Βαρατε το Πισι σας...?

Αλυπητα! ειδικα αυτη η κάμερα (θεος συχωρες την) εχει φάει απίστευτα σουτ…:stuck_out_tongue:

Και μετα λετε για τα ψυχολογικα προβληματα αυτων που χρησιμοποιουν πισι…

Εγω παλι ειχα οθονη crt αρχαια.Και για καποιο λογο τα χρωματα της ειχαν χαλασει κ γινοταν ολοκληρη μωβ…Τη βαραγα για να επανελθει και επανερχοταν…στο τελος καηκε ομως.Το ιδιο εγινε και με την επομενη crt…(μαγνητικο πεδιο??:-k)…Μετα αγορασα ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ MIA tft που δεν την εχω αγγιξει ποτε…Και το πισι τωρ απια δεν το βαραω ποτε αν και ειναι μπουρουχα…Δεν παιζω και παιχνιδια βεβαια…

Τα χειρηστηρια του psx ειχαν τραβηξει τα πανδεινα…:roll:

εγω κυριως κλοτσαω την κεντρικη μοναδα οταν αργει απελπιστικα…:?αυτο συνηθιζοταν στο παλιο πισι που ηταν για τον π…
ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχω προκαλεσει σοβαρες ζημιες:)

http://www.youtube.com/watch?v=vXTbDU2J6tk

:lol::lol::lol::lol:

__Γιατί να κολλάει άραγε…?! :lol:

__Εχω υπολογιστή από 5-6 χρονών (από το '88 περίπου και ίντερνετ πάλι από αρχαίους χρόνους, τότε δεν υπήρχαν ταχύτητες -και μόντεμ- πάνω απά 33.6!)… Ακομη, έχω κονσόλες από την ίδια εποχή… Οπως καταλαβαίνετε… έχουμε περάσει πολλά…! Το ότι παράλληλα όλα αυτά τα χρόνια έκανα και Tae-Kwon-Do δεν ξέρω αν βοήθησε (έτσι ώστε να υπάρχει εκτόνωση αλλού) ή τα έκανε χειρότερα τα πράγματα (φαντάζεστε τον Τσάκ Νόρις και το πισί του; χαχαχα:lol: ).

__Μπουνιές σε πληκτρολόγια, κλπ είναι τα απλά και η αλήθεια είναι πως δεν ήταν συχνό φαινόμενο… Αυτό που μου άρεσε ήταν να τις δίνω απότομα, για δύο λόγους. α) να τις τρώει απότομα χωρίς να το περιμένει και β) για να μην προλαβαίνω εγώ να το μετανιώνω ή να μειώνω τη δύναμη πρόσπτωσης! :lol:

__Το χοντρό παιχνίδι άρχισε με το Street Fighter II και το προτελευταίο boss, τον Sagat. Δηλαδή ντροπή. Δεν ανέχομαι να με κλέβει το παιχνίδι! Ε, το χειρηστήριο συναντούσε τον τοίχο πολύ συχνά (ευχαριστώ Nintendo που τα έκανες τόσο ανθεκτικά!). Επείσης κάτι τσατσιές από το International Super Star Soccer (πρώτα το απλό μετά το deluxe), αυτό που εξελίχθηκε στο γνωστό “Pro” δηλαδή, του τύπου ενώ έχω παίκτη με 99 (το τέλειο) στην ταχύτητα, και όταν παίζεις στο δύσκολο να έρχεται ο μεσόκοπος ο τσάτσος ο αντίπαλος μέσος και να με προλαβαίνει στο σπριντ! Ουυυ!! Αντε ν’ ανοίξεις κουβεντούλα με τον τοίχο τώρα, κωλοπαίχνιδο… :stuck_out_tongue:

__Βέβαια, έχω μεγαλώσει και έχω οριμάσει, μετά ανακαλύπτεις και άλλα πράγματα όπως το σεξ και ξεσπάς εκεί (και προς εκπληξή σου, βλέπεις πως εκεί έχει πάντα ευχάριστα αποτελέσματα, αντί να κολλήσει χειρότερα το σύστημα, πάντα παίρνει τα πάνω του!! 8O :lol:). Η τελευταία λοιπόν βιαιότητα ήταν λόγω ιδεολογικής εσωτερικής σύγκρουσης που βγ΄κε προς τα έξω. Είχε αρχίσει να με ρουφάει το nintendo ds μου, ιδίως το advance wars 2 (στρατηγικής, ΤΡΕΛΟ κόλλημα, τι manager κλπ, δε σας λέω τίποτα), δηλαδή σοβαρά τώρα, μου ρουφούσε όλο τον ελεύθερο χρόνο μου σε σημείο να μου διμιουργεί και πρόβλημα. Εκεί είναι που (καθώς είχα προσπαθήσει να ξεκόψω αλλά ξανακυλλούσα στο βούρκο), θύμωσα με τον εαυτό μου και δίπλωσα (έκλεισα) το DS μου ΑΝΑΠΟΔΑ. 8) χοχοχοχοχο…! έμεινε μόνο η μπαταρία που την έδωσα σε μία φίλη, τίποτα άλλο. 8)

