Π.α.ο.κ

κάνε έντιτ το ποστ σου και πρόσεχε τι εύχεσαι.

μια χαρα ξερω τ ευχομαι…

Μπα, μόνο κάτι καμμένες σαν την Εξέδρα του Σαμπράκου, για να πουλήσει κανα φύλλο σε Παοκτζήδες πριν να αναστείλει την έκδοση της…

Ρε παιδιά μην αποκτάτε τέτοιες ανασφάλειες και σας κάθονται στο σβέρκο Ψωμιάδηδες πουλώντας κόντρα με την Αθήνα και μόνο…
Βασικά αυτά που σου γράφει ο Mulder.
Eπειδή βλέπω να γίνονται πολλές αναφορές στη ατμόσφαιρα και στα συνθήματα και από σένα και από τον Crabsody και ήμουν στο γήπεδο να σας πώ τα εξής:
Nαι υπήρχε καυτή ατμόσφαιρα και αποδοκιμασίες και βρισιές. Αλλά αυτό που υπονοείται (κυρίως από Crabsody) για αντεθνικά συνθήματα από το 99% του γηπέδου κλπ. δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Το γνωστό, απράδεκτο, αντεθνικό σύνθημα ακούστηκε μόνο μία-δύο φορές από ένα μικρό μέρος οπαδών σε σχέση με το σύνολο του κόσμου.
Τώρα αν το να βρίζουμε τον ΠΑΟΚ πιάνει “αντεθνικό” τι να πώ; Δεν νομίζω πως ο Ολυμπιακός είχε ποτέ διαφορετική υποδοχή στην Θεσσαλονίκη γενικότερα και στην Τούμπα ειδικότερα… :roll:

Για αυτό σας το ξαναγράφω: Mην τρελαίνεστε.

Καρκινο στα παιδια του Κουκουλακη…με αρρωστησε ο καριολης και σημερα ειμαι σπιτι με πυρετο…διατησια γτπ και ακομα εχω νευρα να σκοτωσω ανθρωπο…κ για τους gay-ρους που μιλατε σε αυτο το τοπικ

Πραγματικά δε ξέρω αν πρέπει να σου απαντήσω ή αν πρέπει να σε αφήσω στην κοσμάρα σου…Και θα πω μόνο το εξής: πήγαινε ρε φιλαράκι μια βόλτα από το αντικαρκινικό της Θεσσαλονίκης, δες λίγο τι ακριβώς είναι ο καρκίνος γιατί ήσουν τυχερός και δεν τον έχεις βιωσει σε συνάνθρωπο σου και μετά έλα να ζητήσεις συγγνώμη για τη μαλακισμένη συμπεριφορά σου. Υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα από το ποδόσφαιρο.

ειδα τις φασεις για τις οποιες εγινε γινεται ντορος…πιστευω η αποβολες των παικτων του παοκ ηταν.στν αραμπατζη εγινε φαουλ,πριν την αποβολη του ιβιτς,αλλα δε δικαιολογειται τετοια αντιδραση απο τον ιβιτς και σωστα δοθηκε 2η κιτρινη.κοινως πιστευω πλεον οτι εχει γινει καραμελα σε καθε ματς του γαυρου να λεμε οτι εχει ευνοηθει!!ο παοκ πρεπει να προσεξει γιατι μου φαινεται ειναι η ομαδα με τις πιο πολλες κοκκινες.ε δεν ειναι τυχαιο οτι ανα 3 ματς στανταρ αποβαλλεται παιχτης του παοκ.πρεπει να ελεγχουν τα νευρα τους λιγο…

Η 2η κοκκινη ειναι καθαρα αποτελεσμα του εκνευρισμου του Ιβιτς.Εδω εκνευριζεται ο θεατης ρε,ο παικτης που ειναι μεσα δεν θα εκνευριστει?Η πρωτη κιτρινη ηταν αρκετα αυστηρη παντως,διεκδικηση στον αερα ειναι και αν θυμαμαι καλα βαζει λιγο ατσαλα το χερι.Ε ο Ντιογο κλασικα κλαιει επειδη αντιπαλος παικτης τον ακουμπαει και βγαινει καρτα.

