ΕΜΠ (τρομάρα μας.. :) )

Από ποια άποψη δεν είναι καλή η σχολή??Δεν έχει δουλειά??
Παντως αν θέλεις να γίνεις μηχανικός -μηχανικός όμως …-δεν θα πρότεινα αρχιτεκτονική !!
Εκτός και αν είσαι καλλιτεχνική φύση και θέλεις να κάνεις συνδυασμό…

Να θέσω ένα ακόμα ενδοεμπικό ζήτημα:Ποια η γνώμη σας για τους μη μηχανικούς του ΕΜΠ -ΣΕΜΦΕ???

Καλοί είναι οι κακόμοιροι. Ξέρουν τα πάντα αλλά δε βρίσκουν δουλειά πουθενά γιατί στην ουσία δεν είναι τίποτα :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

εγω γεωλογος ειμαι, μεταπτυχιακος στο πολυτεχνειο κρητης αλλα σκεφτομαι να δωσω στο μελλον κατατακτηριες για σεμφε, ετσι για την καυλα που λενε γιατι εχει γαμω τα μαθηματα…και εχω φαει και ενα κολλημα με μαθηματικα τελευταια… δεν με ενδιαφερει τοσο για τα δικαιωματα πιο πολυ για την πορωση το σκεφτομαι… ιδωμεν…

Το δευτερο! ειμαι καλλιτεχνικη φυση και δε θελω να γινω μηχανικος-μηχανικος! κι εχω ακουσει οτι η σχολη της Θεσ/νικης ειναι πολυ κλασσικη κι εχει παλιους καθηγητες κλπ…ενω ειναι αλλες πιο καινουριες που εχουν κι αλλες διεξοδους και πιο ενδιαφεροντα μαθηματα…

Η “αυλή” του ΕΜΠ ντυμένη στα λευκά!
http://www.ntua.gr/snow.html
:stuck_out_tongue:

Ναι ωραία όλα αυτά αλλά για πείτε κανείς. Θα είμστε ανοιχτά αύριο?

Γαμώτο δεν ξέρω τι να κάνω. Να διαβάσω ή όχι?

http://www.ntua.gr/announcements/general/an_15_238.html

:smiley: :-*

Σ’ αγαπώ!

:emoticon που πηδάει πάνω κάτω στο κρεβάτι:

Αύριο κλειστά όλοι. Τη γαμημένη εξεταστική πότε θα τελειώσουμε το κεφάλι τους μέσα.

Χα! Ψόφο τα στροβιλά…

σημαντικό

το αλόε είναι ακόμα μικρό κοπελούδι που περπατάει αμέριμνο στα λιβάδια του ΕΜΠ κ περιμένει την επέλαση των σορτσακίων, γιαυτό σπαμμάρει σε αυτό το τόπικ.

Αν υπάρχει κάποιο παιδί Λυκείου που έχει συγκεκριμένες απορίες για το ΕΜΠ κ τους μηχανικούς εν γένει, ας ποστάρει να το βοηθήσουμε να πάρει την σωστή απόφαση, εμείς οι πάλιουρες…

Ναι, και μένα που με συμβουλέψατε, στο γκρεμό με στείλατε… :stuck_out_tongue:
Young boys and girls, just stay away from ΕΜΠ! :lol:
Όχι μωρέ, ντάξει, καλό είναι. Το συμπαθάμε σιγά σιγά.

Young boys, just stay away from ΕΜΠ

Young girls, come to ΕΜΠ … please…

Εσυ τωρα εφυγες απο το ΕΜΠ.
Τι σε νοιαζει?

ΧΑχαχαχα, ναι! Σωστός! Γι’αυτό μου έλεγες ένα σωρό επιχειρήματα εε;; :lightsabre:

@Κρισπ: Λυπάται τους συναδέλφους του. Τα’χει περάσει κι αυτός. Αλτρουισμός.

Εγώ είμαι σαν τον Αλέφαντο… Μπορεί να έφυγα, αλλά την πονάω την ομάδα!

Πώς τα πάτε/πήγατε στην εξεταστική αγαπητοί πολυτεχνίτες/ισσες ;

Εγώ 2 μαθηματάκια είχα να δώσω, το 1 το πέρασα και το άλλο δε βγήκε ακόμα αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι κομπλέ! :smiley:

(…και μένει μόνο η μεταπτυχιακή… θα πάρει λίγο καιρό αυτή η αηδία… :? Αλλά ΔΕ ΜΑΣΑΜΕ! 8) )

Εσείς;

εμεις δωσαμε 1 προς το παρων. Καλα πηγε :stuck_out_tongue:

Τι λες, αφού κανείς γύρω μας δεν ήξερε τίποτα!

Για το διαβασμα που καναμε καλα πηγαμε :stuck_out_tongue: