Χειροτερος - γραφικοτερος οπαδος!

Φωτογραφιζεις καποιον/α συγκεκριμενο ? :lol:

Συμφωνώ. Ο Φλοϋντάκιας είναι ανίκητος. Ειδικά την σήμερον ημέρα που είναι και σεβάσμιος γέροντας.
Και ναι, σε μικρότερες ηλικίες κυκλοφορεί σε συσκευασία Tool-άκια

χαχχαχα όχι όχι… Νομίζω ξέρω ποιόν λες

Η συγκεκριμένη σχέση μου όμως, με αυτή την κατηγορία όπαδων δημιουργήθηκε εκτός ιντερνετ

Ωστόσο χωρίς να ξέρω το παίδι που λες καλα, νόμιζω ότι κι αυτός ανήκει σε αυτή τη κατηγορία :stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol:,σωστος…

Ναι, συμφωνω μαζί σου σε όλα, αλλά ειδικά στο μπολνταρισμένο… είναι μαλακία να βρίζεις ένα συγκρότημα, μια μουσική, χωρίς να έχεις ακούσει πρώτα…

νομίζω καλύτερα να ακούς πολλά και ας μην πορώνεσαι με ένα συγκεκριμένο συγκρότημα (ανάλογα με τον χαρακτήρα πάντα, και το τι τον εκφράζει ε!)
παρά, να κλειστείς σε ένα είδος, σε ένα πράγμα, και να αρνείσαι να ακούσεις οτιδήποτε άλλο…

όντως, κι εγώ τέτοιες εμπειρίες έχω με φανς των φλόυντ που κι εμένα μάρεσουν, και μάρεσουν και συγκροτηματα που έχουν επιρρεαστεί απο κείνους, όμως είναι κρίμα να απαξιώνεις οτιδήποτε άλλο, μόνο και μόνο επειδή δεν συνέχισε απο κει που σταμάτησαν οι φλόυντ.
υπάρχουν πολλοί ΔΑΣΚΑΛΟΙ που έδωσαν έναυσμα σε άλλους μουσικούς… και συνεχίζουν και σήμερα να εμπνέουν, αλλά δεν γίνεται να εξυψώνεις τον έναν δασκαλο για να κακοχαρακτηρίσεις μαθητές άλλου…

Χαχαχα κορυφαιο poll ρε!
Το σκεφτομουν ωρα τι να ψηφισω γιατι ολες οι κατηγοριες λιγο πολυ ειναι ισαξιες αλλα πιο πολυ ξεχωρισα Σκορπιονιστες, Φλουνταδες και Θιετερακηδες.
Τελικα ψηφισα Σκορπιονιστες. Παντα ηταν σπαστικοι αλλα τον τελευταιο καιρο που εγινε γνωστο οτι οι Σκορπιοι τα παρατανε, εχουνε σεληνιαστει.

Απ’την αλλη ειναι και το οτι ποτε δε μου αρεσαν ιδιαιτερα οι Σκορπιονς. Αντιθετα, pink floyd και dream theater μ’αρεσουν πολυ και συμφωνω οτι οι μεν ηταν μπροστα απο την εποχη τους και οι δε παιζουν γαματα και τεχνικα (αλλα δε σπαω και τα αρχιδια του κοσμακη :lol:) οποτε παρα το οτι οι φανατικοι φανμπουδες τους καταντανε γραφικοτατοι, τους προσδιδω ενα καποιο δικιο.

Α ναι! Και οι μεταλλακηδες/Manowarιστες που οτι δεν μιλαει για μαχες, αιμα και τιμη ειναι γι’αυτους σκατοφλωρικο μη-μεταλ κομματι αναξιο σεβασμου και προσοχης

#1 :

#2 :

Μπληντιν τρεχα!!! Σου κλεψανε το αβαταρ!!

Ρουφιανοπουλος αλερτ :twisted:

το χει δει, αλλα δεν τον πειραζει. Μιλησαμε προχθες σε ενα σουβλατζιδικο. πολυ οκ παιδι

xaxaxaxa…ισχυει…

Δε θα πεσουν φαπες δηλαδη? :frowning:

Οκ κομμενο το οφτοπικ :stuck_out_tongue:

OXI

επισης εντελως αμυαλοι οπαδοι ειναι ολοι των Metallica. κριμα γι’αυτους

οι προγκρεσσιβάδες…

"εγώ ακούω τα πάντα από μουσική !"8)

κλασσική , φανκ , τζαζ , μπιμποπ , φολκ , [SIZE=“2”]ανατολίτικη [/SIZE], [SIZE=“1”]20’ς [/SIZE], [SIZE=“3”]σαουνττρακς[/SIZE] death , hardcore , mathcore …

τα πάντα εκτός από [SIZE=“7”]HEAVY METAL ![/SIZE]

έλεος …

Στηριζουμε δισκοβολο.

