Γυμναστικη και γυμναστηριο!

υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωσω το αλμα μου??

προφανως ρε ροκ οι επιδοσεις σου στο αλμα κανονικα μπορουν να βελτιωθουν μεχρι τα 25 αν και πολλοι ικανουν ρεκορ στα 30…ποδια κανεις στο τζιμ???καθετη μηχανη??καθισματα με βαρος…1000 2 πραγματα υπαρχουν ρωτα τον δραμτεκ καλυτερα η τον γυμναστη σου

παρε βαρακια για τα ποδια(δε ξερω αν εχουν καποια συγκεκριμενη ονομασια.τα φορας στους ατραγαλους) και φορα τα οταν περπατας , οταν εισαι στο σχολειο κλπ…αυτο εκανε θυμαμαι ο κολλητος μ οταν ηταν στο γυμνασιο ή λυκειο κ ειχε βελτιωθει πολυ το αλμα του.

Θα σου’λεγα τώρα, αλλά θα φάω μπαν-άκι. :-# :stuck_out_tongue:

Σαν αυτά;

αποφασισα να ξανα αρχισω διαδρομο κατα τα αλλα το εχω ελλατωσει παω 2 φορες την εβδομαδα αλλα δεν εχω πολυπεσει

εγω εχω σχετικα αρκετο καιρο να παω δυο φορεσ τον τελευταιο μηνα κ εχω χασει λιγο την φορμα μου !

κακως προσπαθησε να σου γινει τροπος ζωης το γυμναστηριο

Ετσι!!!

Μπραβο ΝΤΑΓΛΑΡΙΑΑΑΑΑ!!!

Ετσι!!! Μπρατσωθειτε καμαρια μου!!!

ΝΤΟΥΚΕΨΤΕΕΕΕ!!

σιγα σιγα κατι κανουμε και μεις

Έχεις απόλυτο δίκιο. Το ότι δεν έχω γυμναστεί 3+ χρόνια δεν έχει καμία σχέση… :stuck_out_tongue:

Τιμουλες ξερουμε?:-s

“Ευτυχώς που υπάρχει κάποια απόσταση μεταξύ ψυγείου και τηλεόρασης, γιατί κάποιοι από μας δεν θα γυμνάζονταν καθόλου”

μπορεις να γυμναστεις και χωρις λεφτα να αγορασεις 2 βαρακια και να βγαινεις για τρεξιμο αλλα αμα ενδιαφερεσαι για γυμναστηριο ακου τις προτασεις μου.

αμα εχεις πλλα λεφτα σου [ροτεινω το χολμς στο μαρουσι που ειναι παναριβο αλλα παραπολυ καλο και με εξιδικευμενο πρωσοπικο βασικα αμα μου πειις που μενεις θα μπορεσω να βοηθησω…αλλη μια καλη περιπτωση ειναι το τζο γαιντερ που εχει την λογικη οτι το γυμναστηριο ειναι πανω απι ολα διασκεδαση γαντασου οτι οταν κανεις ποδηλατο ειναι και ταυτοχρονα προσωμειωτης οι τιμες πολυ καλες συνδρομη ενος χρονου 150 ευρα και μαζι πολλα προγραμματα για κοιλιακους για καψιμο λιπους η ακομα και για αντοχη

wτελος μια πολυ καλη περιπτωση ειναι τo power plate ειναι μια μηχανη δονησεων στα γυμναστηρια εχουν την εκδοση 5 που κανει 11.000 ευρα εκεινη σε χρεωνουνγυρω στα 400 ευρω για ενα πενταμηνο και κανειςς 2 φορες την εβδομαδα αλλα ειναι πλυ καλο μπορεις να κανεις μια δωρεαν δοκιμη στο γυμναστηριο της γειτονιας σου

αν βγάλεις το μπάσκετ, οποιαδήποτε άλλη μορφή γυμναστικής με κάνει να βαριέμαι περισσότερο κι από τα στοιχεία κατασκευών. Προτιμώ έναν καφέ…:stuck_out_tongue:

γενικα προτιμω μπαλα και μπασκετακι,αλλα ανγκαστηκα να γραφτω γυμναστηριο(το βαριεμαι απιστευτα) επειδη πηρα παραπανω κιλακια και δεν μπορω να παιζω συνεχεια ποδοσφαιρο…

Στον Αγ.Δημητριο μενω και ψαχνω κατι που να μην ειναι ουτε πολυ ακριβο, ουτε πολυ φτηνο.Μια μεση λυση δηλαδη, μην παω και σε καμια μαπα.Εχω ακουσει οτι κανουν και μηνιαια πακετα, οχι μονο ετησια…:-s
Thanks παντως!

τα μηνιαια ειναι πολυ ακριβα εγω προτεινω να σκεφτεις καλα αν οντως θες να αρχισεις και να παρεις μια 3 μηνη συνδρομη πηγαινε στο τζιμ της φειτονιας σου και ρωτα αλλιως τζο γαιδερ http://www.joeweider.gr/attika-gym.htm να ξερεις οτι τα γυμναστηρια οσα καλα και να ναι δεν φιαχνουν σωμα αμα δεν εχεις διαθεση και με ενα στεπερ και 2 βαρακια που αλλα ζει το βαρος τους μπορεις να κανεις αρκετα πραγματα

ξέρει κανείς σας κανένα σάιτ ή βίδεο στο γιουτούμπι που να δείχνει πως γίνονται κάποιες (έστω και απλές) ασκήσεις , σωστά ?

έχω ακούσει πολύ κόσμο που από υπερβολικό ζήλο τσάκισε την μέση του και του έμεινε κουσούρι για μια ζωή και δεν θέλω να πάθω το ίδιο. Ειδικά τώρα που γυμνάζομαι μόνος μου και δεν πάω σε γυμναστήριο.

Γυμναστήριο με τρέλα, το να κάνεις μόνος σου και σπίτι ειδικά είναι ψιλοβαρετό:p

απο γενικη αποψη το γυμναστηριο ειναι μια χαρα,αλλα μου τη δινουν λιγο οι σφιχτουλες…
βασικα τις πρωτες μερες ξεραινομουν στο γελιο,αλλα τωρα μου τη σπανε…ειναι ολη την ωρα μπροστα στον καθρεφτη,σηκωβουν βαρη και κανα δυο αλλοι γυρω γυρω τους λενε λογια θαυμασμου και επικροτησης.#-o