Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Αν σε κάποιον περισσεύει ένα απόκομμα, ας το πει (όχι εσύ @Ktn, κάτσε ήσυχος)

1 Like

ΓΙΑΤΙ, ΕΙΧΕ!!! * κλαίει *

Σχεδόν πάντα έχει στο Κύτταρο. Στο τέλος έμειναν παρατημένα και πήγανε στα σκουπίδια.

Χαμπάρι δεν πήρα, πω, κρίμα…

Καλά, αν θέλει κανείς δίνω το δικό μου.

Κατά τα άλλα, μπράβο στους Messa που έπαιξαν τόσο και δεν έκανε κοιλιά η εμφάνιση, πεντακάθαρος ήχος αν και σε σημεία η (υψηλή αρκετά) ένταση καπέλωνε τη φωνάρα της Σάρα (τεχνικά και εκφραστικά ήταν αδιανόητη) και κάτι χαμηλά δεν ακούγονταν, ενώ από ένα σημείο και μετά η 12χορδη του ροκστάρ κιθαρίστα λίγο το έκανε πιο μπετόν αρμέ.

Λέγοντας αυτά βέβαια, ο τρόπος που σόλαρε ήταν αδιανόητος, jazz, blues, rock όλα μέσα, ο μπασίστας έπαιζε riffs και κρατούσε την γκρούβα μόνος του, και γενικά η στάση τους μου έβγαλε αυτό το ψυχρό αίσθημα που, εγώ ο άσχετος, ονομάζω doom.

Το γεγονός δε, πως σε μια τόσο επιβλητική εμφάνιση, δεν έκρυψαν αλλά ανέδειξαν τα διάφορα επιμέρους, είναι φουλ υπέρ τους.

Και ΟΚ, για την χιπστεριά, δεν έπαθα τόσο όσο στο περσινό Roadburn που σκάω ανυποψίαστος (για το πως είναι λάιβ) 4μιση το απόγευμα για να τους δω και εν τέλει να μένω παγωγό από τον όγκο και τη μαυρίλα. ίσως φταίνε και οι ομιλίες του κοινού, κάπου ώπα, πέρα από την ένταση δηλαδή.

Μπράβο πάντως, είχε και ετερόκλητο κοινό, όπως έπρεπε.

9 Likes

Ίσως φταίει ότι ήσουνα κοντά στην Ηπείρου και όχι κοντά στη σκηνή όπως στο Skate Park :stuck_out_tongue:

Κράτα μου το απόκομμα αν όντως δεν το θέλεις.

3 Likes

Skate Park είχε και “Leffotrak”. 44 Δευτερόλεπτα παραπάνω ρε, παίξτε να μανουριάσουμε.

1 Like

Βεβαίως :face_with_monocle:

1 Like

9 στον πάγκο του merch. Θα φοράω καφέ μπουφάν με γιακά αλεπού του χιονιού. Χωρίς γαρύφαλλο.

3 Likes

Για τους Messa κι εγώ δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω, τα είπαν όλα οι παραπάνω, μου άρεσαν πολύ! Μόνο σε εμένα πάντως φάνηκε σε κάποιες στιγμές κάπως αμήχανη η Sara; Μου έδωσε την εντύπωση πως αιφνιδιάστηκαν από την μεγάλη προσέλευση στο Κύτταρο.

https://forum.rocking.gr/uploads/default/original/3X/2/4/24b86a41e436123bec47c1b5ba72e948fec082ed.jpeg

Δώστε πληροφορίες γι’ αυτό τον άγγελο που τραγουδάει.

1 Like

θα της ζητησω σημερα το τηλεφωνο της

3 Likes

Να το δώσεις και σε μένα όμως, μην είσαι μονοφαγάς. Μην πάνε χαμένα τόσα χρόνια Ιταλικά…

1 Like

tu sei molto bella

italian-hand-gesture-nico-cantor

(κανω προβα)

4 Likes

Αυτό και μόνο. :joy: :joy: :joy:

Κι εγώ μέσα στους messa απόψε. Ξέρουμε μήπως πρόγραμμα-ωρες που θα βγουν τα συγκροτήματα; Θα πάω μάλλον κατευθείαν από δουλειά και ελπίζω να προλαβω και The Temple.

1 Like
2 Likes

6 Likes

Ψαχνεσαι για τον παιχταρα τον @I_love_metal ή εισαι και εσυ του κανονικου;

2 Likes

Δυστυχώς το είδα πολύ αργά και ντράπηκα να πάω να μιλήσω στους 2 τύπους με καφέ μπουφάν και γιακά χιονισμένης αλεπούς που είδα :smiling_face_with_tear:

Συγκλονιστικοί Messa, τόσο πολύ που τους συγχωρώ εύκολα την αστεία διάρκεια, η Σάρα έ ρ ω τ α ς

8 Likes