Κουτί Παραπόνων

ρε συ μανο ασε με να απαντησω τουλαχιστον στην μακιντος γιατι μου απευθυνει τον λογο

ουτε βριζω κανεναν ουτε τπτ.διαλογο κανουμε πολιτισμενα για να γινουμε καλυτερη κοινωνια εδω μεσα.ελεος !!!


θα απαντησω μονο στην 1η φραση σου γιατι το υπολοιπο ποστ σου ειναι ‘‘οσα δεν πιανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια…’’

αλλα εγω θα ζητησω συγνωμη που σου εσπαγα τα @@ και αν εχεις δει τα ποστ μου τελευταια δεν παρουσιαζουν την οποια κακη μου εικονα παλιοτερα.οκ τωρα ?

το τελευταιο μηνα εδω μεσα, συνειδητα και με εμπαθεια που αγγιζει την κατινια και τον κιτρινισμο μου την μπαινουν τα εξης 4 ατομα

mackintosh
lupin
deckard
γρακχος

δεν μπορουμε να ειμαστε αρεστοι σε ολους.δεκτο.κανω τον μαλακα τοσο καιρο και δεν μιλαω μπας κ ξεφουσκωσει αυτη η ηλιθια αντιπαραθεση.αλλα μην πατε να βγειτε απο πανω οτι ειστε οι θιγμενοι,γιατι εδω κολλαει το ‘φωναζει ο κλεφτης να φοβηθει ο νοικοκυρης’

ως τωρα μονο ενας(ο deckard) ειχε τα αρχιδια να ζητησει συγνωμη αντι να point the finger h να κανει την παπια.μακαρι να ακολουθησετε κ οι αλλοι 3 , οχι τπτ αλλο αλλα θα δειξει οτι εχετε κλεισει το ζητημα και προχωραμε σε πιο ουσιαστικες μορφες επικοινωνιας

αλλα και να μην ζητησετε συγνωμη δε πειραζει.

παντα και παντου καποιοι θα σε θεωρουυν οκ ατομο,και καποιοι θα σε θεωρουν μαλακα.that’s life

απλα,ειναι κριμα που αντι να ζητησεις συγνωμη για την ‘κιτρινη’ συμπεριφορα σου και να κλεισει το θεμα με παρουσιαζεις λες και ειμαι το ισραηλ εδω

δεν εχω να πω τπτ αλλο.ηθικα εχω καλυφθει απο το ποστ του σαμαν στο αρχικο θεμα.

[B]
ps : με lupin και γρακχο δεν θα ανοιξω διαλογο μεχρι να πουν εστω και τυπικα μια συγνωμη για την παρατεταμενη και απροκλητη ειρωνεια απενατι μου εδω και καιρο

εξαλλου δεν εχω να πω κ τπτ με ατομα που τους στελνω pm οπου τους ζηταγα συγνωμη και προτεινα να κλεισουμε τον ηλιθιο τσακωμο μας και μου απαντησαν με ατακες του στυλ

αμα σε πετυχουμε πουθενα θα σου σπασουμε τα μουτρα[/B]

αυτα.

τωρα μολις ειδα κ το σεντονι του lupin…στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα.γαμα το.

grow a pair ρε αμοιβαδα…ελεος…

Τι να πω, εγώ επανέφερα κάποια ποστς σας, αν νομίζετε ότι μπορείτε να βρείτε μια άκρη, βρείτε την.


Ναι.
Το άνοιξες δηλαδή καθαρά για να ποστάρεις σχετικά με την εκπομπή, για το πόσο μουνάρα είναι η Αραβανή, για το πόσο καλή/χαζή εκπομπή είναι ή whatevs. Όχι για να κοροϊδέψεις τον awake.
λες και είμαστε 10χρονα να πούμε

(ε τα υπόλοιπα παρτς μου τα έκλεισες, δε μπορώ να απαντήσω!)

awake, τράβα στείλε ένα πμ στον Λουπέν, γιατί ΜΟΝΟ με αυτόν έχεις πραγματικό πρόβλημα, οι άλλοι είναι απλά οι μύγες γύρω απ την κουράδα ξερωγω. γιατί και μπαφιάρη τον έχεις πει, και ψαρά, και δε θυμάμαι τι άλλο, άρα δε πρέπει να ζητήσει μόνο αυτός συγγνώμη ε :stuck_out_tongue:

οχι ρε πουστη#-o#-o#-o#-o

τι εχασα ολη μερα που δεν μπηκα στο φορουμ ρε γαμωτο8O8O

Λοιπόν, επειδή βλέπω ότι μ’ έχει πάρει και μένα η μπάλα εδώ μέσα, να πω δυο πράγματα.

