Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Είχα την εντύπωση ότι βγήκαν 22:00, μάλλον χάθηκα κάπου :laughing:

Ο τύπος έπαιζε σε εισαγωγή την ηλεκτρική με δοξάρι, τι να λέμε τώρα. Αλλά και από εμφάνιση παλίκαρος, φάτσα μίξη Πέντρο Πασκαλ με μουστάκι Iommi πλας πουκάμισο ιδιοκτήτη σαλούν.

Απίστευτα σφικτοδεμενη μπάντα, η κοπελια φοβερή χροιά, α, και το κύτταρο δεν πρέπει να απείχε πολύ από το σολντ αουτ. Όχι του Λωρη, το ανθρώπινο.

Εξαιρετικοί και με όλο το μέλλον μπροστά τους!

11 Likes

αρκεί να παίζουν όσο παίζουν οι μεγάλες μπάντες . Γιατί ποιοτικά , για μένα , είναι μεγάλη μπάντα

Δεν μπορώ να το παραλείψω επειδή τους έχω λατρέψει . Το είπα και στην κοπέλα την ώρα που της ζήτησα να μου υπογράψει το εισιτήριο

είναι κρίμα 30 χρονών παιδιά , με τρομερές μουσικές ιδέες , με 3 album το ένα καλύτερο από το άλλο . Μάλιστα θυμάμαι το 2018 είχα γράψει σαν άλμπουμ της χρονιάς ισoπαλία Sleep - Messa και πέρυσι χαλαρό album of the year ( για μένα εννοείται - 2o στο site )

Κρίμα γιατί η εμφάνιση τους ήταν καθηλωτική . Με 30 λεπτά ακόμα , πχ κανά Seer , 0=2 , κανα dark horse θα μιλάγαμε για ιστορική βραδιά . Έχουν υλικό και τι υλικο !

ισχύει ρε φίλε :rofl:

το παιδί είναι μεγάλος παίκτης . Με την 12χορδη έδωσε ρέστα , Με το ταυράκι έβγαλε ηχάρα

9 Likes

τους ειχα στην κορυφη της λιστας μου για το 2022 και για καποιο λογο φοβομουν μηπως πεσουν στα ματια μου οταν τους δω στη σκηνη!..

Τι να λεμε ρε παιδια, σεμιναριακη αποδοση, ηχαρα και σαγονια στο πάτωμα, να τα βράσω τα 90λεπτα αν ειναι να μην τσιγκλανε το μεσα μας!

Ωραίοι και οι church of the sea αν και σε μικρους χωρους οπως το sixdogs βγαζουν αλλα vibes

βιντεάκια:
CHURCH OF THE SEA live in Athens 2023
ΜESSA live in Athens 2023

11 Likes

Λιγες φωτο κι απο μενα.



Πολυ ωραιο λαιβ. Ηθελα λιγο ακομα.

15 Likes

Άντε καλέ εγώ κουράστηκα ;p

Στο μεταξύ έφτασα και μισή -αλλά οκ τουλάχιστον πήγα!- οπότε είδα 50’ λάιβ. Φοβερά 50’ βέβαια, δεν λέω.

1 Like

Ώπα! Ακριβώς στην ευθεία της κοπέλας, σχεδον στην κονσόλα ήμουν κι εγώ! Αλλά δεν ειχα κάποιο κοντό μπασκετμπολίστα μπροστά μου :laughing: πίσω μου σε είχα σατανα;; :crazy_face:

2 Likes

Φοβερη αποδοση,λαιβαρα αλλα δε μπορεις να παιζεις σκαρτη μια ωρα.πιο πολυ χρονο εμεινα μεσ στο μετρό

Γερασες :stuck_out_tongue:

Πρωην μπασκετμπολιστα, μεχρι νεοτερας :expressionless:. Ημουν κοντα στη σκηνη, αναμεσα σε τραγουδιστρια και μπασιστα, αλλα πιο πολυ προς το κεντρο. Το κινητο δεν το σηκωνω ουτε πολυ ψηλα ουτε για πολλη ωρα :stuck_out_tongue:. Μιλα next time :grinning:

2 Likes

Αυτό που πάμε σε λάιβ και δεν χαιρετιόμαστε , να το κοιτάξουμε κάποια στιγμή :stuck_out_tongue:

Μαζί με τον Παντελή ήμουν , έπρεπε να μιλήσεις

5 Likes

Βγηκανε τα εισιτηρια, πρωτη τιμη 25, μετα πανε 28 και μετα 33, αν καταλαβα καλα.

