Π.α.ο.κ

Δεν είναι κανά παιδάκι για να εκνευρίζεται έτσι έυκολα. Αντίθετα έχει βρει κιόλας πως αν το κάνει κόντρα σε εμάς γίνεται και λαϊκός ήρωας…

Ο Ντουντού και να την έτρωγε με Εργοτέλη θα μπορούσε να εκτίσει. Το γράφω για να μην πεί κανείς πως προστατεύτηκε εν όψει ντέρμπυ.

Δεν το έχω προσέξει…θα το τσεκάρω.Γενικά πάντως δέχεται πολύ σκληρά μαρκαρίσματα χωρίς να τιμωρούνται οι αντίπαλοί του,σε αντίθεση με τον ίδιο που του δείχνουν πολύ εύκολα κάρτες.

mas ekapse o ivic simera…
kai pistevo pos an den ekane tin vlakeia to eixame to mats simfona me ta osa vlepame mexri tote…
den pirazei omos pame parakato…:slight_smile:

Καλά έπαιξε ο Παοκ σήμερα. Χάθηκε το ματς με την αποβολή του Ίβιτς! Ωραία ανάπτυξη και κυκλοφορία της μπάλας. Λίγο πιο ουσιαστικοί έπρεπε να είστε στη τελική προσπάθεια. Αλλά κατα διαστήματα έβγαζε έναν άερα ο Πάοκ, που έδειχνε πως το όποιο κομπλεξ του έφυγε με την περσινή νίκη. Στο 2ο αν δεν έβγαινε ο Ϊβιτς θα ισοφαρίζατε…

Παντως ρε παοκια, την εχετε ευκολη την κωλοτουμπα…

Σας πειραζει, ας πουμε, το “3” που γραφει, επειδη ηταν κοντρα στη ροη του αγωνα, οταν αντιστοιχα ενα χρονο τωρα πιπιλατε το περσινο 4-1 με μας.

Ετσι ειναι η μπαλα, αλλα διαλεξτε πως θα αντιδρατε.

Προσπερναω το “σκουληκια”, γιατι ετσι κι αλλιως αυτα λεγονται …οποιος παρεξηγιεται απο τετοια, προβλημα του.

Δεν ξερω κατα ποσο βεβαια ειναι το σωστο.

Ασχετα απο λογους καζουρας, οπως πχ συμβαινει με τις γριες που εχουν highlight της ιστοριας τους το 6-0 με τον ΑΡΗ των 9 παιχτων που τοτε τερματισε 13ος.

Απλα, ο αντιπαλος σου ειναι αντιπαλος οχι μονο την αγωνιστικη που παιζετε μαζι, αλλα και την επομενη.

Και ετσι μπορεις να του “κοψεις” και αλλους βαθμους λογω ψυχολογιας, τη στιγμη που εσυ θα “ανεβεις” για τον ιδιο λογο.

ΥΓ.: Για τη φαση του Σαλπιγγιδη, που ειναι και η μονη του ματς που ειδα …με τα ποδια ο Αβρααμ σιγουρα δεν κανει πεναλτι, απο κει και περα, τραβιουνται εκατερωθεν …δε νομιζω.

Το ματς σήμερα ήταν όπως το θέλαμε μέχρι την μαλακία του Ίμο (βλ. Ιβιτς…). Οι άλλοι δεν μπορούσαν να κάνουν παιχνίδι και παρά την κατοχή που είχαν εμείς κάναμε κουμάντο. Ακόμα και το γκολ που φάγαμε από την βλακεία του Βιτόλο δεν μας έβγαλε από τον ρυθμό. Δείτε τα τελευταία λεπτά μέχρι το ημίχρονο…

Στην κόκκινη τα έχασε η ομάδα και φάνηκε. Όσο για τους παίχτες εγώ τα έχω με την άμυνα μας. Είναι φανερό ότι χωρίς Κοντρέρας δεν τραβάει. Χρειαζόμαστε παίχτη ανάλογο. Μαλεζάς και Πορνοστάρ παίζουν κάποιες φορές καλά, αλλά μέσα σου περιμένεις το λάθος τους. Δεν εμπνέουν καμία σιγουριά…
Όσο για Ζουέλα δεν έχω λόγια… Καλώς κόφτης αλλά μετά περιμένεις να δεις με πόσους πιθανούς τρόπους μπορεί να κάνει λάθος πάσα…

Επίσης θα ήθελα πιο πολύ ώρα στην εντεκάδα τον Μουσλίμοβιτς από τον κοντό. Και για να προλάβω τυχόν σχόλια, η άποψη μου δεν έχει σχέση με προδοσίες και “τον πούλο πουσταρά” και τέτοια. Απλά βλέπω τον επιθετικό μου αξίας 800.000 να πελαγοδρομεί… Όποτε μπαίνει ο Βόσνιος αποκτάμε επίθεση…

Όσο για τις φάσεις πέναλτι ή όχι δεν έχω καθαρή άποψη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν ήταν αντίστροφα και τα είχε δώσει, τώρα εμείς θα φωνάζαμε το “αίμα κυλάει εκδίκηση ζητάει” και αν δεν τα έδινε ο γαύρος και ο πρωταθλητής αύριο θα έγραφαν για το κατεστημένο του Πατέρα και ο Μαρινάκης θα απειλούσε την superleague ότι θα νευριάσει και τότε θα δούμε εμείς τι θα πάθουμε… Ούτε πρώτη φορά τα ζούμε ούτε τελευταία. Πολύ το κουράζετε το θέμα…

Τέλος πιστεύω ότι το δίκαιο σκορ θα ήταν 2-0. Το 3ο γκολ πιο πολύ τζάμπα μπήκε. Και οι μαλακίες των δικών μας παικτών να προκαλούν την κερκίδα όσο και του γαύρου που πίεζαν στο 2-0 και 3-0 σαν να έχαναν ενώ ήμασταν με 9 τα θεωρώ καραγκιοζιλίκια νοοτροπίας 10χρονου εκατέρωθεν…

End of story και πάμε στο επόμενο ματς στην Τούμπα…

νομιζω το 3ο το τρωτε ενω ειστε ακομα με 10. ισως κανω λαθος.

Δεν κάνεις λάθος… Απλά είναι η φάση στην οποία ουσιαστικά μένουμε με 9 καθώς ταυτόχρονα τραυματίζεται ο μαλεζίνιο από την υπερβολική αυτοθυσία με την οποία πήγε να κάνει το τάκλιν…:smiley:

Διάβασα τις δηλώσεις Ζουέλα και Γκαρσία και πραγματικά είναι για γέλια και για κλάμματα αυτα που γράφουν.
Ο Ολυμπιακός ΔΙΚΑΙΑ πάτησε στο λαιμό την ομάδα του ΠΑΟΚ με τρομερή ποιοτική μπάλα και με ένα εκπληκτικό κέντρο χωρις να παίζει κλωτσοπατινάδα όπως ο ΠΑΟΚ που ο Γκαρσία έπαιζε με τις τάπες, ο ζουέλα χτύπησε εκτός φάση τον Μιραλάς και βέβαια τις χειρονομίες Γκαρσία και Τσιρίλο…
Νομίζουν οι παοκτζίδες ότι ο λαός του ολυμπιακού αν ήθελε δεν έκανε ντού όπως έκαναν αυτοί πάνω στην Τούμπα και να κυνηγήσουν τους παίχτες αυτής της άθλιας ομάδας σε συμπεριφοράς…
Ευτυχώς που υπάρχουν το δίχτυ και δεν είναι εύκολο να το τρυπήσει κανεις…

Πάντως χάρηκα πολύ που για άλλη μια φορά έδειξε ο ΠΑΟΚ τον κομπλεξισμό μόνο με τον Θρύλο αφού όταν παίζει με ΑΕΚ η ΠΑΟ ανοίγει τα πόδια με ευκολία…

#-o#-o

Ρομάντικ σ’αγαπάω ρε σατανά.

μπαναρετε τον επιτελους, αρκετα με αυτην την ιστορια

οσο ο αλεξ92 ανεβαινει σε δημοτικοτητα,τοσο θα προσπαθει(ματαια βεβαια) να τον φτασει ο ρομαντικ

Ρομάντικ,ήσουν κ στο γήπεδο ρε…κόψε το χόρτο,σε χαλάει.Διάβασε τις δηλώσεις του προπονητή σου να δεις οτι κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο.Μόνο που ο ΠΑΟΚ στο 58’ έμεινε με δέκα.Το να μιλάς για αντιαθλητικό παιχνίδι είναι αστείο.Αν δεν φορούσες κόκκινα πρώτος θα έμενες με δέκα.Ασχολήσου με μπαλέτο καλύτερα

Οι ομαδες οντως ειχαν απο ενα ημιχρονο, αλλα γιατι ακριβως επρεπε να μεινουμε με 10? Ποια φαση ηταν που επρεπε να αποβληθει παικτης του Ολυμπιακου? Και ο Γκαρσια για ακομα ενα ματς ειχε νευρακια. Ετυχε παλι μαλλον. Οσο για τις δηλωσεις του Βιεϊρινια για 3 πεναλτυ και οτι το πρωταθλημα ειναι για 2 ομαδες μονο και του Σαλπιγγιδη που κλαιγοταν και αυτος για την διαιτησια, ειναι απλα γελοιες και γραφικες… Μην λεμε οτι θελουμε…

Να δεχτώ ότι οι δηλώσεις είναι γελοίες κ γραφικές(όπως γράφεις).Για ένα πέναλντι 'ομως ο Μαρινάκης κατάφερε με τις δηλώσεις του κ την γκρίνια του να “φάει” έναν από καλύτερους διαιτητές(Δαλούκας).Κ μη μου πείς ότι δεν δημιουργεί κλίμα ο συγκεκριμένος…από την αρχή του πρωταθλήματος,μαζί με τον Πατέρα,τρώγονται ποιός θα έχει το πάνω χέρι στο κομμάτι της διαιτησίας.Κ δεν νομίζω να βλέπω φαντάσματα…

Ο Μαρινακης οντως γκρινιαζει για πεναλτυ που δεν δοθηκαν και εμενα με ενοχλει αυτη η γκρινια. Ομως τα πεναλτυ αυτα ηταν, οποτε δεν ελεγε αερολογιες… Ενω χθες δεν υπηρχε κανενα πεναλτυ, δηλαδη λεμε κατι απο το πουθενα για να εχουμε να λεμε?

Ο Δαλούκας ήταν όντως από τους καλύτερους διαιτητές. Ήταν τόσο καλός, που αν και ήταν άνεργος και δήλωνε ψευδή στοιχεία εργασίας, οδηγούσε …Porsche!!! Εξαίρετος διαιτητής. nikosPL μη λες πράγματα που δεν ξέρεις, απλά για να στηρίξεις τη θέση σου.

Όπως ορθώς δήλωσε ο radical, οποιοδήποτε από τα σφυρίγματα αυτά, αν είχε δοθεί εναντίον του ΠΑΟΚ τώρα θα κάνατε μεγαλύτερη φασαρία. Αντί να λέτε πάλι καλά που δεν πήρε την κόκκινη του ο Γκαρσία για τις χειρονομίες και τις κάρτες του ο Βιερίνια για το θέατρο, εσείς κλαίγεστε για μια φάση που κι ανάθεμα αν βάζετε το χέρι σας στη φωτιά πως έχετε δει σωστά!

Κατάλαβες λάθος αυτό που είπα… είπα επίσης και ότι αν δεν τα έδινε στον Ολυμπιακό θα έσκουζαν οι απανταχού γαύροι σε όλοι την Ελλάδα και ο Μαρινάκης θα είχε διώξει την μισή ΚΕΔ…

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι δεν ήταν αυτό που καθόρισε το ματς και δεν είναι μαρς φάσεις για να μιλήσει κάποιος για καθαρή σφαγή. Το ματς για εμάς αλλού χάθηκε.

Όσο για τις κάρτες που λες χαλάρωσε λίγο… Μην τα ισοπεδώσουμε όλα…

Δεν με νοιάζει τι οδηγούσε ο Δαλούκας ρε φίλε…εγώ έβλεπα τις διαιτησίες του.Για τις κάρτες,μεγαλύτερη ασυλία από αυτήν που έχουν οι παίχτες του Ολυμπιακού δεν υπάρχει.Άσε τώρα,μάτια έχουμε κ βλέπουμε.