Αρειανάρα ρε!

…ε καλά…να αρχίσει και λίγο χάλια, δεν χάλασε κιο κόσμος:p :slight_smile: :!:

δεν εχω ξαναδει τοσο ΣΚΑΤΑ τοποθετημενη αμυνα σε στημενα,απιστευτο ανεκδοτο αυτη η “ομαδα” φετος.

Τραγικη η αμυνα μας.Τι να πω#-o
Οσο για τον ΔΙΑΙΤΗΤΗ…ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ.Αλλα τα ειπαμε ο ΑΡΗΣ ηταν τραγικος.
Αντε να δουμε ο καινουργιος τι θα κανει:-k

Κανενα σχολιο γι αποψε. Πρεπει μεσα στον επομενο μηνα να βρει τα πατηματα της η ομαδα να αρχισει την αντεπιθεση ηδη ειναι πολυ πισω.

Επισης,δεν θα κρινω τον Προμπιερζ ως προπονητη απο τωρα φυσικα,αλλα νταξει πουλησε υπερβολικη τρελα σημερα.Βγαζεις τον Βελλιδη που εκανε συνεχομενα καλα παιχνιδια,βαζεις τον Βρανιες βασικο που εχει να παιξει επισημο ματς 1μιση(!) χρονο και φανερα δεν μπορουσε ουτε να τρεξει,βαζεις εναν ανυπαρκτο παλι σε επισημο ματς Σολτανι σεντερ φορ,που εχει αποδειξει πολλακις οτι δεν μπορει σε εκεινη τη θεση και οτι βαριεται να πιεσει,και βαζεις εναν απειρο 18χρονο να κανει ντεμπουτο σε ενα τοσο κρισιμο ματς(οχι οτι ηταν κακος για ντεμπουτο,προσπαθουσε οσο μπορουσε,αλλα σε αυτο το σημειο η προσπαθεια δε μας φτανει,αυτα ειναι για την προετοιμασια).

Και για τη γενικα μας εικονα μεχρι τωρα,Νοεμβρη μια επαγγελματικη ομαδα να μην ξερει ακομα πως να πατησει στο γηπεδο ειναι τραγικο.

ενα πονηρό μυαλό θα έλεγε οτι προσπάθησε να πάρει σε ενα πιθανό αποτέλεσμα πόντους για τον εαυτό του…σε ήττα, κανείς δεν θα του πει τίποτα ετσι και αλλιώς…σε νίκη με αλλαγές(έστω και άκυρες) θα πιστωθεί μέρος αυτής…
αλλά ετσι σκέφτομαι εγώ :stuck_out_tongue:

Ευκολή Νίκη κακώς ο Άρης που δεν το περίμενα…δεν έπαιξε καθόλου μπάλα άνετη η κυριαρχία του ιμπαγάσα στο κέντρο και ο παλιός μου παίκτης ίνδαλμα ο Νέρι ήταν επιεικώς ΑΜΠΑΛΟΣ…
Κατα τα άλλα ο μόνος που μου άρεσε ήταν ο Τόχα

αυτο με τον βελλιδη ουτε εγω το καταλαβα.
αν και δεν νομιζω οτι εκανε την 11αδα αυτος αλλα ο Πασσαλης.

τραγικη η αμυνα ρε ποστημ. τραγικη.

η τελευταια σου παραγραφο εινα εργο Τσιωλη.

[B]Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ με αφορμή τον χθεσινό αγώνα ΑΡΗ- ΟΣΦΠ, θα ήθελε να επισημάνει τα εξής:
[/B]
Το φετινό καλοκαίρι [B][U]όλοι μαζί[/U][/B]:lol: είπαμε να αρχίσουμε ένα νέο πρωτάθλημα, απαλλαγμένο από τις κακές συνήθειες των προηγουμένων ετών και κυρίως πιστέψαμε ότι οι διαιτητές θα ήταν περισσότερο προσεκτικοί στα όποια λάθη κάνουν, αφού θεωρητικά θα εξέλειπε η πίεση των παραγόντων των ομάδων.

Φτάσαμε στο σημείο να αλλάξουν οι κανονισμοί και να απαγορευθεί η είσοδος στα αποδυτήρια των διαιτητών, ακόμη και των προέδρων και των γενικών αρχηγών των ομάδων.

Φτάσαμε στο σημείο να έχουμε προσδιορίσει ότι τα όποια υβριστικά συνθήματα κατά διαιτητών, θα είναι αιτία προσωρινής διακοπής ενός αγώνα και το πρόστιμο θα είναι υψηλό, κάτι που επιβαρύνει σημαντικά την λειτουργία των ομάδων.

Για να συμβούν όμως όλα αυτά και να τα αποδεχτούμε, δεχτήκαμε ότι η καλή πρόθεση εκ μέρους των διαιτητών υπάρχει και ότι τα λάθη θα είναι περιορισμένα και ανθρώπινα, με τέτοιον τρόπο που δεν θα προκαλούν την οργή των θεατών και παραγόντων και δεν θα φτάνουμε να έχουμε υβριστικά συνθήματα εναντίον διαιτητών, ακόμα κι όταν άπαντες βλέπουν τελικά ότι αλλοιώνεται ένα αποτέλεσμα.

Ωστόσο από την αρχή της χρονιάς, παρατηρούμε ότι σχεδόν σε κάθε αγώνα της ομάδας μας, συμβαίνει να υπάρχουν λανθασμένα σφυρίγματα τα οποία έχουν αλλοιώσει τα αποτελέσματα και έχουν επηρεάσει την ψυχολογία των οπαδών μας κατά αρνητικό τρόπο.

[B]Υπενθυμίζουμε:[/B]

1.Το καταφανέστατο πέναλτι πάνω στο Νέτο και τη μη αποβολή του τερματοφύλακα που έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής στα πρώτα 10 λεπτά (!!!) του πρωταθλήματος στον αγώνα με τα Γιάννενα.

  1. Την μη αποβολή ποδοσφαιριστή της Ξάνθης που χτύπησε εκτός φάσης τον ποδοσφαιριστή μας Καστίγιο στο 45΄ και την αποβολή του δικού μας ποδοσφαιριστή για παρεμπόδιση τερματοφύλακα εκτός (!!!) μεγάλης περιοχής.

  2. Τον μη καταλογισμό δύο πεντακάθαρων πέναλτι στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Φατί στο 8΄και σε τράβηγμα της φανέλας- γκρέμισμα του Ιάκομπ στο 71΄. Ανύπαρκτο οφσάιτ στον ίδιο παίκτη στο 21΄, ενώ έβγαινε μόνος απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο χτεσινό παιχνίδι, δύο γκολ του ΟΣΦΠ προήλθαν από ανύπαρκτα φάουλ και κόρνερ, ενώ δεν δόθηκε δεύτερη κίτρινη- κόκκινη στον Μιραλάς. Μετά το 1-2, αλλά και το 2-3, ο διαιτητής με ευκολία διέκοπτε τις επιθέσεις μας δίνοντας επιθετικά φάουλ.

Είμαστε σίγουροι ότι ακόμη και ο αντίπαλος μας δεν θα ήθελε να έχει την προστασία της οποίας έτυχε και πιστεύουμε ότι τα χτεσινά λάθη θα είναι και τα τελευταία της φετινής σεζόν, τουλάχιστον όσον αφορά την ομάδα μας.

Ζητάμε από την ΚΕΔ και ειδικότερα από τον υπεύθυνο διαιτησίας κ. Βασσάρα, την προσοχή του για τα επόμενα παιχνίδια και μέχρι την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, τόσο στην επιλογή των διαιτητών, όσο και στην προσπάθεια τους για εξάλειψη των λαθών.

Ποτέ ο ΑΡΗΣ σαν ομάδα δεν ζήτησε την εύνοια των διαιτητών, αλλά θέλει την ίση εφαρμογή των κανονισμών, τουλάχιστον σε οφθαλμοφανείς περιπτώσεις…

μια χαρα ανακοινωση -αν και ειμαι κατα των ανακοινωσεων γενικα-

απλως ειναι λιγο γραφικουλη να γινεται μετα απο ματς με γαυρο και θα μπορουσε ανετα να βγει μετα το παιχνιδι με τον νο.3

Kαπως ετσι.

Κι αν ο Βρανιες δεν ηταν κακος (απλα ακομα δεν εχει τρεξιματα) κι ο Γιαννιωτας προσπαθησε, ο Γιακουποβιτς τον/μας κρεμασε.

Κι ολα αυτα τη στιγμη που ο Βελλιδης ηταν ο πιο φορμαρισμενος παιχτης του ΑΡΗ.

Απο τις πιο τζαμπα ηττες που θυμαμαι με μεγαλο αντιπαλο στο Χαριλαου.

Τωρα, για το διαιτητη, επειδη ημουν μεσα, δεν μπορω να ξερω αν τα εκανε πουτανα …το μονο που ξερω ειναι οτι με το που εγινε το 2-3 διεκοψε το παιχνιδι για συνθηματα κατα του Ολυμπιακου. 8O

Και πλην της διακοπης, μετα το 2-3 δεν αφησε να παιχτει ποδοσφαιρο.

Η ανακοινωση που βγηκε δεν αφορα απ’ οσο καταλαβαινω τη χτεσινη διαιτησια …απλα, εχουμε δει πολλα ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ και με αφορμη αλλον ενα νταβατζη που ηρθε να πουλησει τρελα μες στο Χαριλαου, την εβγαλαν.

Συμφωνω οτι θα 'ταν πιο ευστοχο να βγει μετα το ματς με τον ΠΑΟΚ.

Ο νταβατζής που ήρθε να πουλήσει τρέλα στο Χαριλάου είναι αυτός που δεν έβγαλε καταφανέστατες δεύτερες κίτρινες σε Καστίγιο (γονατιά στη μέση του Χολέμπας) και Κασναφέρη. Μάλιστα.

Συνεχίστε να γελοιοποιείστε στον βορρά. :slight_smile:

Ειπα οτι δεν εχω δει φασεις.

Κατα τα αλλα, φανταζομαι, θεωρεις απολυτα λογικο ενα ματς να διακοπτεται (και στην ουσια να τελειωνει μετα) για υβριστικα συνθηματα εναντιον της φιλοξενουμενης ομαδας.

Το ματς διακόπηκε για υβριστικά συνθήματα εναντίον του διαιτητή, κάτι που ναι μεν το θεωρώ γελοίο, αλλά ναι έχει γίνει πολλές φορές στο παρελθόν.

Να μην ήσασταν τόσο ζώα ώστε να βρίζετε έναν διαιτητή που σας έχει παίξει καθαρό 50-50, για να μην διακοπτόταν και το ματς την ώρα που η (κατά τα άλλα τραγική) ομάδα σας πάλευε μήπως και ισοφαρίσει.

φανταζομαι οτι ο chris δεν ειναι ζωο και δεν εχει βρισει ποτε καποιον διαιτητη στο γηπεδο ε;:-s

Έχω βρίσει και έχει διακοπεί το ματς, εις βάρος της ομάδας μου, οπότε ναι έχω υπάρξει ζώο.

εχεις βρισει ποτε διαιτητη επι κανα 10λεπτο και μολις βαζει γκολ η ομαδα σου (2-3) τοτε να το θυμαται και να διακοπτει το παιχνιδι;

αυτο ηταν το περιεργο και θα το εγραφα ακομα και αν παιζαμε με τον αστερα τριπολης.

Ναι ΟΚ, δεν ξέρω αν το γνωρίζετε, αλλά μέσω μικροφώνων ο ήχος του γηπέδου περνάει και στις τηλεοράσεις μας, οπότε εκεί γύρω στο 85 σφυράει ένα φάουλ, ακούγεται το “Σιδηρόπουλε, μπινέ πουτάνας γιε” και εκεί το διακόπτει. Γελοίος αναμφίβολα, αλλά ο κανονισμός του δίνει το δικαίωμα.

Επομένως, παραμένει η απορία μου, γιατί τα ζώα τον έβριζαν εν χορώ όταν έχει παίξει κανονικότατο 50-50 (αυτό με τα ανύπαρκτα φάουλ της ανακοίνωσης βγάζει πολύ γέλιο, με το κλωτσίδι να πέφτει σύννεφο σε όλο το ματς από πλευράς Άρη).

Το ματς διακόπηκε -με βάση όσα άκουγα από ραδιόφωνο σε εκείνο το σημείο γιατί ήμουν στο δρόμο- επειδή πέτυχε αντικείμενο έναν πλάγιο. Αυτό τουλάχιστον είπε το ραδιόφωνο!

Κατά τα άλλα δεν πρέπει να έχει ο Άρης παράπονο, θα μπορούσε να είχε τελειώσει το ματς και με 9 αν έβγαιναν όλες οι κάρτες… :wink:

Τσεκουριες σημερα,της κοκκινης το καγκελο,πρωτα ο Ουμπιντες,στο τελος ο Μαντζιος και ο Ταυλαριδης.

Μπραβο στον Γιαννιωτα παντως,ισως ειναι η ωρα να φανε παγκο ντιβες που απλα παιρνουν λεφτα και ξυνονται και να παρουν ευκαιριες Κανουλας,Τριανταφυλλακος,Γιαννιτσης,Τοπουζης, Οικονομοπουλος,Αγτζιδης,Αγγελουδης(πρωτος σκορερ περσι στους μικρους,ουτε μια ευκαιρια δεν εχει παρει στους επαγγελματιες) και αλλοι μικροι,η ομαδα κατω των 20 του Αρη ειναι απο τις καλυτερες στην Ελλαδα τα τελευταια χρονια(πρωταθλητρια περσι)