Ανασκόπηση 2012

Σκατα απο την αρχη ως το τελος.
Ο επομενος μπορει να ειναι πιο σκατα?Εχω την εντυπωση οτι μπορει…

καλή χρονιά για μένα.

Μουσικά έκανα 2 ταξιδάκια-μπόμπες για συναυλίες (είδα Neurosis!!!:yahoo:), βγήκαν και ωραία δισκάκια (Lazarus bird)

Γενικώς, στη χώρα μας, σκατά κι απόσκατα, με τα βατοπέδια και τα επεισόδια. Κι έρχονται και χειρότερα…

Σε προσωπικό επιπεδο, ντάξει, δεν το λες και σκατά, μάλλον καλά τα πήγαμε φέτος τελικά…

κάπως έτσι κι εδώ…

νταξ δεν ηταν και τελειως απελπισια εδω που τα λεμε. Αλλα ρε γαμωτο ηταν ανετα και η χρονια της προδωσιας. ευελπιστουμε για καμια καλοκαιρινη μουσικη εμπειρια για να ειναι καλο το 2009:)

Θα ελεγα ότι ειχε και τα καλά της, μαθαίνουμε τα οριά μας και τις προσδοκιες μας απο τους άλλους. Ας ελπισω ότι η νεα χρονια θα φερει καλα αποτελεσματα και ατελειωτο καλοκαιρινο λιωσιμο…:D:D

To 2008 ήταν άλλος ένας λόγος να πιστεύω ότι “η ζωή είναι μία τεράστια πλάκα”…

Αυτό το μεταφράζει ο καθένας όπως θέλει…

Ειδα 2 φορες McLaughlin

Με κάποιες μικρές αλλά πολύ όμορφες παύσεις, ήταν η πιο σκατά χρονιά έβερ.
Σε όλα τα επίπεδα.
Ουστ

Ξεκινησε καλα, εκλεισε σκατα

[I]Spring came with awakening, came with innocense and joy
Spring came with fascination and desire to deploy

Summer came with restlessness and curiousity
Summer came with longing for the things we could not be

Autumn came with knowledge, came with ego came with pride
Autumn came with shamefulness for the things we could not hide

Winter came with anger and a bitter taste of fate
Winter came with fear for the things we could not escape
[/I]

Ειλικρινά έτσι πήγε.
Πραγματικά με εκφράζουν ΤΩΡΑ αυτοί οι στίχοι.

Στα προσωπικά μετριότατα, στην σχολή ψιλοσκατά.
Υγεία υπήρχε, πάλι καλά.
Δεν είμαι αχάριστος, αλλά κρατάω λίγες έως ελάχιστες στιγμές.
Κορυφαία το ταξίδι στις Βρυξέλλες.
Και του χρόνου γεροί να μαστε, (ακόμη) καλύτερα.

:smiley: Αυτά είναι τα highlights!

Και για μένα οι 5 Peace και οι RTF ήταν μάλλον οι καλύτερες στιγμές στη χρονιά μου!

‘’ Παγωσαν ‘’ οι Peppers αρρωστησε ο Kiedis, σκοτωσαν τον Αλεξη Γρηγοροπουλο, καταστραφηκε το κεντρο και πυροδοτηθηκαν τοσα επεισοδια και μισος… Σκατααα… :!:

Α ρε κουφάλα και ψήφισες Akerfeldt στο άλλο poll… :lol::stuck_out_tongue:
Η υγεία είναι το σημαντικότερο πάντως… :roll:

Όμορφη χρονιά. Όχι τίποτα το φοβερό όμως. Και εντέλει, all’s well that ends well.

Στο post μου για το 2007 ειχα γραψει οτι το 2007 ηταν η καλυτερη χρονια…
Μουφα!:stuck_out_tongue: Το 2008 ηταν μακραν καλυτερο, χωρις να θελω να πω μεγαλες κουβεντες (παλι) ισως, λεω ισως, το καλυτερο!Η πιο δημιουργικη μου χρονια so far! Αντε το 2009 να ειναι ακομα καλυτερο!:smiley:

σας ζηλευω οσους καθε χρονος ειναι και καλυτερος…

Για μενα η χρονια σημαδευεται απο την δολοφονια του αλεξη απο μπατσο… Και τα οσα ζησαμε μετα…

Me too…το 2008 δε μου άρεσε, γιατί δεν ξεκίνησε καλά από την αρχή.
Είχε και κάποιες καλές στιγμές όμως με φίλους κλπ. και φυσικά τη συναυλία των Αnathema που ήταν απωθυμένο!
Να φύγει όμως…όλο θανάτους ήταν!

Bαριεμαι να το γενικεύσω σε κοινωνικά ζητήματα που μας απασχόλησαν…τα γνωστά δηλαδή…Η δική μου χρονία και φετος ήταν ανάμεικτη εικόνων…Με πολλές αλλαγές…πολλόυς νέους ανθρώπους στη ζωή μου,αρκετες ωραιες συναυλίες,ενα φαντασμα ΑΣΕΠ που αιωρειται ακόμη,ξανά φοιτήτρια ,πολλές εκδρομές και ταξίδια…εντάξει οι τελευταίοι μήνες δεν ειναι οι καλύτεροι δυνατοί αλλα θα ήμουν αχαριστη αν ελεγα οτι ηταν ασχημα…Το 2009 δεν το βλεπω πολλά υποσχόμενο αλλα οκ…θα το αντέξουμε:)

Σκατά κι`απόσκατα…
Στα τσακίδια…