Καταληψεις.Υπερ η κατα

Ρε λίγα για τους Βίκινγκς μην πάρω το τσεκούρι μου!!!:lol: :stuck_out_tongue: :lol: :stuck_out_tongue:

Sorry δε διάβασα όλες τις απόψεις αλλά στέκομαι στην πρώτη με την οποία επιτέλους συμφωνώ. Είναι σίγουρα ουτοπικό να αναζητουμε συνολικά τέτοιο επίπεδο πολιτικοποίησης ειδικά όταν μιλάμε για παιδιά λυκείου ή γυμνασίου. Οι φοιτητές είναι διαφορετική περίπτωση. Το γεγονός όμως της απαξίωσης του σχολείου ως κάτι λίγο ως πολύ άχρηστο και της εντατικοποίησης της ζωής των παιδιών είναι αρκετή κινητήριος δύναμη. Και η κατάληψη αυτό ακριβώς αποδεικνύει. Το δικαίωμα στην ξεκούραση είναι αρκετό αίτημα από μόνο του.

Δηλαδή έλεος! Διδάσκουν σε παιδιά λυκείου διοίκηση επιχειρήσεων!!! (διορθώστε με αν κάνω λάθος) και φωνάζουν ότι με κλειστά σχολεία δε θα γίνουν τα παιδιά άνθρωποι. Ενώ με ανοιχτά θα γίνουν;

Γιατί τα παραγωγικά μέσα είναι ιδιοκτησία συγκεκριμένων ανθρώπων των οποίων η ζωή γίνεται καλύτερη, πίστεψέ με. Εν τω μεταξύ εσύ αυτό που κάνεις είναι να παρακολουθείς τους εντατικούς ρυθμούς που επιβάλλει η ανεπτυγμένη τεχνολογία μέχρι να το ρίξεις στα ψυχοφάρμακα…

μπορεις σε παρακαλω να επαναλαβεις τα αιτηματα?

ΡΕ δεν εχουμε τσοκολατενιο γαλα(a.k.a. Milllllko) στη ΣΔΟ. Στη ΣΤΕΦ εχει ομως. Ρατσισμος. Καταληψη ρε. Θανατος. Αρκουδεηδες.

Χα. Σε προλαβα. Βρισε.:stuck_out_tongue:

Θα σου πω τρια:

  • Να υπαρχει κρατικος γιατρος που να μας εξεταζει καθε 6 μηνες και εκτος αυτου να μας βγαζει αυτο το γαμημενο το χαρτι γιατρου για την γυμναστικη που καθε χρονο μας βασανιζει και μας στοιχιζει 50-60 ευρω…

  • Να καθιερωθει ως μαθημα το ΣΕΠ στο λυκειο σε ατομικο επιπεδο οπως γινεται στην αμερικη πχ. Η μανα μου πηγε γυμνασιο και λυκειο στο σικαγο (πριν καμια 30αρια χρονια) και αυτο ισχυε! Σε ατομικο επιπεδο!

-Να επισκευαστουν τα υαλοτουβλα στις σκαλες τα οποια ειναι σπασμενα γιατι οποτε βρεχει περνανε νερα στις σκαλες και θα σκοτωθουμε καμια μερα…Επισης να φτιαχτουν οι τουαλετες που μπαινω με μανταλακι στη μυτη για να βλαω φορμα για τη γυμναστικη. Για να κατουρισω ουτε λογος! Παω στων καθηγητων που ειναι καλυτερη εκει η κατασταση και9 οποτε με πετυχαινουν με κυνηγανε…

Ειναι κι αλλα οπως να μειωθουν οι ωρες γενικης κλπ που δεν τα θυμαμαι κιολας…Μην νομιζεις…Δεν την κανω εγω την καταληψη…

τα 2 πρωτα παραειναι τραβηγμενα, δεν προκειται να γινουν ποτε. τα αλλα που αναφερεις δεν αφορουν γενικα το συστημα αλλα ενα συγκεκριμενο σχολειο, οποτε ειναι αιτηματα για αποχη και οχι για καταληψη.

Σε καταλαβαινω αλλα δεν ειναι και λογικη αυτη…

ρε vedder να φορας απο την αρχη φορμα…

:lol:

Βρέθηκε η λύση άρα σταματήστε εδώ και τώρα την κατάληψη.

Εμείς σήμερα ψηφίσαμε για το αν θα συνεχιστεί μέχρι την Δευτέρα και τα αποτελέσματα ήταν τραγικά… 200 υπέρ 50 κατά… ΝΤΑΑΑΑΑΑΚΣ.

-Το χαρτι το παιρνεις νομιζω απο εναν γιατρο(ουτε καν σε εξεταζει απο ΙΚΑ ή οποιαδηποτε ασφαλιση εχεις…Κανω λαθος;:-s
-Αυτο ειναι πολυ σωστο, αλλα εδω δεν γινεται το ΣΕΠ ομαδικα(σε μας τουλαχιστον δεν γινοταν τιποτα, απλα μαλακιζομασταν), θα γινει ατομικα; Πιο εφικτους στοχους ρε παιδια…:stuck_out_tongue:
-Σιγουρα το να επισκευαστουν τα σκαλια και να μην κινδυνευετε να χτυπησετε μπορειτε να οργανωσετε ομαδα(σοβαρη) να παει στον διευθυντη, να συζητησετε, να επισκευαστει…Ειναι σοβαρο θεμα αλλα νομιζω η καταληψη ειναι λαθος τροπος για το συγκεκριμενο…Οσο για τις τουαλετες…ειναι περισσοτερο θεμα δικης σας υγειινης πιστευω(οπως ολες οι “δημοσιες” τουαλετες που εχουν το αθλιο χαλι που εχουν). Τι εννοεις να φτιαχτουν;

Μου χουν μικρυνει ολες οι φορμες και εχω μονο σορτσακια αλλα για να μην κρυωνω φοραω τζιν και μετα αλλαζω :stuck_out_tongue:

Ναι sofi-k! Σήμερα που χρειάστηκε να πάμε από το ένα κτίριο στο άλλο για milko… ενώ περιμέναμε τη σειρά μας με τα χαρτάκια μας… (ο αριθμός μας μετά από 100 σχεδόν άλλους) για να γραφτούμε…
αναθεώρησα τις απόψεις μου…
ποιες τρίγωνες,τετράγωνες και στρογγυλές τυρόπιτες μου λέτε εδώ? Δώστε τσοκολατένιο γάλα στο λαό!
Αααααυτός είναι λόγος για κατάληψη! :lol:

Χα! Δεν έβρισα… :stuck_out_tongue: Μένεις πιο κοντά… τι να κάνουμε…? :stuck_out_tongue:

Αύριο 12 το παραδίνουμε και από Δευτέρα κανονικά σχολείο.Ο κυλικειάρχης δεν δέχτηκε το αίτημα της τυρόπιτας τελικά:x:x:x:x Αλλά εγώ θα παίρνω πίτσα με σοκολατούχο=P~ για σπάσιμο.Ελπίζω μιλκο να έχει γιατί αλλιώς από Τρίτη θα βάλω πάλι λουκέτο.

ουτε ειναι λογικη να κλεινεις το σχολειο για κατι τετοια. αλλα ειναι ωραια να μην ακολουθεις τη λογικη.

Νταξει, μην κρυβομαστε ολοι πισω απο το δαχτυλο μας, ολοι θελουμε να χασουμε μαθημα :stuck_out_tongue:

Ελεος πιτσα με σοκολατουχο!Και μονο που το διαβαζω ανακατευομαι!:eek:

Σοκολατούχο με σπανακόπιτα… ή τυρόπιτα? :oops:

Το σοκολατούχο πάει με όλα :yes:

Μιλκοοοο με τυρόπιτααααααααααααααα!!!

Η σπανακόπιτα παει με μπύρα!8)