Π.α.ο.κ

  1. Το χέρι του Μουσλίμοβιτς για το οποίο εμείς οι 2 μιλήσαμε και στα προηγούμενα ποστς. Που κατεβάζει τη μπάλα με στήθος και χέρι, στρώνει σε Κονσεϊσάο και το χάνει ο Ίβιτς εξ επαφής

  2. Το ότι ο τρελομπαρίνι είπε πως είναι από πίσω δε το κάνει από πίσω. Αυτή είναι η κλασσική βλακεία των δημοσιογραφών. Τάκλιν από πίσω = κάρτα είναι όταν το τάκλιν χτυπάει το πίσω μέρος του ποδιού. Όχι όταν αυτός που κάνει το τάκλιν έρχεται από πίσω. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να καταργηθεί το τάκλιν. Στην Ελλάδα το τάκλιν του Γκαλέτι θα έπαιρνε κάρτα. Στην υπόλοιπη Ευρώπη τίποτα

  3. Ποιο χέρι; Αν ήταν στην παράταση τότε δε το είδα. Αν ήταν στα 90 λεπτά, δε το θυμάμαι καν

  4. Ο Τσίκινης είχε πει πέναλτυ κι αυτό του Ντούντου με το Θρασύβουλο. Άρα δίκιο έχω

  5. Streaming (:p)

To sum up: Βλέπεις που το παράπονο σας δεν είναι οι δίκαιες διαιτησίες, αλλά το ότι δεν έχετε την εύνοια του Ολυμπιακού; Δε σας νοιάζει να είναι καλή η διαιτησία και να μην πέρνει κανένας δωράκια. Θέλετε απλά να παίρνετε όσα δωράκια παίρνει κι ο Ολυμπιακός. Κανένα αποτέλεσμα δεν αλλοιώθηκε από τη διαιτησία κατ’ εμέ και δεν περιμένω να πειστείτε. Αυτή τη στιγμή είστε πολύ στην τσίτα

Προς όλους: Δεν άκουσα τι ακούστηκε στο Καραϊσκάκη, αλλά αν είναι αυτό που φαντάζομαι, έτσι και γραφτεί εδώ μέσα, θα πέσει πόντος. Ξανά τενκ γιου και τα λέμε αύριο

Προς σύγαυρους: Σταματήστε να ποστάρετε σε ξένα τόπικ. Εγώ ξεχάστηκα όταν πόσταρα για να ζητήσω ηρεμία στα πνεύματα και επανέρχομαι στη τάξη

Καλα να περασεις.Και σε ευχαριστω πολυ για την φιλοφρονηση 30+ ωριμε ανθρωπε.
Η διαιτησια ηταν οτι να’ναι,δεν κανατε ουτε μια φαση αλλα για ολα φταιει ο Κοκκαλης.

Η βλακεία είναι κερδισμένη αξία του Έλληνα οπαδού.

Οι γαύροι προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα και οι παοκτσήδες πάνε να τα ρίξουν στην διαιτησία, καλύπτοντας την ανυπαρξία τους στο γήπεδο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Γιατί η (άδικη όντως) αποβολή του Κοντρέρας έγινε στο 72’. Μέχρι τότε ο ΠΑΟΚ πού ήταν? Πουθενά. Και μάλλον δεν θα εμφανιζόταν καθόλου. Άρα με το σκορ στο 1-0 θα βλέπαμε πάλι 20 πέναλτι…

Αν υπήρχε δικαιοσύνη στο ποδόσφαιρο έπρεπε να αποκλειστούν και οι 2 σήμερα.

  1. ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΦΑΟΥΛ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ.
  2. Αν δεν ήταν κίτρινη αυτό τότε δεν ήταν καμμία του ΠΑΟΚ. Είχα την εντύπωση ότι παίζαμε στην Ελλάδα. Εντάξει σίγουρα η κερκίδα δεν ήταν Ελληνες
  3. Στην παράταση ήταν
  4. Δεν με νοιάζει τί λέει ο Τσίκινης. Μόνο ένα γαύρος κολλημένος δεν βλέπει ότι είναι αποβολή.

Το Sum up: Δεν κατάλαβα ποιός ζήτησε ευνοική διαιτησία; Αυτό που ζητάνε οι Παοκτσήδες είναι δίκαιη διαιτησία. Η σφαγή που έγινε σήμερα απέχει ΠΑΡΑ πολύ. Τώρα αν έχετε συνηθίσει τόσο πολύ να σας ευνοούν τί να κάνουμε;;

Δίκιο έχεις για την απόδοση του ΠΑΟΚ. Στο ημίχρονο μπήκα και το έγραψα. Στο ποδόσφαιρο όμως δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Το θέμα είναι να κερδίζει όποιος κερδίζει χωρίς άλλες βοήθειες. Δεν υποστήριξε παοκτσής ότι επαιξε καλύτερα η ομάδα

Σου το έγραψα και στο τόπικ του Ολυμπιακού. Για μένα ελάχιστες από τις άπειρες κάρτες που δόθηκαν ήταν όντως κίτρινες. Ο Κοντρέρας την πάτησε γιατί 2 λεπτά μετά από την κίτρινη του Πάντου, έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα με τον Πάντο. Αν ο διαιτητής ήταν καλυτερος στο πειθαρχικό έλεγχο, ούτε ο Πάντος θα είχε πάρει, ούτε ο Κοντρέρας.

Καλο βραδυ

για μενα ο ΠΑΟΚ στο πρωτο ημιχρονο ηταν καλος…εχασε και 2 κλασικες ευκαιριες ενω ο ολυμπιακος σχεδον καμμια
στο δευτερο ημιχρονο ο ολυμπιακος στην αρχη πιεσε και την στιγμη που κλαταρε ηρθαν οι αποβολες…

αλλα να καταφερεις με 9 παικτες να μην δεχτεις γκολ επι 30- 40 λεπτα σε ενα ματς 120 λεπτων ουτε η [SIZE=“6”]μπαρτσελονα πιστευω θα τα καταφερνε…

ειστε τυχεροι βασικα…αν καταφερνε ο ΠΑΟΚ να σας αποκλεισει με 9 παικτες μεσα στο καραισκακη νομιζω πως θα ηταν η μεγαλυτερη ξεφτιλα της ιστοριας του ολυμπιακου…και μαλιστα σε ματς 120 λεπτων…

θεωρω πως ο διαιτητης ηταν 100% στημενος…αυτο φανηκε καθαρα στη φαση του μπακαγιοκο…ακομα και να μην εισαι 100% σιγουρος το δινεις το φαουλ και την κοκκινη ειδικα απο τη στιγμη που την μια ομαδα την εχεις αφησει με 9 παικτες…η του πουστη,εστω δωσε το φαουλ να εχει η ομαδα με τους 9 παικτες μια ευκαιρια να πετυχει κατι…αλλα δεν ηθελε…δεν ηθελε να δωσει στον ΠΑΟΚ το παραμικρο δικαιωμα να ελπιζει…

φυσικα το οτι ηταν ολοκαθαρο φαουλ και κοκκινη ειναι λεπτομερεια…

[SIZE=“5”]προσωπικα πιστευω οτι το θεμα εχει και αλλες προεκτασεις…ειναι αρκετοι αυτοι που δεν θα θελαν την καθοδο 20.000 ΠΑΟΚΤΣΗΔΩΝ στο οακα για τον τελικο…μια ακομα ξεφτιλα για την αστυνομια θα ηταν αρκετα βαρυ…[/SIZE]

ηδη προχθεςστη νεα σμυρη συνεβησαν καποια περιεργα γεγονοτα…

Δεν εχω διαβασει τι εχετε γραψει,δεν θα το κανω μεχρι αυριο το πρωι.
Ειδα το ματς με 2 βαζελους,1 γαυρο,1 παοκι,1 αεκτζη.Ο γαυρος δεν πανηγυρισε καν το 2ο γκολ(-ισως οφσαιντ?επ Παλομπαρινι τι λεει τα γιδια καλα?),γενικα δεν μου φανηκε να γουσταρει και τρελα.
Απο τα πιο αστεια ματς που εχω δει ποτε.

