Αρειανάρα ρε!

παντως ειναι κριμα…ηταν μια μεγαλη παρουσία στο ελληνικό πρωταθλημα…

οντως… μεγαλος προπονητης!

ο καλυτερος προπονητης στην ελλαδα…κριμα για τον αρη

ο ίδιος ο άρης βασικά φταίει που έφυγε, προφανώς τον ώθησανε στην έξοδο

Λάθος ήταν που πήρε ο Άρης τον Κούπερ. Γιατί ένας τέτοιος προπονητής δεν μπορεί να παίζει με Καζναφέρη, Τσεσνάουσκιτς, Τόχα και Οριόλ. Δεν θα ζητήσει μεταγραφές; Και όταν δίνεις σε αυτόν ένα μύριο δεν βγαίνεις με τίποτα. Τώρα που έφυγε σε μια εβδομάδα ο Άρης θα έχει κάνει 2 πολύ καλές μεταγραφές.

Ο Ραπτοπουλος παντως το ελεγε εδω και μερες οτι θα φυγει.
Γιατι λεει οτι ζητησε παικτες απο τη διοικηση, που με βαση τα λεφτα που πηρε ο Αρης απο το ουεφα μπορουσε να κανει αυτες τις μεταγραφες, αλλα οι διοικουντες εκαναν τους κινεζους.
Οποτε ειπε και αυτος ‘‘γεια σας’’.

Και πολύ καλά έκανε, άμα ισχύει αυτό.

στεναχωρια…

συνεχιζουμε…

χαιρω πολυ, το ξερω, το γεγονος παραμενει ομως πως ειναι κριμα για τον αρη
με αραβιδη, καζναφερη βασικους πως να αντεξει ο αμοιρος

\:D/

YΓ.: Ασχετα απο τι εφταιξε και λοιπα και τις απειρες μπουρδες που διαβαζω και διαβασα.

Αν εχεις σκοπο να φυγεις, ουτε “τελειωνεις” παιχτες, ουτε καθυστερεις το σχεδιασμο μιας ομαδας που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ για 15 μερες.

Κριμα που εφυγε, προσωπικα ηθελα να μεινει για οσο το δυνατον περισσοτερο, εδω ομως ειναι εντελως φαουλ.

Κατα τα αλλα, ηξερε ποιος ειναι ο ΑΡΗΣ και τι δυνατοτητες εχει οικονομικα …μη λετε μαλακιες για Καζναφερηδες κ σια.

Δε νομίζω ο Κούπερ να είναι ο μόνος προπονητής που πάει σε μια ομάδα και φεύγει γιατί δεν του γίνονται μεταγραφές. Για το κάψιμο των Ναφτί και Κάλβο έχεις ένα δίκιο. Δεν γνωρίζουμε όμως (και ποτέ δεν θα μάθουμε) αν του είχαν υποσχεθεί ότι θα τους αντικαταστήσουν και δεν το έκαναν. Το ρεζουμέ είναι ότι ο Άρης σαν Άρης δεν μπορεί να σηκώσει έναν τόσο βαρύ όνομα προπονητή. (Όυτε ο ΠΑΟΚ για να μην έχουμε παρεξηγήσεις)

Δεν μπορω ρε πουστη να βλεπω να επαναλαμβανεται συνεχως αυτη η ιστορια σε αυτη την ομαδα.Καθε χρονο αλλαγη προπονητη μεσα στη χρονια.Και αυτη τη φορα,οχι κανενος Μαζινιο και Ολιβα και Ποπαϋ,του Κουπερ.Δεν ξερω τι παρασκηνιο υπαρχει και αν ηθελε να φυγει,αλλα η ξενερα που αφηνει πισω ειναι μεγαλη.