Το γκολ του Ντερμπισαιρ ηταν τελικα οφσαιντ?Μαλλον δεν ξερει κανεις γιατι ο αλφα εδειξε ΕΝΑ ρηπλεη στην ευθεια.Στο οποιο φαινεται οτι μπορει να ναι οφσαιντ.Ολα τα υπολοιπα ηταν απο αλλες γωνιες.Αλλα τις τουμπες του Ντιογκο να τις δουμε 10 φορες,μπορει να ναι πεναλτυ! :roll:

μα ειναι τιμητικο να εισαι βουλγαρος…κι αν οχι βουλγαρος οτιδηποτε αλλο εκτος απο ελληνας…η λεξη ελληνας εχει καταντησει χειροτερο κι απο βρισια…

δεν υπαρχει τιποτα…ουτε αξιες,ουτε ηθικη,πολιτικοι διεφθαρμενοι,πολιτικοι που πηδανε επισημα παντρεμενες με παιδια και κανεις δεν τους λεει τιποτα,παπαδες διεφθαρμενοι,δικαστες διεφθαρμενοι,φυλακισμενοι που δραπετευουν με ελικοπτερα,στη tv μπουτια και κωλοι,πολιτες που στις μεταξυ τους συζητησεις μπορει να συζητανε για την ακριβεια και την ανεργια και την επομενη μερα να τρεχουν στις συγκεντρωσεις του καραμανλη και του παπανδρεου…

για ποιο λογο να αισθανομε περηφανος που ειμαι ελληνας επειδη ετυχε να γεννηθω εδω???θα γουσταρα να ημουν πολιτης μια χωρας που πραγματικα θα αισθανομουν περηφανος…σαν ελληνας ντρεπομαι…

το γκολ του νταρμπισαιρ δεν ειναι offside.καλυπτεται την ωρα που σουταρει ο γκαλετι.

το να λετε ρε παιδια οτι ντρεπεσται που εισαστε ελληνες επειδη κατα την αποψη σας αδικηθηκε ο παοκ ενταξει δε σχολιαζετε!!!

καλα σου εδωσα 10 παραδειγματα και εσυ μου λες οτι το λεω επειδη αδικηθηκε ο ΠΑΟΚ…

εσυ αν θες να εισαι περηφανος εγω ντρεπομαι…

Nταξ, τώρα κινδυνεύουμε να ξεφύγουμε εντελώς off topic…

Kαταλαβαίνω την απογοήτευση σου με πολλά πράγματα σε αυτή τη χώρα και σε πολλά την συμμερίζομαι. Αλλά μην νομίζεις πως οι πολίτες άλλων χωρών είναι όλοι περήφανοι για την κατάσταση στις χώρες τους. Των περισσότερων δεν είναι και για την ακρίβεια οι περισσότερες χώρες στον κόσμο βρίσκονται σε χειρότερη κατάσταση από την Ελλάδα. Για την ιστορία, η Βουλγαρία είναι σίγουρα μία από αυτές… :wink:

σχετικα με τον ΠΑΟΚ γιατι το εχετε παει αλλου το θεμα…ξερετε αν ακουγεται τιποτα για καινουριο γηπεδο???γτ αυτο θα καταρρευσει…

ε ακομα και αυτο ειναι ενας λογος να ντρεπομαι που ειμαι πολιτης αυτου του μπουρδελου…υπαρχει κανενας ελεγχος???υπαρχει καποια κρατικη αρμοδια υπηρεσια να ελεγξει την καταλληλοτητα της τουμπας???παπαρια μεντολες…σαν τα προβατα…

εβλεπα χθες στο utube την εκπομπη Φακελο του ΜΕγκα που ειχε παλιοτερα ενα επεισοδιο για τον ΠΑΟΚ…και ρε συ…απτην μια βλεπεις τα παοκια που με τα χερια τους χωρις μεροκαματα κ τετοια χτισαν την Τουμπα,βλεπεις τις εποχες Κουδα κ ορφανου κ μετα βλεπεις και τα λαμογια που μας καταστρεψαν οπως ο Γουμενος η αλλος ο τυπας π δν θυμαμαι το ονομα τ…που εριξε λεφτα στην ΚΑΕ και επεσε η ΠΑΕ…

