Αρειανάρα ρε!

Γιατι εβγαλε τη σεντρα στην οποια ο Κοκε πηρε την κεφαλια για να βαλει ο Ρουιζ το γκολ.

Σε καλυψα;;; 8)

…που κένταγε και έραβε…

πάντως η κεφαλιά του κοκε ήταν η πιο μεγάλη συνεισφορά του απο τότε που ήρθε στον αρη…
αν περάσει ο αρης πρέπει να πάρει μπόνους.

Πέρα από τη πλάκα είναι πολύ λίγος. Περίμενα κάτι καλύτερο από τον Αράνο και αυτός φαίνεται χειρότερος, ούτε καν στα ίδια.

Ποιος ειναι αυτος ο αριστερος μπακ ρε παιδια ? Ονομα δεν εχει ?
Ο Αρανο που πηγε ?

Ενα ενα.

Ντεθστερ, τον παιχτη το λενε Μισελ Περεϋρα, ο Αρανο πηγε στη Ριβερ.

Ντεκαρντ, ας μη βιαστουμε, ειναι νωρις …αμυντικα μπαζει λιγο, αλλα ξερει το τοπι

Ίσως φταίει που έχω πρόβλημα με τα βραζιλιάνικα μπακ. Δηλαδή και τον Νέτο, πέρασε καιρός για να τον χωνέψω.

Και ο Νετο στην αρχη δεν ηταν αυτος που ξερουμε.

Αν προσαρμοστει στις αναγκες μας ο Μισελ, θα ειναι στανταρ καλυτερος απο το βλακα (κυριολεκτικα το λεω και οχι απλα ως χαρακτηρισμο).

Σιγουρα, παντως, δεν εμπνεει σιγουρια και ο Οριολ επρεπε πολλες φορες να τον καλυψει χτες.

Για τον τελευταιο, αν και εκανε λαθη, εδειξε οτι ειναι καλος παιχτης, αλλα φοβαμαι οτι με Ροναλντο μαζι θα ειναι πολυ αργο διδυμο και με τον Μισελ να μην ειναι γρηγορος, θα 'χουμε προβλημα.

Αν σκεφτουμε οτι Τοχα-Ναφτι ηταν ανυπαρκτοι στο πρωτο, καταλαβαινουμε το τραγικο πρωτο ημιχρονιο του ΑΡΗ.

καλά στο πρώτο κάναν περίπατο στο κέντρο οι αντίπαλοι.περπατώντας έκαναν επιθέσεις…

Για να μην σ’αρεσουν οι βραζιλιανοι μπακ πρεπει να εισαι αμπαλος και ο Deckard ως
progster τετοιος ειναι. :stuck_out_tongue:
Κωνσταντινου γκολ βαλατε αλλα το βαλατε.
Ωραια φανελα.
Αυτα.

Δεν εννοούσα ακριβώς αυτό. Τα πρωτοκλασάτα βραζιλιάνικα μπακ σπέρνουν. Αλλά να φέρνεις μπακ από μικρομεσαίες ομάδες του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος είναι λίγο λοταρία. Συνήθως πίσω δεν κόβουν ούτε με βαλέ και θέλουν και καιρό να προσαρμοστούν.

Πάντως δέχομαι την κριτική περί αμπαλίασης. Έτσι και αλλιώς σε βάθος χρόνου αγαπημένοι μου παίχτες είναι ονόματα τύπου Μαρεράνο, Γκατούζο κτλ. (Αν και καμιά σχέση με το prog, αυτοί για μπρούταλ death είναι \m/) :p:p


ρε κριμσον αυτο το σχολιασες πολυ ωραια…την φαση με τον τσαζαρεκ που εδωσε χερι που δεν ηταν και εβγαινε τετ α τετ γιατι δεν την σχολιασες;; περιεργο:roll:

κατα τ’αλλα η Αουστρια δεν ειναι η ασχετη ομαδα που την παρουσιασαν πολλοι δημοσιογραφοι οπως θα ειδατε…

φοβερη μπαλαρα απο το 60 και μετα…απιστευτος ο κοσμος…φοβερος Σηφακης (και οι τερματες πληρωνονται για μια δουλεια)…

εχουμε κ λεμε
Σηφακης
Κοκε
Χαβιτο
Ρουις οι καλυτεροι…

και φυσικα προσκυνημα στον τιτανοτεραστιο Γκιαρο…

ενα γκολακι εκει μεσα και βαμος!

Τωρα το εξηγησες.
Και εννοειται οτι τα σκυλια αμυντικα χαφ ειναι λατρειες. 8)

δεν αφήνεις τα περίεργα…??
δεν το σχολίασα γιατι δεν το ειδα…ειναι πιο προφανές και απο το οτι το καινούριο maiden δεν ειναι καλο…:stuck_out_tongue:
ήταν η ωρα μου να πάρω κατι χάπια και διαπίστωσα οτι τα ειχα πετάξει κατά λάθος.:!::!::!:#-o …σούταρα οθόνες,cd,περιοδικά απο τα νευρά μου εκείνη τη στιγμή…

*κανεις λες και ειναι αρης - παοκ και προσπαθώ να “ρίξω” τον αρη…
δεν εχω κανένα πρόβλημα να πω οτι αδικήθηκε ο αρης…απλα ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ.!!!

