Αστερίξ ή Λούκι Λουκ?

Αστεριξ χαλαρα.Δν υπαρχει ο Λουκι Λουκ μπροστα του.

Λούκυ Λούκ με μικρή διαφορά.

Ο ανθρωπος που πυροβολει πιο γρηγορα και απο τη σκια του φυσικα:) :wink:

:-k Λουκυ Λουκ η Σκια του Λουκυ Λουκ θα ταν ωραιο poll…

Μηπως ζηλευεις;:stuck_out_tongue:

Λουκι Λουκ!Εχω σχεδον ολα τα τευχη του και μικρος ημουν απιστευτα πωρωμενος.Απο οτι θυμαμαι τα καλυτερα και πιο χιουμοριστικα ηταν “Η Μαμα Νταλτον” και το θεικο “Μπιλι ο τρομερος” αν το λεω καλα…
Μου αρεσει και ο Asterix αν και δεν τον εχω ψαξει οσο θα επρεπε.Μιας και το εφερε η κουβεντα καλυτερο και απο τα 2 ειναι ο ΤΕΝΤΕΝ!!! :smiley:

Aστερίξ. Έχω και το τεύχος όπου ο μικρός Οβελίξ πέφτει στη χύτρα.:slight_smile:

Λούκι Λουκ 8)
αλλά και ο Αστερίξ είναι κορυφή,τι να λέμε τώρα…

ΕΠΡΕΠΕ να το μοιραστώ αυτό μαζί σας!!! :smiley:

Η παρακάτω είναι μια μινι ιστοριούλα του ίδιου του δημιουργού του Λούκυ Λουκ, του Morris, την οποία σχεδίασε αντιδρώντας στη λογοκρισία που ήθελαν να του επιβάλλουν… φυσικά η ιστορία έμεινε ανέκδοτη! :stuck_out_tongue:

Την βρήκα σε ένα απο τα πολύ παλιά τεύχη του “9”… Καν’τε κλικ για να τη διαβάσετε!

Ο ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ!

:smiley:

8O 8O

Eγώ είχα ακούσει ότι αρχικά ο Λούκι είχε σχεδιαστεί με ένα τσιγάρο στο στόμα, αλλά μετά αυτό αντικαταστήθηκε από το ξυλάκι “για να μην μαθαίνουν τα μικρά παιδιά να καπνίζουν”.

Αυτό που λες ισχύει,αντί για τσιγάρο του βάλανε ενα στάχυ για να μην δίνει κακό παράδειγμα.
Και κάτι που μου ήρθε τώρα.Γουστάρω πολύ και τον Λούκ και τον Αστερίξ,ψήφισα όμως τον Λούκ και βρήκα και άλλον λόγο για να το κάνω.Ρε παιδιά το όνομά του ο Λούκ το έφτιαξε με την αξία του,όχι με “αναβολικά” όπως ο Αστερίξ.Τι θα ήταν ο Αστερίξ χωρίς τον ζωμό του Πανοραμίξ,ε;;;;;

Ε κατσε ομως ο Αστεριξ ειχε να τα βαλει με ολοκληρες λεγεωνες,το μισο στρατο του Καισαρα καθε φορα.Ο αλλος κατι γιαγιαδες επιανε,τους Νταλτον και κατι τετοιυς περιεργους:p :stuck_out_tongue:

Λούκι Λουκ forever!

Όχι ρε Pumpkin,δεν τα λές καλά αδελφέ.Ο Λούκ τα έχει βάλει και με ινδιάνους.Αυτοί που τα έβαζε μαζί τους ήταν ληστές κλπ,ντεσπεράντο (έτσι δεν λέγονται;),όχι φλώροι λεγεωνάριοι.
Φαντάζεσαι τον Λούκ να έπινε ζωμό,πόσες σφαίρες θα έριχνε το δευτερόλεπτο :stuck_out_tongue:

Σε αρκετα τευχη ο Λουκι Λουκ ειναι καπνιστης, απο καποιο τευχος και μετα ομως ο Λουκ κοβει το καπνισμα και εχει σταχυ στο στομα αντι για τσιγαρο.

Αστεριξ βεβαια.Το Λουκι Λουκ τον σιχαινομαι.Αν και αγαπημενο μου κομιξ ειναι ο Τεν Τεν.

Εφοδος.Μην αφησετε τιποτα ορθιο.

ανετα αστεριξ. ο λουκι λουκ ειναι τεραστιος φλωρος.

λουκι λουκ.

  1. παντα με οπλα κι λασα τη βγαζει καθαρη.
  2. οι εχθροι του ειναι παντελως ηλιθιοι αρα το οτι τους νικα δε τον κανει απαραιτητα διανοια
  3. πολλες φορες εχει το υφος του χαλαρου cool καουμποι. κοψε κατι.

αστεριξ

  1. λυνει τις διαφορες του με μπουνιες. μπρουταλ
  2. αν και μπρουταλ, παρολα αυτα του κοβει περισσοτερο απ οσο περιμενε κανεις. ασε που εχει λεγειν αντι σκετο χιουμορ. τα βαζει με ολοκληρη ρωμαικη αυτοκρατορια αντι για τους νταλτον. παρτε το χαμπαρι.:stuck_out_tongue:
  3. ειναι μαζεμενος, αγαπητος και “φατσα”.

νομιζω ειναι πασιφανες.

εντιτ: τα μονα για τα οποια φημιζεται ο λουκι λουκ, ειναι οτι ειναι γρηγορος και εχει χιουμορ. και ο κλεφτοκοτας του χωριου μου για αυτα φημιζεται, αλλα δε τον καναν κομικ :lol:

Πάντα με όπλα ο Λούκ,πάντα με ζωμό ο Αστερίξ…ποιός είναι πιο φλώρος;