Γενικα,πορωνομαστε,νομιζουμε οτι εχει αξια,νομιζουμε οτι κατι ειναι οι ομαδες μας.ΑΡΧΙΔΙΑ ειναι.
Δεν υπαρχει ρε μαλακες “Πρωταθλημα” και γενικα “Αθλητισμος” στην Ελλαδα.Μονο μιζερια και ανουσιοτητα.Ελεγα στον φιλο μου το παοκι εξαρχης,μαλακα το ματς δες το χαλαρα.Δεν το εκανε,τσατιστηκε και εβριζε μεχρι και τη 2η κοκκινη.Μετα το πηρε χαμπαρι οτι δεν υπαρχει νοημα και αρχισε να γελαει.
Αυτο ειναι ολο δυστυχως.Μια μαλακια,χωρις καν την υπολοιπη μιση.

Νταξει για τη φαση του Μπακαγιοκο δεν θα μιλησω,απλα θα πω οτι 2 βαζελοι,ενας αεκτζης,ενας αριανος και ενα παοκι πεταχτηκαν ορθιοι και τραβουσαν τα μαλλια τους,και ο γαυρος της παρεας επινε αμηχανα την μπυρα του.

Εγώ θα δω τον αγώνα στο πρωτάθλημα μόνο και μόνο για να γουστάρω Τούμπα. Έτσι γιατί είναι κουραστική αυτή η στάση, πόσο μάλλον όταν βλέπεις και σχόλια του στυλ “ούτως ή άλλως με τη διαιτησία ή χωρίς το έχουμε το πρωτάθλημα” ή τον αγώνα όπως γράφτηκε…

Είναι τραγικό να μιλάμε για λάθη διαιτητών τη στιγμή που είναι επαγγελματίες. Αλλά νταξ. Όλα μια μικρογραφία της κοινωνίας είναι. Και πόσο μάλλον το ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ποδόσφαιρο. Η μεγάλη παε τρώει τη μικρή -κακά τα ψέματα-. Αλλά να εθελοτυφλούν μερικοί σε τέτοιο σημείο δε το χωράει το κεφάλι μου.

Και στην τελική, πώς να μισήσει κάποια ομάδα ο γάβρος όταν καμία δε του γαμάει το παιχνίδι?

για μενα ο ΠΑΟΚ στο πρωτο ημιχρονο ηταν καλος…εχασε και 2 κλασικες ευκαιριες ενω ο ολυμπιακος σχεδον καμμια

;;;

Μάλλον άλλο αγώνα έβλεπα εγώ…

αλλα να καταφερεις με 9 παικτες να μην δεχτεις γκολ επι 30- 40 λεπτα σε ενα ματς 120 λεπτων ουτε η [size=“6”]μπαρτσελονα πιστευω θα τα καταφερνε…

+οο και μπράβο στον ΠΑΟΚ για αυτό και ταυτόχρονα, μούτζα στον Ολυμπιακό.

ειστε τυχεροι βασικα…αν καταφερνε ο ΠΑΟΚ να σας αποκλεισει με 9 παικτες μεσα στο καραισκακη νομιζω πως θα ηταν η μεγαλυτερη ξεφτιλα της ιστοριας του ολυμπιακου…και μαλιστα σε ματς 120 λεπτων…

Συμφωνώ επίσης. Ισάξιο της εφτάρας, ειδικά αμα το γκολ έμπαινε σε κάνα 119ο λεπτό.

