Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

thanks για το σετλιστ.

Αρχικά και εγώ ενδιαφερόμουν αλλά μετά άκουσα ότι παίζουν ολόκληρο το νέο άλμπουμ. Από τα 2-3 κομμάτια που διεύρευσαν δεν λέει και τίποτα, σαν άλμπουμ των Cage είναι με 2 επιπλέον guests.

Αφου να φανταστείς στην Θεσσαλονίκη έχει και 16 ευρώ εισιτήριο και δεν νομίζω να πάω…

Αν ήταν έξυπνοι θα έπαιζαν 4-5 δικά τους και καμιά 10+ από την καριέρα του Ripper και του Harry.

ε ντάξ να θές να προωθήσεις το αλμπουμ, αλλά τωρα να λέει ο Peck τα κομμάτια του ripper ? και ο ripper σε 3-4 να σκάει μύτη, παράείναι CAGE με guests για να ψηθώ ρε γμτ, αν και καραγουστάρω harry + ripper και μερικά του sean.

δυστυχώς η εμφάνιση των Leprous με πέτυχε σε κακή περίοδο και έτσι δεν είχα όρεξη να ακούσω μουσική στο στυλ τους

Προτίμησα λοιπόν την αμεσότητα και feel good αίσθηση των μεγάλων Q5 , συν ότι έπαιζε ο δάσκαλος μου που είχα να τον δω κανα μήνα

Πολύ ωραία οικογενειακή ατμόσφαιρα στο crow, και όσο γραφική μπορείτε να φανταστείτε για μια μπάντα γλυκύτατων παππούδων που ροκάρουν σαν παιδάκια και όταν κατέβουν σέρνουν το κορμί τους :stuck_out_tongue:

Είχαν πολύ καλό ήχο, διάθεση και κομματάρες . Το crow είναι ιδιαίτερα μικρό μαγαζί αλλά τουλ. ήμασταν φισκα

πέρασα πολύ καλά ,εκείνοι κάθισαν μετά το λαηβ πάνω από μια ώρα και περιφέρονταν , ενώ κλασσικοί σκατά στο μέταλ μεταλλάδες , τους ζητούσαν ό,τι μπορεί να φανταστεί ο νους

Μπόνους και απέραντη αγάπη , στον παπά ( ήταν και κάτω από 40 οπότε υπάρχει ελπίδα για κάποια μερίδα του κλήρου ) που ήρθε με τα ράσα του , τραγούδησε , χειροκρότησε, γούσταρε με την ψυχή του , αγόρασε το merch του , πήρε την μπαγκέτα του και έφυγε ευτυχισμένος άνθρωπος και όχι σαν κάτι άλλα κομπλεξικά φασισταριά :metal::metal::metal:

3 Likes

ο πατερ ειναι παλαιοημερολογήτης που πρήζει όμως για τον σατανισμό στο μέταλ, να το ξέρεις. αλλά γουστάρει και ακούει κυρίως white-ίλες. Χαβαλέ έχει και δεν είνια φεικ σαν άλλους. Ουτε γκιόζος σαν τον τύπο που πέταγε κείκ.

Λεπρους πολυ ωραιοι χτες

1 Like

Οι Leprous μας πέταξαν τα μάτια έξω! Κι εμείς ανταποκριθήκαμε άψογα, το γεμίσαμε το Fuzz και τους δείξαμε μπόλικη αγάπη!

Θέλω απλώς να πω ότι τέτοιες μπάντες, είναι το απόλυτο 10άρι στο σήμερα. Πρωτότυποι, φρέσκοι, ανοίγουν νέους δρόμους και αυτή τη στιγμή βρίσκονται στο peak τους. Από τις μπάντες που πρέπει να προσέξουμε από τώρα και να τους φερθούμε καλά γιατί οι παλιοί σιγά σιγά την κάνουν.

Και τελευταίο σχόλιο, σε μια metal μουσική που ταλαιπωρείται χρονίως από καλούς τραγουδιστές που στα live δεν μπορούν να πλησιάσουν καν το studio ή/και χαμηλώνουν το μικρόφωνο, ή από μπάντες που διαλέγουν brutal φωνητικά γιατί δεν βρίσκουν κανονικό τραγουδιστή, οι Leprous έχουν μία από τις πιο καθαρές, στεντόρειες και σχεδόν τέλειες φωνές στην μουσική μας.

