Ένας καριόλης

Μερικές μικρές διορθώσεις …

  • λόγω
    ** άθλια
    (Αυτό το αναφέρω γιατί πριν διορθώσεις τους άλλους ( δεν αναφέρομαι σε μένα :wink: )κοίτα πρώτα τον εαυτό σου … :roll:

Και μερικές άλλες απορίες μου …

  1. "Ίσως γιατί κάποιοι από αυτούς μου χαλάνε την εικόνα της πολής μου"

Σε ποιά περιοχή μένεις ? Κολωνάκι ? Εκκάλη ? Α. Βούλα ?

  1. "Ευτυχώς οι γονείς μου δεν με έκαναν ρατσίστρια έγω έγινα μεγαλώνοντας και βλέποντας"

Εφόσον είσαι ρατσίστρια όπως αυτοαποκαλείσαι … γιατί θα του έλεγες ευχαριστώ ? αφού δεν είναι άνθρωπος αλλά απλώς ένας βρωμιάρης μετανάστης … τουλάχιστον εγώ έτσι το εκλαμβάνω …

Αυτή την παραβολή στοιχείων / λεγόμενων έπρεπε να την είχα κάνει εδώ και πολύ καιρό .
Δεν θα πω τίποτα άλλο , γιατί μπορεί να γίνω κακός και ειλικρινά δεν θέλω με τίποτα να στεναχωρήσω το συγκεκριμένο άτομο .

Αυτό το χάθηκαν οι “δικοί” μας ασφαλισμένοι είναι ρατσισμός. Δεν γνωρίζω αν είχε γίνει διαγωνισμός απόδοσης σπιτιών σε δικαιούχους των ασφαλιστικών ταμείων όταν οι έλληνες ήταν μετανάστες στην γερμανία ή την αμερική, εσύ το γνωρίζεις;

Τι εννοείς οι μετανάστες έχουν μπει στο δημόσιο; Επειδή δουλεύουν σε δημόσια έργα δεν σημαίνει πως έχουν μπει στο δημόσιο. Απλά οι ιδιώτες που τα έχουν αναλάβει προτιμούν τους φτηνούς και ανασφάλιστους ξένους (και προφανώς αυτοί δεν πήραν σπίτια του 2004). Τώρα το γιατί το δημόσιο δεν κάνει τους απαραίτητους ελέγχους σχετικά με τις συνθήκες κλπ είναι άλλο θέμα που δεν άπτεται του ρατσισμού.

Αυτό περί αεροπλάνων και παράνομων ελληνοποιήσεων δεν με αγγίζει… Αν όντως έγινε και σε τέτοιο βαθμό πιστευω πως ακόμη μία εξεταστική επιτροπή θα είχε ήδη “φύγει” για κει, όμως κίνηση δεν βλέπω. Πάντως όπως και να έχει ελληνοποίηση μη μετανάστη δεν πρέπει να έχει γίνει (εννοώ σιγά να μην φέρανε αλβανούς από την αλβανία για αυτό το θέμα… παράνομους βρίσκουν κι εδώ!).

Α

υτό το χάθηκαν οι “δικοί” μας ασφαλισμένοι είναι ρατσισμός.

eimai ratsistis epidi thelo na taktopoihthoyn oi sympatriotes moy ?oraio ayto

Τι εννοείς οι μετανάστες έχουν μπει στο δημόσιο; Επειδή δουλεύουν σε δημόσια έργα δεν σημαίνει πως έχουν μπει στο δημόσιο. Απλά οι ιδιώτες που τα έχουν αναλάβει προτιμούν τους φτηνούς και ανασφάλιστους ξένους (και προφανώς αυτοί δεν πήραν σπίτια του 2004). Τώρα το γιατί το δημόσιο δεν κάνει τους απαραίτητους ελέγχους σχετικά με τις συνθήκες κλπ είναι άλλο θέμα που δεν άπτεται του ρατσισμού.

xero periptoseis poy doyleyoyn se dimoys .se ikanopoiei ayto?den ta exo toso me toys idiotes oso me to kratos poy den elegxei tipota

Αυτό περί αεροπλάνων και παράνομων ελληνοποιήσεων δεν με αγγίζει… Αν όντως έγινε και σε τέτοιο βαθμό πιστευω πως ακόμη μία εξεταστική επιτροπή θα είχε ήδη “φύγει” για κει, όμως κίνηση δεν βλέπω. Πάντως όπως και να έχει ελληνοποίηση μη μετανάστη δεν πρέπει να έχει γίνει (εννοώ σιγά να μην φέρανε αλβανούς από την αλβανία για αυτό το θέμα… παράνομους βρίσκουν κι εδώ

den se aggizei? an eixes dei tin sygkekrimeni ekpompi tha katalavenes.mipos thelis na psifizoyn oi xenoi gia to ti ginete stin xora soy .ego den thelo pantos.den einai to mono egklima poy den exei ginei exetastiki epitropi (blepe xrimatistirio mizes klp)ma aytos akrivos kanane fernane rosoys epi to pliston gia na psifisoyn.

oloi - exete kanei meletes … oi “ratsisto fasistes pou lene oti oloi einia egklhmaties”
kai oi filo-allodapoi - pou lene oti einai timioi ktl…

e oute to ena oute to allo.
eksathliwmenoi, polloi othountai se outlandish behaviours…
giait tous gyftous tosa xronia giati tous exoun parapetamenous ???
hypo-fucking crites…

well goustarw an meinoun allodapoi na aporofhthoun kai na milane ellhnika E :!
epishs na shmeiwthei, oti exoume megalwsei oi pio polloi me aksies, kolopaidarismou.
egwkentrikes, kai me nootropies klikas kai mizerias-apaths…

i malakia ston anthrwpo den koitaei xrwma i fylo i whatever.

Kleiste Tv kai radio
diabaste kana biblio
xalarwste ligo
question every-bloody thing
abolish religion
kai eleutherwste th sexoualikothta- katalyste thn oikogeneia !

my few ideas. ti tha pei gynaika - antras, oikogeneia kariera ktl etc… lame…

PLUS EKSETASTIKES EPITROPES !!!

dioxte tous kareklokentaurous tou dhmosiou.
ARSH ths monimothtas !

alla kamia apo tis kybernhseis mariionetes de tha to kanei…

anti gia koufies fiestes - typou olympiakwn
mporousan na ftiaksoun nosokomia, kai na anoiksoun ki alla panephsthmia kai sxoleia !!!

Μα το θέμα είναι πως αυτοί οι αλλοδαποί ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΝ τα σπίτια γιατί έχουν πληρώσει εισφορές προς το δημόσιο. Όπως ο έλληνας ασφαλισμένος έτσι κι ο ξένος. Άλλωστε οι συγκεκριμένοι αλλοδαποί είναι από τους πιο καλά προσαρμοσμένους στην ελληνική πραγματικότητα και τους πιο πιθανούς να αφομοιωθούν στον ελληνικό πληθυσμό. Ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δέχεσαι πως μπορεί να έχουν τα ίδια δικαιώματα όλοι οι ασφαλισμένοι του ελληνικού δημοσίου ανεξαρτήτως εθνικότητας και επιμένεις πως δεν είναι ρατσισμός;

Θα υποθέσω πως στους δήμους οι αλλοδαποί έχουν θέση σκουπιδιάρη και καθαριστή… ξέρετε πολλούς έλληνες που θέλουν τέτοια θέση; Έχω άλλωστε την υπόνοια πως είτε αλλοδαπός, είτε ημεδαπός αν δουλευεις σε δήμο παίρνεις τα ίδια χρήματα…

Για τις παράνομες ελληνοποιήσεις δεν μπορώ να μιλήσω γιατί επαναλαμβάνω πως δεν έχει αποδειχτεί κάτι, γι’αυτό δεν με αγγίζει και επαναλαμβάνω πως επειδή η ΝΔ ανέβηκε στην εξουσία και είχε ως σοβαρή κατηγορία προς το ΠΑΣΟΚ τις παράνομες ελληνοποιήσεις των περασμένων εκλογών, αν ήταν όντως έτσι θα είχε κινηθεί κάποια διαδικασία… επίσης αν η εκπομπή που αναφέρεις (ομολογώ πως δεν έχω δει κάποια τέτοια εκπομπή) είχε στοιχεία θα είχε ήδη γίνει εισαγγελική παρέμβαση, με κατηγορίες αν όχι προς πολιτικά πρόσωπα, προς πρόσωπα σε θέσεις δημοσίου.

rockavlon spoke wisely

pantos tous alvanous den tous pao katholou…na pethanoun…ke tora lithovoliste!