Είχα σταματήσει εδώ και κάποιον καιρό να ασχολούμαι μ’ αυτό το άτομο. Η μόνη φορά που το ξανάκανα ήταν στο επίμαχο τόπικ όπου έγραψα μια ειρωνική ατάκα χρησιμοποιώντας και το ονοματεπώνυμό του, απευθυνόμενος στην pl13 επειδή είμαστε “φορουμικοί φίλοι” και έχουμε γνωριστεί και από κοντά. Μαλακία μου, δεν έπρεπε να το κάνω. Όχι επειδή ήταν κατινιά, όχι επειδή ήταν κιτρινισμός, για τίποτα απ’ όλα αυτά που αφέθηκε να εννοηθούν, αλλά για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν έπρεπε να δώσω αφορμή να αρχίσει να γράφει πάλι μαλακίες για μένα και τον Λουπέν.

Και έρχεται εδώ και ζητάει, επιτακτικά μάλιστα, να του ζητήσουμε συγνώμη. Λυπάμαι αλλά εγώ δε βλέπω το λόγο να ζητήσω συγνώμη για κάτι. Είναι αλήθεια αυτό που λέει, μου στειλε ένα άκρως πονηρό πιέμ τύπου “water under the bridge”, μόνο που εγώ δεν μπορώ να ξεχάσω τόσο εύκολα και φυσικά δεν πρόκειται να παραστήσω την κυρία και να πω “αχ ναι καλέ, φίλοι, φίιιιιλοι”. Οι διαφορές μας παραμένουν αλλά δε θα τις λύσουμε εδώ πέρα στο φόρουμ γιατί ενοχλούμε τους υπόλοιπους χρήστες. Κοινώς στ’ αρχίδια του καθενός, είτε έχω φιλική σχέση μαζί του είτε όχι, τί ζόρι μπορώ να τραβάω εγώ με αυτό το άτομο. Τώρα γιατί δημοσιοποίησε μέρος του περιεχόμενου του τί ειπώθηκε μεταξύ μας (ακριβώς για να μην πρήζω τους υπόλοιπους και να το παίζω μάγκας), δεν μπορώ να το καταλάβω. Θέλει να προκαλέσει κατακραυγή ενάντια σε μένα και τον Λουπέν; Φοβάται; Δεν ξέρω αλλά τώρα που το σκέφτομαι δε με νοιάζει κιόλας. Δικό του πρόβλημα.

Όσο για την “τακτική” του Λουπέν να του απαντάει συνέχεια και να μπλέκει συστηματικά σε τσακωμούς: σε όσους μας ξέρουν προσωπικά είναι γνωστό ότι με το Λουπέν είμαστε πολύ στενοί φίλοι εδώ και χρόνια, σίγουρα πολύ περισσότερα απ’ ότι οποιοσδήποτε χρήστης μπορεί να γνωρίζει προσωπικά τους περισσότερους από τους χρήστες με τους οποίους έχει φιλική σχέση. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχει κάνει λάθος στη συγκεκριμένη περίπτωση: πέφτει συνεχώς στην παγίδα να ασχολείται μαζί του, να του δίνει αξία, και το χειρότερο, κινδυνεύει έτσι όπως πάει να φάει κάνα μπαν εξ’ αιτίας του. Ε αυτό είναι αμαρτία απ’ το Θεό. Δηλαδή φάε μπαν για οποιονδήποτε αλλά ΟΧΙ ΓΙ’ ΑΥΤΟΝ. Για μένα το καλύτερο είναι απλά να τον αγνοούμε και να ελπίζουμε ότι θα τον συναντάμε μπροστά μας όσο γίνεται λιγότερο συχνά. Η άλλη προσπάθεια έπεσε στο κενό γιατί εδώ ισχύει εκείνη η σοφή ελληνική παροιμία με πρωταγωνιστές έναν κουφό και μια πόρτα.