2 Likes

Είχε ικανοποιητικό προσέλευση κόσμου στους Λεπρους;

Λίγο πάνω από 600 νομίζω.

Παρτε και σετλιστ. Στο τελος βγηκαν και για δευτερο ανκορ, υστερα απο λαϊκη απαιτηση (sic). Τιμιοι.

2 Likes

τι επαιξαν στο 2ο;

Αυτο που ειναι ο Αλαφουζος στον Μαρινακη. Η’ αληθεστερα, ο Παναθηναϊκος στον Αλαφουζο και στον Μαρινακη…

1 Like

με καλυψες απολυτα.στο fuzz που δεν εχει συνηθως καλο ηχο νομιζα οτι ακουγα το cd.παιχταραδες,διψασμενοι,οι μοναδικοι φρατζατοι που γουσταρω

2 Likes

Πλεον στο Φαζζ εχει παντα καλο ηχο. Μονο αν παιξουν οι Μαστοντον δε θα εχει. Επιπροσθετα, οι Λεπρους ηρθανε με tour bus και ολος ο εξοπλισμος (ηχος, φωτα) ηταν δικος τους, οποτε οσοι εχετε ενδοιασμους για να τους δειτε σημερα πανω, ξεπεραστε τους και σπευσατε.

1 Like

Που εννοείς πάνω; Δεν παίζουν στην Θεσσαλονίκη οι Leprous :thinking:

1 Like

Ναι ε; Μαλακια, νομιζα οτι παιζανε και Θεσ/νικη. Μπορουσανε παντως, απο Σοφια ηρθανε.

Στο fuzz στους Samsara + Stoned Jesus ο ηχος ηταν καμπανα οντως. Μου κανε εντυπωση λογικα αλλαξανε ή εξοπλισμο ή ηχοληπτη

Έχουν αλλάξει εξοπλισμό εδώ και χρόνια. Έχουν κάνει και βελτιώσεις στον χώρο (ηχομόνωση κλπ). Γενικώς έχω πολύ καιρό να πετύχω ήχο λιγότερο από πολύ καλό στο Fuzz.

1 Like

εγω μπερδεψα χτες τον Παντελη . Για καποιο λογο ημουν σιγουρος οτι παιζουν και Θεσσαλονικη οι Leprous.

Παρα πολυ καλοι χτες , ΟΚ κατανοω τις οποιες “ενστασεις” υπαρχουν για το στυλ των φωνητικων που εχουν και για το “φρατζατο” στυλ τους , αλλά παιζουν αψογα , με καταπληκτικο ηχο , το κοινο ηταν πολυ ζεστο (για αυτο και βγηκαν και για 2o encore) και υπερτιμιοι αφου εκατσαν για ωρα να υπογραφουν CD και βινυλια.

Μετα το live , μου δημιουργηθηκε η επιθυμια να ξανα τσεκαρω την μουσικη τους . Το θεωρω μεγαλη επιτυχια αυτο.

Y.Γ. το slave επαιξαν ως δευτερο encore.

2 Likes

Ποιες ενστάσεις ακούγονται για τα φωνητικά;

οτι ειναι ψευτικα τα ψηλα του , οτι ειναι λιγο “gay” , οτι ειναι δαπιτικο το στυλ μπλα μπλα μπλα .
Μην τρελαθουμε κιολας . οπως υπαρχουν “παραπονα” και “καρφακια” για ολους , υπάρχουν και για τους Leprous.
Δεν θα σταθουμε σε αυτα τωρα.

1 Like

Λαϊβαρα επιπεδου 10/10 απο την απολυτη μπαντα του “τωρα”, αψογοι σε ολα και με σουπερ ηχο. Πηγα με φιλο drummer τον οποιο προσεχα μην αποπειραθει να κοψει τα χερια του καθως εχασκε βλεποντας τον Colstad (με τον οποιο βγηκαμε φωτο, προσπαθωντας ματαια να τον κανουμε να χαμογελασει στο φακο-βορειοευρωπαιος παιδι μου). Μπομπατοι και οι καταπληκτικοι Agent Fresco που ανεβασαν πολυ τα στανταρντς ενος support σχηματος.

Υγ: Με τον Colstad επαιξε και ο εξης επικος διαλογος μετριου χιουμορ:
(Colstad) - I have no idea where the after-party is, I’m stuck now.
(Me) - You mean you’re stuck in mountains, mountains of doubt?

Αχαχουχεν. Ευθυμησε.

5 Likes