__Η “κοφυφαία” μου στιγμή όμως (παλιόφλωροι) ήταν το μπουνίδι που έφαγε το laptop μου. Διορθωση: το ΠΡΩΗΝ λάπτοπ μου. Μία μπουνιά και “γειά σας”. Το έχω ακόμα στη Θεσσαλονίκη (οπότε δε μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία). Αφορμή; Μου έφαγε ~3 ώρες απ’ τη ζωή μου -ότι πολυτιμότερο έχω. Τρεις ώρες πληκτρολόγησεις έκαναν φτερά λόγω κολλήματος σε software & hardware. Τα βαθύτερα αίτια ήταν πολλαπλάσιες ώρες που μου είχε φάει κατά τη συμβίωσή μας. Τότε η οθόνη συνάντησε τα επειχηρήματα της γροθιάς μου. Η κουβέντα έληξε εκεί, δεν άκουσα κάποιο αντεπειχήρημα και έκτοτε ζω έναν μεγάλο έρωτα με την Apple και το MacBook μου, καθώς το μόνο που ακούω πλέον είναι: :yesmaster:

__Βέβαια, με βλέπω να παίζω σύντομα μπουνιές με την Rainbow Ελλάς, την αντιπρόσωπο εταιρεία της Apple η οποία με έχει απογοητεύσει πολλάκις…:-k

Καποτε εσπαγα χειριστηρια του Playstation αλλα μεχρι εκει.Δεν ειμαι τοσο βανδαλος.

Προχτες γυρναω σπιτι και ειναι η αδερφη μου με τα νευρα,γτ θελει να μπει msn και facebook και το pc βγαζει την οθονη φορτωσης των windows και μετα κολλαει,ολο το απογευμα τωρα…και να μου στελνει μυνηματα,τηλεφωνα,απο δω απο κει,και εγω να μην εχω παρει χαμπαρι…γυρναω λοιπον βραδυ σπιτι,ολοδιαολιστη αυτη,μου λεει κανω ρησετ,το βγαζω απο πριζα,το ξαναβαζω και δεν νιωθει,βριζει και ουρλιαζει κτλ…οπωτε εγω,απλα,ηρεμα,πριν το ανοιξω,του τραβαω ενα κουτεπιε και μετα,λες και του εκανα φορματ…φυσαγε…οσο σκεφτομαι τι ροπαλια θα φαει σε μερικους μηνες…

Είναι γεγονός οτι οι ηλεκτρονικές συσκευές φτιάχνουν με μερικά χτυπήματα. Κάπως έτσι είχα δώσει 4 μήνες παράταση ζωής στη πρώην τηλεόραση.:lol:

το πιο τραγικο-κουλο…εχω 6 χρονια το τηλεοκοντρολ,και δεν εχω αλλαξει ποτε μπαταριες…ενα καιρο,με το που αρχιζε να μην πιανει-προφανως τελειωναν-,το κοπαναγα στο τοιχο,στο πισω μερος και δουλευε…ειναι δυνατον να κραταει μπαταρια 6 χρονια???οχι μαλλον…οπωτε,wtf???το εχω βεβαια σαπισει στα ντουκου ντουκου με τον τοιχο…

Ισως τα αλλαζε η εν λογω αδερφη… :–

Να εφαρμόσω τη μέθοδο Lupin και για το mp3??

μπα,δεν παιζει να τα αλλαζε,αυτη του παιζει πιο πολυ και δεν μενει και εδω οπωτε…αλλα ρε γμτ,απορια το εχω,πως σκατα δουλευει ακομα…φρηδομ,οταν μου κολλαει το Ipod καμια φορα,1-2 του εχω κοπανισει σε καμια πορτα,στο πλαι,για να μην σπασω την οθονη,απο τα νευρα μου,και στρωνει…ε,τι αλλο να πω τωρα…(με το που μπαινω καραβι για αθηνα,12ωρες μονος,με μονο το ipod για παρεα,και κολλαει…ε,να μην του επαιζα δλδ καμια???)

To ipod εχει και ρησετ αδερφε :lol:

το κινητό τρώει κάτι καλές καμιά φορά,να ναι καλά η ericsson και τα φτιάχνει γερά:D
για το mp3 όταν κολλάει βγάζω μπαταρία και όλα μια χαρά!


Now playing: Savatage - Hard For Love
via FoxyTunes

8)ε ρε γαβ γαβ,οταν λεω κολλαει,προφανως εννοω κολλημα κολλημα,ουτε ρησετ δεν μπορω να κανω…

Εμμ… Lock unlock μενου και μεσαιο πατημενο? :-s


Listening to: Giant Squid - Throwing A Donner Party At Sea (Physeter Catodon)
via FoxyTunes

nope,done it…γ@μιεται γενικοτερα,μην το ψαχνεις…και αυτο θα φαει ενα σουταριδι καποια στιγμη,αλλα δεν ξερω ποτε…

Πέρα από μένα λόγω σπουδών ξέρω αρκετές περιτπώσεις τρέλας.έχω δει ανθρωπο να πετάει crt οθόνη από τον 3ο…Ευτυχώς που δεν περνούσε κανείς από κάτω…

Βεβαια το πιο καμμένο που είχα δει ήταν ένα παιδι που πέταξε το Game Boy από το μπαλκόνι και ήταν τόσο κολλημένος που πήγε το μάζεψε και έπαιζε δύο μέρες χωρίς οθόνη μονο με τον ήχο…#-o

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΑΡΑΜΕ ΤΟ ΠΙ ΣΙ!

το pc γενικα οχι, σε ανελεητα 2πλα Pro Evolution Soccer ομως εχουν φυγει χειριστηρια! Ο φιλος με τον οποιο παιζουμε pro εχεις σπασει 2:p