Τέλος κάτι για τις λεγόμενες “κλίκες”: πρέπει να διαφωνήσω με τον Σάμαν, δεν πρόκειται για κάτι τέτοιο. Ισχύει περισσότερο αυτό που είπε ο Μακ, ότι στην τελική μιλάμε για παρέες. Πάντα όταν ένας φίλος έχει κάποιο θέμα στεκόμαστε στο πλευρό του. Στην τελική είναι λίγο γελοίο να μιλάμε για κλίκες σ’ ένα φόρουμ στο νετ. Υπάρχει περίπτωση να κερδίσουμε κάτι με το να κάνουμε τη δική μας “ομάδα” και να τη λέμε σε άλλους; Όχι. Το κάνουμε, αλλά μόνο και μόνο για να σπάμε πλάκα και να περνάει η ώρα. Σιγά το πράγμα. Δεν υπάρχει καμιά συνωμοσία ή κάτι ανάλογο εδώ μέσα.

Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξανασχοληθώ μ’ αυτό το θέμα. Και ελπίζω επίσης αυτός να μη με ξαναπιάσει στο στόμα του (…στο πληκτρολόγιό του τέλος πάντων).

Χμ, δε με ενοχλεί να υπερασπίζεται κάποιος τους φίλους του, αλίμονο. Αλλά να βλέπει συνεχώς μαλακισμένες συμπεριφορές μέσα στο φόρο, και να χώνεται μόνο όταν θίγεται το παρεάκι του, αυτό ναι, με ενοχλεί.
Μπορεί να είναι απλά δικό μου θέμα, πάντα με ενοχλούσαν οι “κλίκες”, και έχω και πολύ περίεργες απόψεις σχετικά με τη φιλία γενικά, άρα πάω πάσο :expressionless:

Αν δεν πέσανε πόντοι, μιλάμε για φέηλ τσακωμό.

Τα συμπεράσματα από το θρεντ (ο νεκρο άργησε να ενημέρωσει):

Ο shaman είναι πολύ άντρας.

rocking και αλληλεγγύη

Στηρίζουμε Lupin γενικά

awake δεν ξέρω τι μαλακίες σου έκαναν, εγώ πάντως στην θέση σου θα έλεγα ότι γαμάω την Αραβανή (που το κάνω έτσι κι αλλιώς as we speak), κι επίσης στο έχω πει κι εγώ που με συμπαθείς ότι γίνεσαι κόπανος, να το προσέξεις και μετά μπορεί να μπεις στην ΔΙΚΗ ΜΟΥ κλικα.

Γρακχε τέτοιος είσαι, μόνο για τα φιλαράκια σου χώνεσαι, όταν τρώμε τα μπαν οι ΑΛΛΟΙ μας ξεχνάτε :frowning:

Στηρίζουμε το ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ του σάμαν.

φόρουμ είναι ρε παιδιά ! χαλαρώστε πια ! :slight_smile:

Από δισκοβόλος γίνεσαι Ακρίσιος κι εγώ θα γίνω ο Περσέας σου.

δλδ θα με σκοτώσεις με δίσκο ? no fair ! :stuck_out_tongue:

Με NWOBHM δίσκο για την ακρίβεια.

Ξέχασες να γράψεις ότι σ’ έδωσα στους ΜΑΤατζήδες το '98! :razz:

Ρε 'σεις τι έγινε εδώ να 'ουμ;
Όπως και να έχει http://www.youtube.com/watch?v=r4p8qxGbpOk:hippy::hippy:
Είναι ένα forum απλά!

Εγώ λέω ότι έχει φλωρέψει πολύ το μοντερέητινγκ. Αν ήμουν εγώ μοντ, θα’ριχνα 3-4 μπαν για συμμόρφωση, ειδικά άμα λέγονται δημόσια πράματα όπως αυτό:

έτσι κ έπαθε τπτ το βινύλιο τον γάμησα ! :stuck_out_tongue:

Ε, τωρα δεν πατε καλα ρε μοντς… Σοβαρα τωρα, γιατι διαγραψατε το ποστ μου απο το darkest summer’s night festival θρεντ; Τι ειχε; Ισα ισα ενημερωνα τον κοσμο οτι ακυρωθηκε. Ο,τι να 'ναι ρε #-o

διάβασα τα κατεβατά και τα ξεκατινιάσματα κάπως βιαστικά. θέλω να απαντήσω σε κάποια θέματα εκ μέρους του μοδ τημ.