[size=6]ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ!!![/size]

Ενδιαφέρον το post σου!

Μερικές μικρές διορθώσεις …

  • λόγω
    ** άθλια
    (Αυτό το αναφέρω γιατί πριν διορθώσεις τους άλλους ( δεν αναφέρομαι σε μένα :wink: )κοίτα πρώτα τον εαυτό σου … :roll:

Και μερικές άλλες απορίες μου …

  1. "Ίσως γιατί κάποιοι από αυτούς μου χαλάνε την εικόνα της πολής μου"

Σε ποιά περιοχή μένεις ? Κολωνάκι ? Εκκάλη ? Α. Βούλα ?

  1. "Ευτυχώς οι γονείς μου δεν με έκαναν ρατσίστρια έγω έγινα μεγαλώνοντας και βλέποντας"

Εφόσον είσαι ρατσίστρια όπως αυτοαποκαλείσαι … γιατί θα του έλεγες ευχαριστώ ? αφού δεν είναι άνθρωπος αλλά απλώς ένας βρωμιάρης μετανάστης … τουλάχιστον εγώ έτσι το εκλαμβάνω …

Αυτή την παραβολή στοιχείων / λεγόμενων έπρεπε να την είχα κάνει εδώ και πολύ καιρό .
Δεν θα πω τίποτα άλλο , γιατί μπορεί να γίνω κακός και ειλικρινά δεν θέλω με τίποτα να στεναχωρήσω το συγκεκριμένο άτομο .[/quote]

Sorry για τα λάθη μου…Και ευχαριστώ!Μένω Αιγάλεω αλλά όταν το έγραφα δε είχα στο μυαλό μου το Αιγάλεω αλλά την Αθήνα…Βασικά όταν έγραφα ότι μου χαλάνε την εικόνα της πόλης μου δεν εννοούσα με τη μιζέρια τους αλλά με τα διάφορα προβλήματα που δημιουργούν,όχι όλοι…Το αν είμαι ρατσίστρια;Δεν είμαι σίγουρη γιατί ούτε κοροιδεύω,ούτε ενοχλώ τα άτομα αυτά.Είχα πει ότι δε το συνεχίζω γιατί δε βγαίνει άκρη…thanx dad ;*****

ps:Το αν είμαι ρατσίστρια είναι πρόβλημα μου και δικαίωμα μου και πόσο μάλλον να λέω την αποψή μου στα 17 και κάτι δηλαδή πρέπει να γίνω 40 για να έχω άποψη?Σίγουρα θα άλλαξουν και άλλο τα μυαλά μου…Και ας σταματήσει αυτό το θέμα γιατί όλοι και αν όχι όλοι σπάζεστε για το φυλετικό ρατσισμό αλλά κανείς σας μα κανείς δε τον έχει πειράξει για τα περί gays που μπαίνουν ως topic (Gay topic…)To ανέφερα και στο τελευταίο post αλλά φαίνετε ότι δε πειράζει κάποιο…
(Αυτά δεν είναι για τον Ανδρέα!)

Ας πιστευέτε ότι θέλετε αλλά κανείς δε γνωρίζει τις απόψεις μου παρά μόνο ελάχιστα απο αυτές…Αντε φιλάτσα!!! :wink:

Περα απο τις θεωρητικες συζητησεις η ουσια ειναι οτι εμεις οι΅Ελληνες εχουμε οδηγησει τους αλλοδαπους σε εξαθλιωση γιατι απλα τους εκμεταλλευομαστε στεγνα. Και οι μαλακιες καποιων κυβερνησεων επισης που εφεραν μεταναστες με το κιλο για να ικανοποιησουν ψηφοθηρικες αναγκες και για να το παιξουν φιλοξενοι δηθεν.
Οι Αμερικανοι οταν που εκαναν μπουρδελο τα Βαλκανια, οταν ηταν να μοιρασουν τους προσφυγες απο το Κοσσυφοπεδιο, τους προσφυγες που πηραν τους εχωσαν σε μια περιοχη στο Γκουανταναμο (Κουβα), και ολοι εμεις οι μαλακες τους φορτωθηκαμε.
Δεν εχω προβλημα με τους αλλοδαπους, αλλωστε και εγω εζησα σαν αλλοδαπος 4 χρονια και ξερω τι σημαινει να σε αποκαλουν fucking Greek.
Απο την αλλη και οι αλλοδαποι δεν ειναι μαλακες να παιρνουν οποια ευκαιρια τους δινεται για να καλυτερεψουν τη ζωη τους. Ομως απο τη στιγμη που το ελληνικο κρατος ειναι ανικανο να ελεγξει μια κατασταση, ειναι επομενο να δημιουργουνται ολα τα γνωστα φαινομενα και να γινεται μπουρδελο.

Ο αδερφος μου δουλευει σε τετοια θέση…ναι πολλοι Ελληνες θα παρακαλούσαν για μια τέτοια θέση…Και δεν εννοω τα 18χρονα που ειναι πολύ υπεράνω και δεχονται να δουλέψουν μονο σε trendy καφετεριες και clubακια…

I agree

by the way, προχτες στο λεωφορειο ακουσα απο μια ξενη το χαρακτηρισμο:“βρωμοελληνιδα” καθως μιλουσε σε μια φιλη της για καποια Εληηνιδα προφανως…χωρις σχόλιο

α και κατι ακομα…οσο βλαβερος ειναι ο ρατσισμος τοσο ειναι και το αντιθετο κοινως αυτα τα ψευτο:"οι ανθρωποι που παλευουν τιμια και ειστε ρατσιστες και αυτοι νοιωθουν φοβισμενοι και εσεις τα γουρουνια πως τους φερεστε ετσι κ.τ.λ."Δεν ξέρω για τους αλλους αλλα για τους Αλβανους σιγουρα δεν ισχυει αυτο.Θράσος ειναι η λεξη…κι οχι φοβος…

[quote=“sofi-k”]

I agree[/quote]
Αυτό όμως δεν είναι ρατσισμός, αν υποθέσω πως την ίδια αντιμετώπιση έχετε και απέναντι σε έλληνες εγκληματίες.

Και πόσες φορές έχει αυτή η ίδια ξένη ακούσει τον ίδιο χαρακτηρισμό αλλάζοντας το “ελληνίδα”; (επ ουδενί βέβαια δεν δικαιολογείται αφού υποπέφτει σε γενίκευση κοιτώντας μονάχα την εθνικότητα του ατόμου που την ενοχλεί, χωρίς όμως να είμαστε σίγουροι αφού δεν ξέρουμε το τι έχει προηγηθεί)

Αν ξανακοιτάξεις το post του Angel_In_Black που παρέθεσες θα δεις ότι φάσκεις και αντιφάσκεις. Πως είναι δυνατόν να βάζεις όλους τους Αλβανούς σε ένα τσουβάλι;

btw, οι αντι-ρατσιστές μερικές φορές γίνονται κι εκείνοι ρατσιστές απέναντι στους ρατσιστές που τους θεωρούν υπανθρώπους ή ότι άλλο και βέβαια αυτό είναι επίσης κατακριτέο.

Αυτό είναι ευκολονόητο , πρώτα κοιτάμε τα δικά μας χάλια ως χώρα και μετά κρίνουμε τα άλλα … τεσπά το θέμα είναι τεράστιο και χωρίς τέλος … και για να τελειώσω εδώ , θα παραθέσω μια παροιμία " μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά" αυτή δυστυχώς είναι η αλήθειο .

Υ.Γ. πρέπει να είμαστε υπερηφανοι σαν λαος και σαν εθνος με αυτα που εγιναν σημερα στον αγωνα Ελλαδας - Αλβανίας … με τη σημαία . Ντράπηκα πολύ για αυτό και ντράπηκα ακόμα πιο πολύ γιατι στο συμβαν ειχαν εμπλακεί πιτσιρικαδες … !!!