θεωρω πως ο διαιτητης ηταν 100% στημενος…αυτο φανηκε καθαρα στη φαση του μπακαγιοκο…ακομα και να μην εισαι 100% σιγουρος το δινεις το φαουλ και την κοκκινη ειδικα απο τη στιγμη που την μια ομαδα την εχεις αφησει με 9 παικτες…η του πουστη,εστω δωσε το φαουλ να εχει η ομαδα με τους 9 παικτες μια ευκαιρια να πετυχει κατι…αλλα δεν ηθελε…δεν ηθελε να δωσει στον ΠΑΟΚ το παραμικρο δικαιωμα να ελπιζει…

Καταρχάς στη φάση αυτή έχει προηγηθεί φάουλ. Κατά δεύτερον, μπορεί να μην το είδε απλά ή να έπαιξε έδρα. Το στήσιμο δεν αποδεικνύεται έτσι και υπήρχαν πολλές φάσεις που δεν ήταν πέναλτυ αλλά θα μπορούσε να είχε δώσει κάνα τσίγκινο υπέρ του Ολυμπιακού, αν ήταν στημένος. Το ίδιο και με φάουλ εκτός περιοχής κτλ. Βασικά αν ήταν στημένος, δε θα το άφηνε καν να πάει παράταση , γιατί εκεί ένα γκολ του ΠΑΟΚ θα τελείωνε το παιχνίδι και ούτε ο Παπουτσέλης δε θα μπορούσε να βοηθήσει τον Ολυμπιακό να το γυρίσει.

προσωπικα πιστευω οτι το θεμα εχει και αλλες προεκτασεις…ειναι αρκετοι αυτοι που δεν θα θελαν την καθοδο 20.000 ΠΑΟΚΤΣΗΔΩΝ στο οακα για τον τελικο…μια ακομα ξεφτιλα για την αστυνομια θα ηταν αρκετα βαρυ…

Δεν το αποκλείω αν και πχ ένας τελικός Ολυμπιακού - ΑΕΚ θα ήταν ανάλογης επικινδυνότητας. Πάντως η εξήγηση σου είναι λογική και ίσως να έχει βάση…

Δεν εχω διαβασει τι εχει γραφτει εδωπερα,και δεν εχω την παραμικρη διαθεση.Μισο μπουκαλι βοτκα εχω κατεβασει και ακομα δεν εχω συνελθει απο τα νευρα και την πικρα.Πραγματικα δεν ξερω γιατι συνεχιζω να ασχολουμαι και να χαλιεμαι συνεχεια μ’ αυτο το κωλοπραμα.Αυτα.Καλημερα κι απο μενα

Απλα αστειος ο Ολυμπιακος…Αν δεν ημουν ΠΑΟΚι και δεν ξενερωνα με την ολη φαση σιγουρα θα ειχα ριξει το γελιο τησ αρκουδας…Δεν πειραζει,μονο ετσι μπορουσαν,μονο ετσι εγινε…Αυτοι ξεφτιλιζονται,το αν το χαιρονται μετα ειναι θεμα δικο τους…

Όλη η Ελλάδα πάντως εχει σήμερα λόγο να γελάει. Κάτι είναι και αυτό.

Ας παραβλέψουμε το άνωθεν σχόλιο.

Εκτός από την ανατροπή του Μπακαγιόκο και την κόκκινη που δεν βγήκε στον Αβραάμ (αφού φυσικά είχαν προηγηθεί οι αποβολές), που αλλού αδικήθηκε ο παοκ και δικαιολογεί τις αντιδράσεις των ποδοσφαιριστών στο δεύτερο ημίχρονο; Α, θα πείτε το φάουλ στον Αραμπατζή που δεν έδωσε στο πλάγιο.

Βαριέμαι να τα ξαναγράφω. Έτσι κι αλλιώς μια ζωή κοιμάστε. Ότι και να σου πω δεν θα το παραδεχτείς. Δεν έχει νόημα. Πάντως όλες οι αθηναικές εφημερίδες σήμερα λένε για σμπρώξιμο του Ολυμπιακού. Δε σου λέει κάτι; Είναι συγκλονιστικό πάντως που ακόμα και στο χτεσινό δεν πήρατε πρέφα τίποτα.

