Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

41%

4 Likes

Δεν ξέρω, όταν ανακοινώνουν ότι θα είναι 40 και τελικά είναι 45 κάτι αλλο παίζει.

Προφανώς ο promoter πιστεύει 2 πράγματα:

  1. Ότι η τιμή ενός εισιτηρίου για τους BG το 2023 είναι εξόχως ανελαστική (λόγω πιστότατου fan base κυρίως + ότι ειναι headline show και όχι φεστιβάλ, όπως η τελευταία επίσκεψη τους), και αρα τον παίρνει να πλησιάσει το άνω ψυχολογικο threshold του price setting (για συναυλία τέτοιου βεληνεκούς προφανώς)

  2. Ότι στην Αθήνα λόγω πολυπληθέστερου κοινού, θα καταφέρει να πιάσει το προσδοκώμενο αριθμό εισιτηρίων με υψηλότερη τιμή από ότι στη Θες/νίκη

3 Likes

Στον ίδιο χώρο οι Epica εχουν 30ε…και πριν μήνες που το πήρα εγώ είχε 26!
Το 45αρι είναι εξωφρενικό!

2 Likes

Κάποτε βλέπαμε Maiden με 50€ ή τόσο έκανε μια ολόκληρη μέρα Release ( και λιγότερο) …τώρα BG με 45€

Δεν είναι και δεν πρέπει να γίνουν αποδεκτές τέτοιες τιμές για μεμονωμένα λαιβ

12 Likes

Ακριβως. Το 45αρι ειναι τιμη για μερα ενος φεστιβαλ, οχι για μεμονωμένη συναυλια. Ας σοβαρευτουν επιτελους.

6 Likes

9 Οκτωβρίου.
Κάποιος κος Devon Graves θα παίξει ακουστικό στο Κύτταρο. Έχει γραφτεί κάτι σχετικό;;;

Όλο το Bleeding λέει, συν κάτι άλλα, λέει…

1 Like

Λέει τίποτα;

Μπααααα…

1 Like

κάποιος να φέρει το Glenn Hughes δε βρέθηκε…

4 Likes

Φέρνουνε όμως τους Threshold στο Κύταρο το Νοέμβριο.

3 Likes

Οπα;;;;

Good news…

Θα είναι κανένας Frangelico εεε Fuzz εννοώ απόψε;
Συγγνώμη αλλά ειδικά η παρακάτω εκτέλεση - και μερικά τραγούδια τους γενικά - μου θυμίζει μπουζούκια :sweat_smile:

Ανοιξαν οι πορτες; Να πλησιασω; :stuck_out_tongue:

Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:00. Κατά τις 21.00 με βλέπω.

Ελπιζω να ανοιξουν και τον εξωστη, μπας και εχουμε καμια ελπιδα να βλεπουμε καλα κι εμείς οι κοντές.

Επιτέλους καλός ήχος σε live.

1 Like

“Είναι τρελός ο καραφλός" :sweat_smile:

2 Likes

Τον τρελαναμεεεεε! Φοβερος ηχος. Ημουν εξωστη πισω απο τον ηχοληπτη και ακουγοταν κρυσταλλο. Ηθελα να κλαψω απο χαρα.

1 Like