Πιστεύετε ότι οι Έλληνες είναι

Από τη στιγμή που λέμε για το παρελθόν για το παρελθόν θα μιλήσω κ εγώ λογικό δεν είναι?Και για χαλαρώστε λίγο και μάθετε να συμπεριφέρεστε

  1. Για ποιές προδοσίες μιλάς ?
    2)Ναι, είναι κακό να υποστηρίζεις τους παρακρατικούς δολοφόνους του 50-60 και της χούντας. Αν είχαν σκοτώσει κανένα πρόσωπο της οικογένειας σου θα καταλάβαινες.
    3)Η γελοιότητα τους φαίνεται από το εξής : O παππούς μου δεν ήταν καν αριστερός, οπαδός της Ένωσης Κέντρου και του Γ.Παπανδρέου ήταν (και είναι) καθώς και οπαδός της αβασίλευτης δημοκρατίας. Μέχρι και αυτόν κόντεψαν να στείλοπυν διαοπές στα εξωτικά νησάκια τους.

I love you…!!:stuck_out_tongue:

Τότε μιλάμε για κεντροδεξιούς που διαφέρουν από τους δεξιούς.:wink:

Σε έβρισα ?

Δεν υποστηρίζω τους χουντικούς προς Θεού.Και όταν δεν ξέρεις φίλε μην μιλάς.Εμένα οι αριστεροί σκότωσαν τον παππού μου σέρνοντάς τον 10 χιλιόμετρα μόνο και μόνο επειδή ήταν αξιωματικός.Και αντιχουντικός

μα…δεν εχεις απαντησει σε τιποτα. μονο κοροιδευεις.

επαναλαμβανω. για τριτη φορα

ειπες

και παμε στη ερωτηση που κανω για τρίτη φορα.

με ποια κριτηρια θεωρεις καποιον εχθρο; ποιες ειναι οι πηγες σου; απο που αντλεις τις αποψεις σου; αν θες να μιλησεις, κανενα προβλημα. αλλα δε μιλας. αναρωτιεμαι αν ετσι συζητας με τους φιλους σου.

και ειμαι λιγο εριστικος, επειδη εισαι τραγικος. μιλησες ετσι για το βασιλη που ειναι ισως απο τους λιγους που προσπαθουν να κρατησουν ενα επιπεδο διαλογου

μαλλον τελικα διαβαζεις ότι σε συμφερει. ειπαμε, ολα καλα, ολοι φιλοι. αλλα εκει το τραβηξες πολυ το σκοινι. οπως μιλας δεν ανεφερθηκε κανεις σε σενα. και λες τον εαυτο σου φασιστα ενω δε το ειπε απολυτως κανεις

εντιτ: παυω να ασχολουμαι σοβαρα με το θεμα. θα κανω κανα δυο απαντησεις και αυτο ηταν. διαλογος δεν υπαρχει, μονο προσβολες. και πραγματικα λυπαμαι πολυ που εξελιχθηκε ετσι. λεμε ειρωνιες εκει που δε βριζει κανεις, και πανω απ όλα ο σεβασμος προς τον αλλον ειναι ανυπαρκτος. εγω εχω μαθει να τα λεω εξω απ τα δοντια, και ας με πουν κακο και μλκ.

παρολα αυτα σεβομαι τον αλλον. και πανο, ειμαι 100% σιγουρος οτι τις αποψεις σου τις εχεις απο το περιβαλλον/παρεες σου. δεν εχεις απαντησει στο θεμα. δεν εχεις επιχειρηματα. ανθρωπος που ασχολειται 5 χρονια οπως λες εσυ θα ειχε κατι να πει

Πρέπει να σταματήσει αυτό εδώ νομίζω.Θα γίνουμε μπίλιες!

Λυπάμαι. Αυτοί προφανώς ήταν “αριστεροί” και όχι αριστεροί.

