Μακροχρονιες Σχεσεις!

Εγω τελη Απριλιου κλεινω 4 χρονια με την ιδια κοπελα. 8)

Ειστε αρρωστοι ε :expressionless:

Βασικα ειμαι λιγο κρυωμενος :lol: #-o
Ε γιατι να αφησω μια σχεση η οποια εχει ακομα πολλα να μου προσφερει
και δεν με εχει κουρασει/δεν εχω βαρεθει ακομα ?

Ρε ωραιο topic.Μεχρι στιγμης, εχω κανει 2 μακροχρονιες σχεσεις.Η μια (που ηταν μαπα) κρατησε χρονο και αυτη που εχω τωρα -την οποια θεωρω σχεση ζωης μεχρι στιγμης- ειναι γυρω στον 1,5 χρονο (δεν τους εχουμε φτασει ακομα αλλα καθοδον ειμαστε:D ).

Διαφωνω λιγο με την princess… πιστευω οτι το sex παιζει καθοριστικο ρολο και ειναι η βαση καθε σχεσης.Σαφως και η επικοινωνια παιζει ρολο γιατι δεν γινεται συνεχεια να *ηδιομαστε:p πρεπει να πουμε και καμια κουβεντα αλλα πιστευω πως το ερωτικο στοιχειο κανει τη σχεση “ερωτικη σχεση” αλλιως θα ηταν φιλικη σχεση.
Γι’αυτο πρεπει να τονωνουμε το ερωτικο κομματι της σχεσης μας με ωραιες εκπληξουλες etc.:roll:

Απ’την αλλη μερια, πρεπει να ειμαστε και φιλοι με το αγορι /κοριτσι μας.Προσωπικα μ’αρεσει οταν κανουμε χαβαλε και λεμε βλακειουλες σαν να ειμαστε απλα φιλαρακια.Οταν συζηταμε σοβαρα και ανοιγομαστε οπως 2 φιλοι.Okay, οχι τοσο πολυ αλλα και παλι οταν εχει περασει καιρος και νιωθεις οτι αγαπιεστε δεν φοβασαι να βγαλεις τις ανασφαλειες σου, τους φοβους σου και να προσπαθησετε να βρειτε μια λυση μαζι!

Και με το θεμα προσωπικου χωρου, πρεπει το ζευγαρι να εχει και μερες ολοκληρωτικα δικες του.Ετσι μπορει ν’αναπνευσει!Οχι πολλα τηλεφωνα, οχι καθε μα καθε μερα μαζι!Πρεπει να δωσεις στον αλλον την ευκαιρια να του λειψεις οπως και το αντιστροφο!

Οσο αναφορα τωρα, τις υστεριες των γυναικων “κοιταξες αλλη” κτλ κτλ… εχω να πω οτι αυτα ειναι βλακειουλες.Και των γυναικων και των αντρων το ματι θα κοιταξει αν δει κατι ωραιο.Χωρις να σημαινει οτι θα φλερταρει.Αλλο ματι, αλλο φλερτ.Κι οπως ειχα πει και σε ενα αλλο topic… “Να κοιταζουμε αλλα διακριτικα!”:stuck_out_tongue:

Ωραίο το παστίτσιο, αλλά δεν μπορείς να το τρως κάθε μέρα…[-X [-X [-X

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Ναι…
Μην μου πειτε παλικαρια οτι δεν εχετε ερωτευτει ή αγαπησει ποτε γιατι αν δεν εχει γινει ή απλα δεν το εχετε βρει ή εχετε προβλημα!:stuck_out_tongue:
Τωρα το γιατι δεν κραταει ειναι αλλο θεμα…

Εγώ έχω, μην μπερδεύεις όμως τα πράγματα…

Να το πω αλλιώς…οι γυναίκες παράγουν ένα ωάριο το μήνα, οι άντρες παράγουν εκατομμύρια σπερματοζωάρια…κάτι πρέπει να γίνει για αυτό, έτσι δεν είναι?

Αυτες οι παρακμιακες ατακες με κανουν να θελω να παρατησω τη ζωη.

Κατι πρεπει να γινει… χμμμ… δηλαδη τι?Να πας και να *αμησεις εκατομμυρια γυναικες τον μηνα?

Καταλαβαινεις οτι αυτα που λες δεν ειναι σοβαρα.:wink:

Μπορείς να κάνεις παραλλαγες ομως…παστίτσιο με κετσαπ, με μουσταρδα με πατατες…Πάρε καμια χειροπέδα βρε παιδι μου…να κανεις μια ανανέωση…Εκτος αν προτιμας παστιτσιο με μουσακα για να αλλαζει η γευση:!:

Ναι, υπάρχει το σχετικό “οπλοστάσιο”, αλλά πάλι παστίτσιο τρως…

Γιατί πού είναι το μη-σοβαρό?

χαχα…Αν ειναι το προβλημα σου το παστίτσιο συγκεκριμενα ,δοκίμασε να το βαφτιζεις μουσακα,φασολακια κτλ…Ολα θεμα μυαλου ειναι:wink: :lol: :lol:

Όχι μόνο…

Ποιος ειπε οτι δεν κραταει? :roll:

το γεναρη εκλεισα 7 χρονια :smiley:
και τα χριστουγεννα λογοδοθηκα :smiley: :smiley:

δεν το ανταλλασω με τιποτα!!!

αλλα μακροχρονια σχεση δεν σημαινει απλως να προσπαθεις να κατσεις καιρο με τον αλλον
σημαινει γενικα ολη την νοοτροπια να βρεις ενα ατομο που θα αξιζει
δηλαδη προυποθετει καποια πραγματα
να χεις καταλαβει ποιος εισαι και τι θελεις

γιατι αν το μονο πραγμα που περναει απο το μυαλο σου ειναι το αχαλινωτο σεξ
ε τοτε δυσκολα θα στεριωσεις σε μια μακροχονια σχεση

δεν λεω οτι μονο οι μακροχρονιες σχεσεις ειναι καλες
και οτι μονο αυτες θα πρεπει να κανουμε
εξαλλου το να πετυχει μια μακροχρονια σχεση ειναι παρα πολυ δυσκολο στον καιρο μας
τα παντα χρειαζονται
και το καθε τι στον καιρο του

Γενικα αυτο που λες δεν ειναι σοβαρο οπως και να το κανουμε.Το παραδειγμα με τα ωαρια και τα σπερματοζωαρια.Ξερεις ποσες γυναικες υπαρχουν σημερα που φαινεται τα ωαρια τους να ειναι πανω απο ενα εκατομμυριο το μηνα, δε χρειαζεται να σου το πω εγω!

Το θεμα ειναι πως κραταει.Αν την εχεις φλομωσει στο κερατο, σιγουρα αυτη η σχεση δε λεγεται σχεση αλλα “μαλακια” και ειναι μαλακια να παιζεις με τους ανθρωπους.

(Δεν κανω προσωπικη επιθεση, απλα αυτες τις αποψεις εχω για τις σχεσεις.)

Πω πω, ενα αστειο δεν μπορουμε να κανουμε εδω μεσα. [-X

Έγινε άκομψο το τοπικ, το εγκαταλείπω.
Οι χαρακτηρισμοί επί προσωπικού είναι ατυχής τακτική.

Καλα, αμα ειναι να σας πληγωνω τοσο τις παιρνω πισω!:stuck_out_tongue: :roll: