Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

https://www.instagram.com/tv/CsNqumCIM3U/?igshid=MTIyMzRjYmRlZg==

Ομορφιες απο χθες

7 Likes

Ποιο ειναι το τραγουδι που παιζει στην αρχη;

Το “All I Have (I Gave)” είναι το κομμάτι στο βίντεο της γυναίκας του Kirk, όπως και σε αυτό που ποστάρω εδώ. Επειδή πωρωθήκανε μαζί μας, ο Kirk ζήτησε από το έτερον ήμισυ να βιντεοσκοπήσει ένα κομμάτι για να το θυμούνται :stuck_out_tongue:

10 Likes

Τρελό συναυλιακο διήμερο με Crowbar προχθες κ Watain χθες.
Για το προχθεσινό υπερτουμπανο λάιβ τα είπαν όλα τα παιδια παραπάνω οπότε δεν θα προσθεσω κάτι.
Για το χθεσινό όμως, θα πω κανα δυο πραγματακια.

Αρχή με Concrete Winds, κ αν πω ότι ήταν η μπαντα που ήθελα να δω περισσότερο από αυτό το πακετο, ίσως να θεωρηθω υπερβολικος, αλλά ειλικρινά την ισοπέδωση που έφεραν για το μισάωρο που ήταν πανω στη σκηνή δεν την βιώνει κανεις συχνά. Το ουτως ή άλλως τερματισμενο (υπέρ)ακραίο death/grind των δυο πολυ δυνατών δίσκων τους, αποδόθηκε με τρομακτικη ενταση κ αφοσίωση, κ με απίστευτο ήχο (κι ας βγήκαν χωρίς μπάσο). Από τα πιο ακραία λάιβ των τελευταίων χρόνων.

Bolzer δεν είμαι καθόλου φαν, αλλά οφείλω να πω ότι το να βγεις μόνο με μια κιθάρα κ τυμπανα κ να καταφέρεις να αποδωσεις το ουτως ή άλλως ιδιαίτερο υλικό σου τόσο πιστα στο πως ηχεί στους δίσκους σου, δεν είναι ευκολο, κι όμως το κατάφεραν.

Όσο για Watain, θα πω απλά πως, από τις τρεις φορές που έχουν έρθει Αθήνα, νομιζω οτι χθες έκαναν την κορυφαία τους εμφάνιση, ότι είναι από τις μπάντες που ακόμα κ να μη σε τρελαίνουν οι δίσκοι τους, συναυλιακα ειναι θεριά ανήμερα, κ πως είναι από εκείνα τα black metal σχήματα που στα λάιβ τους κάτω απο την σκηνή επικρατει πάθος κ ένταση κ οχι στατικοτητα κ σταυρωμένα χέρια.
Ε, για μένα, αυτό δεν είναι αμελητέο.

Ειδικά στο δευτερο μέρος του σετ, όπου παιχτηκαν σερί τα Devil’s Blood/Total Funeral/On Horns Impaled/Malfeitor, η απόδοση της μπάντας κ οι αντιδράσεις του κόσμου ήταν υπεράνω προσδοκιων.
Το κλείσιμο με το δεκατετραλεπτο Waters of Ain κ το τελετουργικό φινάλε συνέβαλε στο να κλείσει αυτο το λάιβ παραπάνω από ικανοποιητικα, κ να μνημονεύεται ως ένα από τα πολυ δυνατά της χρονιάς, για τον ακραίο ήχο.

9 Likes

4 Likes

Μας γάμησε το release, τώρα πρέπει να πάρω εισιτήρια και για disturbed

Φερτε Trivium κάποτε όμως , ε;;

2 Likes

+1 για trivium

Μόνο η μέρα των Helloween έχει μείνει με ένα σαπορτ, και ακόμα δεν έχω καταλάβει αν οι Jinjer είναι 2ο ή 3ο όνομα

Το θεμα ειναι οτι ολες οι μερες εχουν +tba αλλα ειμαστε 1 μηνα πριν το “φεστιβαλ” με τις 13 μερες και 3ων group ανα μερα αλλα ας μη γινω κακο…

5 Likes

Οι Bolzer καλοί ήταν Θεσσαλονίκη?

αύριο LA Witch θα είναι κανείς; όσο περνάνε οι ώρες ενθουσιάζομαι όλο και περισσότερο!

1 Like

Ειμαι φαν και δε τις πετυχα Λονδινο πριν κατεβω - το σκεφτομαι σοβαρα.
Λιγο ακριβο το εισιτηριο θα ελεγα, αλλα πιστευω αξιζουν.

1 Like

όταν πλέον οι ελληνικές μπάντες έχουν εισιτήριο 12-15€, το 17€ για αμερικάνικη μπάντα δε μου φαίνονται πολλά (με βάση τα δεδομένα, όχι γενικά αν είναι πολλά ή λίγα)
αυτό που με προβληματίζει είναι τα 5€ για τη μπύρα στο Temple :stuck_out_tongue:

4 Likes

16 Likes

δηλαδη 3 & 4 Νοεμβριου εχει amorphis, sonata arctica και stratovarius. ενδιαφερον σαββατοκυριακο.

Τιμές Amorphis εντελώς για γέλια, έχω δει οπότε προσπερνάω εύκολα και θα προτιμήσω Sonata που ποιος ξέρει αν θα έρθουν ποτέ ξανά

1 Like

Amorphis μαζί με Solstafir είναι απλά όνειρο. Αγνή Σκανδιναβική μαυρίλα.

1 Like

Απόσο κατάλαβα ο δεύτερος γύρος εκλογών μάλλον πάει για 25/6, ξέρουμε τί μπορεί να παίξει με τις συναυλίες εκείνης της βραδιάς;

Τον ήπιαμε

Τα εχουμε ξαναπεί αυτά. Οι εκλογες ΔΕΝ επηρεάζουν τις συναυλίας!

1 Like