Εντωμεταξυ ανακοινωθηκε ο Καστιγιο,εξαμηνος δανεισμος.Την επομενη της φυγης του Κουπερ.Δεν ειναι τυχαιο νομιζω,πιθανως ηταν ενα απο τα θεματα συγκρουσης του με τη διοικηση.Εδω ο Κουπερ βγηκε και δηλωσε οτι τον Πορτιγια που πηραμε τωρα δεν τον ζητησε και δεν τον ηξερε πριν τον παρουμε.

Δεν μου βγαινει με τιποτα απο το μυαλο οτι μεγαλο ρολο στην φυγη/απομακρυνση του Κουπερ επαιξε η επιστροφη του Φερερ.

Γενικα, υπηρχε μια περιεργη μανατζεροκατασταση.

Απο τη μια επστρεψε ο Φερερ, απο την αλλη χωνοταν ο Καμανιο (μανατζερ του Κουπερ).

Παντως, οπως και να 'χει, ο ΑΡΗΣ προσπαθησε να κρατησει τον Κουπερ.

Ο Κουπερ ειχε ζητησει τους Εντου, Παπαδοπουλο, Καλινσκι και Γκροζιτσκι.

Ο ΑΡΗΣ συμφωνησε με τον Εντου, που ομως δεν μπορεσε να παρει ελευθερας απο την Ιντερνασιοναλ, εκανε προταση στο μυτογκα και (ευτυχως) δεν τα βρηκαν, συμφωνησε και με τον Καλινσκι, μεχρι που προεκυψε η Κιλμες που αξιωνε λεφτα για να τον παραχωρησει και εφτασε σημειο να δινει 930.000? (οχι μονοκοπανια και συν τα μανατζερικα) για το Γκροζιτσκι.

Αυτα για να δουμε αν ο ΑΡΗΣ προσπαθησε να ικανοποιησει τις επιθυμιες του Κουπερ …και δε νομιζω να ειναι παπας, οταν τις συμφωνιες με τους 3 πρωτους τις ανακοινωσε και ο Σ-3 στο σαητ του.

Απ’ τη στιγμη που δεν προχωρησαν αυτες οι περιπτωσεις, δεν μπορω να ξερω τι παιχτηκε με το μανατζερ του Κουπερ.

Οπως και να 'χει, οταν εχεις στειλει Καλβο, Ναφτι (σωστοτατα βεβαια), οταν εχει φτασει 19 Γεναρη και η ομαδα ειναι χωρις μεταγραφες και με μια ντουζινα τραυματιες, ΔΕΝ ΠΑΡΑΙΤΕΙΣΑΙ, ασχετα απο τι θα κανεις το καλοκαιρι.

ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ…

ΑΡΗΣ ΕΙΣΑΙ!

Ανακοινωθηκαν αλλοι 2 παικτες,ο Περειρα που ηταν γνωστο εδω και μερες και ενα Γιαπωνεζακι,ο Νακατα.
Ο Γιαπωνεζος παιζει επιθεση και αριστερο εξτρεμ απ οτι ειδα,αλλα ελπιζω να κινηθουν και για ακομα εναν φορ,με τον τραυματισμο του Κοκε και τις μετριες εμφανισεις του Ρουιζ δεν ειμαστε και πολυ πληρεις επιθετικα.

Επισης,ενισχυεται αυτο που ειπα,οτι υπηρχε κοντρα για τα μεταγραφικα,οι παικτες αυτοι λογικα δεν ηταν επιθυμιες του Κουπερ,δεν γινεται ξαφνικα μολις φευγει να αποσυρουμε ενδιαφερον για Παπαδοπουλο και Εντου και να ανακοινωνονται 3 παικτες.
Τελοσπαντων,μακαρι να βοηθησουν,ειδικα απο τον Καστιγιο περιμενω πολλα.

