Προσεχως

Δεν έχω δει κανένα από τα reboot, κακώς, γιατί απ’ ό,τι έχω καταλάβει μετράνε σαν ταινίες. Δεν ξέρω αν θα ξεπεράσουν στη συνείδησή μου το original classic με τον Ίστον, χλωμό κιόλας, πάντως σίγουρα θα τα δω κάποια στιγμή.

Το remake του Burton είναι επιεικώς απαράδεκτη ταινία. Ειδικά ο Γουόλμπεργκ (από τη στιγμή κιόλας που αναπόφευκτα μπαίνει σε σύγκριση με τον Ίστον) είναι για γέλια και για κλάματα. Μου άρεσαν ο Τιμ Ροθ και η Έλενα Μπόναμ-Κάρτερ βέβαια, αλλά δεν φτάνει.

Τα σίκουελς της πρώτης ταινίας είναι τραγελαφικά. Ειδικά εκείνο με το ζευγάρι των πιθήκων που κατά λάθος μεταφέρονται στο ανθρωποκρατούμενο παρελθόν (ή διάσταση; Δεν θυμάμαι πώς το εξηγούν) και γίνονται λέει θέαμα στα μίντια. Infinite cringe.

2 Likes

Μετράνε πάρα πολύ, είναι η μία καλυτερη απο την άλλην. Όσο για την ταινία με Γουόλμπεργκ το μόνο που θυμάμαι είναι να λέμε γιατί δεν έκατσε στον πλανήτη με τη ξανθούλα και τπτ άλλο.

Δυνατή η ξανθούλα όντως αλλά έχω στο μπάνιο ένα σφουγγάρι ηλικίας περίπου 3 χρόνων το οποίο νομίζω ότι έχει μεγαλύτερες υποκριτικές ικανότητες.

“That’s not the point” θα μου πεις και δεν θα διαφωνήσω, just sayin’ though.

1 Like

100% ολοσωστος σε ολα, και ναι, πιστεψε με δε θελεις να τα δεις :smiling_face_with_tear:
Μια χαρα οντως η ταινια του Μπαρτον. Κι εγω αντιπαθω τον Walhberg, αλλα αυτο ειναι ασχετο.

1 Like

Για αυτη λετε ε; Estella Warren - IMDb

ιδια φατσα με την Amber Heard…

2 Likes

Σωστά, πριν τις πλαστικές τότε βέβαια

:100: :100:

4 Likes

4 Likes

Wtf

Μετα την (πανδικαια και απολυτως δικαιολογημενη) επιτυχια του Cobra Kai , λογικο ως επομενο βημα.

1 Like

Παραγωγός ο Will Smith? :grinning:

GAIWCrdWsAEW-Mk

Furiosa αργεις; Πρωτο look δεν εχει trailer ακομα

5 Likes

Ta Skampo Mou To Mikro Psari Kai Arxidia Throw GIF - Ta Skampo Mou To Mikro Psari Kai Arxidia Throw Chair - Discover & Share GIFs

3 Likes

Ώχου με την Άνυα-Τέηλορ, παντού μπροστά μου :exclamation:

1 Like

_

2 Likes
9 Likes

ίσως αρκετά polished και στυλιζαρισμένο για τα γούστα μου + με οριακά ανεκτό ψηφιακό σε φωτογραφία/σκηνογραφία, δεν με ενθουσίασε όπως εκείνο το αντίστοιχο του Fury Road αλλά δεν με χάλασε κιόλας… ούτως ή άλλως και το Fury Road είχε όλα τα παραπάνω -και όλοι είδαμε πως κατέληξε :love_you_gesture:

Όπως και να έχει, ο Miller έχει διαχρονικά την εμπιστοσύνη και τον θαυμασμό μου σε ότι και αν καταπιαστεί
H αφίσα σπέρνει

5 Likes

Τι αρκετά, ήταν υπερβολικά γυαλισμένο. Κάτι μου φάνηκε πολύ off στην εικόνα. Δεν ξέρω ίσως έχει να κάνει με τις κάμερες που το έχουν γυρίσει, ίσως το βίντεο στο youtube να δείχνει έτσι, αλλά μου φάνηκε πολύ παράξενη η εικόνα. Υπερβολικά καθαρή και digital και δεν έχει να κάνει μόνο με τα cgi, ακόμα και οι βρώμικες φάτσες των χαρακτήρων μου έδωσαν την εντύπωση πως είναι ψηφιακές.

Προφανώς αγαπάμε Miller και περιμένω την ταινία αλλά ελπίζω να μην δείχνει έτσι.

1 Like

Θελουν σινεμα αυτες οι ταινιες για να εκτιμηθουν σωστα, θα το δουμε οταν βγει.

Παντως στο οπτικο κομματι δεν με εχει απογοητευσει ο Μιλλερ, δεν βλεπω γιατι να ξεκινησει τωρα.

2 Likes