Διπλωμα οδηγησης

Θελει 2 χρονια προυπηρεσιας για να βγαλεις το διπλωμα

Λοιπόν…εγώ πέρασα στις εξετάσεις πριν από ένα μήνα κ κάτι αλλά δεν έχω πάρει ακόμα το χαρτί.
Πρέπει να πάωι στο υπουργείο συγκοινωνιών εεε? Σε πόσο καιρό συνήθως είναι έτοιμο …ξέρετε?

Σε 10 μερες αλλα 50 ευρω στο δασκαλο το παιρνεις στο χερι την επομενη

Αχχχχχχχχχ Ελλάδα χώρα αθάνατη!!!:stuck_out_tongue:

είναι κάτι σήματα δώθε παραδίπλα αλλά βαριέμαι να δω τι λένε

διαστημοπλοιο???:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εχεις ακουσει τιποτα για το μετρο???
Ειναι ενα τρενακι που κινειται κατω απο την γη, ειναι γρηγορο, δεν σταματαει σε φαναρια και δεν χρειαζεται παρκαρισμα…:stuck_out_tongue:

Καλη επιτυχια φιλος και…μην ξεχνας…τα πεζοδρομια για τα αυτοκινητα…οι δρομοι για τους πεζους…:stuck_out_tongue:

sorry αλλά στην επαρχία τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά. Η μέρα με τη νύχτα … Λάδωμα σε πολύ extreme περιπτώσεις και αν σας πω ότι πλέον δεν πολυπερνάει θα γελάτε…

thanks οlga…

αν και το σημερινο μαθημα ηταν μαρτυρικο…1.30 να παιζει Janis Joplin το cd player του δασκαλου ηταν δραμα…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εμενα το ραδιο του δασκαλου οταν εκανα μαθηματα επαιζε εναν σταθμο και μονο… ερα σπορ … ελεος!!!:blow:

Αχαχαχαχαααχαχαχα

Ακομα δεν εβγαλα και δεν ξερω ποτε και αν θα βγαλω. Οσο βαστανε τα ποδια μου περπαταω, οταν βιαζομαι παιρνω λεωφορειο κι οταν καιγομαι ταξι. Μονο για εκδρομες τα Σαββατοκυριακα ειναι χρησιμο και μαλλον θα παρασιτω εις βαρος αλλων.

Ωραιο πραγμα η οδηγηση. Τα πηρα και 'γω λοιπον με την πρωτη και τα δυο χωρις λαδωμα, ουτως ή αλλως πραγματι δεν παιζει λάδωμα στην επαρχια, ευτυχως. Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχω πεσει σε πολλα ζουδια στον δρομο… Παντως λεει, τον εχω ξεκωλλοσει τον Παντα (Fiat Panda '98) και ετσι φυσικα απεκτησα ενεση στο τιμονι. Βεβαια ειμαι και αναισθητος και αυτο βοηθησε βεβαια στο με το που πηρα το διπλωμα να οδηγω συνεχεια και ας μην ειχα καμμια οδηγικη εμπειρια πριν να κανω μαθηματα οδηγησης. Θελει αυτοπεποιθηση και φυσικα ειναι σωστοτατο το οτι μαθαινεις μονο οδηγοντας.

Παλιά λάδωνες αμά είχες κοπεί κανα δυο φορές και βαριόσουν να ξαναδώσεις και πάντα μέσω του δασκάλου, ποτέ στο χέρι (δεν είναι ΔΟΥ ή νοσοκομείο). Δεν ήταν τόσο ακριβά άλλωστε. Τώρα είναι πολλά τα λεφτά για να δίνεις εξετάσεις, οπότε κοιτάς να το σιγουρέψεις.
Το ότι οι Έλληνες δεν ξέρουν να οδηγούν είναι θέμα γενικότερης νοοτροπίας και δεν 'εχει να κάνει με το ότι κάποιος λαδώνει για να πάρει δίπλωμα, αν και βέβαια όλο και κάποιοι αχρηστοι το έχουν πάρει με αυτό τον τρόπο …

Xαρτια ετοιμα,επιτελους αυριο πρωτη συναντηση με τον coach για τις λεπτομερεις.Καλλιο στα 20 παρα ποτε:?

θα δωσω και γω για μηχανη σε μισο μηνα

οσο αφορα τις εξετασεις, περα απο το οτι το λαδωμα ειναι λιγο-πολυ επιτακτικο, κοβουν παντα ενα μικρο ποσοστο των υποψηφιων επιτηδες (για ευνοητους λογους)
(αυτο δεν το ξερω με σιγουρια, αλλα μιας και τυχαινει να ζω σε μικρη κοινωνια και ολοι γνωριζουμε ποτε χ… ο καθενας, γνωριζω περιπτωσεις και ατομα. καποια πραγματα δεν ειναι συμπτωσεις)

Εγώ το είχα πάρει χωρίς να λαδώσω, με την δεύτερη. Την πρώτη με έκοψαν εντελώς άνευ λόγου, στην θεωρία πριν την οδήγηση (!), προφανώς επειδή δεν τους λάδωσα. Αργότερα άκουσα κάτι φήμες πως ένας γνωστός μου, παιδί του ΚΚΕ, είχε προσπαθήσει να τους δείρει (τους ίδιους εξεταστές) όταν του είπαν πως θα τον κόψουν για 3η φορά, είμαι σίγουρος πως άδικο δεν είχε. Και εγώ αναδρομικά που το σκέφτομαι, κρίμα που δεν τους έτρεξα τους πούστηδες.

Επίσης, για’μενα είναι λιγουλάκι υποκρισία να λαδώσεις και μετά να κράζεις αυτούς που λάδωσες, είναι λίγο σαν να είσαι “βολεμένος” στο δημόσιο και να αναρωτιέσαι γιατί πάει στραβά ο τόπος και να κράζεις τους πολιτικούς γι’αυτό.

Εγώ πάλι το πήρα πολύ εύκολα με 30 στα 30 στην θεωρία και την πιο εύκολη εξέταση οδήγησης όλως των εποχών καθώς εξεταστές και δάσκαλος θέλαν να τελειώνουν για να πάνε για τσίπουρα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εγω ειμαι παιδι-θαυμα.

Το πηρα με την πρωτη στα 18 (εννοειται διχως λαδωμα) :stuck_out_tongue:

Ναι, δεν εννοώ αυτή την θεωρία (δεν εκφράστηκα σωστά, κάνω edit), απ’οτι ξέρω εκεί δεν έχει λάδωμα (η μήπως έχει;; :S) . Tην άλλη εννοώ που μερικές φορές σε ρωτάνε πριν το οδήγημα, φάση “τι πρέπει να τσεκάρεις πριν πας μακρινό ταξίδι;;”, που μετά δεν μπορείς να αποδείξεις εύκολα ότι δεν έκανες λάθος αν θέλεις να τους τρέξεις.

[B]Edit: [/B]Επίσης είχα παρευρεθεί μερικά χρόνια αργότερα σε μια εκδήλωση όπου απαντούσε σε ερωτήσεις ένας υπουργός και δήλωσε (μπορεί ψέμα) πως δεν έχει κάνει καταγγελία ποτέ κανένας κάποιον απ’αυτούς του κυκλώματος με τα διπλώματα οδήγησης.