Ο Πρόεδρος σας που είναι βετεράνος παίχτης/οπαδός και όχι κάποιος επιχειρηματίας από άλλη πόλη, δεν θα έπρεπε να ασχοληθεί με αυτό πριν από κάθε κρατική υπηρεσία;
Aν δεν φροντίσεις ο ίδιος το “σπίτι” σου και τους ανθρώπους σου, περιμένεις να το κάνει κάποιος άλλος;
Σας φαίνεται υγιές αυτό;
Δεν μπορεί ο Ζαγοράκης να φέρει μηχανικούς να ελέγξουν την καταλληλότητα του γηπέδου και αν είναι πράγματι επικίνδυνο να πάρει μία γενναία απόφαση και να σας μεταφέρει στο Καυταντζόγλειο για την δική σας ασφάλεια;
Kαι αυτό το κράτος πρέπει να το κάνει;

ναι συμφωνω σ αυτο που λες…θα πρεπε να το κανει…και αυτος εγκληματει…αναρωτιεμαι ποιοι θα πανε φυλακη αν γινει καμμια στραβη(θεος να φυλαει)…

εγω πιστεω πως φοβαται ο Ζαγορακης…απτην μια ειναι η ασφαλεια μας…αλλα απτην αλλη…δυσκολα θα πανε πιστευω τα παοκια σε ξενο γηπεδο οπως τ Καυτατζογλειο…μιας και τοσα χρονια σχολιαζουμε αρνητικα τον Ηρακλη γ αυτο το θεμα…οσο για να χτιστει καινουριο…που τα λεφτα?

Το θέμα δεν είναι το πως είναι ξένο γήπεδο. Το θέμα είναι πως η Τούμπα είναι έδρα, ενώ το Καυτατζόγλειο όχι. Από τα πιο ξενέρωτα γήπεδα το Καυτατζόγλειο. Ακόμη και με ορδές Βαρβάρων να το γεμίσεις, παιδική χαρά θα μοιάζει

αυτο περιπου εννοω…οτι τοσα χρονια η Τουμπα ειναι τ σπιτι για πολλες χιλιαδες οπαδους…και να το αλλαξουν ετσι απλα με ενα γηπεδο σαν το καυτατζογλειο δν θα ειναι αποδεκτο…τοσο απτους οπαδους οσο κ απτους παικτες τ παοκ…

Ε τράβα λοιπόν στην Βουλγαρία να δεις την γλύκα… Άμα δεν ξερετε μην μιλάτε στην Βουλγαρία η μαφία έχει αποκτήσει τον έλεγχο του κοινοβουλίου. Δολοφονίες πολιτικών που δεν τους κάνουν το χατίρι κάθε μέρα, μολυσμένα κρέατα που για ένα διάστημα απαγορεύτηκαν στην Ευρώπη να διακινούνται, πορνεία και κακοποιήσεις παιδιών (και στην Ρουμανία το ίδιο). Διαφθορά μεγαλύτερη ακόμα και από εδώ.[-X

Μην σκεφτεστε σαν αναρχικοι (κακιά Ελλάδα-καλοί όλοι οι άλλοι), μελετήστε λίγο αυτά που λέτε και μην πετάτε κοτσάνες. Εγώ έχει χρόνια που ασχολούμαι με τα βαλκάνια. Και μελέτες εχω κάνε και με ανθρώπους από εκεί μιλάω καθημερινά. Είναι άσχημη η κατάσταση στην Ελλάδα δεν λέω αλλα να μην λέμε και ότι θελουμε. Καλύτερα και 1000 φορές πιο ελευθερα είναι από πάρα πόλλές άλλες χώρες είναι, απλά τα Μ.Μ.Ε έχουν τον δικό τους τρόπο να παίζουν μαζί μας.:!:

Όσο αφορά τον Παοκ και την διαιτήσια του ολυμπιακού ακόμα με παραξενεύει που δεν συνηθίσατε και δεν ξέρετε τι θα γίνει στο γήπεδο. Μην συγχίζεστε για το τίποτα. Αυτο είναι η σουπερ λιγκα ένα τίποτα…:wink: