Π.α.ο.κ

Φίλε μου απλά είμαστε οι κλασικοί Ελληνάρες… Γάβροι, Βάζελοι, Χανούμια, Παόκια, όλοι. Γκρινιάζουμε για το μισθό των 700 ευρώ αλλά ο καφές έξω με 4-5 ευρώ ιεροτελεστία σε καθημερινή βάση. Κράζουμε τη διαφθορά αλλά κοιτάμε πως να βολευτούμε στο δημόσιο. Δεν είμαστε Βουλγαρία σε καμιά περίπτωση, αλλά ούτε και Ευρώπη και σε αυτό δε φταίει ούτε το κράτος, ούτε οι πολιτικοί, η ηλίθια η νοοτροπία του νεοέλληνα φταίει.

Ας σφαχτούμε λοιπόν Αθηναίοι με Θεσσαλονικείς, Γάβροι με βάζελους, Λαρισαίοι με Βολιώτες, Πειραιώτες με Αθηναίουςι … Μέχρι να καταλάβουμε ότι κάποιος βγαίνει κερδισμένος από όλο αυτό και δεν είμαστε εμείς.

Αχαχαχαχ! Επικό το προτελευταίο ποστ!!

:lol3: :lol3:

μιλαμε απολυτο δικιο!

Λοιπον,δεν ειχα σκοπο να το κανω,γιατι δεν πιστευα ουτε με σφαιρες οτι θα υπηρχε ο λογος,αλλα διαβασα μονοκοπανια τα ποστ,και η σταση σαν κι αυτες που εχουν καποιοι γαβροι οπως ο halisesco,ο deathster και ο karvou κοντεψαν να με στειλουν με τριπλο εγκεφαλικο στο Παπανικολαου.Λοιπον,παμε μια για την διαιτησια και να τελειωνουμε,γιατι δεν εχετε τον Θεο σας μου φαινεται κατι ατομα.

Προσπερναω στα γρηγορα κατι φασεις οπως του Γκαλετι στο τακλιν απο πισω στον Κονσεισαο που δινεται μονο φαουλ χωρις κιτρινη,4-5 βουτιες στην περιοχη μας που εντελως φυσικα και οπως ηταν αναμενομενο δεν τιμωρηθηκαν με κιτρινη,εκατερωθεν λαθη σε μη υποδειξεις φαουλ κτλ και παμε στο ψητο.

1)Η φαση της δευτερης κιτρινης του Κοντρερας.Αυστηρη αποφαση,σωστη ομως με το γραμμα του κανονισμου.Απορια δικη μου:Ο Ντιογκο (που ειχε ηδη κιτρινη),καθισμενος στο χορταρι,επιδεικτικοτατα και επι πολλα δευτερολεπτα ζηταει κιτρινη καρτα.Αφου ο διαιτητης ειναι τοσο μαγκας και δεν καταλαβαινει απο ντερμπι,σημασια αγωνα κτλ αλλα κοιταει το γραμμα του νομου,γιατι δεν βγαζει κιτρινη και στον Ντιογκο (αρα κοκκινη);Α,και την αγκωνια του Ντιογκου νωριτερα στο προσωπο του Κοντρερας εκτος φασης,φυσικα κανεις δεν την ειδε ε;Ουτε ο καημενουλης ο σκηνοθετας,που ελιωνα και μαραζωνα για ενα ριπλεϊακι μιας φασης που μου εβγαλε τα ματακια μεσα απο την τηλεοραση και σε κανονικη ταχυτητα.

2)Λιγο μετα,δυνατο μαρακαρισμα του Παντου απο πισω,ο διαιτητης δινει φαουλ αλλα οχι κιτρινη,μιας και ο παλικαρος μας ειχε ηδη αλλη μια.Το γραμμα του νομου φυσικα εφαρμοζεται μονο οταν συμφερει την Ολυμπιακαρα.

3)Σωστη δευτερη κιτρινη στον μαλακα τον Ιβιτς (τα ακουσε κι αυτος τα καντηλακια του αλλα τελος παντων),μονο που πριν 3 δευτερολεπτα προηγειται δυνατο μαρκαρισμα του Αγγλακιου πανω στον Αραμπατζη,τον οποιο γκρεμιζει και τραυματιζει,και πεντακαθαρη φαουλταρα,που φυσικα ουτε ο Κουκουλακης ουτε ο εποπτης δεν την ειδαν απο τα δυο μετρα.Μονο εγω το ειδα προφανως που τραβουσα τα μαλλια μου και καντηλιαζα θεους και δαιμονες.Και μετα γινεται το τακλιν,και ρε μαλακα Κουκουλακη,αφου πριν την εκανες την παπαρια τι την δειχνεις την κοκκινη ρε;Α,εχεις μεγαλα αρχιδια εσυ,δεν καταλαβαινεις απο τετοια και απο ντερμπι κτλ.Θεος εισαι.Παμε παρακατω

4)Ο Μπακαγιοκο φευγει μονος φατσα με το τερμα,ο Παπαδοπουλας πεντακαθαρα τον σπρωχνει στην πλατη,με το (τεντωμενο) δεξι του χερι.Φαουλ λιγο εξω απο την περιοχη και απευθειας κοκκινη,αλλα η Ολυμπιακαρα που δεν κανει φαση επι 30 λεπτα σε 9 παιχτες που να βαλει γκολ με 10 παιχτες;Και αμα γινει και καμμια στραβη χωρις το μονο σοβαρο μπακ που της απεμεινε και φαμε και κανενα γκολακι μετα απο τα Βουλγαρακια;Δεν ειμαστε για περιπετειουλες τωρα,η ταξη και η ασφαλεια πρεπει να αποκατασταθει.Ολοκαθαρη φαση,δεν υπηρξε η παραμικρη παραβαση και φυσικα ουτε καν φαουλ,μην γινει καμμια στραβη και φαμε κανα πεος απο κει και μετα παμε για βρουβες.
Και επειδη αναφερθηκε οτι προηγηθηκε φαουλ πανω στον Ντουντου (δεν το προσεξα,και μαλλον και κανεις αλλος γιατι ουτε ο πιο ονειροπαρμενος μπορουσε να περιμενει οτι θα δημιουργουνταν κατι σε κεινο το σημειο με 11 εναντιον 9.Επειδη σας αγαπω ομως σας πιστευω,και λεω οτι οντως υπηρχε φαουλ).Απορια δικη μου:Οταν υπαρχει κοκκινη μετα μη καταλογισμο φαουλ δινεται μονο υπερ της Ολυμπιακαρας ε;

Και επειδη,οπως προειπα,σας αγαπαω,χαρακτηριζω ολες τις 4 προηγουμενες φασεις (που ο διατητης ειχε σε ολες ξεκαθαρη εικονα,και που ειναι ολες τους σημαντικοτατες και ακρως καθοριστικες φασεις) ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕΝΕΣ.Ειδατε τι καλος που ειμαι;Και μονο μια απορια εχω.Πως γινεται ρε γαμω το φελεκι μου να σφυριζονται Η ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ,ΟΛΕΣ,ΜΑ ΟΛΕΣ, 100% υπερ του Ολυμπιακου;Δωσε μας ρε παλιομαλακα εστω του Μπακαγικο,να ριξεις σταχτη στα ματια και να μην φανεις,τοσο πολυ ρε πουστη μου θελεις να γκαριζει η σφαγη σου;Ουτε τα προσχηματα ρε γαμωτο;

Και στα παιδια που ειναι γαβροι και υποστηριζουν οτι ολα ηταν μια χαρα και θεαρεστα.
Ρε πουστη,λιγη τσιπα,μας βαζετε δαχτυλο και αμεσως μετα ερχεστε για να προσβαλλετε και την νοημοσυνη μας και να μας βγαλετε ολους τρελους;Αν δεν σας παει η καρδια να παραδεχτειτε οτι χθες σας ευνοηθηκατε,τουλαχιστον μην λετε τιποτα,μην μιλατε καθολου,δεν θα σας ρωτησει κανεις γιατι δεν μιλατε,εδω μεσα τι μπαινετε ρε γαμωτο,να μας πειτε τι;Δεν καταλαβαινετε κι οι ιδιοι οτι παιζετε με τα νευρα μας και με την τρελα μας κι οτι προκαλειτε;Λιγη ντροπη ρε γαμωτο,πονανε τα μυαλα μας!
Respect σε καποιους οπαδους του Ολυμπιακου οπως ο stef και ο Mulder,τους βγαζω το καπελο.

Παιδια,οσοι ειστε τυχεροι και θα πατε στο γηπεδο την Κυριακη,πανω απ’ ολα ο ΠΑΟΚ,να μην γκρεμισουμε μονοι μας οτι χτισαμε με κοπο ολοκληρη την χρονια.Αφηστε τα λαρρυγγια σας στις κερκιδες και τιποτε αλλο,ουτε ρουθουνι να μην ανοιξει,και ουτε κερμα να μην πεσει μεσα στο γηπεδο.
Κι οσοι μπορειτε,με μια σημαιουλα της Βουλγαριας στο γηπεδο.Καιρος να βγει ξανα και εκεινο το ωραιο το πανο που γραφει “Ελληνες ειστε και φαινεστε”

respect φιλε…ειπες τα πραγματα οπως ειναι…παμε Κυριακη τωρα να γινει χαμος.!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χαχαχαχαχα…ΕΓΡΑΨΕ…παντως…οσο μας αδικουν,τοσο θα πορωνομαστε!!!χθες αρρωστησα στην κυριολεξια απτα νευρα μ…κ ακομα κ τωρα…αν δω γαυρο μπροστα μ γινεται χαμος!!..ας ελπισουμε ομως την κυριακη να μην γινει κατι που θα γυρισει μπουμεραν!!

Που μενεις να ερθω για καφε ? :stuck_out_tongue:

Restless καλα τα λες.Θες να αρχισω να σου απαριθμω και φασεις υπερ σας ?
Δες ξανα λιγο τις φασεις.Δεν ειναι τοσο κραυγαλεες οσο θελετε να τις βγαλετε.
Στον Ιμπραημα ας πουμε ειναι απο το πλαι.
Βαριεμαι να τα αναλυω παλι.Ποτε δεν ειπαμε οτι δεν μας σφυρανε διαιτητες οπως επισης
εκτος του Paoktsis και του Crabsody κανενας δεν μιλησε για την ανυπαρξια σας.
Η αμφιβολια στο Καραισκακη ειναι υπερ του Ολυμπιακου.Χαιρω πολυ.
Με την Σεντ Ετιεν μας δωσανε πεναλτυ εκτος περιοχης και οι Γαλλοι αντι να διαμαρτυρηθουν
μας ριξανε και αλλο γκολακι.

Οπως σωστα ειπε και ο dyingfreedom πολυ φασαρια κανετε και δεν ηταν το ματς τετοιο.

Ναι,απαριθμησε μου τις φασεις υπερ μας.Ενα φαουλ σε καλο σημειο στο Α ημιχρονο και οτι δεν εδωσε κιτρινη στο πρωτο χερι του Μουσλι.Σφαγη του Ολυμπιακου!Να αντισταθμισω αυτα,με το οτι αναιτια επαιζα με 2 παιχτες λιγοτερους επι 75 λεπτα αγωνα (και υπενθυμιζω οτι αναφερθηκα μονο στα κραυγαλεα,γιατι αμα το παμε στα κουκουτσια,κι εκει μια χαρα σε επαιζε,παραπονο δεν εχεις).Nice.

Να δω τις φασεις.Οκ.Ο Ντιογκος δηλαδη ουτε αγκωνια εριξε,και μετα οταν επεσε και κουνουσε το χερακι,μαλλον θα ζητουσε τον λογαριασμο απο το γκαρσον.
Το μαρκαρισμα του Παντου σε πανομοιοτυπη φαση,ηταν φανταζομαι ασυγκρητα πιο ηπιο απο το δολοφονικο μαρκαρισμα με τον ωμο του Κοντρερας,γιαυτο και του χαριστηκε.
Φυσικα και το μαρκαρισμα του Νταμπι ηταν αμφισβητουμενο,οπως πολυ σωστα ειπε και ο karvou αυτα στο εξωτερικο δεν δινονται.Και μετα βγαζουν τα σπαθια και αρχιζουν να κοβουν ποδια και κεφαλια.
Αχα,δεν ηταν 180 μοιρες πισω απο τον Μπακαγιοκο ο Αβρααμ,αλλα μονο 120.Αρα ηταν λιγοτερο φαουλ το να τον σπρωχνει και να τον πεταει κατω με το χερι (ουτε καν με το σωμα,που ο Παπαδοπουλος σε εκεινην την φαση ΔΕΝ διεκδηκουσε την μπαλα,και ακομα και με τον ωμο να το εκανε το μαρκαρισμα θα ηταν φαουλ και οχι τζαρτζαρισμα).Αν πιστευεις οτι δεν την ειδε την φαση ο διατητης και ο εποπτης…
Οκ,η αμφιβολια στο Κραϊσκακη ειναι υπερ του Ολυμπιακου.Υπαρχει κανενας τετοιος συμπαντικος νομος και δεν τον γνωριζω;Δηλαδη θα πρεπει να το δεχτουμε ολες οι ελληνικες ομαδες σαν φυσικο και χωρις διαμαρτυριες οτι σε καθε φαση που τον παιρνει η οχι ο Κορακας θα κανει τα στραβα ματια και θα μας σφαζει;
Για την Σεντ-Ετιεν…Αγορι μου,χαιρω πολυ,μονο που σε εκεινο το ματς ο διαιτητης φανηκε απο τον τροπο που σφυριζε οτι επαιζε 50-50 και κρεμαστηκε απο τον εποπτη σε ΜΙΑ φαση,το συγκρινεις αυτο με το κατα συρροην πηδημα;Οσο καλη διαθεση και να εχω,μπορω να δεχτω εγω οτι ολα αυτα που εκανε,τα εκανε απο “ανθρωπινο λαθος” και οτι δεν ειχε προθεση;

Για μας το κυπελλο φιλε μου ηταν η μιση χρονια μας,και κατι που ολοι οι Παοκτσηδες το ονειρευομασταν και διψουσαμε να το κατακτησουμε,και ειχαμε ολα τα φοντα γιατι φετος εχουμε καλη ομαδα,που αξιζε και με το παραπανω εναν τιτλο.Πως να το αντεξουμε οτι τωρα που ανοιξαμε τα φτερα μας βρισκουμε παλι τον μονιμο νταβατζη του ελληνικου ποδοσφαιρου να μας κοβει το δρομο και να μας πεταει τσαμπουκα εξω;Ας με απεκλειες με την αξια σου ρε φιλε,να το δεχτω!Οπως δεν μιλησα οταν χασαμε στο πρωταθλημα στην εδρα σας,ουτε τωρα θα μιλουσα!Γιατι ρε φιλε μου το κανεις αυτο;Γιατι θα πρεπει να σε βλεπω επι 15 χρονια να ερχεσαι μεσα στο σπιτι μου και να με σφαζεις,και τωρα που παω να υψωσω το αναστημα μου να μου κοβεις παλι τα ποδια;Τωρα αν θες να μου πεις οτι δεν ηταν πολυ σφαγη και ηταν λιγο,κερδισες στο 110’ με 2 παιχτες παραπανω,και μου λες να μην μιλαω επειδη αδικα επαιζα με 2 παιχτες λιγοτερους;Τι το θελεις τοσο πολυ ενα ακομα κυπελλο ρε γαμωτο μου και το κανεις αυτο;

