Π.α.ο.κ

δεν λέμε μαλακίες…απλά είναι άστοχο που το είπε αυτή τη στιγμή(και στο τοπικ του παοκ) ο karvou…
αλλά δεν έχει άδικο σε αυτό που λέει.

αυτή τη στιγμή έχουμε τους πιο τραγικούς οπαδούς σε όλο τον κόσμο(καταπληκτική ατμοσφαίρα λένε οι άλλοι#-o) και οι ιδιοκτήτες δεν κάνουν τίποτα να αλλάξουν το πελατολόγιο τους…και μόλις αυτοί οι τραγικοί πελάτες(?) κάνουν κανένα επεισόδιο , βγάλουν καμία περίεργη ανακοίνωση στεναχωριούνται κιολας(οι πρόεδροι/ιδιοκτήτες) #-o
και ετσι γίνονται το ίδιο τραγικοί με τους θύρα 4 -7 -13 -63551

αυτή τη στιγμή 5-6 παε μαζεύουν υπογραφές,οχι από πληρωμές, αλλά απο διακανονισμούς για οφειλές σε παίχτες που υπάρχουν από το 2001,.!!! μπας και πάρουν την αδειοδότηση…(υπογραφή και στη συνέχεια καμία πληρωμή φυσικά…)και φυσικά θα την πάρουν…άλλοι με βοήθεια και άλλοι με ψεύτικες υπογραφές, και σε μερικές περιπτώσεις με απειλές(ναι γίνονται και τέτοια)
υπάρχουν ομάδες που στις ομάδες νέων τους έχουν ξεχάσει να πληρώσουν τις ομάδες από όπου άρπαξαν τους παίχτες και τους έκαναν δικούς τους… .κάτι χωριά, κάτι ερασιτεχνικά σωματεία…αλλά φυσικά να πληρώσουμε των κάθε μιραλας,σισε,βειρινια,κουζεν που είναι στην ομάδα…
ολοι ζητάμε να κλέψουμε και μόλις κλέψει λίγο παραπάνω ο άλλος φωνάζουμε…

το μόνο που μας νοιάζει είναι να πούμε γιατί να αρχίσει απο εμας και οχι από κάποιον άλλον…
φυσικά όταν αρχίζει κάτι(τιμωρίες, άδειες,και χίλια δυο) και εφαρμόζεται συνεχεία σε μια ομάδα και μετά ξεφουσκώνει είναι αστείο αλλά δεν είναι και επιχείρημα …
οπως να δεν πάρει κάποιος αδειοδότηση…το πρώτο που θα ακουστεί είναι γιατί εμένα…?

*ο παοκ έχει δίκιο στην περίπτωση της εκδίκασης, δεν λέει κανείς κάτι άλλο…απλά η κουβέντα του karvou ήταν κάπως άκαιρη με το θέμα του παοκ

η κουβέντα του κάρβου είναι άκαιρη γιατί δεν έκραξε όσους δεν έγραψαν εδώ μέσα πριν μια εβδομάδα πως η ανακοίνωση της Θ4 λέει παπαριές, αλλά ίσα ίσα έγραψαν πως καλά τα λέει. Έχε χάρη που τα ποστς αυτών που έλεγαν πως αν ήταν γαύροι θα έκαναν πορείες για να φύγει ο Μαρινάκης, τα είδα με μια εβδομάδα καθυστέρηση. Να τη χαρούν τη τσίπα τους.

Γελάνε και οι πέτρες με ορισμένους που σε αυτό το ελληνικό πρωτάθλημα, αυτό που τους ένοιαξε είναι το αν κάποιοι κανόνες πρωταθλήματος θα εφαρμοστούν Πέμπτη ή Σάββατο. Εδώ δεν εφαρμόζονται οι νόμοι του κράτους εξαιτίας των ΠΑΕ (γελοίε πρόεδρε της Σούπερλίγκα που σου φταίει και το κράτος) και ο κόσμος το επικροτεί…

Μα είναι μαλακίες αυτά που λέτε…

Για το θέμα των επεισοδίων είναι μαλακίες από την άποψη ότι δεν λέτε κάτι καινούριο… Τα ίδια και τα ίδια… Και πως θα ξέρει η ΠΑΕ αν θα βγάλουν οι σύνδεσμοι εισιτήριο? Πάω εγώ και παίρνω 20 εισιτήρια και τα δίνω… Κομπλέ… Λες και τα παιδάκια ξέρουν τι κάνουν… και να τα σουτάρεις θα έρθουν άλλα… Θες να κάνεις πράξεις? Να παρέμβει εισαγγελέας στις φυλλάδες για ηθικούς αυτουργούς στα επεισόδια… Αλλά η πολιτεία καίγεται ο κώλος της από άλλα θέματα, με την μπάλα περιμένετε να ασχοληθεί… Και στο κάτω κάτω αυτοί που είναι μέσα κάνουν και κουμάντο έξω… Όσο για τα χρέη προς το κράτος που λένε κατά καιρούς ότι τα πληρώνει ο κόσμος γίνεται σε όλη την ευρώπη και με πολύ μεγαλύτερα ποσά… Δεν λέω ότι καλώς γίνεται αλλά δεν είναι δική μας πρωτοτυπία δυστυχώς… Το ότι υπάρχει πρόβλημα γενικευμένο είναι γνωστό… αν όμως δεν έχει κάποιος να προτείνει μια λύση (όχι όμως καφενείου όπως “να τους διώξει ο ζαγοράκης” λες και ξέρει τους γονείς τους… να τους κάνει ντα) το να αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια δεν προσφέρει τίποτα…

Όσο για τον ΠΑΟΚ πάλι μαλακίες λέγονται…
Δηλαδή ρε παίδες σήμερα ανακαλύψατε ότι υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση του ΠΟΚ από εμάς? (όπως υπάρχει και διαφορετική αντιμετώπιση του ΠΑΟΚ με μικρές ομάδες όμως έτσι…?)
Η ανακοίνωση για τον πέο… τι λες ρε ζαγόρ… χέστηκαν πάνω τους στην Αθήνα… μην σε πω θα μας αθωώσουν μεθαύριο…
Οι οπαδοί πάλι θα μιλάνε για σκάνδαλο (λες και είναι το πρώτο) και πρόκληση…
Με τηλέφωνα όμως και διαβεβαιώσεις δουλειά δεν κάνεις… Βρείτε τον τρόπο να κερδίσετε την ισότητα με τους άλλους και αφήστε τους λαϊκισμούς… Μην περιμένετε από τους οπαδούς την λύση… Αυτοί δεν βλέπουν πέρα από την μύτη τους και την ομάδα τους… Και καλά κάνουν… δεν διοικούν αυτοί αλλά εσείς…

Δεν καταλαβαίνω τί σχέση έχει η ανακοίνωση της θύρας 4. Δικαίωμα του καθενός είναι να την κρίνει όπως θέλει. Εγώ προσωπικά ούτε καν τη διάβασα ολόκληρη από τις βλακείες που έλεγε. Ε και; Αυτό δεν σημαίνει ότι θα καταστρατηγήσουμε όλους τους κανόνες στο ποδόσφαιρο. Την εκδίκαση της υπόθεσης προφανώς την τρέναραν (σε αντίθεση με τον κανονισμό) μόνο και μόνο για να πληγεί ο ΠΑΟΚ κυρίως οικονομικά. Εκτός αν ο karvou πιστεύει ότι δεν πρέπει να υπάρχουν κανόνες.

Radical προφανώς ξέρουμε τι μας γίνεται και ότι ποτέ δεν θα υπάρξει ισονομία. Παρ όλ αυτά συνεχίζουμε και ασχολούμαστε. Γιατί; Αυτό είναι αιώνιο ερώτημα και η απάντηση είναι επειδή είμαστε άρρωστοι και δεν μπορούμε να το κόψουμε. Από τη στιγμή λοιπόν που συνεχίζουμε να ασχολούμαστε θα αναφέρουμε την κοροιδία στο topic του ΠΑΟΚ όπως κάναμε και τις προηγούμενες φορές.

Δεν είπα να μην αναφερθεί… Απλά μετά αν είναι να γίνει κουβέντα πάνω στο θέμα να υπάρχουν επιχειρήματα και όχι βλακείες (βλέπε αναφορά στη ανακοίνωση των φιλάθλων όπως λες και συ στο πάνω πόστ…#-o)

Επίσης δεν μπορώ να δεχτώ το δεν θα υπάρξει ποτέ ισονομία… Αν δεν μπορείς να πετύχεις αυτό τότε παράτα τα… Χωρίς ισονομία ότι άλλο και να κάνεις ποτέ δεν φτάσεις την κορυφή γιατί απλά δεν θα σε αφήσουν…

Κι εγω που ειμαι Αρειανος, δε βλεπω τιποτα περιεργο σ’ αυτο που λενε.

Η βια δεν ειναι μονο σωματικη, και κατα 99%, στην Ελλαδα, η βια ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑ απο τους “κακους” οπαδους.

η γενική είσοδος στο ματς της κυριακης με 10 ευρο που κολλάει?
τώρα που θα μειωθούν τα έσοδα με τις τιμωρίες??

Με την ψυχολογία που έχει ο κόσμος κάπως πρέπει να τον ζεστάνεις για να έρθει και στα play-off… Αν έμενε το 25άρι στις 5-6 γάμα τα… πλην των διαρκείας δεν θα πήγαινε κανένας… Δηλαδή καλύτερα δεν είναι να πουλήσεις 8.000 εισιτήρια των 10 ευρώ παρά 2.000 των 25…:wink:

ε ενταξει ρε συ…οχι και 2.000…
ναι λογικό ειναι αυτό, απλά το λέω γιατί αν είναι 4 οι αγωνιστικές τις τιμωρίας χάνεις όλα τα πλαυ οφ και δεν υπάρχει έσοδο απο εισιτήρια…οπότε δεν υπάρχει αυτό το “ζέσταμα”…

στα του ματς μια που είναι με εμάς, η λαρισα εχει πάλι απουσίες σε όλες τις γραμμές, και παίχτες που κοιτάζουν τον επόμενο σταθμό της καριέρας τους…(οχι οτι θα είχε διαφορά…δεν ζω στα σύννεφα)

Δεν υπερβάλω με το 2.000… δεδομένου ότι τα διαρκείας είναι 19000 δεν περιμένω πάνω από 20-22 χιλιάδες κόσμου… τώρα ίσως να πάνε παραπάνω…

Έχετε εσείς απουσίες, έχουμε και μεις εκτός τσιρίλο (ίσως), και βιερίνια… προβλέπω μια ματσάρα όπως το ΠΑΟΚ - Εργοτέλης όπου ακόμα και το χρονόμετρο είχε κόψει ταχύτητα από την βαρεμάρα…

Οκ,πάω πάσο…τα των εισιτηρίων τα ξέρεις καλύτερα…

*καλά απο ματς άμα δεν εχει καμία τραγική απόδοση η λαρισα παίζει και να μας πάρει ο ύπνος…

crimson άσε τις μαλακίες και πες μου αν θα παίξει το πουλέν μου ο Abubakari? Να ξέρω να φορέσω την μπλούζα του ή όχι… :slight_smile:

μάλλον θα παίξει αν και ειναι τραυματίας…!! είναι και οι υπόλοιποι τραυματίες…!

*στη λαρισα παίζοντας μπροστά απο την άμυνα παίζει πολύ καλά και ας μην τον έχει και πολύς κόσμος σε εκτίμηση…όπως και εγώ όταν ήρθε,.
**αν δει κάνεις πως τραυματίστηκε και τι έγινε μετά , θα κλάψει
***τώρα που πέσαμε μπορούμε να πάρουμε και κανένα πέναλτι και καμιά αποβολή και κανένα γκολ οφσάιντ…είναι και ο παοκ στη μέση…θα γίνει μεγάλο ντέρμπι…

[SPOILER]αν εμφανιστεί καθόλου η λάρισα
[/SPOILER]

OK. Με φανέλα Abubakari την Κυριακή. Έτσι να φάω και λίγο κράξιμο από τους συν-οπαδούς μου :slight_smile:

ε βρε γρουσούζη(πλάκα κάνω έτσι)…πάει και ο αμπουμπακαρι…πονάει πολύ λέει…βάλε φανέλα μπακαγιοκο ή σαλπιγγιδη

*όπως και ο καλύτερος μας παίχτης(ρομεου)…εκτός και οι βενετιδης, σιμιτς, πλιαγας(:?), μάλλον και ο κουζεν(για βασικός) που έπαιζε με την εθνική(αν και δεν έγινε ο αγώνας)…αμυντικό χαφ θα παίξει επιθετικός…
**δεν λεω καν για την αναφορά στη λαρισα του δικηγόρου του παοκ στην εκδίκαση για τα επεισόδια με την αεκ…

Δεν έχω και όλους τους παίκτες που πέρασαν σε μπλούζα :slight_smile: Abubakari έχω περσυνή. Θα βάλω Garca αναγκαστικά.

οκ…μπορεις να την βαλεις…τον πηρε μαζι γιατι δεν εχει αλλους.!! #-o

*αισχος για ακομη μια φορα…οπως και στον αγωνα με τον εργοτελη που επαιζε και εκλαιγε ο ανθρωπος…

10 Ευρω το εισηριο, καλη κινηση απο την διοικηση.

Γαμώ τις χορδές του μπάσου που κάνουν 30… :frowning: Δεν μου έμεινε φράγκο για να έρθω, έστω και με 10ευρο