1 Like

Εγώ είδα Παντελή από μακριά στην συναυλία. Μετά την συναυλία τον είδα από κοντά. Το μισό Κύτταρο ήταν φορουμίτες.

Messa τεράστια εμφάνιση, νομίζω το καλύψατε πλήρως το θέμα. Στο Suspended έχασα την γη κάτω από τα πόδια, μαζί με Rubedo-Hour of the Wolf οι κορυφές μια σπουδαίας βραδιάς. Ναι, οκ, σήκωνε 1-2 κομμάτια ακόμα αλλά πάμε παρακάτω. Θα έχουμε να το θυμόμαστε το χθεσινό και χάρηκα που γέμισε το Κύτταρο, δεν άξιζε τίποτα λιγότερο. Μακάρι να τους ξαναδούμε.

ΥΓ. Ειλικρινά, γιατί στον διάολο να πηγαίνεις σε μια συναυλία και να μιλάς λες και είσαι σε μπαράκι; Καταλαβαίνω, δεν είναι σινεμά (γκουχ γκουχ), θα πεις και κάτι στον κολλητό, θα εκφραστείς για αυτό που βλέπεις, αλλά ρε μαλάκες δεν μπορώ πια να ακούω ψιλή κουβέντα σε κάθε ακουστικό/ήρεμο σημείο. Γαμώ το κεφάλι σας.

12 Likes

Η επόμενη συναυλία που έχω ήδη εισιτήριο είναι για Brutus :metal:t2:

2 Likes

Πες μου ότι δε μιλάς για δυο ασπρομάλληδες τέρμα πίσω και λίγο δεξιά, που ειλικρινά, τέτοιο μπιρι μπιρι νον στοπ είχα να δω από την έκτη δημοτικού που το Δεσποινακι εξιστορούσε στις φίλες της πως πήγε το χολντινγκ χαντς με το Θεμη στο διάλειμμα ξέρω γω…

3 Likes

Αργείς :stuck_out_tongue:

Καθένας μας έχει κάποιους τέτοιους μαλάκες δίπλα, σχεδόν πάντα. Μερικές φορές έχω κάνει παρατήρηση, το ομολογώ. Η τελευταία ήταν στους New Model Army στο Fuzz πριν λίγο καιρό, ευτυχώς το είχε βουλώσει μετά.

1 Like

Ήμουν δεξιά αλλά πιο μπροστά, άρα μάλλον άλλα φυντάνια ήταν τα δικά μου. Όλο λέω να μιλήσω, αλλά δεν το κάνω ποτέ.

2 Likes

άστα αυτά και τα λέμε Τανκαρντ

@shadowking69

3 Likes

I’m mentally tossing a coin for Amenra :grin:

6 Likes

Εκπληκτική εμφάνιση, φοβεροί όλοι τους και φυσικά ανώτεροι των προσδοκιών. Η Sara ξεχωρίζει βεβαίως με την παρουσία της και την ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ φωνάρα της.

Όντως θα μιλούσαμε για ιστορική βραδιά, αλλά η μικρή διάρκεια μάλλον της στερεί αυτόν τον τίτλο! Προσωπικά θα ήμουν καλυμμένος αν έπαιζαν έστω ένα τεταρτάκι ακόμα, κατά προτίμηση She knows / Tulsi.

8 Likes

Μείναμε άφωνοι, φοβερή η Sara, έχει πολύ δουλεμένα φωνητικά και απέδωσε τέλεια το συναίσθημα του δίσκου. Όποιος είπε οτιδήποτε αρνητικό για τους Messa, έπρεπε να είναι χτες εκεί. Αν και δεν περίμενα τίποτα λιγότερο. Πιστεύω κι εγώ ότι θα μπορούσαν να παίξουν 1-2 κομμάτια ακόμα.
Church of the sea επίσης πολύ καλοί, είναι η πέμπτη φορά που τους βλέπω, στην αρχή ο ήχος δεν ήταν τόσο καλός, ειδικά στη φωνή, αλλά έφτιαξε στην πορεία. Η Ειρήνη η τραγουδίστρια πρέπει να είχε τρομερός άγχος, μια και δεν έχουν ξαναπαίξει σε τόσο μεγάλο κοινό, αλλά δεν φάνηκε όσο τραγουδούσε. Ήταν ένα ιδανικό opening και το κοινό ήταν το κοινό που θα τους εκτιμούσε.
Υ.Γ. Χάρηκα γιατί εκτός από τους φορουμίτες είδα κόσμο που δεν περίμενα σ’ αυτό το λάιβ, φαίνεται πως οι Messa μας ενώνουν.

7 Likes

cc @YoungAtlas @Dr.Feelgood @JTN

1 Like