Π.α.ο.κ

Καλα αυτο το σκεφτηκα και 'γω στην μοναδικη φορα που πηγα στην Τουμπα στον πρωτο αγωνα κυπελλου με τα ψαρια. Πολυ ερειπιο μου φανηκε και μου περασαν και εμενα ιδεες περι επικινδυνοτητας του.

Αφου οταν πηδαμε ολοι μαζι ρε συ το νιωθεις απο κατω να τριζει,οποτε φοβαμαι και για την στατικοτητα του,περα του οτι εχει υπερβολικα λιγες θυρες για τοσες χιλιαδες κοσμου και σε περιπτωση εκτακτης εκκενωσης,η αμα γινουν σπρωξιματα και πεσει κανεις,θα γινει το ελα να δεις.Αυτα τα προβληματα γινονται πολυ χειροτερα ολα αν συνυπολογισουμε και τους τζαμπατζηδες,που μπαινουν κατα χιλαδες,με αποτελεσμα να υπαρχει απιστευτο στριμωξιδι και υπερβαση της χωριτικοτητας του γηπεδου.Με τον Ολυμπιακο στον αγωνα του κυπελλο πχ που πηγες κιολας,δεν παιζει να ηταν μεσα λιγοτεροι απο 38-40 χιλιαδες.Μακαρι να προχωρησει γρηγορα η διαδικασια αποφασης και κατασκευης νεου γηπεδου γιατι ειναι παρα πολυ επικινδυνα τα πραγματα.

με τι λεφτα να κανουμε γηπεδο ρε συ???

Δεν ειναι αυτο το θεμα ρε συ,ολα τα γηπεδα του κοσμου με δανεια χτιζονται,και αποπληρωνονται σιγα σιγα μεσα σε πολλα χρονια,κι αν ειναι επιτυχημενη η επενδυση μπορει να αποπληρωθει και μονο με τα ενοικια των καταστηματων που στεγαζουν

δεν νομιζω πως ειναι καιρος για τον ΠΑΟΚ να ρισκαρει με δανεια κτλπ…αν δν θελουμε να φτασουμε με χρεη παλι ως τ λαιμο…

Στο χερι μας ειναι αυτο που λες,να ειμαστε σωστοι και συνεπης στην διαχειρηση των οικονομικων μας.Και ποτε θα ειναι δηλαδη καιρος για δανεια;Νομιζω οτι τωρα εχουμε μια διοικηση που ολοι μας την θεωρουμε υπερ του δεοντως αξιοπιστη και σοβαρη,οποτε γιατι οχι;Ενα καινουριο γηπεδακι αλλωστε με πολυ περισσοτερες θεσεις και ανθρωπινες συνθηκες ειναι κατι που αξιζει στον ΠΑΟΚ και κατι που ολοι μας λιγο-πολυ ονειρευομαστε,οποτε…Θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικο βημα για την ομαδα και θα της δωσει νεα ωθηση να ανεβει ακομα ψηλοτερα.Επιλεον,ειναι δεδομενο οτι συντρεχουν και πρακτικοι λογοι,μιας και το γηπεδο της Τουμπας ειναι πλεον σχεδον ακαταλληλο και επικινδυνο.Τελος παντων,αυτο με το γηπεδο ειναι πολυ μεγαλη κουβεντα,οταν θα ωριμασουν οι συνθηκες δεν πιστευω οτι θα το αφησει η διοικηση να περασει ετσι.Ηδη εχουν αρχισει δειλα-δειλα και οι συζητησεις μεταξυ των οπαδων μας,φαινεται σαν κατι να κινειται υπογειως,ακομα κι αν δεν υπαρχει το παραμικρο επισημα.Θα δουμε!

