Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Εχεις δικιο, αυτο εννοω. Απλως δεν ειναι καθολου δυσκολο να γεμισει ο χωρος, ενα μεσαιο ονομα χρειαζεται και γεια σας.

Ruins of beverast ηταν που πηγα κ απογοητευτικα απο τον ηχο κ ηταν ο λογος να παρω ωτοασπίδες.Για primordial τα ειπατε.Το ΑΝ πλεον καλυτερο κ σε ηχο που ειναι πανω κατω ιδια χωρητικοτητα.

1 Like


Καλησπέρα

8 Likes

Δε φταίνε όμως πάντα οι χώροι για τον ήχο, φταίνε και οι ηχολήπτες ή/και οι ίδιες οι μπάντες. RUINS δεν θυμάμαι καν αν είχα πάει, αλλά τους έχω δει 2 φορές έξω και είχαν μέτριο ήχο και τις 2. PRIMORDIAL έχω πάει σχεδόν σε όλα τα λάηβ που έχουν κάνει εδώ, μόνο στο Fuzz το '13 και στο Κύτταρο το '17 μπορώ να πω ότι ήταν above average (ο ήχος πάντα).

Επίσης νομίζω ήσουν στα Τρίκαλα, που είχαν βγάλει πολύ καλό ήχο οι περισσότερες μπάντες (ειδικά οι AGNES ήταν απίστευτοι), ε και δε νομίζω ότι ήταν θέμα χώρου όσο ηχολήπτη, τουλάχιστον έτσι μου είπαν κάποια από τα παιδιά της διοργάνωσης.

Τέλος πάντων, εγώ από τα λάηβ μέτριας προσέλευσης στο Temple κατά μ.ο. ευχαριστημένος είμαι γενικότερα. Επίσης μου αρέσει η βόλτα που κάνω συνήθως με τα πόδια από Μοναστηράκι ή ακόμα και Σύνταγμα.

1 Like

Μια μλκια κ μιση.Να πας κ να μην ξερεις τι να δεις ξερεις τι προβλημα ειναι αυτο?Ασε καλυτερα

Για το hellfest πηγαινε αυτο αλλα παρεμβληθεί αλλο ποστ ενδιαμεσα :roll_eyes:

Προσυπογραφω.

1 Like

άσχετο, αλλά στην ανακοίνωση heep έλεγε άλλα (20-30) και ταμεία ζητάγανε 50 ? πανε καλά οι ρώσσοι διοργανωτάδες ? ουρτ.

Μηως ηταν σε ρούβλια;

Κι εγώ με τη σειρά μου να πω ότι στο Temple έχω πάει 3 ή 4 φορές και ήταν μια χαρά

Τις 2 ήταν τίγκα

1 Like

Δεύτερη μέρα ντιανο: δε μπορούσε να τραγουδήσει, ήχος μέτριος, μπάντα καλή αλλά κάπως απροβάριστη (χανόταν το τέμπο ώρες ώρες), βαθμολογία 11/10

7 Likes

Και πάλι καλά να λέμε

Πέρασα καλά . Αλλά επειδή ξέραμε ότι ο άνθρωπος δεν ( καλά να 'ναι ) και δεν είχα καμία προσδοκία

Τσεκαρα το κουτάκι, ακούσαμε κλασικς με την αλητικη βρετανική χροιά , όλα καλά

Ήχος μέτριος συνολικά . Του gus g θα τον χαρακτηρίσω καλό

4 Likes

Ακριβώς. Προαπαιτούμενο οι μηδενικές προσδοκίες. Δεν παρακολουθήσαμε συναυλία, περισσότερο ιβεντ στήριξης θα το χαρακτήριζα

6 Likes

Μπράβο σας όσοι στηρίξατε Παυλαρα
Ελπίζω ο άνθρωπος να ξανασταθει στα πόδια του
Μόλις γύρισα από Uriah Heep
Σόρυ δεν έχω λόγια. Και δε το λέω επειδή ήταν τρομερή συναυλία, αλλά επειδή έβλεπα ένα μέρος της ιστορίας του hard Rock μπροστά μου
Και για πόσο άραγε ακόμα?

7 Likes

Και σήμερα sold out νομίζω έγινε.ειχανε μείνει μερικά εισητηρία στο ταμείο.Δεξια (που αλλού) κάγκελο .Μπάντα πολύ καλή.και κυρίως γι’αυτό το λόγο πήγα. Παύλος για την κατάσταση που είναι ήρωας .πέρασα καλά .κοπανημα και τραγούδι μέχρι τέλους. Σήμερα ήτανε καλύτερα από χτες από πλευράς απόδοσης. Ακούσαμε ύμνους παιγμένους από μουσικούς που καταλάβαινες κάποια Α βαρύτητα ,στιβαρότητα. Αν έλεγες σε κάποιον πριν μερικά χρόνια ότι θα έρθει ο Ντιανο το 22 να κάνει 2 sold out shows και με καροτσάκι κιόλας.το λιγότερο να σε λέγανε για το Δαφνί.

3 Likes

Μεχρι το phantom ηταν ανέλπιστα καλά. Ελπίζω η επιτυχία των δυο συναυλιών να αποτελέσει εστω και τώρα κινητρο για τον Paul να προσεξει λιγο τον εαυτό του και να τον δουμε παλι σε καλή κατάσταση.

1 Like

Αφού φτάσαμε στο σημείο να μην έχουν οι Heep δικό τους θρεντ για το χθεσινό μακελειό…

3 Likes

Πέρασα ωραία χθες στον Ντι Αννο αλλά προς το τέλος, που πραγματικά δεν την πάλευε, σκεφτόμουν ότι ίσως για την υγεία του θα ήταν καλύτερα να κάτσει σπιτάκι να αράξει και όταν και αν θα γίνει καλύτερα να ξαναβγεί στη σκηνή. Είναι κρίμα να τον βλέπεις να προσπαθεί μεν αλλά να υποφέρει από πόνους. Γενικά μια χαρμολύπη. Στην τελική ήταν ίσως καλύτερα από όσο περίμενα, γιατί θεωρούσα ότι ούτε καν θα προσπαθεί.
Πάντως για να είμαστε ειλικρινείς, η συμπεριφορά του Bruce γέμισε το Gagarin 3 φορές.

Σχετικά με το χθεσινό live Ντι Άννο, μια ερώτηση για εκείνους που πέρασαν “ας πούμε καλά”:
κατά τα άλλα θα κρίνουμε την απόδοση και τον χαρακτήρα του Dickinson στο επόμενο?

Το χθεσινό ήταν ό,τι πιο άβολο έχω ζήσει συναυλιακά. Δε θέλω να σχολιάσω τίποτα άλλο σχετικά με τον Ντι Άννο, γιατί από τη μια σέβομαι τα προβλήματα που όντως έχει, χωρίς βέβαια εκείνος να σεβαστεί το κοινό που ήρθε να τον δει. Ναι ήταν live πιο πολύ για στήριξη του ίδιου του Ντι Άννο όπως ειπώθηκε παραπάνω, ας πούμε ότι πήγαμε για αυτό το λόγο.

Επίσης, αν θέλουμε να είμαστε εντελώς κυνικοί ως καταναλωτές - και όχι μόνο ως ρομαντικοί μεταλλάδες, ας σκεφτούμε τι χρήματα έχει λάβει ανά τα χρόνια και πόσα ακόμα λαμβάνει από τις πωλήσεις των 2 πρώτων δίσκων (και από τα live που παίζονται τα τραγούδια ακόμα και σήμερα, από τη διασκευή των Metallica στο Remember Tomorrow κτλ) ο Ντι Άννο. Αυτά μόνο για την οικονομική στήριξη των καταναλωτών προς το πρόσωπό του, που είδαμε εμπράκτως χτες και προχθές σε 2 sold out live.
Δε θέλω σε καμία περίπτωση να κάνω hate speech.

Το μόνο που κρατάω και σχολιάζω είναι το ξενερωμένο (από κάποια φάση και μετά) πρόσωπο του ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ Gus G. ο οποίος έπαιξε δίχως να δίνει σημασία στα συμβαίνοντα, ο οποίος δεν είχε κουράγιο ούτε καν να χαιρετήσει τον κόσμο μετά τη λήξη (?) του live. Και η υπόλοιπη μπάντα τούμπανο ήταν.

8 Likes

Απλά να πω εδώ πως, αν δεν κάνω λάθος, ο Di’Anno δεν έχει δικαιώματα από τα πρώτα Maiden εδώ και χρόνια καθώς τα είχε πουλήσει στο παρελθόν.

5 Likes

Οπως ειπε κι ενας φιλος, ο Παυλαρας “εβγαλε δισκο” κι εμεις ριψαμε τον οβολον μας.

Ναι Φιουρορ, βεβαιως θα κραξουμε τη συμπεριφορα Μπρους και την επομενη φορα. Ο Παυλαρας συγχωρειται γιατι “ειναι πανκ” και γιατι “εχει τραγουδησει στον καλυτερο δισκο Μεηντεν” :stuck_out_tongue:

3 Likes