Ακουνε τα παντα εκτος απο το ‘‘real thing’’ και εχουν και υφακι.

Οοοοοοξω ρεεεεε !!!

Έπρεπε να είχε επιλογή “όλοι” αλλά τότε θα γινόταν πολύ εύκολο το poll.

Δεν ξερω αλλα εμενα μου την σπανε απειρα οι Τεχνικουρες! Δεν λεω οτι δεν μου αρεσει να ακουω μπαντες που παιζουν τεχνικα…ισα ισα φτιαχνομαι περισσοτερο, αλλα αυτους τους τυπαδες που οταν σκαει σολο ο Πετρουκιους πεφτουν κατω, παθαινουν ενα τραλαλα κ οταν τελειωσει το σολο να σου λεει “εεεε ελπιζω να καταλαβες οτι αυτο το σολο ηταν σε ταδε κλιμακες, με ταδε αρμονικες σε ταδε τεμπο και στα 75/64 κ επαιζε συνεχεια δεκαπενταηχα! Πω πω τι επαιξε παλι ο μαλακας!!!” Γαμα μας ρε φιλε! Κ εμενα μου αρεσει αλλα χεστηκα τι επαιξε…

Υπάρχει και μια άλλη κατηγορία (παρμένη από blog η ανάλυση):

Το τουλοξεκλέρι

Μικρή εισαγωγή: ξεκλέρι είναι χοντρικά ο απίστευτος φλώρος, που νομίζει ότι κάτι κάνει στη ζωή του, επειδή είναι ο μόνος από την παρέα του που κάποτε είχε γκόμενα για μια βδομάδα. Το τουλοξεκλέρι αποτελεί μετεξέλιξη του παπάουερ. Ξεκίνησε ακούγοντας Maiden και Iced Earth, νομίζοντας για πολλά χρόνια ότι μέχρι εκεί έφτανε η μουσική. Μέχρι που μια μέρα, στο πρώτο έτος, έπεσε στα χέρια του το Lateralus και συγκλόνισε τον κόσμο του. Όχι όμως επειδή είναι καλός δίσκος, αλλά επειδή όταν για 5 χρόνια τρως πίτουρο και μια μέρα σε ταΐσουν κοτόπουλο, θα σου φανεί σα φιλέ μινιόν. Έκτοτε το τουλοξεκλέρι δε μπορεί να ξεκολλήσει απ? το συγκρότημα και κυκλοφορεί με μπλούζες Tool, ραφτά Tool, κονκάρδες Tool, μπρελόκ Tool, περικάρπιο Tool και πορτοφόλι Tool. Έχει κατεβάσει όλη τη δισκογραφία του συγκροτήματος, ακυκλοφόρητα, bootleg, συναυλίες, αυτά τα animation που παίζουν σε μια οθόνη από πίσω τους στα live και κανένας δεν ξέρει τι είναι, artwork απ? το site, βιντεάκια με σόλο του ντράμερ και σπάνιες ηχογραφήσεις από κλανιές του Maynard James Keenan. Μισεί το nu metal και τις Deathίλες γιατί δεν έχουν ψυχή (ή σόλο). Τέλος, δεν παραλείπει ποτέ να διαφημίσει την πόρωσή του, παίζοντας το δίσκο σε repeat στο LANάδικο που εργάζεται, σπάζοντας τα αρχίδια όλων μας.

Εεεε δεν θα το λεγα ιδιαιτερα!! Τι σχεση εχει το hardcore με το prog… Δεν εχω δει και πολλους (πολυ πολυ πολυ ελαχιστους) που να ακουνε και τα δυο

Αν και εδω που τα λεμε καλυτερα να ακουνε hardcore, παρα χεβυ μετσαλ!

Με καλύψατε πλήρως και βαριόμουν να γράφω πολλά…
:lol::lol::lol: :thumbup::thumbup:

ψηφισα σεβεντακιας γιατι γι’αυτους οντως ο χρονος εχει σταματήσει.
Δε μου λετε γιατι οι blackμεταλλαδες δεν ειναι στις επιλογες? Μεγαλη κατηγορια (και νουμερα…:D) απο μονοι τους!