Μέσα Μαζικού Κειθεδωθισμού

ωχ!!!Ναι!Έγραφες λεωφορεία αρχικά…:?

…Και το παραλήρημα συνεχίζεται…:stuck_out_tongue: :lol:

Χαπάκια. Δρουν γρήγορα και αποτελεσματικά. Δεν είμαι υπέρ των φαρμάκων γενικά, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση ίσως να χρειάζεται τελικά :smiley: Ή έστω, ένα καλό ταρακούνημα σε λεωφορείο σε δρόμο με λακούβες.

Bασικά την φώτο δεν την τράβηξα εγώ αλλά ένας φίλος μου την έστειλε με e mail… οπότε δεν θα μάθουμε ποτέ αν ήταν όντως όμορφη και από μπροστά. Αυτό βέβαια μπορεί να εξάπτει την φαντασία μιας και η υπόθεση αρχίζει να αποκτά σασπένς και μυστήριο. Αντί λοιπόν ο ήρωας ( =rudolf ) να ψάχνει την Σταχτομπούτα του με κριτήριο το ταιριασμα της γόβας, αντ’αυτού θα ακολουθεί την μέθοδο της προσαρμογής του κώλου στην μπάρα του βαγονιού του μετρό. Νταξ, θέλει υπομονή το ξέρω, αλλά καλού κακού όταν κυκλοφορεί στο πλήθος καλό είναι να έχει και μία μπάρα του μετρό πρόχειρη…

( τι βλακείες λέω, είμαι στο γραφείο και βαριέμαι, το καταλάβατε νομίζω χαχα )

Συγγνωμη αλλα αν εχεις γυναικα με τετοιο κωλο τι να την κανεις τη φατσα? :lol:

ρε μιλατε κ εσεις στην αθηνα για μεσα μαζικης μεταφορας??
που εχετε μετρο, τρολει,ηλεκτρικο,λεωφορια κ ταξι?

εμεις τι να πουμε κ εδω που μονο τον κολο οασθ εχουμε κ τα ταξι!
απο το το 1999 παιρνω κατα μεσω ορο 8 λεωφορια καθημερινα!
μιλαμε χαμος! τα λεωφορια αργουνε κ οταν ερχονται στις ωρες αιχμης ειναι παντα φισκα! οι συνθηκες βελτιωθηκαν πλεον φετος μεσα στα λεωφορια χαρης τα καινουρια που αποκτησαμε(τα οποια υπηρχαν στην αθηνα απο τοτε που ημουν φανταρος δλδ 2002)για το βραδυ μενουνε πολυ λιγα για μεχρι αργα κ αυτα ειναι μεχρι τις 01:00! ευτιχως υπαρχει το βραδυνο 78 κ σωθηκαμε!
το μετρο θα σωσει πραγματικα την πολη! μπορει μεχρι τοτε να πεθανουμε απο κινηση σκονη (ισως βουλιαξει κ κανα περιπτερο:p ) αλλα πιστευω θα ειναι το καλυτερο εργο που μπορει να γινει στην πολυ ασε κ που θα δωσει κ πολλες θεσεις εργασιας(αλλο που τωρα οπου γινονται τα εργα κλεινουν μαγαζια)
το σημαντικοτερο ομως ειναι ο εεληναρας να μαθει να χρησιμοποιει τα ΜΜΜ! κ οχι για ψυλου πηδημα να παιρνει αμαξι! αυτο που συμβαινει στους δρομους το πρωι ειναι απλα απιστευτο κ το κακο ειναι οτι συνεχεια αυξανει η κινηση! χαρακτιριστικο παραγδειμα! λυκειο πηγαινα στο κεντρο! ε για να γυρισω σπιτι εκανα 40 λεπτα στην πρωτη λυκειου! στην 3η εκανα 01:20 λεπτα!

Παντως οπως αναφερθει και απο αλλους στο τοπικ, το χειροτερο ειναι οτι η οδηγικη συμπεριφορα των ΙΧ και (κυριως) των ταξι δυσκολευει τρομερα τα λεωφορεια. Κι επειδη το μετρο ακομα εξυπηρετει σχετικα λιγες περιοχες, εμενα πχ. μου προξενει προβληματα στη μετακινηση μου…

Αυτο που θα προτεινα ειναι να απαγορευτουν τελειως τα αυτοκινητα (και τα ταξι) στο κεντρο της Αθηνας και να υπαρχουν δημοσιοι σταθμοι παρκινγκ περιμετρικα ωστε να αφηνουμε εκει τα αυτοκινητα και να συνεχιζουμε με ΜΜΜ…

Και αμα γίνει ποτέ αυτό σφύρα μου…:lol:

Ε, αμα ειναι να αντιμετωπιζουμε ετσι τα παντα, ποτε δεν θα γινει τιποτα…

σωστά.
τα ταξί στο κέντρο είναι πάρα πολλά.και υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που κατεβαίνουν κέντρο με ΙΧ!
έλεος δηλαδή!

Ειδος υπο εξαφανιση η Κατεχακη…

Καταρχας αυτο με την παραταση των δρομολογιων νομιζω το συζητουσαμε με freedom τις προαλλες και μου λεγε για το ασυμφορο της υποθεσης. Ισως θα ηταν καλο απλα να το πανε μεχρι τις 2 βρε αδερφε…Να προλαβαινουμε να πιουμε ενα ποτο και να γυρισουμε χωρις να μας πιασει τον κωλο ο ταξιτζης.:roll:

Επισης κατι που με ενοχλει πολυ στα λεωφορεια…Οταν ερχεται ενα λεωφορειο και το περιμενει πολυς κοζμος, μπαινουν και παροτι βλεπουν οτι δεν χωρανε αλλοι, καθονται και ζουπανε τον κοζμο και δεν κλεινουν οι πορτες και αλλα τετοια ομορφα. Περιμενε ρε ανθρωπε το επομενο, ελεος πια…Σε λιγο θα σκαρφαλωνουν και στην οροφη.

Να περιμενεις εσυ το επομενο! Αμα πχια!

Επισης σπαστικο ειναι να φτανει το λεωφορειο στη σταση και πριν κατεβουν αυτοι που θελουν να ορμανε οι αλλοι μεσα. Εχω σπρωξει κι εχω βρισει πολυ κοσμο για τετοια σκηνικα…

Αυτο κανω.

Αυτο με τον κοζμο που μπαινει πριν βγουν εχει καταντησει αηδια.
Οπως και με τα ζωα που στεκονται αριστερα στις κυλιομενες.

Me too… Ναι ellanor, φαρμακεια ειναι, ουτε λιμουζινα να νοικιαζες.

ξέχασες το τραμ και τον προαστιακό :lol: :lol: :lol:

αυτό ξέχνα το είναι προνόμιο ΜΟΝΟ των Αθηναίων …

τει Πειραιά δεν είσαι ???:lol: :lol: :lol: :lol:

ευχαριστώ :thumbup: :thumbup:

Μην παιρνεις ορκο και βουλιαξει καμμια καμαρα…:stuck_out_tongue:

Οχι πεσμου πραγματικα. Γιατι δεν στεκεστε δεξια; Μερικοι βιαζομαστε μονιμως. Αμα δεις μια κοπελιτσα με σγουρα μαλλια να μουρμουραει σπρωχνοντας σε την επομενη φορα, εγω θα ειμαι. :stuck_out_tongue:

Να μη βιαζεσαι!

“Σπευδε βραδεως” ελεγαν οι αρχαιοι ημων προγονοι…

5 νοματαίοι αραχτοί στο θησείο όλη μέρα…τι να βιάζονται…

γιατί και δεξιά να στέκεται κάποιος ο άλλος για να περάσει από τα αριστερά θα τον σπρώξει λίγο και αυτό είναι εκνευριστικό :stuck_out_tongue: οπότε του κλείνω τον δρόμο εντελώς για να του τη σπάσω κι αυτουνού :lol: :lol: :lol: :lol:

Εγώ αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ κάθε μέρα αστικό για να πάω στη σχολή μου, καθώς αυτή βρίσκεται στην ερημιά έξω απο την Ξάνθη. Εισητήρειο βέβαια δεν πληρώνουν οι φοιτητές, αλλά πολλές φορές το λεωφορείο φεύγει κανα πεντάλεπτο πριν την ώρα αναχώρησης (εδώ τα αστικά έχουν και τέτοιες) με αποτέλεσμα πολλές φορές να το χάνω και να αναγκάζομαι να πάρω ταξι. Βέβαια υπ΄ραχει και το καλό ότι πρίζουμε τους καθηγητές να μας διώχνουν νωρίτερα “για να μην χάσουμε το λεωφορείο”. ωραία:p