Φιλία

βασικα σαν ανθρωπο ξεκινας παντα να τον βλεπεις, αλλα μερικες φορες σου γυριζει στην πορεια :frowning:

Συμφωνώ. Και ξέρω αρκετά παραδείγματα φιλίας ατόμων διαφοερτικού φύλου (χωρίς να εισέλθει καθόλου το ερωτικό στοιχείο).

Εγώ έχω την τύχη να βιώνω μια τέτοιου είδους φιλία και μπορώ να πω ότι είναι απίστευτη αίσθηση να μην έχεις μόνο κοληττό αλλά και κοληττή, άσε που βοηθάει παρά πολύ σε αρκετά θέματα:wink:

[/B]
Προσοχη γιατι τυφλωνει…

Θεωρητικα ειναι εφικτο.Στην πραξη ομως ας το σκεφτουμε καπως ετσι.Ας υποθεσουμε οτι στη παρεα σου, σου αρεσει ενα κοριτσι μονο για να κανεις συζητηση και οσο περναει ο καιρος λες γιατι αφου περναμε τοσο καλα μαζι να μην κανουμε κατι?Αυτο βεβαια δεν γινεται παντα με σκεψεις μιας και τις περισσοτερες φορες σε προλαβαινουν τα βελακια του ερωτα…Απο εκει και περα,η κοπελα θα πρεπει να ειναι μπαζο,που λεει και ο Gigatron,για να μην σου περασει ουτε μια σκεψη. :wink:

Ειναι κατι φορες που εχω την εντυπωση οτι ο red pyramid ειναι μια γυναικεια ψυχη μεσα σε ενα ανδρικο σωμα… :lol:

On topic,εγω εχω πραγματικα πολλους γνωστους αλλα λιγους πραγματικους φιλους(εχει γινει κλασσικο πλεον).Με τα δυο φιλαρακια μου ειμαι με τον ενα απο το νηπιο και τον αλλον απο το γυμνασιο.Εχω την τυχη να εκτιμαμε ο ενας τον αλλλον και να κανουμε και οι 3 παρεα και οχι ξεχωριστα.

Απαντάω μόνο σε αυτό επειδή τα άλλατα έχουν ήδη απαντηθεί…

be careful of what you say,I hold arms in my house:wink: :twisted:

[QUOTE=Defix;187770][/B]
Προσοχη γιατι τυφλωνει…

[Ειναι κατι φορες που εχω την εντυπωση οτι ο red pyramid ειναι μια γυναικεια ψυχη μεσα σε ενα ανδρικο σωμα]ντεφλικσ

λεσ οτι ο αδερφοσ μ βουτυρωνει το ψωμι???
λεσ οτι ο αδερφος μου μελωνει τον λουκουμα???
λεσ οτι ο αδερφοσ μου κουναει την αχλαδια???
λες οτι ο αδερφος μου πασπαλιζει τον κουραμπιε???
λες???

Λες το μηλο να πεφτει κατω απο τη μηλια?

Ε, ναι, αλλα αυτο εξαρχης δεν ειναι φιλια. Απλα η μια πλευρα δεν εχει τα κοτσια να πει στην αλλη οτι “σε γουσταρω ρε συ” και αρκειται στο να κανουν παρεα…

Εξηγησα παραπανω γιατι ειναι δυσκολο. Μπορει να εισαι φιλος με μια κοπελα αλλα ειναι ευκολο να ξεφυγει. Το θεμα ειναι τι κανεις μετα…

Ακριβως…

Συμφωνα με το νομο της βαρυτητας, αυτο ακριβως συμβαινει…

μπα,εγω ειμαι αναισθητος αντιροματικος κατα της ισοτητας !!!αρα το μηλο επεσε μακρια απο την μηλια!!!

αααααααααααααααααααααα αυτη η εκφραση χρησιμοποιητε για πατερα-γιο,μανα-κορη!!!οχι αδερφο-αδερφο!!!

Κοίτα,εγώ πιστεύω ότι όλα είναι στο μυαλό,δλδ δεν είναι όπως τα περιγράφετε.Αλλά αν πια σας είναι τόσο δύσκολο,τι να πώ,πάω πάσο,απλώς μην γενικεύετε πλζ:D :stuck_out_tongue:

Σωστό…

Ναι σίγουρα γίνεται.Απλα όπως λένε τα παιδια είναι εύκολο να ξεφύγει και μπορει να εξελήχθει με οποιδήποτε τρόπο…Γενικα δεν μπορει να πεις ναι ή όχι γιατί εξαρτάται από τον άνθρωπο.Οι άνθρωποι ποικίλουν ,έτσι και οι πιθανές καταστάσεις…

Γενικα για το Thread οι πραγματικοί φίλοι πάντα λίγοι και συγκεκριμένοι…
Παρέα να διασκεδάσεις βρίσκεις και επι τόπου αν θες…Οι φίλοι είναι σπάνιοι και πολύτιμοι!

Ααααα δεν το είπα με αυτή τη σημασία.:lol: :lol:
Απλά πολλές φορές προτιμώ να αρράζω μόνος μου και να σκέφτομαι τις μπουρδίτσες μου, παρά να κάθομαι με παρέα κλπ.

πραγματικα εχθες καταλαβα τι συμαινει να εισαι φιλος-ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ . σε ευχαριστω Χρησταρα !!!

Το καταλαβα… :roll:

:arrow: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4380 :roll:

ως μουροχαβλικον,αντικοινωνικον,μουρτζουφλικον και σκατοψυχον ον…φιλους μου θεωρω 1-2 ατομα μονο.Γνωστους εχω παραπανω(10-15 ατομα ας πουμε).Και αυτα που εχω τυχερη ειμαι :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Αυτό κι εγώ:p:p:p:p
Βασικά στενούς φίλους θεωρώ 1-2 άτομα, απλή παρέα για καφεδάκια κλπ 4-5, και τους υπόλοιπους γνωστούς που βρισκόμαστε μια στο τόσο…

ΦΙΛΟΣ ενας…φιλαρακια 3-4…γνωστοι απειροι…

Κι εγω μια απ’τα ιδια.Μπορει καποιοι να μ’εχουν καψει αλλα αυτο με βοηθησε να καταλαβω τους αληθινους απ’τους ψευτες.Οπως και να το κανουμε μαθαινουμε απ’τα λαθη μας.