Κουτί Παραπόνων

πρωτα απολλα ριλαξ ρε παιδες:)
make love, not war και τα συναφη

εμενα προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο να διαβαζω τις μουσικες συζητησεις και οταν το θεωρω αναγκαιο να ποσταρω για να πω την δικη μου γνωμη. Αλλωστε ο κυριος λογος που το διαβαζω ειναι για να δω μουσικες προτασεις, αποψεις για τραγουδιστες αλμπουμ κτλ, ειτε και για να εκφρασω το φανμποιλικη μου:p
Ενας απο τους λογους που απεχω απο το να ποσταρω στις μουσικες συζητησεις ειναι η υπαρξη πολλων τυπων ‘‘ξερωταπαντα’’ και η υπαρξη αρκετων ασχετων. Δεν εχω καποιους συγκεκριμενους στο μυαλο μου γιατι ειναι δεκαδες χρηστες στο φορουμ και μου ειναι κομματακι δυσκολο να θυμαμαι τα ονοματα ολων. Περα απο αυτους ομως υπαρχουν και ατομα που την γνωμη τους την εκτιμω ιδιατερα (εδω εχω καποιους στο μυαλο μου).
Δεν ξερω αν συμφωνειτε με τα παραπανω.
Επιπλεον τωρα με τις παννελληνιες εχω ελαχιστο ελευθερο χρονο και προτιμω να πω καμια μαλακιουλα στα αθλητικα η στο οφ τοπικ παρα να καθομαι να συζητω ατελειωτα στα μουσικα.
Αυτα απο μενα…

Y…Γ. για μερικους απο εσας…
δεν χρειαζετε να παθετε και καρδιακο επειδη φαγατε εναν ποντο, υπαρχουν και χειροτερα. Στο κατω κατω γραψτε το στα @@ σας.
Και να εχει καποιος ασυλια no prob για μενα, αλλωσδτε αναξιοκρατια υπαρχει παντου…

Ο Bleedin τοποθετήθηκε πολύ σωστά. Τα μουσικά τόπικ δέχονται πολύ λιγότερες επισκέψεις από τα τόπικ τύπου: σήμερα δεν πήγα για χέσιμο, μήπως έχω κάποιο πρόβλημα;

Πέραν τούτου τα σπαμ στα μουσικά θέματα είναι σαφώς περισσότερα από τα regular ποστ. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρε γαμώτο…

Ούτε καν. Εκτός αν αναφέρεσαι σε “θέματα” τύπου Χάκος Περβανίδης και οι καπότες των Μάνογουορ. Σε όλα τα σοβαρά μουσικά θρεντς (δηλαδή σχεδόν σε όλα) το σπαμμινγκ είναι μηδαμινό. =)

Μάλλον έχεις δίκιο.

Σταθεροτητα στην αποψη.

χιαχιαοιχιο

Συμφωνώ απόλυτα…Ενώ το ακούω συνέχεια από ορισμένους, το σπαμ δηλαδή σε μουσικά θέματα, πραγματικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τετοιο…και τα επισκέπτομαι και συχνά…

Εκτός από τα “θέματα” που ανέφερε ο μάνος (προσθέτω και το θέμα πέρι gus-g:lol:)… τα όποια έντελει επιλέγω και να μην επισκέπτομαι8)

Φανταστικό το μπαν στον ζάφροκ.

Το “μιλάνε κάτι κάρβου” προφανώς ήταν πρόκληση.
Τα ειρωνικά, περιπαικτικά ποστ περί ηλικίας του montecristo στον that’s why πάλι όχι.

Το φόρουμ πάνω απ’ όλα έχει ΚΑΝΟΝΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!

All the best.

σε ένα θρεντ - περι μπαλας - που είχαν πέσει όλοι να φάνε τον δατς επειδή έγραφε ακρότητες, έγραψα απλα ότι είναι μικρός γιαυτο κ είναι τόσο ακραίος με μια παρακληση να μην του τα χωνετε

αν τον πλήγωσα, ας μου το πει να του ζητησω συγνωμη - δημοσια

Πόντο στον εαυτό σου να ρίξεις.

νομίζω πως αυτό το τόπικ:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=12975

μάλλον για ακριβώς αυτό το λόγο το άνοιξε…

κ εγώ το ίδιο νομίζω

απαντησα

άμα ρωτήσω για τους δικούς μου πόντους θα υπάρξει και ο 5ος?
επειδή σε βρήκα μέσα και φαίνεσαι να απαντάς εσύ,για αυτό ρωτάω.

εσύ όπως κ όλοι έχεις ενημερωθεί για τους πόντους, όταν τους έτρωγες. έρχεται μήνυμα

ζαρντινιέρες.
και φάνηκες ανοιχτός για διάλογο,θα επανέλθω αν νικήσει η ΑΕΚ την Κυριακή που θα’σαι κεφάτος.

Οκ δεν ειναι παραπονο, αλλα ερωτηση, τεσπα.
Την ποσταρα κι αλλου, αν στειλω πιεμ σε χρηστη και του βρισω τη μανα π.χ. θα φαω ποντο?
Σοβαρα ρωταω, σοβαρη απαντηση θελω, απο μοντ, οχι ειρωνειες πλιζ

Αν ο χρήστης προσβληθεί και κάνει report, προφανώς.

Εξαρτάται από την υπόθεση (υποθέτω). Αν και την κάθε περίπτωση οι mods την κρίνουν ξεχωριστά, αν ο άλλος χρήστης δε σε έχει προκαλέσει και μπορούμε να το πιστοποιήσουμε (με τη βοήθεια των εμπλεκόμενων, είναι εξαιρετικά εύκολο) τότε αυτός που προσέβαλλε κινδυνεύει σοβαρά. Δεν είμαστε το απρόσωπο yahoo. Είμαστε μουσικό site και θέλουμε όσοι έρχονται για μουσικές κουβέντες να περνάνε καλά. Όσοι μπαίνουν για να τρολάρουν, να στείλουν chain mails, να μπινελικώσουν με πμ αδικαιολόγητα, δε ταιριάζουν σε αυτή τη φιλοσοφία. Προφανώς ψάχνουν κάτι διαφορετικό από το rocking…

Οι Pink Floyd έχουν πολλούς δίσκους.
Έχουν και το The Wall.

Το 21ο κομμάτι του δίσκου αυτού ονομάζεται In The Flesh.
Μεταξύ άλλων αναφέρει:

Are there any queers in the theatre tonight? Get them up against the wall!
There’s one in the spotlight, he don’t look right to me! Get him up against the wall!
And that one looks Jewish, and that one’s a coon.
Who let all this riffraff into the room?
There’s one smoking a joint, and another with spots!
If I had my way I’d have all of ya shot.

Πόσο μπροστά…

Και ο Κ.Βήτα έχει βγάλει πολλούς δίσκους, όπως το “άγρια χλόη”

Το πρώτο τραγουδι:

Τώρα από μακριά
νιώθεις ότι ήσουν τόσο κοντά
κι ήταν τόσο απλό
όλο το σκοτάδι μέσα σ? ένα λεπτό
να χυθεί ξανά
όπως η μπογιά στο μικρό κουτί
τι χαζό παιδί

μακιντοςχαχα!