1. περί awake: φίλος έχεις κουράσει. σε παρατηρούμε και όπως βλέπεις δεν σε αγγίζαμε, γιατί θεωρούσαμε πως κάνεις ένα καλοπροαίρετο τρολιν που τα παιδιά ανέχονταν κ έκαναν πλάκα. τελικά βλέπουμε πως τα εκνευρίζει (δικαιολογημένα) κ από εδώ κ στο εξής θα αρχίσουν οι πόντοι. στο χέρι σου ειναι αν θα ποστάρεις σαν άνθρωπος κ θα κάτσεις μαζί μας, ή σαν awake και τα μπάνια θα αρχίσουν νωρίς. μην κλαις μετά κ μην πεις ότι δεν σε προειδοποιήσαμε, γιατί βλέπω να έρχεται το μπάνιο κ μετά να κλαις για “τις κλίκες που σε έφαγαν”. ενοχλείς. είτε το βλέπεις κ σταματάς, είτε σε στέλνουμε μια βόλτα να τα σκεφτείς.

2. περί του γνωστού τόπιξ: τεραστιοτατη μαλακία που έγινε κ συνεχίστηκε κ επειδή ξέραμε ότι θα ξέφευγε, το εξαφανίσαμε άμεσα. επειδή όπως όλοι μπορούν να δουν έγινε πολλή μεγάλη κουβέντα για το ποιος έχει τα φρύδια και ποιος όχι, προκαλώ όποιον θέλει να ξανακάνει κάτι παρόμοιο στον awake ή σε κάποιο άλλο παιδι στο φόρουμ, να ανοίξει πρώτα αυτός ένα τόπικ για τον ευατό του, με φώτο, ονοματεπώνυμο και προσωπικά στοιχεία, κ μετά ας κάνει ότι θέλει. όταν το φόρουμ μπλέκεται με την “κανονική ζωή” μόνο μαλακίες γίνονται, όπως αυτή που έγινε. όσο εκνευριστικός κ να έιναι ο awake, ήταν ανεπίτρεπτο. crossed the line, πως το λένε… δεν είναι καθόλου μαγκιά ο bibikos25 kai o fataoulas7 να βρίζουν ένα άνρθωπο με ονοματεπώνυμο, φώτο και πόσο μάλλον τη δουλειά του. αν το παιδί την έχανε αύριο, θα του ζητούσατε συγγνώμη? μπορεί στη δουλειά του/κανονική του ζωή να είναι οκ ατομάκι (έτσι λένε πάντως τα παιδιά που τον έχουν γνωρίσει, δεν έχω γνώμη εγώ) και στο φόρουμ να θέλει να το παίξει πίθηκας. ο πρώτος θα είναι? τα καλύτερα παιδιά που έχω γνωρίσει προσωπικά, κρύβονται πίσω από τα νικνεημ για να το παίξουν κάτι. το να θίγεις τη δουλειά, το όνομα κ το άτομο καθευατό είναι μαλακιάρα. ειδικά αν κρύβεσαι πίσω απο νηκνεημ. όσα γίνονται στο φόρουμ , ας σχολιάζονται, τα υπόλοιπα ας μένουν έξω.

3. περί ειρωνίας. ας πούμε τα ίδια. δεν έχουμε ούτε τον χρόνο, ούτε την όρεξη, ούτε τον τρόπο να κόβουμε τα πάντα. αν το κάναμε, το 80% των θαμόνων των παραπόνων (που ειναι οι ιδιοι κ οι ιδιοι, τυχαίο?) δεν θα κλείσουν μήνα. όλοι άνθρωποι ειμαστε, όλοι διαβαζουμε/γράφουμε μαλακίες στο φόρουμ κ όλοι θα αντιδράσουμε. σιγά. ανθρωπινο ειναι. το θεμα ειναι ποσο συχνα. ένας που θα ειρωνευτει μια στο τοσο, ας παει στο καλο, ολοι το κάνουμε. ένας που κυκλοφορει στο φόρουμ στραβωμένος κ πετάει μπιχτούλες κ μετά τρώει μπαν κ βάζει τα κολληταρια του να κλαινε, ας πρόσεχε. αν παλι θεωρειτε οτι δεν κοβουμε αρκετα, καντε ρηπορτ κ βλεπουμε.

αυτά. ελπιζω να μην το συνεχισουμε κ να μην πουμε τα ιδια.

ειρηνη, μπαλα κ καλο καλοκαιρι σε ολα τα παιδια