εχει γυρίσει ο αδερφός μου από γερμανια αυτές τις μέρες και ασχολούμαστε όλη μέρα με τον αρη…

ο super 3 έχει πάρει λάθος δρόμο…αυτά τα πράγματα που ακούγονται απο τις εκπομπές του έστω και πάνω στην ένταση είναι τραγικά…

δεν μπορείς να λες οτι είσαι αρης(και κάνεις κακό) αν ρίξεις χειροκρότημα στο γκολ του μητρογλου.
οτι δεν έχει δίκιο ο απλός ο κόσμος γιατί εμείς του συνδέσμου είμαστε περισσότεροι.#-o :lol:(τέτοιες μαλακίες ακούγονται και στην λαρισα)
αυτοί που λένε οτι ο αρης κάνει γρήγορα (ΑΥΤΕΣ)τις μεταγραφές μετά την φυγή του κουπερ για να ηρεμήσει(ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) ο κόσμος είναι εχθροί του αρη !!! (οι ίδιοι οι οπαδοί του!!)
όλοι οι άλλοι που δεν ξέρουν την ιστορία του συνδέσμου και δεν είναι σε αυτόν δεν πρέπει να μιλάν για αυτόν
ότι πολλοί οπαδοί του αρη περιμένουν να καταστραφεί η ομάδα για να που οτι είχαν δίκιο!!

…και χίλια δυο μαργαριτάρια… μαζί με ψέμματα

[B]ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ SUPER 3 [/B] :!: (και πάνω απο τον αρη να φανταστώ)

επίσης συγκλονιστική (undercover)προσπάθεια του ζαμπετα να μειώσει τον κουπερ…(εκτός από τις ασυναρτησίες που έλεγε)

*πρόλαβαν και το έχωσαν το καπέλο και το κασκόλ του [B][U]ΣΟΥΠΕΡ 3[/U][/B] στον καστιγιο…πάλι καλά…ευτυχώς
** εμείς την έχουμε μεγαλύτερη γιατί θα πάμε στον εργοτελη
***κοντης…ιερή αγελάδα

Eλεγα να σχολιασω.

Αλλα ρε συ κριμσον, το ποστ ειναι απο την αρχη ως το τελος, Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ.

Αμα δεν ξερετε ή δεν ασχολειστε με κατι, τουλαχιστον μην εκτιθεστε.

:lol2::lol2::lol2: (δεν μπορώ να γράψω την απάντηση του αδερφού μου στο ποστ σου)

έχεις δίκιο…που να ξέρουμε εμείς για τον αρη…:smiley: (αδερφός : αχάριστα μο#νακια.!!!)

για πες εσύ καμιά ιστορία σε σχέση με το προηγούμενο μου ποστ…(γιατί λες ότι ξέρεις)

  • super 3 , Πάνω από όλα…:roll: (γιατί αν δεν ήμασταν εμείς δεν θα ήσασταν πουθενά.!!)

[B]edit: [/B] ρε συ δεν θέλω να μαλώσουμε,αλλά…

ελα μωρε τωρα αυτη η διαμαχη σουπερ 3-υπολοιπων αριανων με εχει κουρασει εδω και χρονια,δεν αξιζει καν να ασχολειται κανεις.

Στα πιο σημαντικα,απ οτι φαινεται η τελευταια μεταγραφη θα ναι ο Μπομπαντιγια της Γκλαντμπαχ,6μηνος δανεισμος και στη δικια του περιπτωση.Θεωρειται πολυ ικανος επιθετικος,αλλα απ οτι διαβασα εχει οξυθυμο χαρακτηρα,γι αυτο κ τον δινει η Γκλαντμπαχ.

Για προπονητη ακουγονται πολλα ονοματα,οπως ηταν αναμενομενο,αλλα μας βλεπω να παμε με Μιχαλητσιο και στο ματς με παοκ

για τον παίχτη μπορώ να πω και εγώ οτι είναι παιχταράς…!! (τον έχω δει σε κάμποσα ματς) μακάρι να πιάσει
εχω την εντύπωση οτι θα μπει στην θέση του χαβιτο που τον βλέπω να προπονείται με τους μικρούς μεχρι το τέλος :? (κοντη αθάνατε)