ναι!..εχεις δικιο σ αυτο με την δοικηση…παντως γμτ…θα τελειωσει μετα ο ολο το νταβαντουρι για ΤΟΥΜΠΑ…εκτος αν το χτισουν στη θεση τ παλιου η τπτ τετοιο…

το προβλημα ειναι πως τοσα τραγουδια εχουν γραφτει για τη τουμπα κετσι…και απο ιστορικης αποψης…αλλα ενα νεο γηπεδο οπουδηποτε δε θα με χαλαγε…και εδω που τα λεμε θα ταν πολυ καλυτερο να τα εξω απτη πολυ

Εχουν γινει μελετες,και στην θεση του παλιου οικοπεδου δεν μπορει να γινει μεγαλο γηπεδο,δηλαδη παλι θα παει λιγο κατω απο τις 30.000 θεσεις,και πολυ δυσκολα θα παρουμε μεγαλυτερο χωρο απο αυτον που ηδη εχουμε για να κανουμε το γηπεδο στη θεση που ειναι το τωρινο…Οποτε καλυτερα να αρχισεις να συμβιβαζεσαι με την ιδεα οτι,οταν γινει τελος παντων,θα ειναι εξω απο την πολη.Οντως ποναει λιγο,αλλα τι να γινει,ας το χτισουμε οπου θα ειναι το καλυτερο δυνατον,περα απο συναισθηματισμους.Για τα περιχωρα στα δυτικα ακουγεται κυριως παντως,κι οτι θα κανουμε τραμπα καποιον χωρο με το οικοπεδο της Τουμπας.Θα ειναι πιο μακρυα μεν απο το κεντρο,αλλα θα υπαρχουν και πολυ περισσοτερες θεσεις και για παρκινγκ,και δεν θα γινεται και αυτος ο κακος χαμος που γινεται μεσα στην πολη και ιδιως στην Τουμπα σε καθε μας αγωνα,απο αποψη κυκλοφοριακου

να φτιαξουν γμτ ενα με 40+ χιλιαδες θεσεις…να το γεμιζουμε ανετα κ να βρισκουμε κ εισητηρια…

ναι,αυτα σκεφτομαι και γω…

δειτε αυτο τωρα :lol::lol:

@ Restless :

Καπου ελεγες αν υπαρχει συμπαντικος νομος που να λεει οτι θα ευνοειται ο Ολυμπιακος στο Καραισκακη.
Δεν υπαρχει.Υπαρχει ομος το γεγονος οτι σε ολη την Ευρωπη ο πρωταθλητης παιρνει τα σφυριγματακια του.
Θυμησου δηλωσεις Μπενιτεθ πριν λιγο καιρο ας πουμε.'Η το Ιντερ-Μιλαν πριν κανα μηνα.Η Ιντερ προηγηθηκε με
γκολ που εβαλε ο Αντριανο με το χερι.Πεντακαθαρο.

Ποτε δεν ειπα οτι ειναι νορμαλ και θεμιτο κατι τετοιο.Απλα συμβαινει.Τελος απο μενα αυτη η κουβεντα.

Αυτο ακριβως το οτι παντα συμβαινει ειναι αυτο που μας εξοργιζει.Και αυτο ειναι μια παγιωμενη κατασταση,καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια.Λογικο ειναι να αγανακτουμε.Sorry,αλλα δεν πιστευω ουτε με σφαιρες οτι υπαρχει καποιο αλλο πρωταθλημα σ’ ολοκληρον τον κοσμο που γινονται τα οργια που γινονται εδω

Την παραίτησή του από τη θέση του γενικού διευθυντή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ υπέβαλε στον πρόεδρο, Θοδωρή Ζαγοράκη ο Χρυσόστομος Γκαγκάτσης σε συνάντηση που είχαν οι δυο τους την Παρασκευή (06/03). Όπως στη δήλωσή του εξήγησε, η απόφασή του αυτή πάρθηκε για λόγους ευθιξίας.

Οι λόγοι που προφανώς εξώθησαν τον Χρυσόστομο Γκαγκάτση στην παραίτηση είναι η φημολογία που έφερνε τον πατέρα του Βασίλη να αναλαμβάνει πόστο στην ΠΑΕ Ολυμπιακός, τα δημοσιεύματα και οι φωτογραφίες που εικόνιζαν τον πρώην πρόεδρο της ΕΠΟ με τον Σωκράτη Κόκκαλη και το κλίμα που έχει διαμορφωθεί στη Θεσσαλονίκη μετά το παιχνίδι της Τετάρτης στο Καραϊσκάκη.

Στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ αναρτήθηκε το ακόλουθες κείμενο:

"Σε συνάντηση που πραγματοποιήθηκε σήμερα ανάμεσα στον Πρόεδρο, Θ. Ζαγοράκη, και τον Γενικό Διευθυντή της ΠΑΕ, Χρυσόστομου Γκαγκάτση, ο τελευταίος έθεσε την παραίτησή του, για λόγους ευθιξίας. Ο κ. Γκαγκάτσης προέβη στην παρακάτω δήλωση, με την οποία εξηγεί τους λόγους που τον ανάγκασαν στην δύσκολη αυτή απόφαση:

«Από τη μέρα που ανέλαβα τα καθήκοντά μου στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν σταμάτησα να δέχομαι προσωπικές και σκληρές επιθέσεις εξαιτίας του ονόματός μου. Οι επιθέσεις αυτές με άφηναν εξαιρετικά αδιάφορο, εφόσον δεν επηρέαζαν το κλίμα ενότητας ανάμεσα στους φιλάθλους και τη Διοίκηση του ΠΑΟΚ. Φτάσαμε σε ένα σημείο όμως, που το όνομά μου γίνεται μοχλός ύπουλων χτυπημάτων κάτω από τη μέση για τον Πρόεδρο και τη Διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, που τόσο με τίμησαν και με τιμούν με την εμπιστοσύνη και τη στήριξή τους.

Δεν θέλω να είμαι ο λόγος να διασπαστεί έστω και στο ελάχιστο η σχέση εμπιστοσύνης ανάμεσα στον κόσμο και τον Πρόεδρο, σχέση που είναι η βάση της αναγέννησης του ΠΑΟΚ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Θ. Ζαγοράκη, τα μέλη του Δ.Σ., τα στελέχη και τους υπαλλήλους της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την άριστη συνεργασία που είχαμε. Θέλω να ευχηθώ κάθε επιτυχία στην ομάδα και θεωρώ ότι με την προσπάθεια που γίνεται, αυτή είναι δεδομένη».

Η απόφαση για το αν θα γίνει αποδεκτή η παραίτηση του Χρυσόστομου Γκαγκάτση θα παρθεί σε έκτακτο Δ.Σ. της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 9.Μαρ.2009".

Σε άλλη ανακοίνωσή της, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ενημέρωσε ότι δεν πρόκειται να προβεί σε οποιοδήποτε σχόλιο, διαιτητικού περιεχομένου, επιδιώκοντας την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό, την Κυριακή στην Τούμπα.

"Είναι πολλά αυτά που βιώσαμε τις τελευταίες ημέρες και αισθανόμαστε ότι πρέπει να πούμε, αλλά δεν θα το κάνουμε τώρα σεβόμενοι τη δική μας προσπάθεια για την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα της Κυριακής.

Έχουμε αποδείξει ότι, σε αντίθεση με όσα ισχύουν στο ελληνικό ποδόσφαιρο, προτιμούμε -για το καλό και το συμφέρον της ομάδας- τις πράξεις από τα λόγια. Επιφυλασσόμαστε να ξεκαθαρίσουμε όλα τα θέματα και τις θέσεις μας, μετά από τον αγώνα Π.Α.Ο.Κ. – Ολυμπιακός, στην επικείμενη συνέντευξη Τύπου της διοίκησης.

Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ".

www.contra.gr

Και ομως υπαρχουν.Αλλο που δεν τα βλεπουμε ολα.
Εχω δει αμυντικους της Γιουβεντους να σπρωχνουν παιχτες που ηταν στον αερα και αντι για
πεναλτυ να σφυριζεται και θεατρο.Εχω δει παικτες απο 10μετρα πισω να σφυριζονται οφ-σαηντ υπερ
της Μπαγερν.Απλα εδω το σκαλιζουμε λιγο παραπανω.Αν βλεπαμε καλη μπαλα θα την ξεχναγαμε την
διαιτησια.Απλα δεν βλεπουμε.

Εγώ πάλι έχω δει τη Στ. Ετιέν (17η της Γαλλίας) να τρώει γκολ από ανύπαρκτο πέναλτυ και να κάνει μέσα στο Καραϊσκάκη 19 σουτ και να μη γκρινιάζει ούτε στο ελάχιστο στο διαιτητή.

