Π.α.ο.κ

Μια φορά ρε πούστη μου να είχαμε εύκολη κλήρωση και τι στον κόσμο… Πάλι θα πρέπει να αποκλείσουμε το μισό ΠΟΚ αν θέλουμε να φτάσουμε τελικό… Άντε να δούμε τι θα καταφέρουμε φέτος…

οντως…στο κυπελλο δε μας παει μια γαμω την ατυχια μου…αλλα εγω γουσταρα τρελα γαυρο.δεν εχει σημασια…ουτως η αλλως στον ημιτελικο βγαινει και ο κυπελλουχος…

Κάτσε να περάσεις τον Γαύρο διότι αν τον περάσεις θα πέσεις με ΠΑΟ η με ΑΕΚ…
Άσε που βλέπω τον Ηρακλή αν περάσεις την Κέρκυρα για τελικό…

Παλιό αλλά καλό!!! :slight_smile:

αχαχχαχαχαχαχαχααχ
ΤΡΑΓΙΚΟ!!!

χεστε τους αραβες…
[B]
Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε το 2011 για την ομάδα του ΠΑΟΚ, αφού όπως αναφέρει το olapaok.gr ο Δικέφαλος του Βορρά συμφώνησε τελικά με τον ΟΠΑΠ.[/B]

Ο Οργανισμός Προγνωστικών Αγώνων Ποδοσφαίρου απέστειλε την τριετή συμφωνία υπογεγραμμένη και πλέον η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα εξασφαλίσει αρκετά χρήματα.

Διαβάστε τι περιλαμβάνει η συμφωνία:

– Αντίτιμο 1,1 εκατομμύρια ευρώ για τον πρώτο χρόνο.

– Αντίτιμο 1,3 εκατομμύρια ευρώ για τον δεύτερο χρόνο.

– Αντίτιμο 1,5 εκατομμύρια ευρώ για τον τρίτο χρόνο.

Αυτά είναι τα κατώτερα ποσά, από εκεί και πέρα προβλέπονται και μπόνους. Παράδειγμα για τη φετινή σεζόν που ο ΠΑΟΚ έχει περάσει στους “32” του Europa League θα εισπράξει άλλες 200.000 ευρώ.

Εκτός της Ευρώπης προβλέπεται και μπόνους για κατάκτηση Κυπέλλου, πρωταθλήματος και εξόδου στην Ευρώπη τη νέα σεζόν.

Καιρός ήταν… Μισό χρόνο τους διαφημίζουμε και δεν έχουμε δει ούτε 1 ευρώ…
Όσο για τους σαλαμαλέκουμ μέχρι τις 8/1 λέει θα απαντήσουν. Άντε να δούμε…

Δήλωσαν “τραυματίες” οι Κριστιάνο και Ελ Ζαρ… :-k:-k

Τι διάολο ρε μαλάκες, επειδή πήραν πρέφα ότι δεν θα παίξουν βασικοί;

Χάλια μαύρα…
Φάγαμε τα μούτρα μας πάλι.Αυτό το γαμημένο το δοκάρι στο 91 αν έμπαινε ρε γμτ.
Στα θετικά ο Τσουκαλάς (με το σχεδόν χίπστερ μουστάκι του).

Αυτός ο Γεωργιάδης(που πέρασε σαν σταματημένη όλη την ομάδα μας.), είχε ακουστεί για μεταγραφή;

O Γεωργιάδης βγήκε από τις ακαδημίες του ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ όμως τον έφτυσε. Κάποια στιγμή πριν 2 χρόνια ακούστηκε ότι θα επέστρεφε.

[B]Ο επικεφαλής της νομικής υπηρεσίας του επενδυτικού fund[/B], Λάμπρος Μαργαρίτης μίλησε σε ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσσαλονίκης υποστηρίζοντας πως δεν έχει αλλάξει τίποτα μετά την ανακοίνωση των πελατών του για τον ΠΑΟΚ. Επίσης, αναφέρθηκε και στην κατασκευή νέου γηπέδου, αποκαλύπτοντας ότι έχει ήδη βρεθεί χώρος κοντά στο νοσοκομείο “Παπαγεωργίου” .

[B]Για την άφιξη του Σαμαρί:[/B] “Σύμφωνα με τον προγραμματισμό που υπάρχει, θα έρθει το Σάββατο (8/1) και Δευτέρα ή Τρίτη (10 ή 11/1) θα προχωρήσει σε ανακοινώσεις, σε συνέντευξη Τύπου. Αυτή είναι η ενημέρωση που έχω, από την τελευταία επικοινωνία μας, πριν από μια-δυο μέρες”.

[B]Για το αν εκτιμά ότι το θέμα θα κλείσει θετικά:[/B] “Η πρόθεσή του είναι διαρκώς θετική, λέγοντάς μου ότι όλα είναι έτοιμα για να συμμετάσχουν στην αύξηση. Το τυπικό θέμα που υπήρχε έχει ξεπεραστεί. Η πρόθεσή τους είναι να πάρουν παραπάνω από το 51% και να επενδύσουν άμεσα περισσότερα χρήματα στον ΠΑΟΚ. Προσωπικά, δεν έχω καμία επιφύλαξη και φρόντισα να διασκεδάσω οποιαδήποτε αμφιβολία μπορούσε να υπάρξει. Δε διαπιστώνω σε καμία περίπτωση πρόθεση υπαναχώρησης από την πλευρά τους. Αυτή τη φορά, πιστεύω ότι δε θα υπάρξει ανάλογη κατάληξη με τις προηγούμενες περιπτώσεις υποψήφιων επενδυτών. Πιστεύω ότι το θέμα θα τελειώσει θετικά μέσα στην εβδομάδα και ότι ο ίδιος θα εκθέσει τις απόψεις του. Ήδη έχω στα χέρια μου ένα business plan, το οποίο θα παρουσιάσει ο ίδιος, για τα θέματα του γηπέδου, των μεταγραφών κτλ.”.

[B]Για την κατασκευή νέου γηπέδου: [/B]“Το θέμα του γηπέδου είναι λεπτό, γιατί υπάρχει ο κόσμος, ο Ερασιτέχνης, ενώ δεν έχουμε μιλήσει και επισήμως, για να ακούσουμε και τις απόψεις τους. [B][U]Έχει εντοπιστεί χώρος, μέσα στη Θεσσαλονίκη, νομίζω κοντά στο νοσοκομείο “Παπαγεωργίου” (σ.σ. προφανώς στην περιοχή Καρατάσου), το οποίο θα είναι εύκολα προσβάσιμο από τον κόσμο και η χωρητικότητά του θα είναι κοντά στις 50.000 θέσεις. Μιλάμε για καινούριο γήπεδο, η πλευρά των επενδυτών δεν αγοράζει το γήπεδο του ΠΑΟΚ”.
[/U][/B]
[B]Για το ενδεχόμενο να εμπλέκονται στην υπόθεση Έλληνες μάνατζερ: [/B]“Απ’ όσο γνωρίζω, λέω κατηγορηματικά ότι δεν υπάρχει καμία ανάμειξη Έλληνα στην υπόθεση. Ούτε καν υποθέτω ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο”.

[B]Για την παραμονή του Ζαγοράκη: [/B]“Μπορώ να διαβεβαιώσω ότι πρόθεσή τους είναι να παραμείνει ο Ζαγοράκης, δεν ξέρω από ποιο πόστο. Είναι πιθανό να παραμείνει ως πρόεδρος, αλλά αυτό δεν είναι κάτι που το γνωρίζω”.
[B]
Για τα γενικότερα σχέδια των Αράβων:[/B] “Ασφαλώς είναι δεδομένη η πρόθεσή τους για γενικότερες επενδύσεις στην Ελλάδα”.

http://olapaok.gr/podosfairo/Dioikitika/apo_thn_toumpa_sto_kaytanzogleio.743020.html

Γελάνε και οι πέτρες με τις μαλακίες τους.

Τελικά όποτε πάω Καστοριά και παίζει ο ΠΑΟΚ κάτι πάει πολύ στραβά… Άποψη δεν έχω γιατί δεν το είδα αλλά από όσα άκουσα δεν δικαιούμαστε κάτι παραπάνω από τον 1 βαθμό.
Όσο για κριστιάνο και Ελ ζαρ, αν όντως δεν είχαν τίποτα και το παίζουν τραυματίες, το δελτίο καρφωμένο στο τοίχο και στην Β’ ομάδα… Κανένας παίχτης δεν πρέπει να κάνει κουμάντο στην ομάδα. Άντε να έρθουν τα σαλαμαλέκουμ να πάρουμε κανέναν παίχτη τον Γενάρη να πάρει λίγο τα πάνω της η ομάδα…

Δεν παίζει με την καμία να γίνει… Και ο πρώτο λόγος είναι ότι με την περίφραξη που έχει το Καυτατζόγλειο θα τρώμε τιμωρίες αβέρτα. Όποιος θυμάται το ματς Καλαμαριά-ΠΑΟΚ πριν 3 χρόνια θα θυμάται τι έγινε στα γκολ… Μόνο μπάλα δεν μπήκαμε να παίξουμε…:smiley:

Ε ναι ακριβώς, εκεί πήγαινε το “γελάνε και οι πέτρες”, στο ότι βγαίνει ο καθένας και γράφει Ο,ΤΙ μαλακία του κατεβεί στο ηλίθιο κεφάλι του.
Κρίμα για τον Ζουέλα, τον γούσταρα εγώ.
Κριστιάνο να μας γράφεις, όσο για τον Ελζαρ…δεν ξέρω…ακόμα τον πιστεύω γω αυτόνα…αν και ήταν τρομερή γελοιότητα αυτό το τελευταίο με τον τραυματισμό.

Πολύ κόσμο βλέπω να την κάνει από την ομάδα και δεν με αρέσει… Θα πρέπει να πάρουμε τουλάχιστον 3 παίχτες αν φύγουν όσοι ακούγεται… Μακάρι να φέρουν πίσω το Σορλεν. Θα ήταν μεγάλη βοήθεια στο κέντρο, ειδικά φέτος που δεν παίζει και ο Ίβιτς… Πάντως δεν πρέπει να υπάρχει σάλιο στα ταμία μας…:frowning: Δηλαδή ρε γμτ αν δεν περνούσαμε UEFA τι σκατά θα κάναμε? Θα βαρούσαμε διάλυση? Δεν μπορώ να καταλάβω πως σκατά έχουμε καταφέρει να μην μπορούμε να συντηρήσουμε οικονομικά το αγωνιστικό τμήμα όταν σε 3 χρόνια έχουν μπει τόσα λεφτά στην ομάδα…

Στα του ματς εχθές μέτρια εμφάνιση με μερικά διαστήματα στα οποία παίξαμε καλά. Παραδόξως ο Σνάουτσνερ έπαιξε άσχημα και γενικότερα η άμυνα μας ήταν ασύνδετη και με αρκετά κενά…
Τώρα διπλό στο Βόλο για να μετριάσουμε το Χ στις Σέρρες…

Είναι πολύ χαρακτηριστικό,για τον Ιανουάριο έχουν ακουστεί φήμες για αποχωρήσεις 10-12 (!!!) παικτών…

Πολυ αισιοδοξο σε κοβω,φιλε!:stuck_out_tongue:

…κιεγώ:wink: :slight_smile: :!:

Ντάξει καλή ομάδα έχει ο Βόλος, και μέσα στην Τούμπα μας δυσκόλεψε.
Αλλά οκ, άμα είναι να μην είμαστε αισιόδοξοι και με τον Βόλο, που πάμε; Χωρίς να θέλω να σνομπάρω ε. :):!:

Nαι φιλε,εννοειται.Κι εγω πλακα εκανα.
Εγω νομιζεις δεν φοβαμαι τον Π.A.O.K?