απλως μου φανηκε οτι σκοπιμα το απεκρυψες:D

ηταν πολυ τρανταχτο και σε καλο χρονικο σημειο…

υγ:…και σπαω οθονες να βρω τα χαπια μου:D:D:D

εδιτ:θενκς παιδες.

χωρίς πλάκα έτσι έγινε…δεν άφησα τίποτα όρθιο…!!
γιαυτό το υπόλοιπο ματς περισσότερο το άκουγα πάρα το είδα…
και παρε και τα αρχίδια μου σήμερα που βγήκα 5 το απόγευμα να μου τα γράψει ο γιατρός ξανά και να τα ξαναπληρωσω…!!

πάντως στο κέντρο χωρίς πλάκα στο πρώτο ενα χάος μιλάμε…πίστευα οτι θα μπει μεσα ο κουπερ να τους δώσει καμιά κεφάλια…

*οχι ρε…τι σκόπιμα…εχω περάσει την ευαίσθητη ηλικία των 15…

ναι στο 1ο χαλια κεντρο-αμυνα και τα πλαγια…ευτυχως που ειχαμε Σηφακη…

μην εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν τους εδωσε ο Κουπερ κεφαλιες και κλωτσιδια στα αποδυτηρια

εγω αυτο θα εκανα:D

Απειλείται νομικά ο Φατί!

Εμπόδια στη μεταγραφή του Ρικάρντο Φατί στον Άρη βάζει η εταιρεία LYD Sports Management, η οποία αναφέρει ότι διαπραγματεύθηκε τη μεταγραφή του Γάλλου μέσου στη Λάρισα!

Η συγκεκριμένη εταιρεία τονίζει ότι η μετακίνηση του ποδοσφαιριστή της Ρόμα δεν έγινε επειδή ο ίδιος προτίμησε να μείνει στην ομάδα της ιταλικής πρωτεύουσας. Από τη στιγμή, όμως, που ο παίκτης βρίσκεται σε συζητήσεις με τον Άρη, είναι αποφασισμένη να κινηθεί νομικά εναντίον του για παραβίαση συμβολαίου!

Η εταιρεία μάνατζμεντ εξέδωσε, μάλιστα, ανακοίνωση, με την οποία γνωστοποιεί τις προθέσεις της.

Η ανακοίνωση αναφέρει:

«Η LYD Sports Management σε συνεργασία με τον Χρήστο Γάτση, C.E.O. της Target Sport διαπραγματεύθηκε την υπογραφή συμβολαίου του Ricardo Faty με την ποδοσφαιρική ομάδα της Λάρισας, με τη σύμφωνη γνώμη της Ρόμα. Ο παίκτης δεν δέχτηκε την πρόταση, δηλώνοντας ότι θα προτιμούσε να παραμείνει στη Ρόμα. Μείναμε έκπληκτοι όταν ακούσαμε ότι υπογράφει ή έχει υπογράψει με την ομάδα του Άρη στην Ελλάδα. Θα επιδιώξουμε να κινηθούμε νομικά κατά του κ. Faty για την παραβίαση του συμβολαίου του. Είμαστε σίγουροι ότι η ομάδα του Άρη δεν είχε επίγνωση της κατάστασης και γι’ αυτό προχώρησε σε διαπραγματεύσεις».

Γκολάρα η Αριανάρα που παίζει για πλάκα την Αούστρια

Moυ άρεσε πολύ η ομάδα χθες! Τακτικά εξαιρετικοί, κέντρο και επίθεση έτσι θέλω να μας βλέπω, στην άμυνα έχουμε τα γνωστά θέματα βέβαια, θέλει δουλειά το πράγμα. Αλλά σε γενικές γραμμές μεγάλη εμφάνιση και πολύ σημαντική πρόκριση!

Χθες στη Θεσσαλονίκη πρέπει να έγινε χαμός στα μαγαζιά που προβάλλονταν τα ματς. Όταν τέλειωσε και του ΠΑΟΚ εκεί που ήμουν εγώ, βγήκαν καποιοι με τις μπάλες και παίζανε κεφαλιές στο δρόμο, κόρνες, ύμνοι. ΧΑΜΟΣ. Έτσι, αυτά είναι ωραία, όταν δεν πιάνει κάποιους η γνωστή μαλάκυνση όλα είναι όμορφα. Οι Αρειανοί καθήσαμε και είδαμε και το ματς του ΠΑΟΚ και στο τέλος όλοι μια παρέα. Όπως πρέπει να είναι.

Kαι επισημα…