Κουτί Παραπόνων

Στείλτε μας και φωτογραφίες αυτών που συμμετείχαν στον τσακωμό. Ας πέσουν επιτέλους οι μάσκες

Αν η ημερίδα έχει δωρεάν μπουφέ (όπως όλες οι σωστές ημερίδες), εγώ λέω να την κάνουμε πάντως.

dude, κατάλαβες γιατί δεν απαντάμε ούτε ενημερωτικά; Γιατί όσο καλός χρήστης κι αν είσαι κι όσο cool άτομο, σήμερα έχω αφιερώσει 20+ λεπτά για να σου εξηγήσω την τακτική μου απέναντι σε όλα τα deletes, την οποία θεωρώ σωστή και δε διαπραγματεύομαι και δε θέλω να αφιερώσω παραπάνω από το χρόνο μου σε κάτι που δε θα εκτιμηθεί και δε θα βελτιώσει το φόρουμ. Επίσης, δε τολμώ να ζητήσω από mods να κάνουν αυτό που ούτε εγώ δεν πιστεύω πως αξίζει να γίνεται.

Αν μιλάς για τα ποστς με vedder, τότε πραγματικά νομίζω πως είναι πέρα από το προφανές γιατί διαγράφηκε ολόκληρος ο διάλογος και το γιατί οι mods δεν πρέπει να εξηγούν την κάθε απόφαση τους. Όταν το κάνουμε, όπως έγινε τώρα, τότε οι χρήστες που δεν έχουν ιδέα για την bigger picture και για το τι άλλα μέτρα πήραμε, θα νομίζουν πως η απόφαση είναι λάθος/μονόμπαντη, θα νομίζουν πως παζαρεύεται και θα μας αναγκάσουν να ξεκινήσουμε ένα διάλογο για κάτι που ΔΕΝ παζερεύεται. Οι mods αποφάσισαν τι infractions αξίζουν σε χρήστες και τι πρέπει να διαγραφεί για να μην επαναληφθεί το θέμα.&-

Τέλος, αν πιστεύεις πως σε θεωρούμε “μαλάκισμένο χρήστη που σου σβήνουμε ποστς με τη σέσουλα και δεν αξίζεις μια γαμημένη ενημέρωση” και για αυτό κάνεις αποχή, τότε I rest my case. Με εμένα mod, η αποχή σου θα συνεχίσει καιρό, γιατί δε σκοπεύω να ενημερώνω από μόνος μου, ούτε τους editors για ό,τι τους διαγράφω. Βρες μου πρόθυμους χρήστες να αναλάβουν αυτό το task για όλα τα deletes και τότε το συζητάμε. Αν θεωρείς πως ήσουν υπερβολικός στην παραπάνω σου κρίση και άδικος με τη συμπεριφορά που μας προσάπτεις, τότε καλώς επέστρεψες.

κάτι σχετικό-άσχετο, νομίζω πως καλό είναι να αφήνετε λίγο τους τσακωμούς να υπάρχουν στο φόρουμ, και γενικά να εκτονώνεται η κάθε κόντρα που μπορεί να υπάρχει. τη μία και μοναδική φορά που έγινε αυτό (στο θέμα awake-lupin-gracchus), η κατάληξη ήταν απρόσμενα καλή. καλύτερα έτσι, παρά να δημιουργούνται απωθημένα και παρεξηγήσεις χωρίς λόγο.

Σου έδωσα πινκ

έτυχε, λόγω των συγκεκριμένων ατόμων κ τα βρήκαν. η εμπειρία μας δείχνει πως λίγο bad blood που προκύπτει ανάμεσα σε άτομα, κρατιέται και κάνει βόλτα το φόρουμ. πχ αν δεν είχαμε τα αθλητικά, θα ήμασταν όλοι φίλοι 8)

πάλι θα συμφωνήσω με το σκατοχανούμι

προφανώς, θα συμφωνούσες ακόμα κι αν έλεγε ότι η γη είναι επίπεδη.
όπως κάνουν συνήθως όλοι οι Mods μεταξύ τους (και καλά κάνετε, team spirit ftw)
αλλά ήθελα καιρό να το σχολιάσω και βρήκα ευκαιρία τώρα με το θέμα του dude!

Αχ βρε Σάμαν. Μικρό παιδί παραμένεις. Προφανώς και εγώ με Μόντε συμφωνούμε, αφού το moderation του φόρουμ το συζητούμε μεταξύ μας εδώ και κάμποσα χρόνια και έχουμε δει τι δουλεύει και τι όχι. Και με τον Μόντε δε γνωρίζομαι μέσω ίντερνετ, άρα φαντάζεσαι πόσες φορές το έχουμε πιάσει αυτό το θέμα. Το περίεργο θα ήταν για θέματα που προκύπτουν σε τακτικότητα βάση, να ανακαλύψουμε μετά από τόσα χρόνια φιλίας και συνεργασίας πως … έχουμε διαφορετική άποψη! :lol:

Επίσης:

  1. οι mods δε συμφωνούν μεταξύ τους, αλλά μαζί μου. Ως γνωστόν εγώ έχω πάντα δίκιο :stuck_out_tongue:
  2. επειδή κι εγώ θα ήθελα να το σχολιάσω: ελλάτωσε λίγο το τρολάρισμα και το υφάκι σε όσους χρήστες δεν εκτιμάς.
  3. επί της ουσιάς της πρότασης σου: το φόρουμ είναι μουσικό και ο σκοπός είναι να μιλάμε σοβαρά για μουσική. Δεν είναι ο σκοπός του να δημιουργήσετε νέες φιλίες/έρωτες, ούτε να το κάνουμε reality για να βριστούν 2 ώρες 2 χρήστες μεταξύ τους και μετά να αγαπηθούν. Οι τσακωμοί ανάμεσα σε χρήστες, όσο ενδιαφέροντες κι αν είναι για εμάς τους τρίτους κι αν χαρούμε με το happy end, παραμένουν κάτι που δεν είναι ο σκοπός ύπαρξης αυτού του φόρουμ. Ας ανταλλάξουν ΜΣΝ κι ας τα βρουν. Δίχως εμάς ως μεσάζοντες “Μικρούτσικους” και ως σοβαροί ενήλικες.

αχ βρε karvou. θα σου 'λεγα τι παραμένεις, αλλά θα το σβήσεις. τον οποιονδήποτε χαρακτηρισμό κράτα τον για την πάρτη σου.

  1. δεν τρολλάρω.
  2. δεν έχω δει ούτε εσένα ούτε τον Μόντε να μιλάτε στο φόρουμ για μουσική. άντε ο Μόντε να ρίξει κάνα λινκάκι για review του. θα 'πρεπε να δίνετε το καλό παράδειγμα, μ?
  1. u know better.
  2. βλέπεις που δεν έχω άδικο όταν σε λέω “μικρό παιδί”; Σαν μικρό παιδί αντιδράς παλί…

don’t drag me into this… αχχχ. οκ, lets roll :roll:

Α. στο λένε δημόσια πολλοί χρήστες που είτε ξέρεις, είτε δεν ξέρεις προσωπικά. μας έρχονται report για το θέμα επίσης. είτε εσύ έχεις άδικο, είτε τα παιδιά που παραπονιούνται. την τελευταία βδομάδα πάντως από το λίγο που έχω δει οφείλω να ομολογήσω ότι δεν δημιουργείται θέμα.8)

Β.: γιατι δεν μιλάω για μουσική - γιατί μετά από τόσα χρόνια στο φόρουμ, έχω πει πολλά. πλέον έχω λίγο χρόνο να ξοδέψω στο φόρουμ κ αυτός ξοδεύεται με ανακύκλωση των ίδιων θεμάτων με τα ίδια πρόσωπα που έχουν τα ίδια προβλήματα με τις ίδιες πρακτικές με το ίδιο Moderation. στον χρόνο που μου μένει λοιπόν, αρθρογραφώ για το ρόκιν, όπως έκανα πάντα και όποιος θέλει να διαβάσει τη γνώμη μου, μπορεί να το κάνει.γι’ αυτό δίνω και το λινκ (όχι μονάχα των δικών μου κειμένων, αλλά και των υπολοίπων παιδιών του σάητ) για να διαβάσει όποιος ενδιαφέρεται. ένα ποστ στο φόρουμ θα διαβαστεί από κάποιες δεκάδες άτομα (τόσα είναι) ενώ ένα κείμενο στο ρόκιν από κάποιες χιλιάδες. δεδομένης της έλλειψης χρόνου, θεωρώ την επιλογή μονόδρομο. δέχομαι ότι πρέπει να βάζουμε κάτι παραπάνω από ένα ξερό λινκ, και θα το εφαρμόσω. promise 8)

κατα τα άλλα, για ένα άτομο που κάνει ότι μπορεί για να δείχνει στραβωμένο με το ρόκιν (?), τον κόσμο (?), τους μοδς (?), δεν περίμενα ότι θα ήθελε το σωστό παράδειγμα από εμένα. αν το έπαιρνε όμως, θα έδινε και καμιά πάσα στην μπάλα, έτσι για αλλαγή… :roll:

αγάπη ρε φίλοι πάλι τα ίδια είπαμε :stuck_out_tongue:

στο θέμα της πάσας, μπορεί να έχει πάρει όντως εμένα για παράδειγμα :oops:

so true so true

Με το θέμα της ημερίδας τι γίνεται όμως?

3 ασίστ έβγαλε ο σάμαν στην τελευταία μπάλα.

ψάχνω σπόνσορες, δεν έχω τόσα λεφτά.

μου είπαν οτι μόλις καταστρέψουν την παιδεία, έρχονται να βοηθήσουν

Αναφορικά με αυτό, έχετε δει καθόλου βελτίωση τις τελευταίες ημέρες;

σήμερα σε κάποια φάση έγραψε το κλασικό μνμ, αλλά μετά οκ. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Όσο αφορά το σέρβερ, ναι σίγουρα δεν έχουμε πια το χάλι που είχαμε πριν 2-3 βδομάδες.

Όσο αφορά τον Ντελίμπασιτς, πάμε μωρή Ράγιο Βαγιεκάνο φουλ για άνοδο λέμε! :drunk:

Αγαπητοι Mods κοιταξτε πως μπορειτε να ελέγξετε το σχολιασμα των ειδησεων στην αρχικη σελιδα…

παραδειγμα, στο νεο για την αντιδραση του Waters εναντι των κατηγοριων περι αντισημιτισμου, ακολουθουν σχολια του τυπου :

Kostas Sketo1:59 pm
Σιγα τους σκατοεβραιους που θιχτηκαν κιολας!..Αυτοι με οσα εχουν κανει και οσα συνεχιζουν να κανουν στους παλαιστινιους και στον κοσμο γενικοτερα κανουν τον Χιτλερ ηρωα…