Πιστεύετε ότι οι Έλληνες είναι

Λεπον ασχετα με τα παραπανω[ διαβασα ολες τις σελιδες ] πιστευω οτι γενικα ο ελληνας ειναι απογοητευμενος απο το κρατος του αλλα αγαπαει τη χωρα του…ειναι αρκετα ζωο ωστε να κοροϊδευει τους περαστικους τουριστες αλλα ειναι αρκετα ανθρωπος ωστε να σωσει εναν τουρκοσπορο που πνιγεται[τωρα το τι θα κανει οταν μαθει την καταγωγη του ανθρωπου που εσωσε ειναι αλλο θεμα]…ειναι αρκετα μλκς ωστε να βριζει την πολιτικη και κοινωνικη κ οικονομικη κατασταση που αυτος,με την ψηφο που εριξε εν γνωση του,δημιουργησε αλλα ειναι αρκετα μαγκας ωστε να βγει στους δρομους [και στις εθνικες με το ντραχτερι του] οταν κατι φτασει στα ακρα,κ να παραλυσει ολο το κρατος δειχνοντας τη δυναμη του…εχω κι αλλα αρνητικα [οπως οτι του αρεσει ναλασπολογει οτι ειναι σταρχιδιστης κ ωχαδερφιστης οτι ειναι γαϊδαρος κ παρκαρει οπου γουσταρει,αν κ σαυτο φταιει το κρατος που δε φκιανει μπαρκιγκ, ]αλλα δε εχω αντιστοιχα θετικα οποτες τ αφηνω

ΝΙ!

[SPOILER]Από τις λίγες ιστορικές μου γνώσεις και από αυτά που έχω διαβάσει και ΔΕΝ ξέρω αν είναι αλήθεια, οι ¶ραβες αντέγραψαν πάμπολλα έργα της αρχαίας ελληνικής γραμματείας και πνεύματος… Χάρη σε αυτές τους τις ενέργειες διασώθηκαν τα έργα, τα οποία αιώνες μετά διάβασαν οι διανοούμενοι της Ευρώπης και φτάσαμε στην Αναγέννηση…

Αθέτησα αυτό που είπα:p [/SPOILER]

Δεν ξερω αν θα αλλαξεις γνωμη οταν πιεις περισσοτερους καφεδες παντως εγω ειμαι καλυμενος με αυτα που ειπα για τον ellenor σε προηγουμενα ποστ μου.Στα σημεια που εχεις τονισει εχω απαντησει.Εγω παντως αν εχω χρονο (για χασιμο) θα κατσω να δω τι λεει απο περιεργια (αν και η περιεργια σκοτωνει).

καλά,διαβάζεις τι γράφεις τόση ώρα?τα σκέφτεσαι ή όχι?

Ναι αμε

Μπραβο ρε ΑIGAIOS!Επισης καλο ειναι να ξερουμε τον Τριανταφυλλιδη και την γενικοτερη αποσιωπηση αυτων των ανθρωπων απο τα Μ.Μ.Ε.

Βασικά έχει χαθεί η μπάλα εδώ μέσα και πραγματικά αρχίζω και τσαντίζομαι.
δεν έχουμε πόλεμο.
αντιπαράθεση στοιχείων κι απόψεων έχουμε.
οπότε,αν δεν τα διαβάζει κάποιος αυτά που γράφει ο άλλος,καλό θα ήταν να μην ρίχνει σπόντες και μπιχτές που μόνο κακό κάνουν στην κουβέντα.

Ακριβως αυτο… Αλλα εμεις τη μισουμε την Ελλαδα… Ενας Θεος ξερει ποσο μου αρεσουνε βολτες σε Θησειο, Μοναστηρακι, Πανεπηστιμιου κλπ… Τετοια μερη δεν υπαρχουν εξω… Αλλα εμεις τη μισουμε την Ελλαδα…

Εγώ που έχω περάσει όλη μου τη ζωή στην Ξάθη δεν έχω υποφέρει ποτέ, ούτε ξέρω κανέναν που να υποφέρει. Βέβαια υπάρχουν ένα σωρό κομπλεξικοί, ερωτευμένοι με τη δεκαετία του `60 ή/και τη Χούντα που
θα έσφαζαν άνετα μερικούς μουσουλμάνους (Πομάκους ή Τούρκους, το ίδιο κάνει).

Ίσως να ζούσαν σήμερα τρία άτομα σχεδόν συγγενικά μου που έκαναν διακοπές σε κάποια ωραία ξερονήσια με την χορηγία της δεξιάς και της χούντας. Αυτό μόνο… Για`μένα εχθροί μου είναι οι χουντικοί και οι νοσταλγοί της δεξιάς του '50-'60 καθώς και κάποιοι πολιτικάντηδες της κακιάς ώρας που επιθυμούν την επιστροφή σε αυτές τις εποχές και εξαπατούν τον κόσμο και όχι οι ξένοι.

Άμα έρθεις στη Θράκη θα δείς ότι πολλοί έχουν κομπλεξ και με αυτούς.

Τωρα γινεσαι ιδιος με αυτους ομως… Γενικευεις… Ξερω δεξιους οι οποιοι ειναι καλυτεροι απο πολλους αριστερους…

Αυτο για τους Βουλγαρους το ειπα γιατι οι περισσοτεροι εχουν το κολλημα με τους Αλβανους… Οι Αλβανοι, ιστορικα δεν μας εχουν κανει τιποτα κακο… Απο αυτη την αποψη…

Μπήκα να εκπληρώσω τη χθεσινή δέσμευσή μου αλλά θα πρέπει να περιμένετε λίγο γτ διαβάζοντας θέλησα να απαντήσω στα πιο τρέχοντα απλά για να τονίσω κάποια σημεία.

Και ήμαρτον μη σου πω! :stuck_out_tongue:

Απέδειξες περίσια ωριμότητα με το συγκεκριμένο ποστ.
Γουάου ε;

Υπεκφεύγω;

Πίστευα ότι θα καταλάβαινες τα γραπτά μου αλλά απ’ ότι φάνηκε δεν ήσουν ικανός να το κάνεις.
Θα σου απαντήσω κι εσένα φυσικά.

ΥΓ: Συμβουλή ή απλά κακεντρέχεια, όπως θες παρ’ το.
Δεν είναι ανάγκη να αντιγράφεις κάποιον σε ένα φόρουμ.

Είσαι επικίνδυνος γτ κάνεις αισχρή προπαγάνδα και χρησιμοποιείς μεγάλα posts για να κερδίσεις σεβασμό (τεχνική πειθούς σου), τον οποίο δεν αξίζεις.
Και κάτι ακόμα πριν το τελικό μου ποστ: Δεν έτυχε να υποστηρίζουν εδώ στο φόρουμ οι περισσότεροι (σχεδόν όλοι δλδ) τις σάπιες ιδέες σου.

“Σύντροφε Λεντ”… :-k

ΥΓ: Δεν υποτιμάς τη νοημοσύνη μου, απλά να το ξέρεις.

Χαμός στο ίσιωμα!!! :lol:

Χαμός στο ίσιωμα!!! :lol: pt.2

Χαμός στο ίσιωμα!!! :lol: pt.3

:lol3:

Συγκινήθηκα διαβάζοντας αυτό το post και μου έφτιαξε τη μαυρισμένη απο χθες καρδιά μου.

ΥΓ: Η μεγάλη (!) συνέχεια αύριο

Οι Αλβανοί ιστορικά υπήρξαν οι αρχαίοι Ιλλύριοι και ναι μας έχουν κάνει κακό με αλλεπάλληλες επιθέσεις στον αρχαίο κόσμο.Επίσης ο πασάς των Ιωαννίνων την εποχή της τουρκοκρατίας ήταν Αλβανός

Πανο, καμια σχεση αυτο που λεει η Μαρινα με αυτα που λες εσυ παντως…

Επισης, οι περισσοτεροι οπλαρχηγοι τιυ 1821 ηταν Αλβανοι…

Η οπτική μου για σένα άλλαξε ολοκληρωτικά πια.
Συγνώμη αλλά μου αρέσει να είμαι ειλικρινής.

ΥΓ: Μη γράφετε όλοι συνέχεια ρε, δε θα προλάβω να απαντήσω σε όλους, έχω και απόγευμα δουλειά! :stuck_out_tongue:

Θυμαστε που λεγαται οτι δεν εχουμε επιχειρηματα και οτι οι αποψεις μας ειναι γελοιες.Ε, παρτε αυτο το link και ειμαι πολυ περιεργος τι θα εχετε να πειτε μετα απο αυτο…
http://kyttariki.biol.uoa.gr/WWWROOT2/XIOS/13η%20ΣΥΝΕΔΡΙΑ.htm

Aν συνεχίσω να λέω ότι είμαστε Μ@λ@κες θα με πιστέψει κανείς???

Ξαναδιαβάστε αυτές τις 47 σελίδες που έχετε γράψει και θα δείτε τι εννοώ!

Και κάτι άλλο.Είναι κακό να είσαι δεξιός?Ας μην ξεχνάμε τις προδοσίες των αριστερών στην κατοχή.Μην τα ρίχνουμε όλα στην άλλη πλευρά

Η κάθοδος των Δωριέων σου λέει τίποτα ? Και το να ξεθάβεις πράγματα από την αρχαιότητα δεν νομίζω ότι στέκει. ¶λλωστε όπως έχει ειπωθεί δεν υπάρχει αιματολογική συνέχεια.

Εφόσον κάποιος υποστηρίζει τους στυγνούς δολοφόνους που είχαν ξεπαστρέψει τόσο κοσμάκη είναι ίδιος με αυτούς. Οι δεξιοί που ξέρεις δεν αγαπούν την δεκαετία του '60? Αν την απεχθάνονται τότε δεν έχω κάτι μαζί τους. Για να γίνω πιό κατανοητός μισώ τους οπαδούς της δεξιάς του 50-60 και της χούντας και δυστυχώς κυκλοφορούν πολλοί τέτοιοι έξω.

Κι εμενα μου αρεσει να ειμαι ειλικρινης… Παρα τις αποψεις σου, εγω δεν εχω αλλαξει αποψη για σενα… Λογικο ειναι να διαφωνουμε, τωρα, αν δεν σου αρεσουν αυτα που λεω δικο σου προβλημα… Και ξερεις πολυ καλα οτι αυτα που λες εσυ ειναι πολυ ακραια, σχεδον τρομακτικα θα ελεγα… Αν δεν το εχεις διαπιστωσει πραγματικα ανησυχω…

Αυτο εννοειται ρε… Τετοιους κι εγω τους απεχθανομαι… Απλα εχω/ειχα φιλους πολλους δεξιους, οι οποιοι μου φεροντουσαν σπαθι…