Κουτί Παραπόνων

Οχι δεν σε δουλευω.Ειπες οτι δεν εχεις ασυλια και οτι εχεις φαει 7 μπαν.
Πιαστηκα απο εκει και σου ειπα οτι δεν βαζεις μυαλο.
Το συστημα των ποντων το βρισκω λογικο και σωστο.
Στους 5(?) ποντους μπαν.Ουτε με την μια τρως και επισης βλεπεις πως λειτουργουν
οι mods.

Ε και οι λυσεις πανε αντιστοιχα σε οποιον δεν του αρεσει αυτη η κατασταση.
Ημουν μελος σε ενα φορουμ ξενο.Δεν μ’αρεσε.Εφυγα.

ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΡΕ ΝΤΕΘΣΤΕΡ.
Ειπα κατι ο τολκι για ατομα που ειχαν ασυλια και απλα απαντησα οτι εγω δεν ειχα.
Και αλλο λεω,δεν εχει σημασια το νουμερο των πόντων απλα αναερω οτι διακρινω μια ΄΄κακη΄΄ συμπεριφορα απο τους μοντς σε καποια συγκεκριμενα ατομα,αυτο ολο και ολο.
Μου φαινεται θα πω ονερ εντ αουτ,μου φαινεται απεκτησα απο την συζητηση πονοκεφαλο.

Ναι μωρε.Ενταξει.Το καταλαβα οτι δεν μιλας για το ατομο σου.
Ευκαιρια βρηκα να στα πω.:stuck_out_tongue:

Θες να πεις ποιοι εχουν ασυλια ?

Σε αυτο το φορουμ γραφτηκα να μιλησω για μουσικη.Τωρα αν ο dark ή ο καθε dark εχει ασυλια ή οχι
ΧΕΣΤΗΚΑ.Εμενα μου την σπανε τα ατομα που χαλανε τα μουσικα τοπικ.

Επειδη αυτο με την “ασυλία” του νταρκοφδεσαν έχει καταντήσει αστείο

Αν είχα κάποια καλύτερη αντιμετώπιση θα έτρωγε πόντο μόνο η sofi-k αλλα όχι εγώ. Όμως έφαγα κι εγώ. Και αν ο “Κρισπ (ή ο κάθε κρισπ) αντιμετωπίζεται πιο αυστηρα απο τους mods” σε σχέση με εμένα όταν σπαμμάρει είναι επειδη ο ίδιος έχει δημιουργήσει την προδιάθεση αυτη. Είναι κι αυτος το ίδιο “παλλιος” user.

Έχω 3 πόντους και δεν έχω γκρινιάξει για κανέναν ούτε έχω ζητήσει απο freedom να μου σβήσει κανέναν.

Γτ απλούστατα η ζωή μου δεν είναι μόνο ενα φορουμ για να κάθομαι να κλαίγομαι αν θα φάω πόντο η ban. Και με τον freedomofrock συνηθίζω να μιλάω για πιο σοβαρά θέματα απο το αν έφαγα infraction ή όχι σε ένα forum.

+1

Βασικά καλό θα ήταν το 70% του φόρουμ (μπορεί να λέω και λίγο) να κάνει καμιά φορά καμιά ΣΟΒΑΡΗ βόλτα στο μουσικό κομμάτι. Μην ξεχνάμε πως πρόκειται για μουσικό φόρουμ ε!

Οταν μερικοι μαθουν να σεβονται την αντιθετη αποψη,ασχετα με το αν την ενστερνιζονται ή οχι πιστευω οτι θα γυρισει πολυς κοσμος στο μουσικο κομματι.
Προσωπικα απεχω εδω κ αρκετο καιρο γι’αυτο το λογο.
Τελευταιο παραδειγμα δες στο θρεντ του gus G :wink::!:

Ε τολκκι δεν ειναι καθαρα μουσικο αυτο το θρεντ.
Και ωραια τα λες εκει.Απλα τα λες λιγο αγαρμπα.Καλα κανεις για μενα.

Δε λέω για σένα ρε Τόλκη.
Εσύ έγινες και διάσημος :stuck_out_tongue:

Λέω για τον παιδότοπο του οφ-τόπικ. Ε κούραση γαμώ! Ελάτε μια βόλτα έστω από το groups & artists και κάντε μια τσάρκα λέγοντας “από αυτούς μ’αρέσει αυτό” ή “για πείτε, τι να ακούσω απ’τους τάδε?”.
Όχι μόνο “μου τη σπάει που το ροζ βρακί μου είναι για πλύσιμο”

Αναφερθηκα απλα σε προσφατο (πιο ευκολο να το θυμηθει καποιος) περιστατικο.
Υπαρχουν κι αλλα…Πολλα…

Εγω ας πουμε στα μουσικα να συζητησω με ποιον.?
Εκανε θρεντ για την μπαντα μπασσοτι και ουτε ενας ξερω γω δεν απάντησε.
Νταρκ ναι οσοι γκρινιαζουμε δεν εχουμε ζωη.

όχι απλως δεν έχετε “μέσο”. Τέσπα…

Ρε Δατς, το g&a έχει αυτή τη στιγμή 1003 θρεντς. Το κυκλοφορίες 955.
ΚΑΝΕΝΑ από αυτά δε σε ενδιαφέρει? Αν ναι, τότε -προφανώς- είσαι σε λάθος φόρουμ.
Απλό.

Δε λέω να φύγεις, βασικά χέστηκα για οποιονδήποτε αποχωρήσει είτε οικειοθελώς είτε όχι, αλλά να, το σπαμ όταν δεν συνδυάζεται με ΜΟΥΣΙΚΕΣ συζητήσεις σε ένα ΜΟΥΣΙΚΟ φόρουμ, ε χτυπάει άσχημα.

Εχω ανοίξει για αρκετα συγκροτηματα τοπικς.
Νοφξ,μομπυ,μπαντα μπασσοτι,σαμ41,φλογκινγκ μολυ.κλπ
Τι μουσικη συζητηση να κανω ρε μπλιντιν βλεπω τοπικς οτι μα ρεσει στο αυτο το ψαχνω και ως εκει.
Να κατσω να κανω συζητηση για τους μεταλικα τους μεηντεν και να πω μα ρεσουν δε μα ρεσουν δεν μου λεει κατι ξερω γω.

Παιδια ωραια ολα αυτα. Εγω συμφωνω με τολκι και με ριπ_νουμπ για το πως ειναι τα φορουμ. Και γω αν ειχα δικο μου θα ριχνα μπαν αβερτα και χωρις πολλα πολλα αν εβλεπα οτι παει να ξεφυγει απο αυτο που θελω να κανω και απο αυτο που εχω στο μυαλο μου. Συμφωνω και με Bleeding σ’αυτο που λεει για τα μουσικα θεματα και επισης στο οτι δεν χρειαζεται πολυ γκρινια ουτε πρεπει οι κοντρες και τα προσωπικα χρηστων να απασχολουν ενα φορουμ. Ακομα και αν δεν υπαρχει ιση μεταχειρηση των χρηστων (ενταξει με ποντους στο δεχτερ ακομα γελαω οταν ας πουμε εγω δεν εχω παρει ποντο που χω ριξει γαμωσταυριδια σε χρηστες, βεβαια ηταν Φατουρος και Damnation δεν πιανονται ) ακομα και αν πεφτουν ποντοι λογω αντιπαθειας η δεν ξερω γω τι, παλι ειναι δικαιωμα αυτων που εχουν το φορουμ να κανουν οτι θελουν.Απλα 1-2 πραγματακια πανω σ’αυτο.

