Γάμος

Αχαχαχα, γιατί το διόρθωσες? Και ήμουν έτοιμος να γράψω πως υπάρχουν ουκ ολίγα αντρόγυνα εκεί έξω που είναι εξοικειωμένα ο ένας με τις κλανιές του άλλου… :lol:

είναι κρίμα γιατί έχει γίνει σοβαρή ανάλυση και έχουν ειπωθεί πράγματα σοβαρά. Δε θα έπρεπε αστεία (με σκατολογικό κι όλας περιεχόμενο) να επισκιάσουν αυτά που είπαμε. Ο γάμος είναι εξάλλου ένα θέμα που αφορά εκκατομύρια ανθρώπων…

Παιδιά χαλαρώστε…ο γάμος είναι απλώς ένα κοινωνικό συμβόλαιο για να ζεις με το σύντροφό σου.Μια δέσμευση ότι βλέπετε αυτή τη σχέση πολύ σοβαρά και ότι έχετε αποφασίσει να δουλέψετε μαζί πολύ , να κάνετε υποχωρήσεις κλπ κλπ προκειμένου να συμβιώσετε αρμονικά.Για το θρησκευτικό γάμο δεν το συζητάω καν.Στην αληθινή ζωή δε μου αρέσουν τα παραμύθια κι ευχόμαι να το βλέπει έτσι και ο σύντροφός μου.Θέλω πολύ συγκεκριμένα πράγματα και τπτ από αυτά δεν περιλαμβάνει εκκλησίες…

Τέλος,όσον αφορά στο θέμα της κλανιάς, δυστυχώς ή ευτυχώς καμιά φορά ο ρομαντισμός δίνει τη θέση του στην πραγματικότητα…:slight_smile:

Aνθρωπος που δε κλανει και δε ρευεται ειναι αρρωστος

Γάμος??? Τι ειναι αυτά που συζητάτε νυχτιάτικα??? Βέβαια αφού δεν εχει κανένα καλό θρίλλερ στη τβ…ας μιλήσουμε για τον γάμο (προσωπικά θα κοιμηθώ με το φως αναμένο σήμερα)…
Θα συμφωνήσω απόλυτα με το κύριο Κάρβου…μιας κ οι απόψεις του πραγματικά με έκαναν να ανατριχιάσω αφού κατάφερε με λίγες (σχεδόν) και ξεκαθαρες κουβέντες να απεικονήσει ένα κοινωνικό (αλλά ευτυχώς μη υποχρεωτικό) κοινωνικό πρόβλημα…ΤΟ ΓΑΜΟ!!!

Πέστε ένα ΣΟΒΑΡΟ λόγο για να παντρευτεί κάποιος!

έχω ένα ξάδερφο που παντρεύτηκε γιατί είχε τελειώσει τις σπουδές του, είχε πιάσει δουλειά, έβγαζε πολλά λεφτά και είχε βαρεθεί να γυρίζει από εδώ και από εκεί. Αυτός παντρεύτηκε. Άρα το από εδώ και από εκεί πρέπει να είναι ένας ακόμα λόγος…

Βλακείες … έπρεπε να μου τα δώσει να του τα επενδύσω…

Σε καστανα και καλαμποκι στη Ρουμανια?

Έπεσες κοντά…αλλά είσαι πολύ αθώος !!

Κάστανα…σλουρπ…

θα εισάγεις κρέας από αυτές τις περιοχές?:stuck_out_tongue:

Ή σου λείπει το φωτοστέφανο ή είσαι πολύ πονηρούλης…

λούτρινος is my name 8)

Δεν μπορώ να το πω θα ξεφύγουμε…πολύυυυυυ…χαχαχααχαχαχαχα

Όταν ήμουν 20 έλεγα στα 30… :smiley:

Όταν πήγα 25 έλεγα στα 31 - 32… :roll:

Τώρα που σε 1 χρόνο και κάτι κλείνω τα 30, τί να πώ; :-s

Ο άνδρας, όταν έχει οικονομική ευχέρια (και δεν τα τρώει σε δίσκους και συναυλίες!), έχει ζήσει κάποια πράγματα στη ζωή του, έχει συζήσει με την (4 - 8 χρόνια μικρότερη) κοπέλα του, τότε μπορεί κάπου στα 30 - 35 να παντρευτεί και αυτός! 8)

Και τέλος, συμφωνώ με τους αγαπητούς mods karvou και monte ότι οι γυναίκες μπορούν να (μας) παντρεύονται από τα 20! :stuck_out_tongue: :lol:

ισως “φτηνα τη γλιτωσα ως τωρα” ???

Χαχα! Όντως! :smiley:

Κάποια στιγμή, πριν 2 - 3 χρόνια έφτασα “κοντά” σε αρραβώνα, αλλά αφού δεν έγινε τότε, δεν θα γίνει σύντομα πια… :roll:

Υπερ…δεν νομιζω οταν εισαι καργα ερωτευμενος/η αντι να πας να παντρευτεις θα καθεσαι να αναλυεις συζητησεις για το αν ειναι σωστο ή οχι. Τωρα θα μου πειτε οτι και χωρις γαμος μπορει να υπαρχει αγαπη, οκ, αλλα πιστευω πως οταν ερθει η στιγμη θα θες να παντρευτεις…

Να θέλει…

Και εννοώ ότι αυτό το συνειδητοποιείς απο μόνος σου και όχι απο εξωτερικές πιέσεις. Δεν σου το επιβάλλει κανείς περίγυρος και καμία κοινωνία, ούτε το επιβάλλεις εσύ σε κανένα. Καποτε οι περισσότεροι αλλάζουν γνώμη και εγώ στα 28-29 δεν το σκεφτόμουν αν και είχα ήδη βρεί την one and only.
Θα το διαπιστώσετε και μόνοι σας…

Τωρα θα μου πειτε οτι και χωρις γαμος μπορει να υπαρχει αγαπη, οκ, αλλα πιστευω πως οταν ερθει η στιγμη θα θες να παντρευτεις…

Ολοσωστο και το παραπανω

Eτσι νομίζεις καημένε!!! Συνέχισε να μην με ακούς Και όταν βρεθείς προ εκπλήξεως έλα και πές μου! χαχαχαχαααχαχα!