Μακροχρονιες Σχεσεις!

Βιάζεσαι…εγώ 38 και ακόμα…

Καλα, εσυ το πας για αιωνιος εργενης.:stuck_out_tongue:

Αν θεσουμε το θέμα της γκρίνιας και της μουρμούρας σε μια ρεαλιστική κλιμακα, (γιατι , κακα τα ψέματα αυτές οι έννοιες είναι σε άμεση συνάρτηση με τη γυναίκα) τότε μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στον τομέα αυτό, πράγμα που αποτελεί σημαντικότατο παράγοντα για να προχωρήσει μια σχέση κατα τη γνώμη μου. Υπάρχει μια διαχωριστική γραμμή μεταξύ της γκρίνιας, (που το κάνει λιγο μονο επειδή απλά είναι στη φύση της), και του να σου σπάει τα αρχ…

Βασικά…

:stuck_out_tongue:

Welcome to the club:p

Ε καλά 38 σιγά τα ωά μικρός είσαι ακόμα κάτσε να βγάλεις τους φρονημίτες σου και σε καμμιά 20 χρονάκια βλέπουμε :lol: :lol: :lol:

Εχεις σκοπό να συμμαζευτείς επιτέλους???άντε 38 και ακόμα ανύπαντρος πότε θα κάνεις παιδιά???στα 50???

Δεν συμμαζεύομαι εγώ…
Marriage is out of the question…
:stuck_out_tongue: 8)
Κοιτάνε όλες πράγματα που εγώ δεν θέλω…

Γιατι θα μπει στην κλιμακτηριο και πρεπει να αγχωνεται; Μην παντρευεστε ρε. Συνελθετε.:-s

Για το θεμα του τοπικ δεν εχω να πω πολλα. Δεν μπορω να πω οτι απο μια μακροχρονια σχεση παιρνεις απαραιτητα περισσοτερα απο οτι απο μια σχεση του μηνα π.χ., ειναι θεμα ανθρωπων, χαρακτηρα κ.λ.π.
Απλα σε μια μακροχρονια σχεση δενεσαι με εναν ανθρωπο, μαθαινεις να αγαπας καθε πλευρα του, να κανεις “υποχωρησεις”, να δινεις, μαθαινεις μεσα απο τον αλλον πλευρες του εαυτου σου που δεν ειχες ανακαλυψει.

Όσα αναφέρθηκαν απο shortsman και dexter με βρίσκουν σύμφωνη. Παρεμπιπτόντως φαίνεστε πολύ γλυκό ζευγάρι!

Σχετικά με το θέμα ‘σεξ’ πιστεύω ότι παίζει σημαντικό ρόλο στις διαπροσωπικές επαφές, στα πλαίσια όμως μιας μακροχρόνιας σχέσης δεν μπορεί να αποτελεί το βασικό και μοναδικό στοιχείο ενδιαφέροντος και συνοχής. Αδιαμφισβήτητα μετά από ένα διάστημα επέρχεται η τριβή και η αλλοίωση και χάνει πλέον την αίσθηση που είχε στην αρχή. Αντίθετα, συνυπάρχοντας με κάποιον που θα είναι κοντά σου στις δύσκολες στιγμές, θα επικοινωνείς και θα εμπιστεύεσαι άνευ όρων, θα μαθαίνεις καινούργια πράγματα και θα αποκτάς νέες εμπειρίες, με την σκέψη του να σου κάνει καλύτερη τη μέρα …είναι κάτι ανώτερο συγκρίνοντας το με το παροδικό της σαρκικής επαφής. Και όταν οι άνθρωποι φτάνουν στο σημείο να βιώνουν όλα αυτά που περιγράφω παραπάνω, ο έρωτας αποτελεί την μέγιστη έκφραση τους και έχει άλλη χάρη από εκείνη που θα είχε αν αποτελούσε το δομικό συστατικό. Αυτή είναι τουλάχιστον η δική μου άποψη.

Εσένα σε συμπάθησα, να το ξέρεις…

Τα κατά του γάμου:

  1. Δέσμευση για μιά ζωή (θεωρητικά)…μπρρρρ
  2. Τρελλές υποχρεώσεις (δεν μιλάω για τα παιδιά)
  3. Πολλά έξοδα να παντρευτείς (έρχεται φίλος και μου λέει “θα πουλήσω το αμάξι 20.000 για να παντρευτώ”, του ρίχνω 10 μούτζες).

Τα υπέρ:

Ok, για να τα κάνεις αυτά πρέπει να βάλεις και κουλούρα? Όχι…ε???:-s

Σ’αυτην την περιπτωση λιπαινουμε την περιοχη λιγο…

:stuck_out_tongue:

Mercy :dizzy:

:stuck_out_tongue:

Πωπω, δεν εμαθες ακομη που παμε κρυφα πρωτο τραπεζι Κιαμο?
:stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

τα έξοδα του γάμου τα βγάζεις από δώρα κλπ.υπάρχει και κέρδος μερικές φορές:roll:

Ξεχασες βεβαια να πεις οτι μετα απο αυτο λες: “μα μωρακι μου για πλακα το ειπα φυσικα, εσυ εισαι το μωρο μου το παντοτινο που το λατρευω”.

Εκτος βεβαια αν ειναι Αγγλιδα και της το λες στα ελληνικα…

κι εγω υπερ ειμαι…με την κοπελα μου ειμαστε μαζι εδω και 2,5 χρονια…

Ρε συ αν δεν μπαινει στο φορουμ η κοπελα σου μπορεις να μας πεις την αληθεια.
Δεν θα σε μαρτυρησουμε…

Ε ναι,ο απο πανω μου λειτουργει εκ του ασφαλους.Εδω δεν εχει παντοφλα.

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
οχι ρε παιδια…ειμαι καλο παιδι…:slight_smile:
ειμαι τοσο επειδη το θελω…και περναμε καλα!!

ολα καλα ειναι σε αυτην την ζωη
το θεμα ειναι ποσο ετοιμος εισαι για κατι τετοιο αλλα κ ποση ορεξεχη εχεις να ασχοληθεις!
μετα ερχοντε οι δυσκολιες το ροκ ν ρολ κ αμα εισαι οκ τυπος τοτε τα καταφαιρνεις κ συνεχιζεις.
εγω δενε χω κανει μαρκοχρονιες σχεσεις.
μεγαλυτερη 6 μηνες
ουσιαστικα ξερω τη φταιαει κ δεν τις κραταω παραπανω.