Μέσα Μαζικού Κειθεδωθισμού

Ε ναι, 4 ελεγκτές τους είχαν από κοντά και κατεβήκαν όλοι παρεούλα.
Χμμ όχι, ένας απ’αυτούς έφυγε τρέχοντας με το που κατέβηκαν. :stuck_out_tongue:

Ετσι τελεια.Επιτελους λιγο κρατος-παραγινε το κακο.

Εγω λεω οι ελεκτες να κουβαλανε και εναν μινι μπατσο μαζι να τους συλλαμβανει κατευθειαν.

Στο σύνταγμα πάντως αυτό έχει γίνει.Κάθε φορά που περνάω από εκεί βλέπω και 2-3 μπάτσους πίσω από τα χτυπητήρια.
Αλλά ας μην εκπλησσόμαστε,όλα αυτά είναι στο πλαίσιο της αυταρχικής θωράκισης της αστικής πολιτικής.Όπου δεν μπορούν να πείσουν με τον λόγο ότι πρέπει να πληρώνεις περισσότερο,“πείθουν” με την απειλή της καταστολής και την καταστολή την ίδια.Αν σε λίγο πυροβολούν τους “τζαμπατζήδες” δεν θα είναι τόόσο παράξενο:p

Έγινε τελικά νόμος αυτό για το πταίσμα αν δεν πληρώνεις;

Neniel στο 25 εγινε αυτο??

Σ’ένα “mini bus” :stuck_out_tongue: το 701.

Ρε 'σεις το μετρό τι ώρα ξεκινά,θυμίστε μου λίγο,επειδή Πέμπτη το πρωί(το πολύ πρωί όμως) θα είμαι Πειραιά,καθώς ανεβαίνω για Πάσχα

5.30 νομίζω ξεκινάνε όλα!!

Ώρε μάνα μ’,με το που φτάνω να 'ουμ8)8)
Θα το προλάβω και άδειο για να χώσω βαλίτσες με άνεση!

Ουγκ…σόρι αλλά μόλις μου ρθε στο μυαλό μια πολύ σουρεάλ εικόνα…:stuck_out_tongue:
Η καλύτερη ώρα είναι αυτή για ταξιδάκια! Bit jealous :smiley:

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς…
Το ταξιδάκι θα ξεκινήσει από τις 11 την νύχτα από το Ηράκλειιιιιιο και θα τελειώσει 5:30 το πρωί.Αν τότε ξεκινά το μετρό έχει (πολύ) καλώς καθώς θέλω να ανέβω Παγκράτι και συνεπώς έχω να αλλάξω γραμμές και λεωφορείο:(

Ναι ρε, καταλαβαίνω. Μένω Κερατσίνι και την κάνω κάθε μέρα τη ‘‘βόλτα’’ για ν ανέβω στο Uni…οπότε, καλό κουράγιο!! :p:p
Με καράβι έχω κάνει τις ίδιες ώρες Χίο-Πειραια, όλο το βράδυ κατάστρωμα. Εφαγα κρύο και βροχή, αλλα είναι φοβερή αίσθηση. Βέβαια φαντάζομαι, αν σπουδάζεις εκεί κάτω, θα είσαι πολυ συνηθισμένος…!!

Το άλλο ήταν τελειως οφ…απλά μόλις είπες ‘‘θα χώσω τις βαλίτσες’’, σε φαντάστηκα στιγμιαία ως κάτι μεταξύ Μπάστερ Κίτον και Sex n the City…lol. 8)8) Δι αυτό κ το σόρι

Μόνο που από Πειραιά θα πάρεις ηλεκτρικό, δεν υπάρχει μετρό κάπου κοντά.

Σωστό,απλά είπα μόνο μετρό για συντομία.Την ίδια ώρα δεν ξεκινάνε Ηλεκτρικός και Μετρό ούτως ή άλλως;

Nope, o Ηλεκτρικός ξεκινάει στις 05.00.

[B]Πυροβόλησε ελεγκτή λεωφορείου της ΕΘΕΛ[/B]

Στη συμβολή των οδών Δημοκρατίας και Γρηγ. Λαμπράκη στο Κερατσίνι ένας άγνωστος άνδρας το απόγευμα της Δευτέρας εισήλθε σε λεωφορείο της ΕΘΕΛ και κατά τη διάρκεια του ελέγχου των εισιτηρίων, πυροβόλησε με όπλο τον ελεγκτή, τραυματίζοντάς τον στην κοιλιακή χώρα. Ο ελεγκτής διεκομίσθη στο νοσοκομείο και ο δράστης αναζητείται.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=291678&cid=4

κερατσινιωτικη αλητεια! :lol:

Σαν να λέμε, μη χτυπάς τον υπουργό οικονομικών που σου κόβει το μισθό, χτύπα τον προϊστάμενο μισθοδοσίας σου…
Φασιστικές λογικές.

Χτύπα τους όλους :!:

μα παντα αυτοι οι ευαισθητοι δημοκρατες που κρυβονται και εμφανιζονται στο καταλληλο σημειο…ολοι φερουμε κοινωνικη ευθυνη ,δεν μας φταινε μονο οι <κακοι> πολιτικοι

ειδικα οι ελεγκτες εισητηριων ,τραμπουκισταν και κλανια οπου τους παιρνει σε κανα κακομοιρη μεταναστη.

Αλλα ο Chrisp εχει δικιο σιγα μην απολογουμαστε ,ξυλο σε ολους :lol:

[SPOILER] Don?t Need A Reason To Hate[/SPOILER]