Από την άλλη ΠΑΟ και ΠΑΟΚ έκαναν σε δύο ματς και οι δυο τους λιγότερα από 10 σουτ και πιστεύουν πως σφαγιάστηκαν…

Ναι,ομως σε αυτα τα πρωταθληματα καθε χρονο υπαρχει και διαφορετικος πρωταθλητης,και ασχετα με το οτι και εξω δινονται σφαλτσοσφυρηγματα.Εδω δεν μιλαμε γι αυτο και για μια-δυο περιπτωσεις

Αμα γινει ενα λαθος σε ολοκληρο τον αγωνα σε μια φαση που τον κρεμασε ο εποπτης,και οταν σε ολοκληρο τον αγωνα τα παντα σφυριζονται 50-50,να το δεχτω οτι το λαθος ηταν ανθρωπινο.Οταν μεσα σε 20’ δινει νταβατζιλικι οτι γουσταρει και κανει τα στραβα ματια παλι οποτε γουσταρει,με τετοιες συνεπειες για την ομαδα μου,δεν το δεχομαι οτι το λαθος ηταν ανθρωπινο.

Την επομενη φορα που τα ανθρωπινα λαθη του διαιτητη με υποχρεωσουν να παιζω την προκριση μου με 2 παιχτες λιγοτερους επι 50 λεπτα,θα φροντισω πρωτα να εχω χασει 247 ευκαιριες για γκολ,αλλιως δεν θα μιλησω.Η ομαδαρα σου επι 30 λεπτα δεν μπορουσε να βαλει γκολ σε 9 παιχτες αν δεν κανω λαθος και το εβαλε με τυχερο τροπο ε;Εσυ γιατι δεν πιστευεις οτι σφαγιαστηκαμε αφου προκριθηκε αυτο το τσιρκο;

Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο ? Ωρες ωρες ειναι πραγματικα αστεια αυτα που λετε…Δηλαδη πρεπει να κανω 19 σουτ για να παρω μια προκριση ?
Δεν νομιζω οτι κι εσεις παιξατε καμια σοβαρη μπαλλα…Ας εδινε και την κοκκινη στον αβρααμουκο και να δουμε για ποτε θα εσφιγγε το κωλαρακι σας…

ε κάτι παραπάνω θα πρέπει να έχει γίνει από το να μη δοθεί ένα φάουλ στην πλάγια γραμμή και ένα φάουλ εκτός περιοχής που θα άφηνε τον αντίπαλο με μόλις ένα παίκτη παραπάνω, για να έχεις το δικαίωμα να λες στημένη τη διαιτησία… Και για να μιλάς για αλλοίωση αποτελέσματος (δηλαδή κάτι διαφορετικό από πρόκριση Ολυμπιακού), καλό θα ήταν να δείξεις πως ήσουν και ικανός να την πάρεις, κάνοντας καμιά φάση παραπάνω στα πρώτα 75 λεπτά…

4 φασεις σου ειπα που θα επρεπε να μεινεις με παικτη λιγοτερο.Οταν με αποκλειεις με τα χιλια ζορια και με 2 παικτες παραπανω στο 113,νομιζω οτι μια χαρα εχω και παραεχω δικαιωμα να γκαριζω για την διαιτησια αφου δεν ηταν καθολου σωστη και αμεροληπτη,και δεδομενου οτι μαλλον θα το ειδες το παιχνιδι,καθε δικαιωμα εχω επισης να πιστευω οτι τα πραγματα θα ηταν τελειως διαφορετικα,ακομα και αν επαιζα με 1 παικτη λιγοτερο.
Ας ησουν κι εσυ ικανος να μου δειξεις οτι δεν ειχα δικαιωμα να μιλαω,και να μου ριχνες 5 γκολ στα πρωτα 75 λεπτα,η εστω και μετα απο αυτα.Εγω δεν θελω να σου το παρω αερα το παιχνιδι με 7 γκολ,να το κερδισω στα πεναλτι θελω,με 0 τελικες προσπαθειες κι εσυ να εχεις 17 δοκαρια.Γιατι,δεν εχω το δικαιωμα δηλαδη;Τι με νοιαζει αν ησουν καλυτερος η οχι (που στα τελευταια 20 λεπτα και αν υπηρχε παραταση θα σας ειχαμε κανει κατα πασα πιθανοτητα αλοιφες γιατι δεν ειχατε δυναμεις ουτε για να κλασετε);Εγω θελω να παιζει 50-50,αμα ειμαι κακος να χασω,αμα ειμαι καλος να περασω,αμα ειμαι κακος και κωλοφαρδος να περασω,αν ειμαι καλος και γκαντεμης να αποκλειστω,γιατι σωνει και καλα οτι και να γινοταν θα επρεπε να αποκλειστω και μετα να μη μιλαω κιολας;