Αυτο το ποστ ακολουθει μετα το δικο μου και δεν καταλαβαινω πως συνεχιζεις να υποστηριζεις αυτες τις ανιστοριτες αποψεις χωρις να μπορεις φερεις ενα αντεπιχειρημα! #-o

Μην έχεις τάσεις καταδίωξης οκ?Ουτε σε προσέβαλλα ούτε τπτ…Μια απλή παρατήρηση έκανα…Τωρα πως το πήρες εσύ είναι δικό σου θέμα…Και επειδή ίσως δεν διαθέτω τον χρόνο σου να διαβάζω τα τεράστια posts σου ναι οκ δεν συμφωνώ μαζί σου…Τέλος.

Για την αιματολογική συνέχεια διάβασε κανένα έργο του κατασυκοφαντημένου Φαλμεράιερ.
Για την κάθοδο των Δωριέων κάθε σοβαρός ιστορικός θα την επιβεβαιώσει. Όχι ότι έγιναν βιαιότητες κλπ., αλλά ότι είναι γεγονός. Τώρα αν εσύ διαβάζεις Λιακόπουλο, Κεραμμυδά κλπ. πάω πάσο.

Όλη μου η παρέα είναι αριστεροί.Δεν έχω κάτι μαζί τους και ούτε πρόκειται να έχω αυτά ανήκουν στο παρελθόν.Όμως εκείνοι ήταν αριστεροί.Και λάθοι τότε είχαν γίνει και από τις δύο πλευρές

Πάντως τέτοιες ενέργειες είναι κάθετα αντίθετες με την αριστερή ιδεολογία (και δεν θεωρώ Στάλιν κλπ. αριστερούς).

Kαι ποια η διαφορά δηλαδή για να καταλάβω?:-k :wink:

Σκέψου τον Στάλιν. Πλήρης ανελευθερία, πρωσοπολατρεία, απουσία ελεύθερης έκφρασης κλπ. Αυτά είναι αριστερά ?

Ευτυχώς που γράφω τις απαντήσεις μου στο word και ψιλοδιαβάζω παράλληλα τη ροή.

Πάλι καλά που διαβάζετε όλοι τι γράφω και καταλαβαίνετε όπως ο Angmar που μου τα εξηγεί για τρίτη φορά.
Sorry κιόλας αλλά χαζός είσαι ή τον παριστάνεις;

Δεν είπα ότι θα απαντήσω σε όλους σας αν και το έχω ήδη κάνει;
Απλά θα το κάνω όπως ακριβώς θέλετε, με επιχειρήματα και ΤΕΚΜΗΡΙΑ.
Γκε γκε;

ΥΓ: Σε προσκαλώ να γνωρίσεις το περιβάλλον μου να πάρεις μια ιδέα.
Δε ρίχνουμε εις διπλούν μια μπαρούφα απλά για να το κάνουμε.

ευχαριστως. περιμενω τα επιχειρηματα και δεν εχω προβλημα να μου πεις για τις συναναστροφες σου. εγω δε αποφευγω να απαντησω εδω και 50 σελιδες βλεπεις σε οτι με ρωτανε. το πιο πιθανο που δε λες για πηγες, ειναι επειδη θα ρωτησεις τις πηγες, αν με πιανεις.

edit: ειμαι βλεπεις πεπεισμενος οτι οι αποψεις δεν ειναι εντελως δικες σου και δεν εφτασες στα συμερασματα κατοπιν δικης σου σκεψης. δεν εξηγειται αλλιως το οτι δεν εχεις αναφερει ουτε ενα δεδομενο

Oκ συμφωνώ…Πες μου μόνο πότε πραγματικά υπήρξε πραγματική αριστερά σύμφωνα με τον ορισμό του Mαρξ…:wink:

Ναι είναι επειδή θα ρωτήσω… :lol:

Πες το πολλές φόρες να το πιστέψεις κιόλας. #-o

Αλλά καλύτερα θα ήταν να δεις τη βιβλιοθήκη μου. :wink:

edit: Είσαι πεπεισμένος…φωστήρα μου εσύ! :stuck_out_tongue:

Ρε τόσο πολύ σας πειράζει όλους που έχω την Ελλάδα ψηλά;
Γτ σας πειράζει.
Και θα μου πείτε το αντίθετο…γνωστά πράγματα.

Μάθετε να διαβάζετε τι γράφω.
Πως το γράφω.
Γτ το γράφω.
Και αν αξίζει που το γράφω.

Απλά.