1)Το moderating αναλογα με τον τροπο που γινεται δημιουργει και ενα αναλογο κλιμα. Καμια φορα μπορει να ξενερωσει και να απομακρυνει χρηστες οι οποιοι ενδιαφερονται κυριως να γραψουν για μουσικη και οι οποιοι εχουν 5 πραγμτα να πουν ή μπορει και να δημιουργησει και μια απαξιωτικη εικονα γενικα για το φορουμ.
Οπως για παραδειγμα οταν το moderating γινεται υπερβολικο σε καποια πραγματα που δεν χρειαζεται (οπως εγινε χθες ας πουμε κατα την γνωμη μου) η οταν γινεται με τροπο μη σοβαρο αλλα σοβαροφανη.
Και γενικα οταν δημιουργειται μια γενικη εικονα για ενα φορουμ που δεν ειναι καλη κατι γινεται λαθος.

2)Υψηλη επισκεψιμοτητα, πολλα ενεργα μελη και φορουμ το οποιο θα εχει μια Α αξιοπιστια και ενα ενδιαφερον στον τομεα του (μουσικη, κινηματογραφος κτλ) δεν ειναι ευκολο να γινει. Πρεπει να δωθει βαρος σε ενα απο τα 2 αναλογα με το τι θελει να κανει ο καθε admin με αποτελεσμα το ενα απο τα δυο να ερχεται σε 2η μοιρα.

Αυτα

AYTH AKΡΙΒΩΣ είναι η λάθος αντιμετώπιση.
“Κοιτάω τα τόπικς, και αν μ’αρέσει κάτι το ψάχνω και ως εκεί”.
όχι ρε δατς δεν πάει έτσι! Ψάχνεις κατι, σ’αρέσει, και μετά κάνεις κουβέντα γι αυτό. Όχι “άκουσα το καινούργιο μάστοντον, ωραίο ήταν, αλλά μου τη σπάει που στο περίπτερο δεν είχε μπλε μπεγλέρια”.

Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως η καραμελίτσα “να μιλήσω για μέηντεν και μετάλικα” δε μου λέει τίποτα.

Γενικά, τα φόρα έχουν χαρακτηριστεί (και δίκαια ως ένα βαθμό) ως “η κωλοτρυπίδα του ιντερνετ”. Τουλάχιστο τα μουσικά φόρα μπορούν να διαφέρουν.
Αυτό.

+1000000…

Ρε παιδιά, είναι απλά τα πράγματα. Ξέρουμε ποιος το παραχέζει και για ποιο λόγο. Είναι προφανές.

Αυτός που δεν έχει να πει τίποτα στα μουσικά. Απλά πράματα.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα αν ερωτηθώ να κατονομάσω αυτές τις attention whores, αλλά δεν είναι εκεί το νόημα. Αξία θα τους δώσω.

Βάλτε άτομα στην ιγκνορ λίστ απλά και αφήστε τους/τες να τραβάνε τα βυζιά τους.

ΦΟΡΦΑΚΣΕΗΚ ΝΟ, ηδη γινεται αυτο και οχι μονο στο συγκεκριμενο “sub”, γενικα. και δεν ειναι ωραιο.

Το “τί ν’ ακούσω απ’ τους τάδε” είναι, νομίζω, ένας απ’ τους σημαντικότερους λόγους ύπαρξης μουσικών φόρουμ. Απ’ το ν’ αρχίσεις να ψάχνεις στην τύχη κάποιο συγκρότημα που σου τράβηξε την προσοχή, σίγουρα είναι καλύτερο να σου πουν 5-10 άτομα που ακούν επί χρόνια “άκου αυτό, μην ακούσεις το άλλο”…

ναι αλλα στο groups & artists σημαινει οτι καποιος εχει κανει προλογο για την ταδε μπαντα και υποτιθεται οτι πρεπει να του ριξεις ενα περασμα πριν.

Σαφώς. Απλά ο πρόλογος δεν υπάρχει πάντα. Ή ακόμα κι αν υπάρχει, του λες να πατήσει First πάνω δεξιά…