Π.α.ο.κ

δεν ξέρω… πάντως αυτή τη φάτσα την έκανε όταν καρφώσαμε το δεύτερο

Μαλακία τελικά… και να κερδίσουμε εμείς η τότεναμ θα πρέπει να κερδίσει με 6 γκολ διαφορά για να περάσει… έπεσε τρομερά η αξία του ματς…

Το σημερινό είναι πολύ σημαντικό μια και μιλάμε για μια εμφάνιση χωρίς βιερίνια και με 7 ελληνες μεσα εκ των οποίων οι 5 ξεκίνησαν απο τα εφηβικά της ομάδας…
2 πρωταρηδες (Γεωργιαδης πρωτη χρονια και Σταφυλιδης 1η συμμετοχη)
και 2 γκολ απο Ελληνες…

Τεράστια νίκη, κόντρα σε μια άθλια διαιτησία που μας άφησε με 10 για ένα και βάλε ημίχρονο και χάρισε ένα γκολ στους ανύπαρκτους
Με τον μαλάκα τον Χαλκιά έκανα το σταυρό μου σε κάθε κόρνερ
Μεγάλο παιχνίδι από Σάλπι, Γεωργιάδη, Γκαρσία, Λάζαρ και Σταφυλλίδη(όσο το άφησαν το παιδί) και γενικά από όλη την άμυνα που άντεξε την αδιάκοπη πίεση της Τότεναμ στο 2ο ημίχρονο
Ευτυχώς ήμασταν τυχεροί και σωθήκαμε 2 φορές πάνω στην γραμμή(η 6η ή 7η φορά για φέτος?)
Ρισπέκτ στον Κοντρέρας για το δολοφονικό τάκλιν-σκαριά στην πλάτη που έφαγε

Κρίμα για τους 1500+ οπαδούς που έμειναν έξω…φαντάζομαι η πρόκριση θα έδιωξε όλη την ξενέρα
[B]
ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ![/B]

Χωρίς καν να πηδήξει:!:

Καλά, στο καφενείο τη Σάμροκ δεν είναι και τόσο δύσκολο
Το 2ο που αναφέρεις πολύ σημαντικό και ελπιδοφόρο για το μέλλον της ομάδας
Από κει που είχαμε μόνο τον Χαλκιά…

επικ μεταλ :’)

Μπραβο στον παοκ παντως,δε νομιζω οτι το περιμενε κανεις.Αψογη εκμεταλλευση της υπεροψιας των αγγλων,2 γκολ με πολυ καλες αντεπιθεσεις στο 15λεπτο και παρα τον μπαφιασμενο ολλανδο και το χαλκιας χορρορ σοου σε καθε εξοδο,το πηρατε το διπλο.
Στο ακυρωθεν γκολ της τοτεναμ παντως κανεις δεν εχει καταλαβει ακομα τι εδωσε τελικα.Γινεται πεντακαθαρο φαουλ,που σηκωνει και κοκκινη,στον Κοντρερας,το παιχνιδι συνεχιζεται κανονικα,η μπαλα παει στον Ντεφοε,το βαζει και ξαφνικα ο αλλος βγαινει απο το τριπαρισμα του και θυμαται να σφυριξει,χωρις να υποδεικνυει κατι.Δηλαδη οφσαιντ θεωρητικα δεν υπαρχει,εφοσον υπαρχει ο Κοντρερας που σκοτωμενος και σφαδαζοντας τον καλυπτει.Αρα μαλλον αντιληφθηκε το φαουλ 1 λεπτο μετα.

Νταξει για το πεναλτυ γελαει και ο βαρουχας,ο αλλος μαζευει χερια και η μπαλα βρισκει μονο στο σωμα του.

Του το σφύριξε ο βοηθητικός που ήταν πίσω από το τέρμα, γι’αυτό δεν το έδωσε αμέσως
Αυτός στην κοσμάρα του

ο πανηγυρισμός αυτός ήταν συγκινητικός τουλάχιστον, δεν ξέρω αν εσύ στο 0-2 θα κρατούσες την ψυχραιμία σου με ήρεμα παλαμάκια και στυλ “ω, λοιπόν αυτό ήταν ένα θεσπέσιο γκολ φίλοι μου”

Τιμή και δόξα στα ΠΑΟΚια που ήμαστα μαζί στην πτήση για Λονδίνο το Σάββατο και ανεβαίναν χωρίς καν εισιτήριο.

Μάλιστα, την ώρα που βγαίναμε το πρώτο πράγμα που έκαναν ήταν να πάρουν τηλέφωνο και να αρχίσουν να κράζουν σε άψογα σαλονικιότικα που ήταν 0-0 με Κέρκυρα. Μέχρι που τέλειωσε και στα τρένα κάναμε ωραίες γραφικές συζητήσεις για το πόσο δεν αξίζει στην ΠΑΟΚάρα ο Φωτάκης, πόσο δεν αντέχει ο Γκαρσία και τέτοια ωραία… Εγώ βασικά άκουγα, χεχε…

Μεγάλη μούρλια λέμε…ωραίοι τύποι…

μεγαλο διπλο, μπραβο μαγκες.

ποσο ατυχοι να μην εχει εφημεριδες σημερα γαμωτο.

H UEFA παντως πρεπει να καρατομει τετοιους διαιτητες γιατι πραγματικα ειναι ανικανοι σε να παιξουν σε τετοιο επιπεδο…
Τι αλλο επρεπε να κανεις ο διαιτητης περα απτη φαση του πεναλτυ και το φαουλ στον Κοντρερας για να αποδειχτει οτι ειναι κακος και ανικανος,οτι δεν μπορει το παιδι για τετοιο επιπεδο.
Οπως επισης και το project με τους επιπλεον διαιτητες πισω απτα τερματα αποδειχτηκε αποτυχημενο.Αυτα καλο ειναι να τα δει ο ιδιατερα αντιπα8εις Πλατινι αν και δεν το κοβω…
Μιλαμε για τον παιχτη που πηρε ευρωπαικο με ψευτικο πεναλτυ και πανηγυριζε σαν τρελος ενω ειχε σκοτω8ει ποσος κοσμος(Χευζελ)

Μπράβο, μπράβο, μπράβο.

Κατάθεση ψυχής και αξίας. Και ας παίζατε με 9. Και ας σας γύρισε το ματς. Και ας σας είχαν οι περισσότεροι (όχι εγώ) για χαμένους. Και ας μη μπορέσατε να κερδίσετε τις Κέρκυρες του κόσμου αυτού…

δηλαδη δεν ήθελες να κερδίσει ο παοκ χθες? γιατι ο επιπλέον διαιτητής του έδωσε την φάση,…έστω με καθυστέρηση…αν και δεν ξέρουμε με πόση…
αλλά αν δεν υπήρχε χθες, ο παοκ δεν θα είχε κερδίσει …καθυστέρηση ή μη

*η κάρτα ακόμη βγαίνει

θα πανυγήριζα σαν τρελός και θα χτυπιόμουν αλλά ρε φίλε αυτός κοίταζε σαν να μην ξέρει τί του γίνεται.

ενω εμείς στο σπιτι μας, ξέραμε :stuck_out_tongue:

για σένα δεν ξέρω.εγώ ήξερα οτι η παοκάρα είχε βάλει γκόλ και έλεγα “έλα γαμώ την αγγλια γαμώ!!!” :stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω και πολύ κόσμο που να μη χάρηκε χθες με τη νίκη του ΠΑΟΚ. Όχι ότι δεν θα υπάρχουν… Εγώ πάντως πανηγύρισα…

Ρε ακομα να ξεκαυλωσω!!!
Πηγα για κατουρημα κι εχω πιτσιλισει πλακακια μπανιου,ταβανι,καθρεφτη…

ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ!!!

ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑ…!!!

που το καταλαβες οτι δεν η8ελα ρε φιλε…

Χαρηκα αν και δεν ειμαι ΠΑΟΚ

Απλα λεω οτι ο μπαφιαρης ο Ολλανδος διαιτητης ηταν κακος…Οπως φανηκε και απτο πεναλτυ-αποβολη που ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΝΑΛΤΥ αλλα και στη φαση με τον Κοντρερας που δεν το εδωσε αμεσως αλλα μετα απο ενα λεπτο που ουτε στο ερασιτεχνικο δεν γινοντε αυτα!

Και πιστευω 8α κερδιζε και παλι αν δεν ηταν αυτος

βρε ειρωνικό είναι…για τον επιπλέον διαιτητή λεω…λες απέτυχε…στην ουσία έκανε την δουλειά του, έστω και μετα απο καθυστέρηση.

Μπραβο ρε Μπαουγκ! Την χαρηκα παρα πολυ αυτην την νικη, πολλα συγχαρητηρια, αξιοι!

Α και γαμω τα γκολακια το δευτερο ε!