Προσεχως

Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια να βλέπω αυτό ακριβώς σε ένα θέατρο στο Θησείο, τη Καραμπετη ως Φόνισσα.

1 Like

Η μορφή και το βλέμμα στο 1:08 μ έχει ψαρώσει άσχημα.

3 Likes

Η Νάθενα είναι τοπ σκηνογράφος κ ενδυματολόγος, εκεί δεν θα υστερεί σίγουρα η ταινία. Πρώτη της σκηνοθετική απόπειρα, έχει καλό παρασκηνιακό buzz μέχρι τώρα οπότε το αναμένουμε με συγκρατημένη αισιοδοξία

3 Likes

Ρε 'σεις τωρα πηρα χαμπάρι οτι βγαίνει στα κοντα σειρα ενα απο τα καλύτερα Ε.Φ βιβλία εβερ

Πολυ δυσκολο εγχείρημα για το ντουετο του GOT που πανε για all in come back ή πατος.

1 Like

Γλυκός πονοκέφαλος το 3BP. Ακόμη προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να διαβάσει τα επόμενα της τριλογίας.

Ξέρουμε αν θα ασχοληθούν μόνο με το ένα βιβλίο ή θα επεκταθούν και στα υπόλοιπα;

Γενικα στο trailer βλεπω σκηνες και απο το 2ο αλλα διάβασα πριν λιγο οτι η σειρα θα ειναι η ιστορια του πρωτου βιβλιου.

1 Like

το έχω το πρώτο βιβλίο και όλο κάτι μα σταματάει στο να το ξεκινησω…είναι τόσο δύσκολο όσο λένε?

Ετοιμοιιιι?

3 Likes

Ψηθηκα.

1 Like

Εγκρίνεται κ μόνο από την επιλογή τραγουδιού.

1 Like

Mads Mikkelsen

Αυτό δε χάνεται με τίποτα

6 Likes

τι ΕΠΟΣ ?

1 Like

image

5 Likes

Ωπ έλα ρε ! Ευκαιρία για rewatch! Underrated τριλογία

3 Likes

Underrated? Ε όχι κορυφαία είναι.

2 Likes

Ουτε εγω θα την ελεγα underrated, χαιρει (ευτυχως) μεγαλης εκτιμησης απο τους παντες απο οσο ξερω. Ειδα το τρεηλερακι χθες και πωρωθηκα ασχημα. Αρχικα σκεφτηκα να το μοιραστω εδω αλλα λεω αποκλειεται οι χρηστες του ροκιν να εκτιμουν. Ευτυχως ομως εκανα λαθος. Επισης, το τρεηλερακι μου θυμησε οτι δεν εχω δει την τριτη ταινια της τριλογιας και ντροπη μου. Ισως βρηκα τι να δω σημερα το βραδυ λοιπον.

Μικρη “αστεια” ιστοριουλα:

Οταν ημουν 22-23 χρονων, το τοπικο Βιντεοκλαμπ (που πλεον ειχε μετατραπει ουσιαστικα σε DVD club), νοικιαζε τις ταινιες που δεν ηταν καινουριες κυκλοφοριες σε τιμη-προσφορα 6 ευρω για 6 ταινιες, με εβδομαδιαια επιστροφη. Οποτε εγω κι ενας ακομα καμμενος φιλος μου που ημασταν κλασικα παντοτε νυχτοπουλια, πηγαιναμε και τις νοικιαζαμε με την ντουζινα, και λιωναμε σχεδον καθε βραδυ σπιτι του ή σπιτι μου. Καποια στιγμη λοιπον, ειδαμε το κλασικο Planet Of The Apes με τον Charlton Heston, και πωρωθηκαμε.

Ξεκαθαρα ενα απο τα καλυτερα και μεγαλυτερα plot twists στην ιστορια του κινηματογραφου, μαλιστα σε μια εποχη που τα plot twists δεν τα επαιρνες με το κιλο καθε μερα σε κινηματογραφο και τηλεοραση. Καπως ετσι, ειπαμε να παμε στο βιντεοκλαμπ και να νοικιασουμε τις υπολοιπες 4 ταινιες sequels, ολες απο τις αρχες των 70ς.

Τα ειδαμε ολα μεσα σε ενα βραδυ (Beneath 1970, Escape 1971, Conquest 1972, Battle 1973) , αλλα η ζοφερη πραγματικοτητα ειναι πως δεν θυμαμαι ουτε μια σκηνη γιατι και τα 4 ηταν λιγο πολυ απαλευτα :stuck_out_tongue: Το reboot ομως του 2011 ηταν πραγματικα εξαιρετικο, και ο James Franco φοβερος στον ρολο. Εμενα επισης μου αρεσε παρα πολυ και το remake του Tim Burton, το οποιο εφαγε κραξιμο διχως κανεναν απολυτως λογο.

6 Likes

Το reboot μου αρεσε πολυ και περισσοτερο απο την ταινια του Burton, την οποια για μια χαρα θυμαμαι. Το κλασσικο με τον Χεστον ειναι γαματο - νομιζω οτι δεν εχω δει κανενα απο τα σικουελς που λες και νομιζω οτι δε θελω να δω κιολας :stuck_out_tongue:

2 Likes