Τα δα, γι’αυτό και έγινε το edit σε αυτό:

Εκτός από την ανατροπή του Μπακαγιόκο και την κόκκινη που δεν βγήκε στον Αβραάμ (αφού φυσικά είχαν προηγηθεί οι αποβολές), που αλλού αδικήθηκε ο παοκ και δικαιολογεί τις αντιδράσεις των ποδοσφαιριστών στο δεύτερο ημίχρονο; Α, θα πείτε το φάουλ στον Αραμπατζή που δεν έδωσε στο πλάγιο.

Τέλος πάντων, υπερβολικές αντιδράσεις για ένα παιχνίδι στο οποίο δεν έγινε σε καμία περίπτωση αυτό για το οποίο όλοι διαμαρτύρονται σε τέτοιο βαθμό.

ακομα και οι αποβολες να ηταν ολοσωστες,ακομα και φαουλ να ειχε προηγηθει,αν θες να λες οτι διαιητευεις ποδοσφαιρικο παιχνιδι και οχι σφαγη αμαχων αυτη τη φαση τη σφυριζεις…για να δωσεις την ευκαιρια στην ομαδα που παιζει με ανισους ορους ειδικα σε παιχνιδι που παιζεται μια προκριση να διεκδικησει εστω και 10%κατι…αλλα με 1-1 μετα ο ολυμπιακος ηθελε 2 γκολ…και ο διαιτητης δεν ηθελε ουτε στο ελαχιστο…η με 1-0 και 10 παικτες ο ολυμπιακος το πραγμα θα αλλαζε…για αυτο θεωρω πως ειχε παρει εντολη…

πρωτη φορα ειδα ομαδα που παιζει με 9 παικτες να συνεχιζουν να την αδικουν…αλλα αν σε αντιμετωπιζουν σαν λαθρομεταναστη η βουλγαρο ετσι ειναι…

καλυτερα βουλγαρος ομως παρα πολιτης αυτης της βρωμερης χωρας…της χωρας του καραμανλη του παλαιοκωστα της εφης θωδη και του αδωνη γεωργιαδη που ειναι βουλευτης και η γκομενα του ειναι παντρεμενη με παιδια και χωρις διαζυγιο…:lol::lol::p:p

Ρε συ παλικάρι, ποιός λαθρομετανάστης και ποιοί Βούλγαροι; Πας καλά; Ο Ψωμιάδης τα λέει αυτά κι εσείς τον πιστεύετε; Θέλω να μου πεις μια χώρα στον κόσμο, μόνο μια, στην οποία υφίσταται η έννοια της “συμπρωτεύουσας”. Τι πάει να πει συμπρωτεύουσα; Τίποτα, μια μαλακία και μισή είναι. Κι όμως, ακόμα και αυτό ισχύει στην Ελλάδα. Πώς λοιπόν λέτε για Βούλγαρους και κράτη Αθηνών;

Για να τελειώνει αυτή η καραμέλα, ναι, είναι δίκαιο να πάνε περισσότερα χρήματα στην πρωτεύουσα γιατί ο πληθυσμός της είναι πολύ μεγαλύτερος. Από κει και πέρα, όταν δεν υπάρχει εχθρός, πρέπει να δημιουργηθεί…

Καρκινο στα παιδια του Κουκουλακη…με αρρωστησε ο κ@ριολης και σημερα ειμαι σπιτι με πυρετο…διατησια γτπ και ακομα εχω νευρα να σκοτωσω ανθρωπο…κ για τους gay-ρους που μιλατε σε αυτο το τοπικ …ελεος ρε παιδια…μια φορα ρε πο**η μ παραδεχτειτε οτι σας ευνοει παντα η διατησια…εχετε καταστρεψει το εληνικο ποδοσφαιρο…εσεις και τα λεφτα του κοκκαλη…ΠΑΟΚ ΡΕ…!