Να μιλησω για την ανυπαρξια μας.Μαλιστα.Να κερδισεις δικαια και να προκριθεις λογω της ανυπαρξιας μου μπορεις;Να σαι σιγουρος οτι εριξα πολυ καντηλι σε Ιβιτς και Μουσλι για τις παπαριες που εκαναν στο πρωτο ημιχρονο,και δεν σας καθισαμε εκει ενα μπαλακι και μετα finito la musica.Αλλα αφου ετσι ηρθαν τα πραγματα και δεν ημουν καθολου καλος,γιατι μολις παω να χτυπησω το παιχνιδι με 2 επιθετικους,να παιζω επειδη ετσι γουσταρει ο διαιτητης με 2 παιχτες λιγοτερους;Και να μιλησω για την ανυπαρξια μου γιατι μου το ζητας;Εγω δε θελω ρε να γινω η Μπαρτσελονα για να μπορω να κερδισω 14 παιχτες του γαβρου,να ειμαι ο Παναιγειαλειος θελω και να παλεψω για την προκριση μου οπως μπορω,μεσα σε δικαιες συνθηκες,και ας ερθει το αποτελεσμα οσο ειναι να ερθει.Μπορω;

ακομα κ τωρα…αν δω γαυρο μπροστα μ γινεται χαμος

Δεν είσαι και πολύ του ψαριού ε;;; :smiley:

μα πως το καταλαβες???:slight_smile:

του ψαριου ειμαι…ειμαι κατα της αδικιας ομως…και το οτι ορισμενοι συνεχιζουν σημερα και επιμενουν οτι ηταν δικαια η νικη τ ολυμπιακου κτλπ πεισμωνει περισσοτερο!

Φυλακίστηκε 35χρονος για κατοχή λέιζερ!

Σε ποινή φυλάκισης 30 ημερών καταδικάστηκε στη Θεσσαλονίκη ένας 35χρονος, ο οποίος κατηγορούνταν για παράβαση του νόμου περί Αθλητισμού, αφού πριν από τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ηρακλή (21/2) στην Τούμπα, για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, είχε βρεθεί στην κατοχή του συσκευή λέιζερ, με αποτέλεσμα να συλληφθεί.

Μετά την ετυμηγορία του Αυτόφωρου Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Θεσσαλονίκης, ο 35χρονος οδηγήθηκε στα κρατητήρια, όπου θα εκτίσει την ποινή του, η οποία δεν έχει ανασταλτικό χαρακτήρα, ούτε είναι εξαγοράσιμη.

Πώς και δεν του έριξαν ισόβια γι αυτό το βαρύ ατόπημα?

Καλα,το 'χουμε γαμησει τελειως μου φαινεται

Το επόμενο θα είναι να φυλακιστεί κάποιος επειδή σφύριξε πολύ δυνατά ας πούμε…

καλά του κάνανε ρε. μάθανε με τα λέηζερ τώρα όλοι οι μπαγλαμάδες και μαλακίζονται.

η πολυ φαλτσα…ε καλοπουλε?

:har::har::har:

Ναι οι αλήτες!
Πρόκειται για κακούργημα έβδομου βαθμού…

Στο απόσπαζμα!

καλά, γκρινιάζετε κατά τα άλλα για τα μαλακιστήρια που πάνε και βγάζουνε τ απωθημένα τους στα γήπεδα. ας γίνει από κει η αρχή, δεν πειράζει. βέβαια η πιο σωστή τιμωρία θα ήταν να του κόψουνε το γήπεδο για κάνα-δυο χρόνια, η φυλάκιση είναι ανόητη.

Ακριβώς αλλά που να το καταλάβουν οι βλαμμένοι που ασχολούνται με την κόντρα βορρά και νότου (λες και είμαστε αμερική τον καιρό του εμφυλίου γαμώτο). Πόσο άχρηστη και μίζερη πρέπει να είναι η ζωή κάποιου για να κάνει καφρίλες για ομάδες που παίζουν τόσο χάλια. Και δεν εννοώ μόνο τον παοκ αλλά όλες τις ομάδες για να μην παρεξηγηθούμε.

Πάντως εγώ το είπα σε ένα δικό μου, μια είναι η λύση. Κλείστε όλους τους συλλόγους Παο, Ολυ,Αεκ, Παοκ Άρη να τελείωνουμε αλλά ποιος έχει τα αρχίδια να το κάνει. Κανένας.:-k

Επειδη εσεις δε νιωθετε τιποτα, δε θα μπει παντου λουκετο.

Κι ουτε θα μπουμε ολοι στο ιδιο καζανι. :slight_smile: