Π.α.ο.κ

Ναι oντως ατιμο πραγμα αυτο το edit.

Παντως πραγματικα, καθαρα ‘‘φιλολογικα’’ ας δουμε το θεμα:

Eιστε ‘’ Π Α Ομιλος Κωνσταντινουπολιτων ‘’, δηλαδη ανθρωπων απο μια πολη της Τουρκιας. Και απο αυτη την πολη, αρα και χωρα, ειναι και η ομαδα με την οποια κληρωθηκατε.
Πως θα το εξηγουσες αυτο σε εναν ξενο φιλαθλο με την ιδια απορια, οεο ??! :smiley:

θα ήθελα να πας σε κάποιον παππού που έχει αναμνήσεις από τη μικρασιατική καταστροφή και να του πεις “είσαι τούρκος” παραθέτοντας παράλληλα αυτό το επιχείρημα. οεο.

Πες τον παππου να μην στεναχωριεται. Τωρα που θα πατε να παιξετε το παιχνιδι με τη Φενερ, οχι μονο θα κερδισετε την ομαδα, αλλα θα παρετε και την Πολη πισω. :wink:

Μην πεταχτει τωρα κανενας ‘‘politically correct’’ και το παιξει θιγμενος απο το χοντροκομμενο χιουμορ του παραπανω σχολιου, ε.
Ελληναραδες και Τουρκαλαδες να πανε να σφαχτουνε μεταξυ τους, μπας και αφησουν τα ψαρια του Αιγαιου ησυχα…

ναιτσκαυ δεν ειμαι politically correct αλλα παραδεξου πως πηγες να κανεις μια πλακα, ο αλλος στραβωσε και αρχισες τις μαλακιες
αν οι ελληνες κωνσταντινουπολιτες ηταν τουρκοι δεν νομιζω να τους εδιωχναν οπως τους εδιωξαν, αλλα νταξει καταλαβαινω τη διαθεση πειραγματος, τελοσπαντων

οσο για το παιχνιδι, πραγματικα απο τα πιο ενδιαφεροντα που θα μπορουσα να φανταστω απο πλευρα κερκιδας και μονο…μακαρι να μπορεσω να μαι γηπεδο για να νιωσω ατμοσφαιρα σε αυτο το ματς :stuck_out_tongue:

παντως ,να δω μπαχαλα παοκ-φενερ και τι στον κοσμο

Μα και τα υπολοιπα για πλακα τα ειπα.
Δεν αρχισα τις ‘‘μαλακιες’’ επειδη στραβωσε ο αλλος.
Δηλαδη τι ? Πιστευεις σοβαρα οτι ζηταω εξηγηση για το αν οι κωνσταντινουπολιτες που ηρθαν στην Θεσσαλονικη και ιδρυσαν τον παοκ ειναι οντως Ελληνες ή Τουρκοι ??

ε ναι ρε φιλε, ειμαι ο κπτ.ομπβιους σε αυτη την περιπτωση οταν ο αλλος εχει πειραχτει με αυτα που γραφεις και εσυ συνεχιζεις…καταλαβε και συ το προφανες
και καπου το θεμα επαψε να ειναι αστειο, εσενα μπορει να μη σε νοιαζει καποιον αλλο μπορει
ασε που πλεον ειναι πασε να λες τους παοκτσηδες τουρκους η βουλγαρους κτλ :stuck_out_tongue:

Δεν κόβεται λίγο τις μπαρούφες και οι δυο λέω εγω;

Η Φενέρ είναι ομαδάρα αλλά όπως φάνηκε από τα προκριματικά ch.l. σε πολύ κακή κατάσταση. Ο ΠΑΟΚ από την άλλη όπως φάνηκε με Άγιαξ είναι μια ομάδα δεμένη, με χημεία και που αν παίξει λίγο επιθετικά το γκολ το έχει. Η Φενέρ είναι το φαβορί αλλά η ψαλίδα είναι κλειστή. Προσωπικά αν ήμουν ΠΑΟΚ θα γούσταρα με την κλήρωση γιατι και πιθανότητες για πρόκριση θα είχα και δυο πολύ όμορφα ματς όπως με Άγιαξ θα έπαιζε να ξαναδω. Αν προκρινόμουν ακόμα καλύτερα. Αν αποκλειόμουν θα έμενα με τις αναμνήσεις τεσσάρων δυνατών ευρωπαϊκών βραδιών. Γιατί ότι θα γίνουν μεγάλες μάχες και ωραία παιχνίδια με την Φενέρ το έχω ψιλοδεδομένο. Ή τουλάχιστον αυτή την προδιάθεση έχω μετά τα ματς με Άγιαξ.

Ναι αυτο ειπα και παραπανω εξαλλου, δεν τους αποκαλω ουτε τουρκους ουτε βουλγαρους. :wink:

Αλλες λεξεις ειναι αντιπροσωπευτικες γι’αυτους. 8)

Και εγω στεναχωρηθηκα που αποκλειστηκε ε, να μην λετε. :frowning:

Κι εμεις θα στεναχωρηθουμε που θα σου ριξουμε την κλωτσια που οδηγει στη Β εθνικη την προτελευταια αγωνιστική…αλλά οκ θα το αντεξουμε πιστευω :lol: :stuck_out_tongue:

Μπα δε παιζει

το βασικα θεμα ειναι το κομπλεξ.και δεν το λεω για σενα ναιτσκαει…αλλα π.χ. μετα το παοκ-αγιαξ πραγματικα δεν πιστευα στα ματια μου και στα αυτια μου με ηρακληδεις,σκουλικια κτλπ και τις ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ που λεγανε…να προσπαθω να συζητησω με 5-6 γριες για το ματσ και να μου λεν ειστε ανυπαρκτοι ως λαος.ΠΟΙΟΙ?και παραλληλα τα σκουλικια να μου το παιζουν χαλαρα που περασαν απτην Παντελονη να πουμε μια ομαδα που δεν την ξερει ο προεδρος τους και να κανουν καζουρα για ΙΣΟΠΑΛΙΑ.

Ελα τωρα ρε παπ, λες και οι παοκτσηδες δεν παρακαλουσαν να αποκλειστει ο αρης…Αμοιβαια ειναι αυτα…

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δε θα μας χαλούσε αν αποκλειόταν ο άρης.
απλά, αν τα πράγματα ήταν αντεστραμμένα, αυτοί αποκλείονταν από τον αγιαξ με 2 ισοπαλίες και εμείς αποκλείαμε τα κανελόνια με μούφα πέναλτυ, ε νομίζω ότι θα είχαμε την αξιοπρέπεια να μην ασχοληθούμε μαζί τους και να κοιτάξουμε λίγο τα δικά μας χάλια.

γιατί καλή η κλήρωση με την αούστρια, αλλά με τέτοιες εμφανίσεις ο άρης δεν πάει πουθενά.

εντωμεταξύ για τα ματς με την φενέρ συμφώνησαν λέει οι 2 ομάδες για μετακινήσεις οπαδών και μένει να δώσουν το οκ τα υπουργεία εξωτερικού.

ακούω στοιχήματα για πόσα χρόνια θα αποκλειστούμε από ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Μην τσακώνεστε παιδιά, εξάλλου μέσα στη χρονιά θα σας ενώσει το αντιολυμπιακό μένος εξαιτίας κάποιου ανάποδου πλάγιου. :smiley:

Τι γινεται ρε μαλακες; Βαλθηκαν ολοι να μας βαλουν αερα στα μυαλα χριζοντας μας ως φαβορι;

Γιολ: “Αν η Φενερμπαχτσέ παίξει στους αγώνες με τον ΠΑΟΚ, όπως στα παιχνίδια με την Γιουνκ Μπόις, τότε δεν έχει καμία ελπίδα να προκριθεί κατά του ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ έχει πολύ ένθερμους φιλάθλους. Νομίζω ότι είναι μία από τις χειρότερες κληρώσεις που θα μπορούσαν να τύχουν σε μία ομάδα όπως η “Φενέρ”. Ελπίζω να βρεθεί κάποιος να σταματήσει τον Ίβιτς.”

Στοχ:
Ο 20χρονος μέσος αναφέρθηκε και στην επόμενη διπλή ευρωπαϊκή μάχη της Φενέρ με τον ΠΑΟΚ. “Μας δυσαρεστεί που βρήκαμε αυτόν τον αντίπαλο στο δρόμο μας. Έλληνες και Τούρκοι είναι παραδοσιακοί αντίπαλοι και τα δύο γήπεδα θα είναι κατάμεστα και αυτό είναι κάτι το οποίο περιμένω να δω” ανέφερε στις δηλώσεις του.

Και ενα off topic:πεδες δειτε λιγο στο 2¨49 .παοκ παντου λεμε

γιατί την έκανε ο βρυζας??

Δεν ξερω ρε γαμωτο πολλα παραξενα γινονται φετος γαμω… Τα χω παρει πολυ ασχημα με τον Τεο. Εφυγε σαν κυριος, εδωσε το βαρος στον βρυζα και του πηρε και την καρεκλα πισω οταν εφτιαξε ο ιδιος ο βρυζας τα πραγματα… Μαλλον και για αυτο

Βοηθός του Σάντος ο Βρύζας!

πηγε στην εθνική.!!!

Kαλά χαλάρωσε, δεν είναι σίγουρο ακόμα. Παίζει πολύ όμως.

Να πω κι εγώ για άλλη μια φορά ποιός φταίει… Εννοείται ο Σπανάθας! :stuck_out_tongue:

Σοβαρά όμως… what da fuck? Εγώ λέω να το διαλύσουμε.