην ξεχνάμε βέβαια και την επική “χυλόπιτα” που “έφαγαν” οι Maiden από τον Herbert, αναφορικά με τη χρήση του “Dune”, για το κομμάτι που εντέλει ονομάστηκε “To Tame a Land” (ύμνος ύμνων, για εμένα το 2ο καλύτερο κομμάτι της συνολικής δισκογραφίας των Βρετανών, μετά το ανυπέρβλητο “Seventh Son of a Seventh Son”).

8 Likes

Κάθε φορά πάντως που βλέπω νέα για τη μεταφορά του Dune στην τηλεόραση,το μυαλό μου πάει εδώ


Όσοι δεν το έχετε δει να σπεύσετε.

3 Likes

Joker πονας;

6 Likes

ειναι τοσο κακο που στο τελος γελας :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πολιτισμικός βιασμός είναι.

Πω τον καργιολη ειναι ο αρχοντας του κριντζ

2 Likes

Έλα παραδεχτείτε ότι η βλακεια του είναι guilty pleasure, άμα το βάλει Κυριακή βράδυ και είστε τέζα στον καναπέ

βλεποντας τα πρωτα 50 δευτερολεπτα αναρωτιομουν τι κραζετε ακριβως, μια οκ σαχλαμαρα φαινεται.

Μετα καταλαβα.

1 Like
1 Like

Πω προσπαθώντας να κάνουν update για τους μιλένιαλς του #@$@$@$@ τα ράμματα. Απο έναν μέθυσο σεξιστή τύπο που ναι νικοτινιασμένος και στα όρια, ένας ευαισθητούλης μεσήλικας … που κάνει κασκάντες που έχουμε ξαναδεί. Γιατι μου μυρίζει ελάχιστα πιο ανεκτό Die another day ? (το ναδίρ)

4 Likes

Ωραίο, ως πολύ ωραίο. Φαίνεται πως υπάρχει ένα story από πίσω, τα horror στοιχεία φαίνεται πως τα παίρνουν λίγο πιο σοβαρά και η αφόρητη βλακεία του Paul Feig ευτυχώς απουσιάζει.

Πω μια ανακούφιση που δεν έχει καμία σχέση με την βλακεία του 2016.

Ωραίος και ο Paul Rudd, σούπερ φαίνεται

Τι matrix 4 διαβάζω ρε σεις? Δεν έφταναν οι μαλακίες 2 και 3?

Oχι :stuck_out_tongue: εχουμε 2019, αυτη ειναι η φαση

4 Likes

Υπάρχουν και χειρότερα…κανα reboot πχ

Μάτριξ 20 χρόνια μετά θα είναι η φάση;;; ( Που όντως είναι μόδα )

Έλα να ετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά…

Υ.Γ. 1: Τι πίνει ο Tom Cruise και διατηρείται έτσι; Επίσης, στο τελευταίο πλάνο από το “Alien” το “έσκασε”;

Υ.Γ. 2: O γιος του “Goose” πόσο “καρμπόν”; Παρεπιπτόντως, ηθοποιάρα ο Teller.

Y.Γ. 3: Πρέπει να ακουστεί ΟΛΟ το soundtrack της πρώτης ταινίας. Δεν νοείται κάτι διαφορετικό.

Υ.Γ. 4: Αχ, βαχ και τρισβαχ… Jennifer Connelly…

4 Likes