Ναι, οταν γινονται ΤΑ αισχη στην Αλβανια, ολα ειναι καλα. Εμας να μας “γαμανε” ολοι μια ζωη, αλλα εμεις να ειμαστε “καλοι”…
Διαφωνω και καταδικαζω φαινομενα βιας και ρατσισμου γενικα… ΑΛΛΑ ας μη ξεχναμε τι μαθαινουν στα σχολεια της Αλβανιας (αυτα απο εγκυρες τηλεοπτικες εκπομπες) περι τσαμουριας κλπ (συνορα Αλβανιας μεχρι Ιωαννινα κλπ…). Οι περισσοτεροι απο αυτους (ειτε ζουν στην Ελλαδα, ειτε εκει) μας μισουν. Δε λεω, υπαρχουν και καλοι ανθρωποι. Αλλα εχει ερθει ολη η εγκληματικη σαβουρα απο το 1990 και μετα, και ειδικα απο την Αλβανια. Ναι στην αρχη ολοι οι πραγματικα φτωχοι μεταναστες που δουλευουν εδω, κανουν δουλειες που οι περισσοτεροι Ελληνες απαξιουμε να κανουμε. Αλλα ηδη αρχιζουν να κανουν δικες τους δουλειες και να προσλαμβανουν Ελληνες (φτασαμε εκει χεχε…). Τελος παντων, γραφω πολλα και ασχετα… Το θεμα ειναι σημερα να τους ξεσκισουμε στο γηπεδο στον αγωνα και μονο. Δεν πρεπει να τιμωρηθει η εθνικη ομαδα απο εκτροπα οπαδων (αλλωστε την παραμικρη αφορμη ψαχνουν στην UEFA και FIFA να μας τιμωρησουν…). Αλλα μην τολμησουν παλι να βγουν τιποτα σκατιαρηδες στους δρομους της Αθηνας και αλλων πολεων να μας βριζουν και να καινε σημαιες μας, γιατι τοτε τους αξιζει πολυ ξυλο (να μην πω μαχαιριες και πεσουν ολοι πανω μου :p). 10.000 αλβανοι μεταναστες θα ηταν υπεραρκετοι. Ισως καποτε βρει θαρρος η ηγεσια της χωρας να στειλει πισω ολη τη σαβουρα και να μεινουν μερικοι τιμιοι. Εδω δεν ειναι ουτε Κοσοβο, ουτε Σκοπια, αλλα δεν πρεπει να τους δινουμε και θαρρος να νομιζουν οτι θα γινει το ιδιο κι εδω…

P.S. Χωρις τονους το κειμενο γιατι εγραψα πολλα :roll:

Mετα τα χθεσινα αισχη που εγιναν καταφεραμε να γινουμε ρομπα διεθνως…Ειναι κριμα να βλεπεις παιδια 16-17 χρονων να κατεβαζουν την σημαια αλλου κρατους…Ειναι κριμα να βλεπεις τα παιδακια αυτα να χαιρετουν φασισιστικα την ωρα του Εθνικου μας υμνου…Ειναι κριμα που συνδεσμοι τυπου γαλαζια στρατια(δηλαδη η εμετικη χρυση αυγη) να υπαρχουν στα γηπεδα που παιζει η πρωταθλητρια Ευρωπης…Μπραβο στην Ελληνικη Αστυνομια που η συμβολη της περιοριζεται στο να τους κανει συστασεις ενω αν γινει καμμια μανουρα σε στεκι Κουρδων π.χ στην Ομονοια,τους δενει ολους και τους παει μεσα…Μην αρχισει τωρα παλι κανεις τα κουλα περι εγκληματιων Αλβανων και μαστροπων Ρωσων γιατι τα εχουμε κανει αυτα ως λαος πολυ παλιοτερα…
ANYWAY η αποψη μου ειναι σταθερη και παλι και ολα οσα πιστευω ειναι ενας τιτλος τραγουδιου των KREATOR:ALL OF THE SAME BLOOD… :smiley:

ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!!
Είναι δυνατόν να φορτώνουμε στους Αλβανούς την κατάντια αυτής της χώρας?
Έχουμε ξεπουληθεί μέχρι κόκκαλο σε Άγγλους, Αμερικάνους και δεν ξέρω εγώ σε πόσους άλλους παγκόσμιους νταβαντζήδες και μας φταίξαν οι Αλβανοί?!
Είμαστε εμείς οι “γνήσιοι απόγονοι των Αρχαίων Ελλήνων” που έχουμε παραπέσει στη μέγιστη ύβρη της μνήμης τους για τον πολιτισμό και τις αξίες που πρέσβευαν, έχουμε κάνει τα πάντα ίσωμα και μας φταίξαν οι Αλβανοί??
Δεν κοιτάμε τα χάλια μας λέω εγώ, να γίνουμε πρώτα εμείς άνθρωποι, να ξεχωρίσουμε απ’τους πιθήκους και ν’αρχίσουμε ν’ασχολούμαστε με τα πραγματικά προβλήματα που υπάρχουν γύρω μας κι ας αφήσουμε τους μετανάστες να ζήσουν (αν τα καταφέρουν ). Ζούμε σε μια ζούγκλα, σε μία άθλια πόλη που δεν έχει τίποτα το “υγειές” να προσφέρει (μιλάω για την Αθήνα) και η άλλη λέει ότι χαλάνε την αισθητική της πόλης της οι ξένοι!!

Δεν είναι όλοι άγιοι, πόσο μάλλον οι νεο-Έλληνες!
Πάρτε χαμπάρι ότι όλοι συμπεριφερόμαστε και ζούμε σύμφωνα με το “Αμερικάνικο μοντέλο οικογενείας” (ή αν θέλετε με το τρίπτυχο της χούντας) …“πατρίς-θρησκίς-οικογένεια”.
Αν το να κοπανάμε, να κράζουμε και να μην δεχόμαστε τους αλλοδαπούς στη χώρα μας πιστεύετε ότι θα μας κάνει να προοδεύσουμε… είσαστε άξιοι της μοίρας σας!!
ΚΟΚΑΚΩΛΟΠΑΙΔΑ!!!

ΥΓ : Dreamdancer είσαι ωραίος τελικά!!!

Τα είπατε όλα, ντροπή.

Α και επειδή και ο St_Anger επανέλαβε τα περί των εγκληματιών Αλβανών που γέμισαν την χώρα. Γεγονός, ναι, αλλά δεν είναι η πλειοψηφία μεταξύ των Αλβανών (νόμιμων ή παράνομων) μεταναστών εδώ, μειοψηφία είναι όπως σε κάθε εθνικότητα ανθρώπων που ζει στην Ελλάδα. Και αυτό του ότι μας μισούν οι περισσότεροι, που σκατά το βγάλαμε το συμπέρασμα;

Παιδια μην το ψαχνουμε.Η βλακεια ειναι δεν εχει ορια και ειναι αητηττη(κ δεν μιλαω για κανενα εδω μεσα)…Φυσικα αν πεις σε καποιον ρατσιστη/ελληναρα περι δημοτικων τραγουδιων,παραδοσεων,παραμυθιων καθε γωνιας της χωρας μας η δεν θα εχει ιδεα,η θα αρχισει να μιλαει με υφακι για τα τσαμικα κλπκλπ…Οι τυποι ειναι μονο για να κοπανανε τους κακους ξενους στον δρομο,αντε και να κατεβαζουν καμμια σημαια απο τον ιστο για να μας δειξουν ποσο Ελληναρες ειναι…Αλλα για το ξεπουλημα της γης μας(skekkas-power) τουμπεκα…

St.anger νομίζω ξανοίγεσαι φίλε χωρίς λόγο.Πολύ λιακόπουλο(sorry βελόπουλε σε παίρνει στα σημεία ο λιακό) βλέπεις και σε χαλάει…Αντί να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε πως μας δουλεύουν ψιλό γαζί οι πολιτικοί καθόμαστε και μιλάμε για αλβανούς κλπ κλπ.